Treść opublikowana przez Pucek
-
[B5 AFN] Co wymienić a co zostawić w moim sprzęcie audio
buczo czytaj ze zrozumieniem....JBL to made in china...a o Twoich powerach nic nie pisałem że to chiński szajs... wogule to powiem nawet że na początku właśnie taki sam zestaw chciałem sobie kupić, porównalem sobie tą tube magnata i tube JBL wlaśnie i powiem że jbl grała czyściej, magnat w miejscach gdze niebyło basu lecz sam śpiew kobiety to lekko harczał, za to ta jbl-ka dużo lepiej sie zachowała, ja nie lansuje się bo niewystawiam glośnikow na pokaz i nie rżne pelnym basem bo poco, owszem bass musi być, ale akurat niedawno miałem okazje posłuchać właśnie tego zestawu co podałem, i powiem że NIGDY ale to NIGDY bym czegoś firmy Sony, Magnat i innych takich nie zastąpił tym zestawem, JAKOŚĆ i BASS, wogule brzmienie jest czyste, a to taki TANI zestaw na dobry początek... sam miałem brać coś niedrogiego, właśnie podobny zestaw do tego co dałeś ale po odsłuchu PB z przodu ZREZYGNOWAŁEM
-
[B5 AFN] Co wymienić a co zostawić w moim sprzęcie audio
tak KOLEGO Buczo... widze że ZNASZ SIĘ jak szczerbaty na orzechach ale to nic... nie opłaca się kupować lepszego radia typu PIONEK P88RS czy ALPINE 9812RB które lecą powyżej 1200 zł do takiego zestawu jak ja to podałem bo to NIE zestaw audiofilski, lecz lepszy jakościowo i godny polecenia do samochodu marki AUDI A4, i akurat z tym subem nie wyszło Ci tak jak miało wyjść bo akurat ten zestaw co ja podałem można kupić za CENE JEDNEGO SUBA jak to określiłeś który jest tak drogi... wiec audiofilski zestaw to nie jest, może w twoim przekonaniu JBL to najwyższa pułka, lecz w moim to szajs MADE IN CHINA... teraz liczy się sprzęt USA i GERMANY... reszta odpada... ale nie będe tutaj dyskutował o gustach typu tuba magnata i wzmak car powera... POZDROWIENIA
-
[B5 AFN] Co wymienić a co zostawić w moim sprzęcie audio
niestety musze napisać to samo... z radiem SONY i tubą TO TYLKO POD REMIZE... RADIO - lepiej JVC albo Kenwood bo są niedrogie, dobre, posiadają dobre wyjścia na wzmaki, sterowanie subem - oczywiście w danych modelach i wejście USB co totalnie ułatwi Tobie życie ps. ja szedłem za pionkiem i Alpine ale po wytestowaniu JVC zmienilem zdanie, więc niestety o SONY to kolega słyszał prawdę... następnie ten wzmak, haha jeśli to ma fajnie i przyjemnie grać to wzmak jest podstawą, musi być DUŻO mocniejszy niż ten akurat, przynajmniej 50 Watt RMS na wyjście bo te moce co podają producenci to śmiech na sali... aha i radził bym kupić 4 kanalowy i na dwa wrzucić zestaw przedni a na pozostałe dwa mostek i do skrzyni teraz coś do bagażnika... TUBA ODPADA, jeśli chcesz mieć trzęsące się auto to prosze bardzo i jak to wspomniał kolega dupeczki mają się rozglądać z daleka to możesz taką kupić, tylko te dupeczki pomyślą CO ZA PALANT JEDZIE... więc polecam dobrej jakości głośnik i wrzucić go do zamkniętej skrzyni, nawet wystarczy głośnik 25 cm... tylko coś konkretniejszego i na koniec przód...najlepiej 16cm, akurat dzisiaj przymiarki robiłem na 16cm i powiem że mam dylemat, da się wrzucić ale nie od tak sobie, trzeba duużo się namęczyć, więc możesz nawet 13cm dać, tylko mocowane do drzwi a nie tapicerki!!! oczywiście wygłuszamy najlepiej z obu stron, zestaw na zwrotnicach, polecam POWERBASS ES-6C ten akurat ma 16 cm, kosztuje 379 zł i przesyłka gratis, moge dać namiary na dobry sklep, głośniki naprawde czyściutko grają, miałem okazje słyszeć i biore je w piątek :> więc jednym słowem, żeby mieć lepsze granie trzeba DOSYĆ SPORO włożyć pieniędzy... [br]Dopisany: 05 Grudzień 2007, 19:17 _________________________________________________przykładowy