Treść opublikowana przez joker13
-
"Ćwierkanie" w głośnikach po dołożeniu ASS
Koledzy, czy puszczenie kabli sygnałowych razem z Can Low i Can High może powodować jakieś zakłócenia? Ma to w ogóle jakieś znaczenie?
-
"Ćwierkanie" w głośnikach po dołożeniu ASS
Dzięki kolego za odpowiedź. Dzisiaj ja sprawdzę i podłącze bezpośrednio do akumulatora w bagażniku. Co do reszty kabli zrobiłem to jak poniżej. Czy popełniłem gdzieś błąd? - 2x kable od centralnego owinięte taśmą parcianą: idą od środka konsoli, za licznikiem, po słupku A w próg i lewym progiem do wzmacniacza w lewym boczku bagażnika, - 8x kable sygnałowe głośników i 2x CAN wszystkie razem owinięte taśmą parcianą: idą od radia, za licznikiem, po słupku A w próg i lewym progiem do wzmacniacza, - 4x kable lewych głośników: wpiąłem się w nie kablami o tym samym przekroju w lewym tylnym progu i dalej owinięte taśmą do wzmacniacza, - 4x kable prawych głośników: tutaj wpiąłem się w nie pod tylną kanapą po prawej stronie i dalej, owinięte taśmą, pod kanapą do lewego tylnego progu i do wzmacniacza, - 2x kable od suba to wiadomo od półki lewą stroną w doł i do wzmacniacza, - masa do punktu przy wzmacniaczu, - zasilanie w progu bagażnika do skrzynki bezpieczników w prawej wnęce bagażnika, tutaj wpiąłem się w jeden z kabli w czarnej listwie nr 5 (ST5) i miejscu 3 (SF3), tak jak jest w instrukcji obsług dla aut po 2010 roku. P.S.1: fabryczne kable głośnikowe od radia aż do momentu łączenia z nowymi zostawiłem w tunelu środkowym zabezpieczone z dwóch stron. P.S.2: Co to za kable w ST5 SF3? Według instrukcji jest to miejsce dla wzmacniacza i radia a u mnie są już tak fabrycznie dwa kable. Czy wpinając się w to miejsce mogłem wybrać dowolny z tych dwóch czy ma znaczenie do, którego się wpiąłem?
-
"Ćwierkanie" w głośnikach po dołożeniu ASS
Cześć, W zeszłym tygodniu dołożyłem do Concerta ASS. Wszystko działa jak należy, tylko jak wyciszę dźwięk słyszę jakby "świst" z środka konsoli. Na samym zapłonie tego nie ma. Tylko na zapalonym silniku słychać ten świst i jakby nasilał się podczas dodawania gazu, a podczas hamowania się zmniejszał. Przed dodaniem ASS na pewno tego nie było. Przy zapalonym silniku i odłączeniu wzmacniacza jest cisza. Ogólnie słyszalne jest to bardziej po nocy przy pierwszym odpaleniu niż w ciągu dnia jak już się trochę pojeździ. Dzisiaj zauważyłem, że te "świsty," "ćwierkanie" słychać w głośnikach wysokotonowych w desce, w głośniku centralnym i wysokotonowych w tylnych drzwiach. Macie jakieś pomysły co do przyczyny? Masę od wzmacniacza podłączyłem do miejsca przy wzmacniaczu, a zasilanie puściłem do prawej wnęki bagażnika i zmostkowalem z jednym z dwóch kabli w złączu bezpieczników ST5 SF3.
-
Bardzo proszę o pomoc z Radiem Audi concert
Po tym zdjęciu nikt Ci tego nie powie. Musisz sprawdzić po numerze Vin.
-
Lokalizacja sterownika J525
Jak nie masz MMI tylko zwykle radio z 8 głośnikami to nie masz zainstalowanego sterownika J525 i radio pełni funkcje wzmacniacza.
-
Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w Audi A4 B8
Panowie czy licznik z A4 polift będzie pasował do przedniej obudowy z szybką od licznika z Q5 przedlift? I czy normalnie zakoduje się pojemność baku itd?
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Cześć, Jak poprawnie zakodować ASS w Concercie, żeby wszystko hulało? Wiem, że na początku w Can Gateway w liście instalacji trzeba zaznaczyć sterownik 47, ale co później? Jak to zakodować?
-
Oryginalny wzmacniacz radio CONCERT LIFT
W sumie racja nie ma co kombinować. W końcu różnica w cenach z czegoś się bierze.
-
Oryginalny wzmacniacz radio CONCERT LIFT
A jakbym włożył wzmacniacz 8T0035223AB to nie podejdzie? Czym one się w ogóle różnią?
-
Oryginalny wzmacniacz radio CONCERT LIFT
Koledzy potrzebuje pomocy. W zwykłym nagłośnieniu do Concerta idą z magistrali CAN dwa kable: can high i can low. Dokładając ori wzmacniacz również trzeba pociągnąć do niego can high i can low. I tu pytanie: czy w tym przypadku kablami idącymi do wzmacniacza mogę wpiąć się do kabli przy radiu, czy lepiej wpiąć się w innym miejscu? Proszę poratujcie w potrzebie. Będę bardzo wdzięczny
-
Błędy P00B7 i P2681 w Audi A4 B8 1.8 TFSI
Cześć, Oba wyżej wymienione błędy spowodowane są cieknącą pompą wody. Płyn zalewa płytkę sterującą całym modułem pompy. Na początku zapala się CHECK i po podłączeniu VCDS wyskakuje błąd P2681, ale brak odczuwalnych objawów. Po pewnym czasie temperatura silnika delikatnie przekracza 90 stopni, wentylatory chodzą na max i dochodzi błąd P00B7. Po wymianie błędów już nie ma.
