Treść opublikowana przez Raftik
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
to jest naturalna sprawa, że on się kreci razem z silnikiem, ale dopiero po zasprzęgleniu kreci się prawie z taka prędkością jak obroty silnika. A u ciebie przy jakiej temp się załącza się wiskoza na sztywno ?
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
A jak u was panowie zasprzęgla się wiskoza? przy jakiej mniej więcej temp i czy odrazu po osiągnięciu tej temp. ? U mnie zauważyłem, że ze 2 razy się zdąży włączyć elektryczny wiatrak przy 97 stopniach C i schłodzi do 93 stopni a wiskoza dużo później się załącza ale się załącza, już myślałem, że wisko zepsute ale po jakimś czasie i ono też się załączyło. W trasie mam non stop 92-93 stopnie na kanale 49 niezależnie od prędkości.
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
No i to mi chodzi, im więcej takich odpowiedzi tym bardziej jestem utwierdzony, że wszystko mam OK No bo wkońcu pompa wody SKF nowa, wiatraki działają, woda się nie gotuje i nic nie wywala to co mogłoby być nie tak. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
No i pewnie kolego masz całkowitą rację tylko, że człowiek się naczyta na tym forum i chodzi skołowany, niektórzy twierdzą, że OK inni że już silnik przegrzany ehhh ... już w wielu tematach miałem mnóstwo rozbieżnych odpowiedzi.
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
Wiesz niedługo zaliczę wypad nad morze ok. 400 km i wolę mieć pewność, że z autkiem jest OK.
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
Spoko, dzięki za pocieszenie, ale dzisiaj się jeszcze upewnię i spróbuje jeszcze odpowietrzyć drania. W sumie przy 95 stopniach to nie wiskoza ci się bardziej załącza tylko dodatkowy wiatrak elektryczny wspomagający. A z tego co piszesz to i tak wcześniej ci się załącza wiatrak ten dodatkowy niż u mnie bo przy 95 stopniach, u mnie dopiero przy 98 stopniach i to pierwszy stopnień obrotów wiatraka bo później podobno drugi stopień się uruchamia, ale wody nie wywala i nic się nie gotuje to chyba przestane się przejmować. No mam nadzieje że silnika nie przegrzewam. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
Dokładnie mam tak samo i też wydaje mi sie że dobrze odpowietrzony.
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
ale ja ci piszę, że dzisiaj sprawdzałem na postoju (to jak w korku ), na dworze 32 stopnie upał i 98 stopni właczał się wiatrak elektryczny i temp spadała do 93 stopni, w czasie jazdy temp nie sięga 98 stopni bo główny wiatrak szybciej sie kreci.
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
Ale czemu sądzisz że coś nie tak ? na biegu jałowym to złe temp ? Chyba zaraz przeszukam książkę Sam Naprawiam i zobacze jaki jest dopuszczalny zakres. ------------------------------------------------------------ Edit: No i sprawdziłem i z tabeli wynika, że nie jest źle, silnik dogrzany OK no może o jeden stopień mi się później załącza wentylator elektryczny. tabela z książki "Sam naprawiam"
-
[B5 ADR] Temperatura cieczy chłodzacej na kanale 49 klimy
Witam Szanownych Forumowiczów Panowie jestem po wymianie pompy wody na SKF oraz wymianie paska między pompą wody a pompą wspomagania tego krótkiego na Bosch'a. Zauważyłem dzisiaj przy temp. powietrza 32 stopnie C, że na biegu jałowym silnik mi się nagrzewa na kanale 49 klimatronika do 98 stopni i włącza się wiatrak pomocniczy ten mniejszy wtedy po chwili temp. spada na 93 stopnie i znowu rośnie, czy to normalny objaw i temp 98 stopni jest ok dla załączenia się pomocniczego wiatraka ? Jak przygazuje tak konkretnie to wiskoza działa bo główny wiatrak ostro przyspiesza razem z obrotami. Dodam, że jak włączę klimę i chodzą wiatraki chyba wszystkie to wtedy temp. wejdzie na 98 stopni C i tak trzyma rozumiem, że straszne upały ale te 98 stopni jest ok ?
-
[ALL B5] Licznik - co to za funkcja?
Nie zgadzam się z tobą kolego, ustawienie np. "15000 km" polega na wprowadzeniu liczby 15 która jest mnożona przez 1000 km, na VAG'u też się tak definiuje ilość km do następnej np. INSP olejowej.
-
[B5 ADR] Przedstawiam moją Audi
No i nowe skromne mody - Alu ramki na zegary oraz oryginalny termometr w liczniku: - zmieniłem srebrnego Pioneer'ka na czarnego z czerwonym poświetleniem: Sorki za jakość fotek, robione telefonem.
