Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[C5 AFN] Polerowanie kloszy lamp przednich.


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wykonać taką operację u siebie gdyż lampki lekko się zmatowiły: u góry były juz całkiem matowe

19233849.jpg

87789600.jpg

lampy można zdemontować (jest dużo wygodniej niż w moim przypadku gdy robiłem to na samochodzie)

do polerownia użyłem:

- papier ścierny 500, 1000 i wodny 2500

- pasta tempo i 3M

- krążek polerski z twardej gąbki

to efekt po tarciu papierami 500, 1000, 2500 ( 500 należy usunąć wszystkie duże zmatowienia ruchami prostymi)

następnie wygładzić te mniejsze papierkiem 1000, i na koniec najdłużej pracować wodnym 2500,

34708075.jpg

po wszystkim pasta tempo i 3M

na gąbkę i polerujemy do uzyskania gładkiej powierzchni:

49679559.jpg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny efekt ...

Niestety czeka to też mnie . Mam takie pytanie ... Zżółkniał mi reflektor , i czy ten zabieg też usunie to "przebarwienie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra robota, ja bez papierów wypolerowałem i było git :good:

druga sprawa, to ciekaw jestem właśnie jak z trwałością tego, bo czeka na mnie bmw e46 z takimi kloszami i nei wiem czy tylko polerować czy papierami też bawić się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy i kiedy tworzywo zacznie się utleniać i lampa zacznie matowieć aż do mlecznego szkła :mysli:

nie wydaje mi się żeby był problem z tym problem, ale profilaktycznie co jakiś czas twardym woskiem będę smarował i zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcm

A mozesz jeszcze pokazac zdjecie tego krazka polerskiego z gabki bo bede sie zabierał za ta sama robote.

A i dokładna nazwe pasty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy zobaczymy, zawsze można nowy klosz kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy plastikarz mówił mi żeby nie polerować lamp bo z czasem zrobią się żółte i bardzo matowe

to prawda ale trzeba rozwazyc to, ze jesli teraz wypolerujemy to przedluzymy im zywot...a pozniej i tak i tak trzeba wymieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te lampy czasem nie mają jakies ochronnej warstwy, która sie zedrze papierem ściernym?

kiedyś na pewno miały ale skoro zaczęły matowieć to raczej ta warstwa juz się skończyła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te lampy czasem nie mają jakies ochronnej warstwy, która sie zedrze papierem ściernym?

kiedyś na pewno miały ale skoro zaczęły matowieć to raczej ta warstwa juz się skończyła...

zwłaszcza, że auto ma ok 10 lat...

lecę po papier i pastę :witch::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje tlenek ceru i filc sprawdza się przy szkle i plastiku dostępne na allegro, u mnie w pracy używane do polerowania szkła przy szlifowaniu sprawdzone

w zeszłym roku gadałem z kolesiem z allegro odnośnie ceru... też polecał... miał tam jakiś 15letni staż w tym i robi tak od dawna... no ale szyba poszła do wymiany i po problemie... o plastikach też wspominał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lamp nie robiłem ale kiedyś z nudów w robocie polerowalem wyświetlacz telefonu zginęły nawet spore rysy ważne żeby robić to z wyczuciem żeby nie porobić wgłębień czyli jak to zazwyczaj bywa robota dla cierpliwych ( nie dla mnie ja należe do raptusów i wiele skopałem rzeczy przez to )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie brak zmatowień niweluje powstawanie refleksów i rozproszeń światła plus mniejsza absorpcja światła więc powinny świecić lepiej .( jak ktoś poświęci na polerkę ze 2 godziny to uwierz mi dla niego efekt będzie oszałamiający :) ja jak posiedzę przy aucie cały dzień nawet przy czyszczeniu to mi się wydaje że lepiej idzie i tak jakoś pynnie i cicho :):) ah ta psychika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...