Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.5 V6 TDI] Gdzie tankujecie?


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio skusilem sie na pelen bak V-Powera i powiem szczerze, ze jestem rozczarowany... auto pali mi odczuwalnie wiecej niz na zwyklym ekodieslu, a roznicy w jezdzie nie widze zadnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś za co moge ponieść lincz!

Zrobiłem 20 tyś i moje auto nie widziało dystrybutora z bliska(i nie planuje tego zmienic).Tankuje jakies BIO PALIWO, ale jak jest w 30-sto litrowej bańce to ciężko mi określic pochodzenie.Gość przywozi a ja nie pytam skąd to jest.Poprzednim autem zrobiłem na tym 120 tys i nigdy nie powiedziałem złego słowa.Jednak na każdą bańke dolewam uszlachetniacza norweskiej firmy.

Od czasu jak kupiłem moje v6 Vag wyrzuca bład pompy wtryskowej, ale wciąż tylko jeden.Spalanie na trasie, bo tylko tak jeżdże- od 6.4l do 8.2l(przy max predkosci 218km/h).Nie mam problemu z odpalaniem i nie pusci nawet dymka(co samego mnie dziwi).Ostatnio troche osłabł tzn do jakichs 20 koników!!! ale to podobno zawór N75.Jak wymienie to dam cynk.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio skusilem sie na pelen bak V-Powera i powiem szczerze, ze jestem rozczarowany... auto pali mi odczuwalnie wiecej niz na zwyklym ekodieslu, a roznicy w jezdzie nie widze zadnej...

ja pare razy bylem zmuszony zatankowac w poprzednim autku benzynke na shellu :sick3: od tamtej pory jezdze do nich tylko dmuchac kola - maja fajny kompresor z elektronicznym oczytem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trzeniu

Panowie a czy Wy nie widzicie że temat dotyczy 2.5 V6 ???????

Czytajcie ze zrozumieniem[br]Dopisany: 01 Maj 2008, 15:28 _________________________________________________Pytanie do posiadaczy wszystkich V6 TDI zasilanych nieszczesnymi pompami VP44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Statoil zawsze, raz zdarzylo sie na Orlenie, raz na Shellu ;)

I czasem brat robi dostawe z TIR'a :cool: (Shell z zachodu niby...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem po raz pierwszy na Statoil (na Modlińskiej) - chciałem wypróbować Statoil. I nie wiem czy to przez szersze opony (wcześniej 215/55/16 teraz 225/45/17) czy jakieś lipne tym razem paliwo wlali bo średnie spalanie skoczyło tak o litr :blink:

Wracam do Shell'a i Orlenu ....

OT: Za to "przetestowałem" nieoodaną jeszcze obwodnicę Puław :evil: Licznikowo 240, jeszcze coś tam pod pedałem było ale za szybko droga się skończyła i więcej nie było jak :) Wtedy to dopiero jest spalanie :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko orlen kościerzyna oczywiście eko bez dodatków nie ma co kombinować zrobiłem na paliwie tej stacji ok.200tyś z czego audiczką ok.30tys.kiedyś zalałem golfa na orlenie w karpaczu i postawiłem zasłonę dymną na czeskiej ekspresówce,nie wiem czy tam sprzedają ropę bo osobiście w to wątpię.dodam że z moją a4 nie miałem żadnego takiego doświatczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od mniej wiecej 10 tys km leje Shell'a, póki cena była w miare znośna to wlewałem V-power. Teraz bardziej przestawiłem się na zwykły Shell ON i jest git (ale mniej punktów Smart dają :> )

Nie widzę różnicy między V-Power a zwykłym ON Shell. Wydaję mi się że to bardziej kwestia podświadomości sprawia że kierowcy zachwalają V-Power'a.

Czyli jak w reklamie Dosi: "jeżeli nie widac różnicy to po co przepłacac" :polew:

Generalnie mój wybór wynika stąd, że Shell'a mam najbliżej domu i nie chce mi sie jezdzic dalej :decayed:

Ale jak jestem w trasie też staram sie poszukac Shell'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze roznicy w paliwie nie widac ani nie slychac na naszych oooo , ale mam dobry tester do paliwa a mianowicie mercedesa sprintera 311cdi!!! i powiem wam tak

shell vpawer diesel -praca silnika (wtryskow bardzo ladna miekka)

podobnie jak BP ultimate ( na ktorym jezdze ze wzgledu na to ze nie ma shella v-pawer diesel w moim miescie)

verwa wypada tu slabiej a o ekodieslu nie wspomne -wtryski pracuja glosno i maja metaliczny oddzwiek, potem musze 300km zrobic na ultimate zeby wszystko ucichlo. Tak wiec lejcie co chcecie a ja zostrane przy bp ultimate na ktorym bezawaryjnie sprinetrem zrobilem 130tys km. Jezdze na nim po tym jak na ekodieslu padla mi pompa wtryskowa za 2.5tys zl.

Jesli mamy juz cos lac to twierdze ze paliwa z dodatkiem (verwa, ultimate lub v-power)-lepiej smaruja wtryski poprawiaja spalanie a w audi 2.5tdi wynik na bp ultimate przy stalej predkosci 170km/h -7,2litra to naprawde niezly wynik i swiadczy o jego jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mamy juz cos lac to twierdze ze paliwa z dodatkiem (verwa, ultimate lub v-power)-lepiej smaruja wtryski

co jakiś czas można wlać litr mixolu na zbiornik paliwa i wtryski też sie przesmarują :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas można wlać litr mixolu na zbiornik paliwa i wtryski też sie przesmarują :cool:

Tutaj zdania sa akurat podzielone (co do efektow stosowania mixolu)... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki, temat dotyczy [V6 TDI] - czterocylindrowe paździerze nie mają tu wstępu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja caly czas tankuje (1-2 baki tygodniowo) EkoDiesla + od paru tankonwan regularnie 200-250ml Mixolu. Zobaczymy co z tego wyniknie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki, temat dotyczy [V6 TDI] - czterocylindrowe paździerze nie mają tu wstępu :evil:

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja caly czas tankuje (1-2 baki tygodniowo) EkoDiesla + od paru tankonwan regularnie 200-250ml Mixolu. Zobaczymy co z tego wyniknie :cool:

Niezłe jajca, a ten mixol na stacji lejesz?? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trzeniu

Dzieciaki, temat dotyczy [V6 TDI] - czterocylindrowe paździerze nie mają tu wstępu :evil:

:polew: :polew: :polew:

:polew: :polew: :polew:

ostatnio byłem zmuszony zalać ON na BP, nieco głosniej pracował silnik , jeśli chodzi o osiągi to to samo co Verva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jajca, a ten mixol na stacji lejesz?? :polew:

Jo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...