Treść opublikowana przez ekonom
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
Witam Ostatnio w trakcie czytania wypowiedzi dt. olejów natknąłem się na olej którego bazą są estry MOTUL 300V 5W-30 Power Racing ESTER Core. Cena astronomiczna jak na olej. Czy ktoś używał tego oleju lub w innej lepkości do cywilnego przemieszczania się ?
-
LEDy w miejsce świateł postojowych i dziennych - fotostory
Też mnie to interesuje. Troche szukałem ale nic nie znalazłem co by pasowało. Klawo by było mieć takie żarówki w kierunkach, wstecznym. w sumie stop też by się przeydał. może ma ktoś coś? Ponawiam pytanie, bo nie znalazłem odpowiedzi. U mnie FIS nie wywala błędów żarówek, bo jest to wyłączone. Czy mogę do tylnych lamp włożyć LEDy np. P21W/5W, czy będzie coś nie tak? Czy kierunkowskaz np. nie będzie szybko migał jak przy spalonej jednej żarówce? Masz może instrukcję jak wyłączyć żeby nie pokazywało błędów ?
-
Wydech w 2.0 Tfsi
U mnie jest przebieg 234 tyś. Ale poprzedni właściciel mówił mi że po 120-130 tyś. zaczynało się robić głośniej.Może rzeczywiście żywotność obliczona jest tylko na tyle. Pytanie teraz co zrobić żeby było ciszej ? Znajomy jeździ Golfem GTI mk 6 również z silnikiem 2.0 TFSI (chociaż u niego to się już chyba nazywa TSI) i nie ma buczenia. Bardzo ładne brzmienie jak na R4.
-
Wydech w 2.0 Tfsi
Na kilku aukcjach widziałem dołączone do wydechu z S4 zawory sterowania podciśnieniem. Z tego co wyczytałem służą do zmiany pracy oraz dźwięku wydechu. Jak się je podłącza ? Czy da się je zamontować do 2.0 tfsi ewentualnie czy wydech będzie działał sprawnie bez tych zaworów. Czy taki wydech jest wart zakupu http://allegro.pl/tlumik-kompletny-audi-s4-b6-4-2-344km-sedan-kombi-i5117298203.html ?
-
LEDy w miejsce świateł postojowych i dziennych - fotostory
Czy ktoś korzystał z tych rezystorów http://sklep.motohid.pl/pl/p/Filtr-CAN-do-DRL-do-AUDI-A4-A6-A8-Q7-TT/338 ?
-
Światła pozycyjne
Witam Zakupiłem zwykłe postojówki W5W oraz kontakt spray. Przeczyściłem styki i wszystko śmiga elegancko na ledach jak i na zwykłych Dziękuje za pomoc. Korzystając z tematu chciałbym się zapytać jak wymontować żarówkę P21W od DRL. Próbowałem kręcić, wysuwać od strony zewnętrznej tam gdzie postojówki ale jak ruszałem to cały klosz tańczył.
-
Światła pozycyjne
Ledy są napewno dobrej jakości bo właśnie od tomnika. Spróbuje sprawdzić czy jest tam wogóle prąd. A jakiś bezpiecznik jest od pozycyjnych ? W sumie to od zakupu czyli 3 lata wstecz nie przypominam sobie żeby te pozycje świeciły tylko DRL.
-
Światła pozycyjne
Witam Dzisiaj zabrałem się za wymianę żarówek pozycyjnych. Stare już były przepalone natomiast nie pojawiał się żaden błąd na FISie. Obecnie zamontowałem ledy ale one również nie świecą. Pytanko mam jak ustawić świecenie żarówek pozycyjnych ? Zamontowane mam bixenony skrętne z DRL. Na zmianę świecą się tylko żarniki bixenonwe w nocy albo te DRL w dzień. Pozdrawiam Paweł
-
Wydech w 2.0 Tfsi
Dzięki za wyjaśnienie A czy jeżeli chodzi o wrażenia akustyczne to będzie różna ? Czy warto montowac układy S4/RS4 czy lepiej dedykowany do tego modelu Milteka np. ?
