Treść opublikowana przez ekonom
-
[B5 AKN] Proszę o analize logów
Witam Autko strasznie dymi na całym zakresie obrotów czarnym dymem.Filtr powietrza zmieniony, przepływomierz przeczyszczony zgodnie z zaleceniami, katalizatora brak. Poniżej zamieszczam logi. 001 http://images38.fotosik.pl/87/f9c16d7e2aeedfc3.jpg 002 http://images47.fotosik.pl/91/332c4077deb6be9c.jpg 003 http://images36.fotosik.pl/85/2e7cf0454de77af7.jpg 004 http://images42.fotosik.pl/87/6243283327953afamed.jpg 007 http://images37.fotosik.pl/87/d0c0d06f2b33fdc3med.jpg 008 statyczne http://images39.fotosik.pl/87/4d3675a88b904910med.jpg 009 http://images47.fotosik.pl/91/c99e90a2647d866bmed.jpg 010 http://images44.fotosik.pl/91/ac0deead94f2b49e.jpg 011 http://images36.fotosik.pl/85/10b6f314ec45f790med.jpg Pozdrawiam
-
[B5 AKN] Wyprucie katalizatora
Doradźcie mi jakiś dobry warsztat do wycięcia kata. Najlepiej z okolic trójmiasta lub Wrocławia.
-
[B5 AKN] Problem z uruchomieniem silnika - zapala się kontrolka oleju
A jak w najprostszy sposób mogę sprawdzić czy dobrze ładuje ?
-
[B5 AKN] Problem z uruchomieniem silnika - zapala się kontrolka oleju
Dzisiaj temperaturka już bardziej przyjazna tj. -5 autko po paru sekundach odpaliło. Pojeździłem nim trochę co by go podładować m.in. Zrobiłem również logi odnośnie kąta wtrysku http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_prosze_o_analize_logow_poczatek_kata_wtrysku-t60648.0.html . Autko odpalało cały dzień bez jakich kolwiek problemów. Stąd też przypuszczam że układ nie jest zapowietrzony. Pozostaje jeszcze kwestia tych logów i świec. Przymierzam się do wymiany. Czy te będą dobre http://www.allegro.pl/show_item.php?item=524437308 ? P.S. Sprawdziłem również aku. 72Ah to chyba dobra pojemność
-
[B5 AKN] Proszę o analize logów - początek kąta wtrysku
Temperaturę sprawdziłem na 001 i było 86-87 stopni
-
[B5 AKN] Proszę o analize logów - początek kąta wtrysku
Witam Zwracam się z gorącą prośbą o analizę logów. Autko miało ostatnio małe problemy z opaleniem o czym pisałem tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_problem_z_uruchomieniem_silnika_zapala_sie_kontrolka_oleju-t60544.0.html . Dzisiaj przy -5 po paru sekundach odpalił.
-
[B5 AKN] Problem z uruchomieniem silnika - zapala się kontrolka oleju
Olej mam TEXACO 5W40. Co do kontrolki oleju to znika po wyjęciu kluczyka i po włożeniu już jej nie ma. Jak odpowietrzyć układ paliwowy ? Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego ale przy wymianie filtra paliwa jakiś miesiąc temu nie chciał w ogóle odpalić bardzo długo kręciłem go żeby odpalił Jeszcze pytanko do tego kątu początku wtrysku. Czy wystarczy na ciepłym silniku zrobić logi w grupie 004 i 004BS ?
-
[B5 AKN] Problem z uruchomieniem silnika - zapala się kontrolka oleju
Co do paliwa to Lotos Dynamic i już 2 roczek na nim śmigam i w tej samej stacji tankuje więc to raczej nie to. Może być że kąt wtrysku. A może być sprawa akumulatora ? Tylko nie rozumiem czemu kontrolka oleju się zapaliła czerwona. Znajomy mi podpowiadał że to może być jakiś czujnik.
