Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wyprucie katalizatora


norbert26

Rekomendowane odpowiedzi

VAGiem mozna zdiagnozowac. Jesli jest zapchany to nawet trzeba go wyciac, zeby nie przymulac turbo. W miejsce kata najlepiej wspawac tlumik przelotowy.

EDIT: BTW zapraszam na spoty mazowieckie, bo widze, ze mieszkamy blisko siebie. :th:

http://www.a4-klub.pl/smf/mazowieckie-b84.0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wycięciu kata jest tylko lepiej, trochę głośniej świszczy turbo, poza tym żadnych komplikacji (2 lata jeżdż już bez niego)

Dlatego, żeby nie było głośno to trzeba wstawić tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wycięciu kata jest tylko lepiej, trochę głośniej świszczy turbo, poza tym żadnych komplikacji (2 lata jeżdż już bez niego)

Dlatego, żeby nie było głośno to trzeba wstawić tłumik.

wcale nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie trzeba

Może jakiś argument dasz? Podpowiedz nam jak uciszyć auto, bez zakładania tłumika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie trzeba

Może jakiś argument dasz? Podpowiedz nam jak uciszyć auto, bez zakładania tłumika?

Inaczej się ma sprawa w silnikach benzynowych a inaczej w dieslu. W dieslu będzie słyszalny przyjemny gwizd turbiny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie głośniej a na pewno bez kata autko odżyje :good:

A czy odżyje jeszcze bardziej jak wywale tłumik środkowy ..albo końcowy ..albo i jeden i drugi ? :decayed:

Mam zamiar powycinać troszkę ten wydech ... ale nie wiem czy zostawić końcowy czy środkowy .. czy wywalić oba i kata :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zastosować tłumiku przelotowe zarówno środkowy jak i końcowy. Kat do wycięcia i wstaw prosta rurkę. Jeżeli zostawisz jeden tłumik na końcu seryjny to tez nie będzie tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zastosować tłumiku przelotowe zarówno środkowy jak i końcowy. Kat do wycięcia i wstaw prosta rurkę. Jeżeli zostawisz jeden tłumik na końcu seryjny to tez nie będzie tragedii.

Tak tez zrobie ..wywale i zostawie tylko końcowy :)

Mam nadzieje , że nie bedzie buczał jak Żuk :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się chce zachować dobry stan tłumików to w miejsce kata też trzeba wstawić tłumik przelotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się chce zachować dobry stan tłumików to w miejsce kata też trzeba wstawić tłumik przelotowy.

e tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam

Oo, następny. Poziu, samochodu nie projektuje Pan Henio* w garażu, tylko pracuje nad tym grupa ludzi i schodzi im z tym dużo czasu. Oni nie bez powodu dają tyle tłumików ile jest w samochodach. Jeśli któregoś zabraknie to gorące spaliny z większą siłą napierają na pozostałe tłumiki. Katalizator też pełni funkcję tłumika i jeśli go zabraknie to trzeba to uzupełnić tłumikiem ogniowym. Oczywiście to tylko moje zdanie i nikt nie musi się z tym zgadzać. :)

*) Wyobraź sobie, że w tej sytuacji jesteś takim Panem Heniem... :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się chce zachować dobry stan tłumików to w miejsce kata też trzeba wstawić tłumik przelotowy.

Ja chce ograniczyć ilość tłumików , a nie sie o nie martwić ..Tom :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawy jestem dzwięku 1.9 tejdej bez żadnych tłumików praktycznie.

W 2.5 AKN nic się nie zmienia po wycieciu kata, mowie o sprawnym bo takiego wycinałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce ograniczyć ilość tłumików , a nie sie o nie martwić ..Tom :wink4::decayed:

Ale ja nie mówię o Tobie, tylko o tym, że żeby zachować sprawność wszystkich tłumików to musi być komplet, czyli w miejsce kata też trzeba wstawiać tłumik. :wink4:

A właściwie to po co chcesz wywalić te tłumiki?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawy jestem dzwięku 1.9 tejdej bez żadnych tłumików praktycznie.

Kolega A3 ..ma tylko końcowy :decayed: Świszcze jak cholera :tongue4:

A właściwie to po co chcesz wywalić te tłumiki?? :mysli:

Przyjedz na spota to Ci powiem :polew:

Muliii ... wiec jak mam juz wycinać kata ..to przy okazji pozbęde sie jednej puszki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...