przód... http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178&kid=179&pid=944 teraz wzmak http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,28&kid=28&pid=908 i np. taki bass... http://www.strefacaraudio.pl/sklep/product_info.php?cPath=33_48&products_id=306&osCsid=4b649ff0cddaf3f18248fb1448b4fba2 do skrzyni 20-25l i dobre kable do 200 zł i wygluszenie drzwi następne 250 zl no a radio to np. JVC G521 lub G 721MP a najlepiej KD G821... wtedy cieszysz się sprzętem dobrze grającym, jakościowo i odpowiednio muzycznie w praktycznej muzyce, i napewno jeśli ktoś ma wybrac do słuchania ten zestaw co ja podałem a ten zestaw co wyżej Kolega podał to KAŻDY BY CHCIAŁ SŁUCHAĆ WŁAŚNIE TEGO... pozdrawiam
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
dzięki wrobsipl za oferte ale ja zawsze kupuje tylko nowe i tylko oryginalne komponenty, to nie znaczy że Twój sprzęt ma jakieś felery czy coś ale poprostu wole mieć nowy, na gwarancji i wtedy śpie spokojnie nooo ja napewno niedam 800 zł za wykonanie paneli i obszycie...w życiu... to wole marznąć w garażu bez ogrzewania i nie za dużym... jakoś dam rade...może narazie zamontuje go po swojemu w środek drzwi, tzn. nie tak jak zostało to ukazane w tej galerii a poprawie i zrobie na "cycuś glancuś" z wiosny jak tylko temp. pujdzie do góry już się nie moge doczekać już mógłbym mieć conieco z tego zestawiku ale zadecydowałem że jak kupie to naraz, i potem będe widział czarno na białym co i jak mam wykonać ps. jak narazie rozważam różne opcje montażu przodu do drzwi, tzn. gdzie zwrotnice, którędy kable i ogólnie jakie materiały... i ciesze się ŻE MI POMAGACIE jeśli się kiedyś da to wpadne na spota ale to po skończeniu autka
-
[B5 ADR] Huczy w prawym przednim kole, to łożysko czy może...
łożysko mam już kupione od dawna tylko oczywiście niema mi go kto wymienić a ja niemoge zostawić auta u kogoś na 1 day bo to jedyny środek transportu do pracy osłone kupie...z tego co zauważyłem to ta guma jest od paru dni walnięta, zrobiłem może 100 km i myśle że już w poniedziałek będe miał to wymienione... dziękuje Wszystkim za szybką POMOC :oklaski:
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
noo kurcze konkretna robota! dziękuje za dobre słowo co do sprzętu:) myśle że taki mi wystarczy i będe zadowolony, jednak jak patrze na te drzwi to aż mnie ciarki przechodzą bo konkretna robota do wykonania! tutaj moge mieć problem, w poprzdnim autku a był to ford też sam wykonalem panele ale nie grzebałem tak jak na tej stronie to zostało pokazane z tapicerką... noo ja napewno "kogoś" będe prosił o rade i pomoc bo jak już wrzucać takie audio to na 100% dobrze wykonane i zamontowane!!! ps. myśle że już 10 stycznia będe mógł podziwiać sprzęcik u mnie w domku chociaż w paczkach heh żebym tylko do wiosny sie wyrobił jeszcze raz dzięki
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
więc... sprzęt troche uległ zmianie gdyż nie jestem audiofilem żeby zaspokajać moje zachcianki za grubą kase więc radyjko - albo Alpinka 9812RB albo coś z niższej półki pionka 5900 lub 6900 przód = PowerBass ES-6C wzmak = μ-Dimension μ-Jr. 4-300 i do skrzyni głośnik μ-Dimension μ-Jr. 1004 v.2 za głośniczki i wzmaka dam 1500 zł + radio jak mnie zapewniano będe meeega zadowolony za nieduże pieniądze, przyznam że tego typu sprzęcik będe miał pierwszy raz!!! oczywiście wytłumienie drzwi obowiązkowo - tutaj mam prośbe! jeśli ktoś posiada może fotki jak to ma wyglądać i najlepiej jakie materiały to byłbym wdzięczny za pomoc...i jakie panele zastosował na głośniki 16cm i okablowanie to też osobna sprawa, tutaj sobie sam poradze, do 180 zł się wymieszcze... co Wy teraz na to? ps. za każdą pomoc/zdjęcie/rade SERDECZNIE DZIĘKUJE!!!
