Treść opublikowana przez joker13
-
"Ćwierkanie" w głośnikach po dołożeniu ASS
Kupiłem kable sygnałówki lepszej jakości (przekrój 0,5 z tego co pamiętam) i puściłem tunelem środkowym. Było o wiele lepiej, ale delikatne ćwierkanie zostało, szczególnie po porannym rozruchu jak auto zimne. Ostatecznie dołożyłem MMI 3G+ i problemu już nie ma, ale wiadomo, że to już inne wiązki i połączenia.
-
Woda w prawym tylnym boczku
Zobacz też wlew paliwa.
-
03987 - Nieznany kod błędu
Problem rozwiązany. Przyczyną błędu był przytrzaśnięty, zmiażdżony kabel od ADS idący pod kierownicą. Po podłączeniu fotochromu, jak przykręcałem osłonę pod kierownicą, niechcący przytrzasnąłem ten kabel i przykręcając ją zmiażdżyłem go. Po odcięciu tego fragmentu i polutowaniu kabla błąd nie powrócił. Temat do zamknięcia.
-
Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8
Tak
-
Zawieszenie seryjne 1BA w A4 B8, a zestaw Eibach Pro Kit -35/-30mm
I jak wrażenia z jazdy? Jakieś zastrzeżenia masz do Kayaby? Ja się raczej zdecyduje na sprężyny Sachsa i amortyzatory KYB pod 1BE. Różnica pomiędzy sprężynami 1BE a Pro Kit do 1cm?
-
03987 - Nieznany kod błędu
Cześć, Dzisiaj skanując sobie auto VCDS'em zauważyłem dziwny błąd, którego wcześniej nigdy nie było i nie da się go skasować. Co to może być? Z daty wnioskuje, że pierwszy raz pojawił się po montażu fotochromu.
-
Zawieszenie seryjne 1BA w A4 B8, a zestaw Eibach Pro Kit -35/-30mm
Ja myślę o amorka i sprężynach z Kayaby pod 1BE. Tak z ciekawości ile płacisz za amorki przód i tył?
-
Zawieszenie seryjne 1BA w A4 B8, a zestaw Eibach Pro Kit -35/-30mm
Amory + sprężyny przód i tył?
-
Zawieszenie seryjne 1BA w A4 B8, a zestaw Eibach Pro Kit -35/-30mm
Panowie różnica miedzy Sachsem a Kayabą jest duża, bo z tego co pytałem w cenie tak... Teraz pytanie czy warto dopłacić?
-
Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2012-2015
Dzięki wielkie! Koledzy mam pytanie, omyłkowo w powyższych połączeniach użyłem kabla 0,35mm i teraz pytanie czy może tak zostać czy zmieniać na 0,5mm?
-
Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2012-2015
Podpowiecie jaki jest numer pinu do tej wtyczki? Miejsce na 6-ty pin mam puste i nie mogę połączyć lusterka z oświetleniem wnętrza.
-
Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2012-2015
Panowie jeszcze pytanie odnośnie pinów: 000 979 135 E 1 PIN do bezpiecznika 000 979 227 E 1 PIN do bezpiecznika Ten drugi z końcówką 227 idzie od przekaźnika do zacisku 30. Ale od czego jest ten pierwszy z końcówką 135?
-
Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2012-2015
I co udało Ci się wszystko podłączyć i działa jak należy?
-
Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8
Ok, dzięki za pomoc. W takim razie biorę te najbliżej mojej klasy wagowej.
-
Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8
W moim przypadku akurat wchodzą w grę sprężyny z wyższej klasy wagowej, ale według Sachsa niższe od tych z moją klasą wagową.
-
Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8
Dzięki za odpowiedź. Czyli co pójdzie w górę? Z tych trzech te z najniższą klasą wagową są wyższe o jakieś 3-4mm od pozostałej dwójki z wyższą klasą wagową. Mówię tu o zamiennikach firmy Sachs. Wysokość i indeks: 994 374 - 378mm - 0YG 994 376 - 374mm - 0YJ 994 377 - 375mm - 0YK Myślałem założyć te 994 376 (4 klasy wyżej) z racji tego, że są najniższe, ale wychodzi na to, że się mylę w tej kwestii?