-
[B5 AKN] Problem z uruchomieniem silnika - zapala się kontrolka oleju
Witam Dzisiaj rano po 4 dniowej przerwie autko nie chciało odpalić. Na zegarach -15 stopni. Przekręciłem kluczyk poczekałem aż zgaśnie lampeczka od świec i kręciłem silnikiem. Przy drugiej próbie kręcenia po jakiś 10 sekundach pojawiła się czerwona lampka oleju. Olej sprawdziłem był w normie. Dodam tylko że pare dni temu zmieniałem. Ponownie zakręciłem silnikiem i komunikat na FISie odnośnie oleju pojawił się znowu. Jakie są wasze przypuszczenia ? Co to może być ? Dodam również że przy temperaturze w okolicach zera autko miało małe problemy z odpaleniem. Tak za 3-4 razem odpalał. Zeszłej zimy takich problemów nie było.
-
[ALL B5] Czyszczenie soczewki reflektora
Witam Od pewnego czasu po wymianie żarówek zauważyłem że światełka świecą bardzo blisko. Regulacja oczywiście nic nie pomogła. Dzisiaj byłem na stacji diagnostycznej i powiedzieli żeby przeczyścić soczewkę. Za bardzo nie wiem jak się za to zabrać. Czy nie uszkodze soczewki ? Czy ktoś już to robił ? Komentarze podpowiedzi mile widziane Pozdrawiam
-
[2.5 V6 TDI] Gdzie tankujecie?
Witam Ja obecnie tankuje wyłącznie na stacji lotos, zalewając lotosem dynamic. Autko chodzi bez zarzutów, moc bardzo dobra nie dymi. Tankowałem na kilku stacjach lotosu i jak narazie (odpukać) pozytywnie oceniam paliwko.
-
[B5 AKN] Proszę o analizę logów
mógł bym prosić o wyjaśnienie tego rozpięcia wydechu zaraz za turbiną ? Tam przecież taki żar zacznie buchać.
-
[B5 AKN] Proszę o analizę logów
Co mogę poradzić na "turbo laga" ? Jakieś jeszcze logi zrobić ? Gdzie jest ten czujnik ?[br]Dopisany: 28 Lipiec 2008, 22:59_________________________________________________Koledzy powiedzcie coś jeszcze do tych logów. Zrobić jeszcze jakieś ? Błąd wykasowałem i już się nie pojawia. Czy wyciąć katalizator ?
-
[B5 AKN] Proszę o analizę logów
Witam Log 003 Log 011 Wyskoczył jeszcze taki błąd : 00523 - Intake Air Temp Sensor (G42) 30-00 - Open or Short to B+ Pozdrawiam
-
[B5 AKN] Przerwa w ładowaniu akumulatora
Dzisiaj kontrolka już cały czas się świeciła. Na chwile (dosłownie 1-2 sek.) gasła i znowu się zapalała i akumulator w ogóle nie był ładowany. Jutro rano wizyta w serwisie zobaczymy co z tego wyjdzie. Chyba nie obejdzie się bez demontażu przodu. No i bez demontażu się nie obyło. Okazało się że pakiet w wirniku nawalił bo audi kupowało od francuzów wirniki przez około 2 lata. Te kupowane od Bosha nie mają tego problemu. Po wymianie wszystko gra. Pozdrawiam
-
[B5 AKN] Przerwa w ładowaniu akumulatora
Witam Dzisiaj po odpaleniu autka po paru sekundach kiedy już jechałem spostrzegłem że akumulator nie ładuje. Napięcie na 12V trzymało i na konsoli świeciła mi się czerwona kontrolka akumulatora. Silnik normalnie odpalił wszystko światła świeciły. Po przejechaniu około 5-7 km wszystko wróciło do normy. Napięcie wzrosło, akumulator zaczął ładować i kontrolka zniknęła. Czy ktoś miał taki problem ? Czy pasek mógł się poluzować ? Co radzicie profilaktycznie zrobić ? Pozdrawiam
-
[B5 AKN] Luźna rurka powietrzna w 2.5 TDI