-
[B5 ADR] Czy blacha w bagażniku przeszkadza w odsłuchu basu ?
tylko ja właśnie niemam jeszcze dziur na głośniki w pułce...i niechce też robić, ale jak wczoraj przyjżałem się temu dokładniej to myśle że aż takiej dużej różnicy nie będzie... CHYBA
-
[B5 ADR] Huczy w prawym przednim kole, to łożysko czy może...
heh sorki za pisownie ale miałem tylko trójke z polskiego a wracając do tematu to jest taka możliwość że to właśnie przez tą usterke mi huczy??? dla mnie to troche dziwne bo w starym autku miałem wywalone przeguby i nie huczało... trzeba jakieś specjalne klucze żeby dostać się do niego??
-
[B5 ADR] Huczy w prawym przednim kole, to łożysko czy może...
Witam! Panowie, kupiłem go 2 miesiące temu i huczało mi od razu w przednim prawym kole, bylem na przeglądzie i powiedzieli mi że łożysko, kupiłem nowe szwabskie jakieś za 140 zl a dzisiaj tak przyglądam się z kanału temu problemowi i widze że padnięta jest osłona przegubu... smar rozwalony po piaście i feldze! i tutaj moje pytanie! czy możliwe jest aby ten problem huczenia był właśnie przez padniętą tą osłone gumową??? ps. jak oglądałem to nic nie klekocze i nie ma luzów...
-
[B5 ADR] Czy blacha w bagażniku przeszkadza w odsłuchu basu ?
prosil bym o więcej takich komentarzy, gdyż jak coraz bardziej się zastanawiam nad tym to mam więcej pesymistycznych myśli:/
-
[B5 ADR] Czy blacha w bagażniku przeszkadza w odsłuchu basu ?
Cześć aktualnie kompletuje sprzęt grający do mojej B5 ale, mam rocznikowo 95 początek grudnia, i niestety posiadam tą BLACHE ZA SIEDZENIAMI...z tyłu oczywiście i moje pytanie jest takie... CZY ONA PRZESZKADZA W ODSŁUCHU BASU W TYM MODELU??? prosił bym o pomoc, bo koledzy z car audio mi mówią że moge sie zdziwić, więc najlepiej gdy odpowiedzą na to pytanie CI którzy mają tą blache i jakaś skrzynie grającą w bagażniku... ps. jeśli temat założyłem w złym miejscu proszę o przeniesienie DZIEKUJE
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
właśnie Froger34 boje się o te głośniku z przodu... musze je tam wcisnąć, zrobie sam panele i je wygłusze to wystarczy, zdecydowałem sie jednak na troche inną opcje: PRZÓD - PowerBass S-6C lub PowerBass ES-6C, one są dobre i będą jak dla mnie idealne:) tylko zastanawiam się czy nie pasować i wsadzić do drzwi jednak 13 cm:/ niewiem czy to jakaś różnica będzie ale wiadomo na chłopski rozum że pewnie 16 cm zagra lepiej... okablowanie ok. 150 zł Dietz no i wygłuszenie ok. 100 zł drzwi tylko JAKIE RADIO??? tak do ok. 800 zł może być... jakie kto ma:P??? przyznać się!
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
hmm... co do SONY to ja się nie pisze, na forum Audiofile zaproponowali mi zestaw za 3 tyś... ale ja aż takiego konkretu nie potrzebuje, fakt, musi grać mocnym bassem i glośnym przodem tzn. tak żeby niczego nie brakowało najlepiej gdybyście mi polecili np. w takim sensie: RADIO - jakie masz, jakie polecasz czyli np. 2 czy 3 różne radyjka przód - co na przodzie wozicie, ewentualnie co polecacie bo jest dobre wzmak - tutaj musi być konkret bo musi być 4 kanałowy, ciągnąć przód i tą skrzynie skrzynia - chciałem hertza 250cm ale on potrzebuje duuużo mocy do napędu! więc tamci ludzie polecili mi intertechnika, powerbassa i U-dimensiona Serio zaproponowali mi konkrety, czyli: grajek kenwooda, Alpine9812 wzmak u-Dimension RM-V41 na przód DEGO ST 650 Starline subwoofer Intertechnik MDS10 ten sprzęt to dla mnie nawet za dużo:P dlatego chce wiedzieć co WY wozicie w aucie z oczywiście NIEORYGINALNEGO SPRZĘTU