-
Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8
Cześć wszystkim, Mam prośbę odnośnie pomocy doboru tylnych sprężyn. Pacjent: Auto: A4 B8 2012Nadwozie: SEDANSilnik : CJEBSkrzynia: ManualKategoria wagowa osi przedniej: 0JEKategoria wagowa osi tylnej: 0YEZawieszenie: 1BA Według Vinu tylne sprężyny mają nr 8K0 511 115 DC. Natomiast mogę kupić coś z zakresu: 8K0 511 115 DE / DG / DH, co odpowiada klasom wagowym: 0YG / 0YJ / 0YK. Przy którym wariancie auto siądzie niżej względem oryginału?
-
Poduszki silnika CAGA - prośba o pomoc
8K0 199 307 BP - poduszka silnika strona lewa 8K0 199 308 BE - poduszka silnika strona prawa 8K0 399 115 R - poduszka skrzyni część górna 8K0 399 151 CL - poduszka skrzyni część dolna
-
Panel sterowania MMI 3G+
Dzięki wielkie
-
Panel sterowania MMI 3G+
Czołem, Wiecie może czy są jakieś różnice między panelem 8T0919611K a 8T0919611B? Muszę swój wymienić i mam okazję tanio kupić ten z końcówką "B", ale oryginalnie jest z "K". Można je zmieniać i czym się różnią? Dzięki z góry za pomoc
-
Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2012-2015
Czyli zamiast ciągnąć kabel do komfortu w bagażniku, wystarczy podpiąć się do interfejsu za schowkiem pasażera i przy cofaniu lusterko będzie się rozjaśniać?
-
Montaż i Działanie wewnętrznego lusterka FOTOCHROM 2012-2015
A co z pinem 3?: Trzeba ciągnąć kabel do bagażnika czy można go pominąć i będzie wszystko działać poprawnie (oprócz rozjaśniania podczas cofania)? W którym miejscu znajdę Interfejs diagnostyczny magistrali danych?
-
"Ćwierkanie" w głośnikach po dołożeniu ASS
Tak właśnie zrobię i zacznę od tych nieszczęsnych sygnałówek. Puszcze je luzem na nowo i sprawdzę czy są zakłócenia. Mam nadzieje, że na nich się skończy, bo jak nie to będzie trzeba puszczać wszystko od nowa na lepszych kablach i ewentualnie inna drogą.
-
"Ćwierkanie" w głośnikach po dołożeniu ASS
Czyli u Ciebie w sumie sygnałówki były winne? Na razie kupiłem nowe kable głośnikowe typu TLYp i zmienię same sygnałówki między radiem i wzmacniaczem. Teraz mam puszczone w lewym progu a nowe puszcze po prawej stronie. Co do ekranu to niestety nie mam. Wszystko połączone zwykłymi kablami LGY wiec może tu jest problem. Ale z drugiej strony jak kupiłem używaną wtyczkę 32-pinową i były w niej piny z kawałkami fabrycznych kabli to one nie wyglądają na jakieś ekranowe czy inne jakieś lepsze. Tylko tyle, że fabrycznie wszystko jest puszczone do radia tunelem środkowym a ja puściłem w lewym progu i tam może z czymś się gryzie. W sumie to sygnałówki, centralny i CAN idą w tym progu bo głośniki idą spod tylnej kanapy.
-
"Ćwierkanie" w głośnikach po dołożeniu ASS
Po odłączeniu sygnałówek od wzmacniacza jest cisza jak makiem zasiał. Ale to chyba dlatego, że nie ma sygnału od radia do wzmacniacza i wzmacniacz nie przekazuje sygnału na głośniki. Tak czy siak po odłączeniu sygnałówek jest cichutko, nawet bez szumu "włączonych" głośników. Nadmienię jeszcze, że po odłączeniu masy nic sie nie zmienia, czyli czy masa podłączona czy odłączona słychać tego samego "świerszcza". Dodatkowo "świerszczy" na włączonym silniku na postoju, podczas dodawania gazu i hamowania. Podczas hamowania silnikiem "świerszcz" ustaje.