Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wyprucie katalizatora


norbert26

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zmiana średnicy z 63mm na 60mm (tam gdzie był kat) zrobi dużą różnicę na wylot spalin ?

Panowie nikt nie wie ? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana średnicy z 63mm na 60mm (tam gdzie był kat) zrobi dużą różnicę na wylot spalin ?

Panowie nikt nie wie ? :confused4:

nie zrobi, to znikoma roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git... :hi:

Teraz jak mam wstawiony tłumik przelotowy znikneło te pierdzielone męczące buczenie po dobrym rozgrzaniu (pustą puche miałem wcześniej). To tak jak by ktoś miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozciałem kata na pół, wspawałem przelotówke, zaspawałem i pomalowałem i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden tłumikarz i taką radę dawał jednak pracy takiej nie chciał wykonać :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić tłumikarza z Warszawy co mi zrobi całą operację wycięcia katalizatora i założenia rury?

Pozdrawiam,

JG

Witam,

Ja tez chetnie bym sie podlaczyl pod pytanie dot. tlumikarza w Wawie. Bylem ostatnio u jednego speca, do tej pory bylem zadowolony z jego uslug, jednak dzis mnie zastanowil. Kupilem tlumik przelotowy do wsadzenia zamiast kata w AFB 2.5 TDI.

Na pytanie czy moglby mi dzis wymienic odpowiedzial, ze to strasznie duzo roboty w tym silniku, ze trzeba opuszczac kolektory zeby sie tam dostac. Zastanowilo mnie to, bo wielu z Was pisze tu o wymianie i nikt nie napisal, ze wiazalo sie to z jakas nadzwyczajna robota.

Dlatego chcialbym Was zapytac, czy faktycznie jest to tyle roboty, ze furke trzeba zostawic na caly dzien i ruszac te kolektory? Nie mam do tego serwisu tyle zaufania, zeby zostawic u nich auto i pojechac do pracy. Chcialem patrzyc im na rece :-) i kontrolowac to co robia.

Niestety do "swojego" zaufanego serwisu niestety w najblizsze 2 tygodnie mam ponad 500 km ;( a chcialbym ten katalizator wyciac i wsadzic przelotowke.

Gdzie wycinaliscie kata w Wawie i jaki serwis mozecie polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGiem mozna zdiagnozowac. Jesli jest zapchany to nawet trzeba go wyciac, zeby nie przymulac turbo. W miejsce kata najlepiej wspawac tlumik przelotowy.

EDIT: BTW zapraszam na spoty mazowieckie, bo widze, ze mieszkamy blisko siebie. :th:

http://www.a4-klub.pl/smf/mazowieckie-b84.0/

w jaki sposob mozna zdiagnozowac vagiem katalizator ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGiem mozna zdiagnozowac. Jesli jest zapchany to nawet trzeba go wyciac, zeby nie przymulac turbo. W miejsce kata najlepiej wspawac tlumik przelotowy.

EDIT: BTW zapraszam na spoty mazowieckie, bo widze, ze mieszkamy blisko siebie. :th:

http://www.a4-klub.pl/smf/mazowieckie-b84.0/

w jaki sposob mozna zdiagnozowac vagiem katalizator ??

katalizator diagnozuje sie Vagiem tak samo jak szyby :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

warnwarn.gifOT w dziale technicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wiem że mam 1.6 i nie poraża to mocą więc od razu mówię darujcie sobie te komentarze decayed ale mam takie pytanie nie wiecie jak to jest w tym 1.6 tzn można coś takiego przeprowadzić i nie będzie jakiś problemów z sondą lub przeglądem? http://www.allegro.pl/item904078639_strumienica_katalizator_audi_a4_passat_antpol.html warto to by było wsiąść czy lepiej zwykła rurkę wstawić. Ogólnie tak bym sobie chciał troszkę w tym kierunku pomodzić jak nadejdzie wiosna cheesy mocy to nie doda ale przynajmniej troszkę odetchnie po tylu latach tongue4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie już chcesz coś zmieniać, to lepiej wydłubać zawartość kata i zainwestować w przeloty.

Ale jak sam zauważyłeś, odczuwalnie mocy to nie doda... radzę dać sobie luz, uzbierać ze 3 koła, pozbyć się problemu którym jeździsz i kupić 1.8T :gwizdanie: :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...