Treść opublikowana przez Pawu
-
[B5 AEB] czujnik ciśnenia oleju
Mam 2 krótkie pytania: Z tego co zaobserwowałem w silniku AEB znajdują się 2 czujniki ciśnienia oleju jeden w podstawie filtra drugi jak by z tyłu silnika - za co te poszczególne są odpowiedzialne (za jaki zakres pracy) i jakie dokładnie powinny być jeśli chodzi o zakres pracy w AEB (bary)? bo nie wiem czy mam odpowiednie a walczę z kontrolką oleju. Pozdro.
-
[B5 AEB] Przewody klima - ukręcony gwint
Wymieniałem chłodnicę klimy i na nakrętkach przewodów został gwint ze starej chłodnicy -bardzo ciężko się to wykręcało. Na nakrętkach tych przewodów gwint dobry. Jest jakiś sposób na oczyszczenie tych nakrętek czy to się wymienia razem z chłodnicą? Jakie ew. koszty takich przewodów?
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Dobrze by było jakieś ujęcia dynamiczne stworzyć np. z przejazdu przez miasto.... P.S. na najbliższym spocie postaram się być
-
[B5 AEB] awaria turbiny 1.8 T
a dalej w tej sztywnej rurce już się nie zbiera nagar??
-
[B5 AEB] awaria turbiny 1.8 T
Mówicie o tym wężyku od oleju co jest wkręcany do turbo? u mnie ma on może 15 cm, potem jest rurka dookoła silnika i następnie wężyk do filtra oleju - czy wystarczy przedmuchanie profilaktyczne tej rurki kompresorem po ściągnięciu wężyków i przepłukanie wężyków?
-
[B5 AEB] Doładowanie turbo
dzięki za szybką odp - tak wiem - jeszcze muszę ten oryginalny trochę skrócić...
-
[B5 AEB] Doładowanie turbo
Jeszcze 1 pytanie czy moje podłączenie nie wpłynie negatywnie na pomiar ciśnienia z tego wężyka (bo takie on chyba zadanie spełnia) (a ja jak widać nie przeprowadziłem tego podłączenia aż do kabiny). Zastanawiam się czy nie zrobić stopki i czujnik podłączyć jak najbliżej tego wężyka?.
-
[B5 AEB] Doładowanie turbo
Tak Jeszcze po dalszych spostrzeżeniach to na jedynce i dwójce pompuje max 0.3 -rozumiem że nie ma takiego obciążenia (?) natomiast na trójce przy wciśnięciu w podłogę po 3500 tys obr jest już 0.5 (a to max) jest to prawidłowe? poza tym że ładuje troche słabiej niż seria
-
[B5 AEB] Doładowanie turbo
No więc doładowanie mam przy ok 4500obr. 0,3 , 0,4 czasem w porywach 0,5 (dzieje się to nieregularnie) - widać że ładnie pompuje a nagle tak jakby coś wypuszczało ciśnienie - (kwestia uszkodzonego DV?)
-
[B5 AEB] Doładowanie turbo
podłączyłem pod to miejsce i jak się wykalibruje wskazuje 0 , po zapaleniu na obrotach jałowych pokazuje -0.7 bara a po dodaniu gazu max -0.4 czyżby zepsuty wskaźnik??
-
[B5 AEB] Doładowanie turbo
ok dzięki jutro zamontuje i zdam relacje :th: gregory co to masz w avatarze za wskaźniki i jakiej firmy?
-
[B5 AEB] Doładowanie turbo
Kupiłem właśnie wskaźnik auto gauge stepper motor - jest to elektroniczny wskaźnik więc gdzie mam podłączyć ten trójnik żeby mi pokazywał również podciśnienie? Na który wężyk?
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
No więc dzięki podpowiedzi kolegi froger34 dot zdjęcia osłony z magnesu udało mi się upchać helixy-głebokość kosza 65 cm trochę nieestetycznie ale stabilnie
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
A ja mam pytanie jaką głębokość kosza mają te głośniki? Moje mają 65 mm i na razie nie poradziłem sobie z montażem...... a bardzo mi ich szkoda bo to Helix Blue 62 ;(
-
[B5 AEB] Doładowanie turbo
Skoro już w temacie ciśnienia - co sądzicie o tym wskaźniku? Trochę droższy od AUTO GAUGE z serii smoke(widziałem jego test na forum ) ale czy to będzie znaczyć lepszy?? http://www.allegro.pl/item293897809_zegar_wskaznik_tuningowy_turbo_boost_2_kolory.html A tak na marginesie to pasowało by podświetlenie
-
Opinie na temat lamp DEPO
Warto zrobić żeby świeciły 4 żarówki-było o tym poszukaj w archiwum. Dawniej miałeś zapewne lampy z żarówką H4 jest to żarówka z dwoma ogniwami gdzie po włączeniu większego mniejsze gaśnie stąd właśnie ci to zostało
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ja również będę trochę wcześniej bo o 16:30........no spocik się ciekawie zapowiada
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
No więc będę 27 o godz 17.00 na bardzo mocne 99%
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Podpromie jest jednym z najlepszych miejsc tego typu spotkań w Rzeszowie - dużo miejsca, prawie każdy wie gdzie to jest....ewentualnie później by można było wyskoczyć konwojem gdzieś na łono natury..... ach te moje pomysły
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
No zima to najgorszy okres na tego typu zabawy a jednak się trzymamy bo +- 8 na spocie to na Podkarpacie naprawdę dobry wynik.... Mam nadzieję że jak przetrwamy zimę to poszerzymy program spotu o jakiegoś grila itp wiadomo dochodzi już kwestia konkretnej miejscówki....ale myślę że coś wymyślimy Pozdro
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
ok jutro rano pójdzie przelew i poinformuję Lukasa o wszystkim... dzięx
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
ok w takim razie tym razem poczta na mnie zarobi-trudno mój błąd... Pozdro.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Bo już wcześniej zamówiłem u Lukas'a ale myślę zrobić tak że przeleję kasę a smycz pójdzie razem z waszymi -co do kosztów wysyłki to się ugadamy już na miejscu. slaweq OK??
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Również postaram się być na spocie w okresie między-świątecznym. P.s. Będą jakieś zamówienia grupowe dla Rzeszowa na smycze bądź naklejki? Jeśli tak to się przyłączę
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
No kolejny spocik zaliczony... też poproszę linka z galerią