-
[ALL] Bezinwazyjne odgrzybianie klimatyzacji srodkiem Clern Air
Ten środek mogę polecić z czystym sumieniem : http://moto.allegro.pl/item1031627006_odgrzybiacz_klimatyzacji_loctite_hygiene_spray_fv.html Odpala się puszkę w aucie i na obiegu wewnętrznym sama się opróżnia wewnątrz auta, po 20 minutach wietrzymy auto i jest OK. Naprawdę u mnie pomógł na smrody związane z klimą, stosowałem to również w dwóch poprzednich autach i zawsze skuteczny w przeciwieństwie do pianek i innych badziewi z marketów.
-
[B5 AJL] Wysoka temperatura
Hmm kolego myślę, że ta temp 97 stopni jest ok ponieważ u mnie wiatrak uruchamia się właśnie przy 97 stopniach i odrazu temp spada do 92 stopni a druga sprawa kanał 49 to jest temp cieczy chłodzącej a na kanale 51 jest temp bloku silnika i ona jest u mnie non stop na 90 stopni. Pytanie o temp. zadawałem już wiele razy na tym forum tak więc to co wyżej napisałem jest potwierdzone przez wiele osób.
-
[B5 AHL] Lekkie dmuchanie spod korka oleju
A no to proponuję ciśnienie sprężania sprawdzić i uszczelniacze zaworowe no i przedewszystkim turbinkę czy nie bierze za dużo oleju.
-
[B5 AHL] Lekkie dmuchanie spod korka oleju
Odrazu remont silnika ? Spokojnie ... łyka dużo oleju ? łyka dużo płynu chłodzącego ? jeżeli nie to wyluzuj i jeździj nie martw się na zapas
-
[B5 AHL] Stukajace popychacze hydrauliczne
Zacznij od sprawdzenia ciśnienia oleju, później dopiero szklanki ale jak już to tylko firmy INA.
-
[B5 ADR] Napinacz hydrauliczny łańcuszka
Jeżeli chodzi o hydrauliczny napinacz czyli ten bez elektroniki miałem taki w ręku z Firmy FEBI - 430 zł ale niestety okazało się, że u mnie potrzebny jest elektroniczny z wtyczką i niestety 1200 zł w lokalnych sklepach auto mam z 98r.
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
No widzicie a ja w silniku ADR z 98r wymieniłem sam łańcuch wałków bez napinacza bo mam elektroniczny i 1200 zł wymieniłem również komplet popychaczy zaworowych INA i święty spokój nic już nie klekocze. Okazało się, że stary łańcuch wbrew pozorom był luźniejszy od nowego a napinacz był ok. Ale zanim cokolwiek wymieniałem to sprawdziłem ciśnienie oleju bo to najtańsza opcja z tych wszystkich wymienionych - 20 zł (ciśnienie było OK)
-
[B5 ADR] "Dziura w mocy"
hmmm tak od ok. 3 tyś obrotów kolego to dopiero mój ADR dostaję niezłego kopa aż do odcięcia 6,6 tyś obr.
-
[ALL] USZCZELNIANIE MISKI OLEJOWEJ - porady proszę.
Ja mam 98r ADR i mam uszczelkę. I niestety również mi się sączy olej spod niej, ostatnio dociągnąłem kilka śrub do których był dostęp i za parę dni obadam czy dalej coś się poci.
-
[B5 AHL] Lekkie dmuchanie spod korka oleju
No właśnie, ja już zaczynam popadać w skrajną paranoje byle pierdołka a ja już o tym myślę i jeść nie mogę i spać aż nie naprawię Muszę chyba zacząć się leczyć bo żona i córka już na mnie dziwnie patrzą :gwizdanie: Już zaczynam myśleć czy mi laptopa i wyrka do kanału w garażu nie przeniosą w sumie niezły pomysł
-
[B5 ADP] Moje szare wozidełko.
Bardzo ładne wozidełko, kolor taki jak mój nie widać brudu Aaaa i Kędzierzyn-Koźle to moje rodzinne miasto
-
[B5 AHL] Lekkie dmuchanie spod korka oleju
Ale u mnie u wielu klubowiczów i ostatnio u znajomego również z naszego klubu sprawdzałem i również śmierdzi olej benzyną a może to bardziej smród spalin ? sam już nie wiem. A może Panowie szukamy sami sobie problemów zamiast jeździć i nie myśleć o takich pierdołach ?
-
[B5 ADR] Silnik klekocze jak diesel
Ale to łatwo sprawdzić, z tyłu pokrywy zaworów od strony kabiny poziomo wystaje część napinacza jeżeli jest w niego wciśnięta wtyczka to jest elektroniczny .