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
Witam Wszystkich, auto kupiłem miesiąc temu, chce spełnić swoje marzenie i mieć fajny sprzęcik, oczywiście mam swój cel, słucham różnego rodzaju muzyki ale przedewszystkim, techno, house, elektro hardstyle i żadko R'N''B sprzęt raczej nowy, nie przepadam za używkami! kwoty myśle przeznaczyć w następującym przedziale: RADIO - do 700 zł +/-50zł patrzyłem po pionek 5900 lub 6900 lub alpinka jakaś PRZÓD - do 400 zł +/-50zł miejsce na 13cm ale w ostateczności 16cm wejdzie, patrzyłem po HERTZ ESK 130 LUB 160 mowa o zestawie na zwrotnicach WZMAK I SUB - z okablowaniem do 1300 zł; głośnik patrzyłem po LANZAR-ach (MAX12) a wzmak...tutaj mam problem, pytałem w sklepie CA to sprzedawca mnie zabił jego teorią...wystarczy wzmak z firmy magnat w cenie ok.350 zł za NOWY... moim zdaniem taki zwykły magnat nie pociągnie takiego głośnika, wogule co WY BYŚCIE MI RADZILI, do końca grudnia planuje zakupić radio i cały przód, więc pomoc by była mile widziana:) ps. mam na zbyciu pół roczne głośniki Hertz CDX690 rozmiar 6x9 wsam raz na pułke, czy założyć je na pułke czy sprzedać, ps.2. niewiem czy wzmaka kupić 4 kanałowego i dać na niego przód i suba czy tylko 2lub1 kanałowy na suba a dokupić drugi wzmak na sam przód, chce mieć fajne granie, żywe, z mocnym basem i co najważniejsze prędko sprzętu zmieniał nie będe! niewiem czy KTOŚ mi wogule pomoże ale w każdym bądź razie DZIĘKUJE
-
[B5] Przyklejanie odstającej tapicerki deski rozdzielczej
no no no chłopaki... musze się tym jutro zająć szczerze to ja myślałem że to tak właśnie tam ma być a mi odstaje jeszcze tapicerka tam gdzie jest nawiew na szybe ten na środku szyby, kleiłem go super glue ale ten klej narobił mi tam białych plamek:/ i dalej nie trzyma się tapicerka do tej kratki plastikowej! co radzicie??? tak samo denerwują mnie wykończeniowe listwy w drzwiach, lubią klekotać na niskich obrotach przy lekkim odklejeniu, jak go kleje to niestety super glue aż przelatuje dolem i robi się nieprzyjemny widok, czym innym by to pokleić??? wogule moje auto jest takie takie sztywne a to chyba wina tego że mam jakieś czerwone sprężyny nawet niewiem jakiej firmy :/
-
Pomóżcie w zakupie skrzynki i wzmacniacza!
hmm... czyli będzie coś lepszego niż JBL:) to czekam na dalsze informacje:) ja jak by co jestem za HERTZ & LANZAR:p a Ty może byś się pochwalił
-
Pomóżcie w zakupie skrzynki i wzmacniacza!
jako że wpadlem dzisiaj do media markt zobaczyć i przedewszystkim posłuchać głośników i wzmacniaczy wyczaiłem fajny sprzęt... tam TEN http://www.allegro.pl/item268559605_blaupunkt_gta_480_850w_max_sklep_myslowice.html wzmacniacz był w cenie 599 zł, tak samo 2 x JBL i Magnat rock, więc testowałem na tubie JBL z głośnikiem 1000 watt...300 RMS który zagra lepiej, i co się okazało, między jbl a tym właśnie blaupunktem NIEBYŁO różnicy!!! co za tym idzie, niby taki blaupunkt vs. zachwalany JBL wyszło to samo... więc polecam Tobie tego wzmaka, sam jestem nim bardzo zainteresowany dodam że testowałem takie wzmaki: -ten Blaupunkt - http://www.allegro.pl/item270518494_jbl_gto_2060_wysylka_i_zestaw_kabli_gratis_.html - http://www.allegro.pl/item265922116__nowosc_jbl_gto_4060_le_wysylkagratis_bonus.html więc tak jak mówie, grają wszytskie trzy tak samo...POCO PRZEPŁACAĆ... w media to tylko testuje żeby nie było:P i byłem w szoku jak to grało, powiem jeszcze że na trzech magnatach i jednym mac audio w podobnych cenach grało to LIPNIE...