-
Oryginalny wzmacniacz radio CONCERT LIFT
A powiedzcie mi jeszcze co będzie lepiej grało: ori głośniki + ori wzmacniacz i sub (ASS) czy wymiana głośników przód i tył na Focal ale bez suba i wzmacniacza (8 głośników)?
-
Oryginalny wzmacniacz radio CONCERT LIFT
A jak go podłączyć z ori subem i concertem (8 głośników)? Subwoofer z półki (sedan) łącze kablem ze wzmacniaczem w lewej wnęce bagażnika. I dalej gdzie podłączyć wzmacniacz? Ciągnę kabel do radia? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź albo jakiś schemat
-
Oryginalny wzmacniacz radio CONCERT LIFT
Cześć wszystkim, Aktualnie w moim A4 mam radio Concert i nagłośnienie 8RX. W niedługim czasie planuje dołożyć ASS 9VD. Czy orientuje się ktoś w temacie i podpowie jaki wzmacniacz powinienem kupić? Rocznik mojego to 2012 lift, produkcja według VIN 11.05.2012. Który z tych dwóch będzie ok: 8T0 035 223 AH czy 8R1 035 223 A? I w ogóle czym one się różnią?
-
A4 B8 radio concert bez MMI
Cześć, Panowie który BT pod AMI będzie działał z Concertem, biorąc pod uwagę streaming? Przeglądając aukcję wszędzie jest napisane, że działa tylko z MMI.
-
Audi concert AMI adapter bluetooth
Cześć, I jak z tym kabelkiem? Pasuje czy nie sprawdzaliście?
-
Czy ten moduł bluetooth będzię działał w Audi A4 B8?
Cześć, Orientujecie się czy taki adapter będzie działał z Radiem Concert? Albo jaki kabel pod AMI będzie działał z tym radiem?
-
Błąd : dodatkowa pompa wody 2
U mnie w 1.8 ta druga 2-pinowa to zawór obiegu płynu chłodzącego i mam dwa takie zawory. Niestety też zapala mi się co jakiś czas żółta kontrolka i właśnie zaczynam walkę z problemem.
-
1.8 TFSI kod błędu P2681
Witam, Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, ponieważ dwa wcześniejsze, które znalazłem nie dają żadnej odpowiedzi. Mój problem to kod błędu P2681 - engine coolant bypass valve control circuit/open. Zapala się tylko podczas uruchomiania silnika, czyli po odpaleniu po prostu kontrolka nie gaśnie. Po podpięciu komputera widnieje tylko w.w. błąd. Po skasowaniu mam spokój czasami 2-3 dni, a czasami zapali się po kilku odpaleniach. Co do zachowania samego samochodu to nie mam żadnych negatywnych objawów. Wskazówka temperatury wskazuje ciągle równe 90 stopni, czyli się nie przegrzewa, klima chłodzi. W sobotę próbowałem namierzyć winowajcę spośród: dodatkowej pompy wody (06H 121 601 K) oraz dwóch zaworów elektromagnetycznych (4H0 121 671 D). Po skasowaniu błędu, z każdego po kolei wyjmowałem wtyczki i sprawdzałem czy błąd się pojawi, czy może jakiś inny błąd się wyświetli. Niestety na komputerze zero błędów. Gasiłem auto i odpalałem z odpiętymi wszystkimi trzema wtyczkami i nic nie wyskoczyło. W końcu podpiąłem wszystko i tak jeździłem bez błędu do wczoraj, kiedy wieczorem znowu kontrolka się zaświeciła. Znajomy mechanik też był trochę zdziwiony, że po odpięciu wtyczek nie ma żadnego błędu. Mówił, że winny na pewno jest któryś z zaworów lub ta dodatkowa pompka wodna. Macie jakieś pomysły co to może być albo doświadczenia z tym tematem? Ewentualnie od którego zaworu zacząć wymianę?
-
Bląd P2681 i P00B7
Jest możliwość żebyś się coś podpytał brata?
-
Błąd 15462 i P2681 w Audi A4 B8 1.8 TFSI
Hej, Udało Ci się zdiagnozować przyczynę błędu P2681? Winna jest ta pompka o której wcześniej była mowa czy coś innego?
-
Bląd P2681 i P00B7
Hej, Znalazłeś może rozwiązanie problemu z błędem P2681?
-
Ustawienia dźwieku radio Concert
Cześć, Macie może jakieś sprawdzone ustawienia Low, Mid, High do Concerta, żeby wydobyć w miarę możliwie najlepszy dźwięk z tego radia?
-
Wiązka mikrofonu MMI 3G+
Dzięki wielkie
-
Wiązka mikrofonu MMI 3G+
Witam, W moim A4 mam radio Concert bez modułu bluetooth. Po vinie wychodzi, że w aucie jest zamontowany mikrofon 4l0 035 711 j. Chciałbym zmienić radio na MMI 3G+, w którym jest już bluetooth wbudowany. Wiem, że do wymiany jest cała instalacja itd., chodzi mi tylko o doedukowanie w sprawie podłączenia mikrofonu do mmi. Podpowiecie gdzie podłączyć wiązkę od mikrofonu? Do czytnika SD pod nawiewami czy do tunera w bagażniku? I czy ktoś wie jaką wiązkę od mikrofonu do mmi potrzebuje? Z góry wielkie dzięki za pomoc.