Bardzo dziękuje za pomoc i schemacik jutro poszukam miejsca do podłączenia rurki
-
[B5 AKN] Luźna rurka powietrzna w 2.5 TDI
Witam W czasie wymianu filtru powietrza wyjąłem całą obudwę filtru. Zauważyłem otwartą rurke powietrza. Była to jedna z końcówek trójnika, który doprowadzał sygnał do przekaźnika zabudowanego przy ściance przedziału silnikowego. Swobodny koniec rurki był niewidoczny w normalnych warunkach ponieważ całkowicie zasłaniała go dolna część obudowy filtru powietrza. Całość przedstawiłem na zdjęciu, które pozwala na łatwą identyfikację przekaźnika powietrznego i swobodnego końca rurki.Czy jest to sytuacja normalna? Czy koniec rurki powinien być otwarty do atmosfery i wisieć swobodnie, czy powinien być gdzieś podłączony? Tutaj linki do fotek w powiększeniu : http://images27.fotosik.pl/219/0ce2548b6795ccea.jpg http://images27.fotosik.pl/219/2868ddc746e27f31.jpg
-
[ALL B5] Chromowane ramki w liczniku - montaż.
A czy ktoś wstawiał chromowane ramki w liczniku z fisem ? Tam też trzeba się zaopatrzyć w żaróweczki ?
-
[B5 AKN] Wyciek płynu do spryskiwania
Witam Dzisiaj rano w drodze na uczelnie włączyłem spryskiwanie szybek i reflektorów. Po powrocie z wykładu zaważyłem spora kałuże wokół lewego koła. Po zapachu domyśliłem się że to płyn do spyskiwania (Fis równiez wskazał brak płynu). Czy da się to jakoś naprawić bez wjeżdzania na kanał ? Bo jak wiadomo w 2.5 to zaduzo miejsca nie ma. Zdjełem kratke tą na dole ale nic tam ciekawego nie znalazłem.
-
[B5 AKN] Pęknięcie elementu zawieszenia ?
Byłem dziś w warsztacie. Ta urwana część słuzy do poziomowania ksenonów.
-
[B5 AKN] Pęknięcie elementu zawieszenia ?
Witam Dzisiaj przy zdejmowaniu koła zauważyłem że pewna część zawieszenia (?) pękła. Czy to coś poważnego ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9286b48eeccd8cf8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/691000078f46b607.html Pozdrawiam * na drugi raz jak wklejasz zdjęcia lub link to sprawdź czy są wyświetlane (poprawiłem i teraz dopiero widać) - lukaszr
-
[B5 AKN] Dziwny dzwięk i nacięcia na tarczach
Witam Od pewnego czasu słysze dziwny dzwięk przy hamowaniu. Tak jakby coś sie ocierało. Ewidentnie z tyłu. Dziś zdjełem koło sprawdziłem klocki i wszystko elegancko. Zrobiłem zdjęcia tarcz bo takie dziwnie nacięcia na niej są. Czy to może być powodem tych dzwięków ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e6dc9056efbca82.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e6f67ae289b73dc.html Pozdrawiam * na drugi raz jak wklejasz zdjęcia lub link to sprawdź czy są wyświetlane (poprawiłem i teraz dopiero widać) - lukaszr
-
[B5 AKN] Błąd klimy prosze o analize
Witam Mam taki błąd 11.7. Co z tym zrobić ?
-
[B5 AKN] Czyszczenie nawiewu
Witam Ostatnio zauważyłem że klima nie radzi sobie zabardzo z nawiewem na szybe. Kiedy pada, para wodna sie wytrąca i nawiew nie radzi sobie za bardzo. Zauważyłem równiez że w nawiewie na szybe jest pełno fuzli. Jak go oczyścić ? Trzeba cały kokpit zdejmować ? Dziś udało mi sie jedynie ten środkowy nawiew do kabiny zdjąć.