-
Pomóżcie w zakupie skrzynki i wzmacniacza!
moim zdaniem nic z JBL... nieraz w sklepach car audio i na necie słyszałem że poprostu tam płaci się tylko za marke... ja bym brał jak już głośnik 30 cm i niewiem czemu wszyscy polecają tylko 25cm-trowy, składał bym sam, albo HERTZ albo LANZAR no może jeszcze jakieś innej DOBREJ firmy głośnik ale napewno nie sony... sony się dawno zepsuło...tak samo głośnik pioneer ts... też niby pionek ale to nie to co ma być, słyszałem tego HERTZ-a tylko 30-stke i wymiata znakomicie! ja pierw postawił bym na konkretny wzmak, bo skrzynie możesz zawsze przerobić i zmienić głośnik na inny a co ze wzmakiem? albo sprzedać taniej i stracić albo mieć na dluższy czas coś konkretniejszego... a może by tak głośnik MTX T4512-04 tutaj link http://www.audiosklep.pl/mtx-t451204-p-1545.html?osCsid=1261b3098ffcf70c097e279416991482 w porównaniu z lanzarem i hertzem ten głośnik ma większą skuteczność dB tylko że cena wyższa...
-
[B5 ADR] Chce wymienic pasek rozrzadu ale ....
to ciekawe co to za mechanicy wam te auta robią jak specjalnie pytałem w 2 warsztatach i każdy mówi że jest na osobnym pasku więc w każdej chwili można ją wymienić bez rozbierania przodu... dodam jeszcze że za te 100 zł to cały rozrząd będe miał zrobiony a nie tylko rozebrany przód... ale róbta co chceta
-
Pomóżcie w zakupie skrzynki i wzmacniacza!
no ja moge powiedzieć że też rozglądam się za czymś do bagażnika, i doszedłem do wniosku że poczekam pare miesięcy, i na wiosne wyskocze z lepszym sprzętem, a ma to być : głośnik LANZAR MAX 12D - ok. 250 zł wzmak LANZAR HTG414 - ok. 610 zł okablowanie konkretniejsze - ok. 100 zł i skrzynia, tu mam dylemat, wiem że jak ja zrobie to spartole sprawe:/ może kupie gotową skrzynie a może jednak się przełamie i sam zrobie na spokojnie, dodam że taka skrzynia znów ok. 150 zł kosztuje! myśle że 1000 zł wystarczy na konkretny bagażnik na pare latek...
-
[B5 ADR] Chce wymienic pasek rozrzadu ale ....
chyba że masz model 96 to pompa wody jest na osobnym pasku od alternatora bodajrze i na JUŻ nie musisz jej wymieniać, ja za całkowity komplet, z olejem, wszytskimi filtrami oczywiscie wsztskie roleczki, nawet ten tłumik drgań, poprostu rozrząd od podstaw dalem 610 zł za części - po zniżkach w inter carsie i to sporych, dodam jescze że mam właśnie rok 95 ale produkcja listopad 26 i to już jest model 96... między pierwszą wersja a tym modelem nowszym tj. 96 jest różnica... dlatego jak co niektórzy mowią do rocznika 95 są 2 rodzaje pasków...
-
jak to z tymi radarami? czy to działa naprawdę???
to sie kolego ciesz:D mi przysłali też po takim czasie, dostałem miłą niespodzianke bo jak sie okazało chwycili mnie na foto 2 razy w tym samym miejscu, na dodatek ta sama godzina i szybkośc różniła się o 3 km/h... dostałem w sumie 600 zł i 14 pkt w grudniu naszczęście puste konto:D:D:D jedyna rada CB RADIO
-
NIEzadowolony z odsluchu :( w czym sek?
hmm... może poprostu ustaw na radiu rodzaj pracy tj. natural, coustome... itd. w pionku tak jest ale czy to ma alpinka chyba tak bo wkońcu to dobra firma, wydaje mi sie że ten wzmak to padło jakieś, nieznana firma i wogule za słaba moc jak na hertza akurat teraz wracam ze sklepu CA i kolesia pytałem jaki wzmak może dobrze prowadzić LANZARA MAX tego 1000 watt to mówi mi że MAGNAT...dokładnie to te które mają niby po 500 watt... ehhh. chciałem sobie kupić ten zestaw ESK HERTZ ale cóż... wyskoczył z kwotą 469 zł na piątek a na necie za 300 zl nówka...:/
-
[B5 ADR] Co wybrać? Skrzynia czy głośniki na pułke?
więc w pierwszej kolejności będzie przód, myślałem nad 13 bo wiem że spokojnie wejdą, w fordzie też przerabiałem na 16cm ale odwaliłem kaszane:P chodzi oto że mam poprostu na zbyciu mało używane głośniki 6x9 HERTZ na gwarancji model CDX 690 dałem 285 zł i zastanawiam się czy założyć je czy poprostu gdzieś sprzedać... musiał bym uslyszeć jak gra jakieś audio w audi A4... tylko nie bardzo jest jak! to może więcej przykładów na dobry przód...???