Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[2.5 V6 TDI] Gdzie tankujecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pytanie do posiadaczy wszystkich V6 TDI zasilanych nieszczesnymi pompami VP44.

Gdzie tankujecie? Od jak dawna? Czy nie macie problemow z autem (konkretnie z VP) ?

Przez ostatnie pare miesiecy tankowalem BP Ultimate'a i teraz wiem, ze to byl blad...

Nie dosc, ze auto palilo 1-1,5l wiecej to podobno jakosc paliwa drastycznie spadla.

Teraz jezdze od 2 tygodni ponownie na EkoDieslu z Orlenu i poki co same korzysci w postaci nizszego spalania.

Jestem jednak ciekaw, czy nie wypadaloby stosowac jakichs dodatkow do paliwa pod katem zywotnosci VP44...

Opublikowano

Ja tankuje na Shell'u od początku jak kupilem auto czyli sierpień 2007, ale chyba przeniose sie na Orlen bo duzo ludzi chwali to paliwko.

Opublikowano
  • Autor

Prosze jeszcze o informacje, czy tankujecie zwykle ON, czy z dodatkami (BP Ultimate, V-Power, Verva itd.). :cwaniak1:

Opublikowano

Prosze jeszcze o informacje

Alez prosze bardzo :naughty: Z reguły tankuje zwykłego diesla jednak raz na 2-3 tankowania zalewam V-Power.

Ps. Flyer podpis masz pierwsza klasa :kox::polew:

Opublikowano
  • Autor

OK, robie mala statystyke :cool:

Opublikowano

Ja na początku też jeździłem na BP Ultimate. Jednak raz zalałem Verve na stacji orlanu i to był strzał w 10-tke - auto o wiele lepiej zapala, mniej dymi i spala gdzieś 0,7l mniej niż ultimate, ale w przyspieszaniu nie odczułem jakiejś większej różnicy. Od tego czasu tylko to leję.

Teraz zatankowałem na próbę zwykły ON na Statoil (opisany jako do -32 stopni) i też jest gorzej niż na vervie, więc raczej już tego ON nie wleje.

adikrakow, jak Ci sie udało nalać tego bezsiarkowego ON ? Ja też chciałem go nalać, ale końcówka pistoletu była na tyle duża, że nie mogłem w ogole jej włożyć w otwór wlewowy. Jakieś zabezpieczenie czy jak ? :)

Opublikowano

Orlen-ON-Verva

Trzeniu zmieniles motor na 2.5 :naughty::wink4:

Opublikowano

od 18 000 na statoil,nie narzekam.

Opublikowano

witam

ja tankuje BP ULTIMATE ale sprobuje z VERVA w koncu sobie chwalicie to paliwko

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Zalej cos orlenowskiego i porownaj spalanie... powinno byc mniej.

Opublikowano

Orlen Verva,czasami BP Ultimate.Z autkiem nie mam problemów.

Opublikowano

adikrakow, jak Ci sie udało nalać tego bezsiarkowego ON ? Ja też chciałem go nalać, ale końcówka pistoletu była na tyle duża, że nie mogłem w ogole jej włożyć w otwór wlewowy. Jakieś zabezpieczenie czy jak ? :)

Bo to dystrybutor dla TIR-ów był zapewne :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Luuuudzie, czytajcie tematy!

Czy prosilem o informacje od osob z innymi silnikami niz 2.5TDI?

Opublikowano

To ja moze powiem o znajomym, zalał na Lotosie kiedys A6 2.5TDI 155ps i straciła moc , pozniej wlał na orlenie i było dobrze

Opublikowano
  • Autor

Lotos nie zalicza sie do markowych stacji :cool:

Opublikowano

Tankuje tylko BP ultimate i nie dam sobie nic powiedziec na to paliwo (tym bardziej ze zawsze tankuje na jednej stacji). Zatankowalem 2 razy Verve i dla mnie na Ultimate duzo lepiej jezdzi (przynajmniej w moim miescie), mysle ze to nie chodzi tu co tankujemy a gdzie tankujemy. Jesli ktos na paliwie nie oszukuje i nie kombinuje autko powinno latac dobrze. Raz zatankowalem w Bytomiu na BP ultimate i myslalem ze auto sie zje..., po nastepnym tankowaniu wszystko wrocilo do normy. Tak wiec tankujmy na sprawdzonych przez siebie stacjach.

Opublikowano
  • Autor

wojtusania, ale niestety BP Ultimate ma np. wieksza temp. spalania, katuje uszczelki, auto pali wiecej... i nie jest to tylko wynik moich obserwacji...

Opublikowano
:wallbash: to co tankowac, napewno nie verve :no: probowalem i lipa, eko diesel tez mi sie nie widzi wydaje mi sie ze jak cos jest eko to jest do bani, jedynym dobrym rozwiazaniem jest Diesel shell power racing - jedyne paliwo ktore przychodzi do polski zaplombowane z hamburga, reszta paliw pochodzi z jednej rozlewni, hurtowni paliw a pozniej na stacjach dodawany jest tylko uszlachetniacz. (Wiem bo znam kierownika na stacji .... , pracowal juz w kilku miejscach i zawsze to samo). Sami zwroccie uwage ze jedna cysterna zaopatruje orlena, bp, shella itp. Jak macie duzo czasu to wysledzcie cysterne w swoim miescie i sami sie przekonacie.
Opublikowano
  • Autor

Ja znowu slyszalem, ze Shell importuje tylko V-Power Racing ale PB...

Opublikowano

:wallbash: to co tankowac, napewno nie verve :no: probowalem i lipa, eko diesel tez mi sie nie widzi wydaje mi sie ze jak cos jest eko to jest do bani, jedynym dobrym rozwiazaniem jest Diesel shell power racing - jedyne paliwo ktore przychodzi do polski zaplombowane z hamburga, reszta paliw pochodzi z jednej rozlewni, hurtowni paliw a pozniej na stacjach dodawany jest tylko uszlachetniacz. (Wiem bo znam kierownika na stacji .... , pracowal juz w kilku miejscach i zawsze to samo). Sami zwroccie uwage ze jedna cysterna zaopatruje orlena, bp, shella itp. Jak macie duzo czasu to wysledzcie cysterne w swoim miescie i sami sie przekonacie.

Nie mam znajomych na stacjach no i nie jestem ekspertem, ale też nigdy nie widziałem, żeby przy wlewaniu do zbiorników coś na stacji dolewali. Zresztą nie wiem jak to miałoby sie zmieszać dobrze z paliwem - w końcu zbiornik na stacji jest nieruchomy. Wiele razy widziałem na stacjach BP jak i Orlen cysterny zaopatrzenia i zawsze była zaopatrzone w logo bądź to BP bądź Orlenu, więc tu raczej nie można mówić o zaopatrywaniu jedną cysterną stacji kilku koncernów.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.