-
Wydech w 2.0 Tfsi
Nie za bardzo rozumiem to zdanie. Czy gdybym zostawił pojedynczą rurę która idzie od silnika (już bez kata) i potem dospawał nowy wydech od s4/rs4 z jego tłumikami to by grało ? Orientujecie się może czy tłumiki podejdą w miejsce starych bez problemu ? No i oczywiście końcówki wydechu będą inne to zderzak do wymiany.
-
Analiza logów - drgania na postoju
Dzięki za odpowiedź. Jak sprawdzić cisnienie paliwa ? Witam Po dłuższej przerwie załączam logi dotyczące ciśnienia paliwa. Z tego co wyczytałem to problem jest w bloku 106 wartość powyżej 60%. Nadmienię, że niedawno wymieniałem filtr paliwa na nowy Manna. Grupa 104 http://vaglog.pl/log_209910.html Grupa 230 http://vaglog.pl/log_209911.html Grupa 103 http://vaglog.pl/log_209912.html Grupa 106 http://vaglog.pl/log_209913.html
-
Wydech w 2.0 Tfsi
Witam Od zakupu auta tj. 3 lata temu i 40 tyś km temu w aucie dźwięk wydechu jest wyraźniej słyszalny niż na zewnątrz. Dźwięk ma charakterystykę buczenia i jest uciążliwi.Odwiedziłem już kilka warsztatów, które specjalizują się wyłącznie w wydechach i nic twórczego nie udało się wykombinować na ten wydech. Wpadłem na pomysł wstawienia całego wydechu z S4 albo RS4. Czy tai wydech podejdzie ? Pozostaje jeszcze pytanie co z katem, z tego co wyczytałem to są dwie lambdy i bez tunera się nie obejdzie. Co radzicie ? Pozdrawiam Paweł
-
Jaki olej idzie do skrzyni ?
Dzięki za info. Teraz trochę zimno jest i dobrze by było jakoś "zagrzać" ten olej żeby cały zszedł chyba będe musiał na nocke u mechanika zostawić. A powiedzcie jeszcze czy taki olej podejdzie Motul Gear 300 75W90 ?
-
Jaki olej idzie do skrzyni ?
Jak wymienić olej w skrzyni biegów manualnej ? Jest tam jakiś korek spustowy ? Jak potem zalać nowy olej ?
-
Analiza logów - drgania na postoju
Witam wszystkich. Prosiłbym o ocenę moich logów, samochód A4 B7 2.0 TFSI 2004r w aucie dość intensywne są drgania silnika. Szczególnie odczuwalne na postoju, w czasie jazdy nie czuć ich bo jak podejrzewam drgania się roznoszą. Nie ma znaczenia czy auto jest zimne czy ciepłe. Teraz przy niższych temperaturach mam wrażenie, że sa bardziej odczuwalne. Tutaj link do tematu prowadzonego z drganiami http://a4-klub.pl/index.php?/topic/294196-drgania/ Poniżej w linkach zamieszczam logi z dzisiejszego Vagowania na ciepłym silniku. Logi statyczne : grupa 001 grupa 002 grupa 003 grupa 006 grupa 011 grupa 032 grupa 033 grupa 034 grupa 070 Pozdrawiam Paweł
-
Drgania ...
223 tyś km. Załączam link do filmiku z pracy silnika, ale obawiam się, że może to trochę zafałszować obraz ponieważ na skutek drgań elementy karoserii rezonują wydając dźwięki (z przodu grill szczególnie co próbowałem uchwycić). https://www.youtube.com/watch?v=s4yOLE1aO2M
-
[B7-2.0tfsi] BWT problem z odpaleniem
Prawdopodobnie świece, ale jak by był dalej problem to proponuję sprawdzić czujnik położenia wałka rozrządu.
-
Drgania ...
Witam Pare dni temu przy wymianie oleju kolejna poduszka silnika puściła olej. Tym razem druga po przeciwnej stronie. Autko od chwili zakupu (tj. 2 lata temu i 30 tyś km temu) drga. Są one odczuwalne na biegu luzem aczkolwiek podejrzewam, że trwają nawet w czasie jazdy tylko "rozkładają się" i nie są odczuwalne. W tym czasie wymieniłem : sprzęgło wraz z dwumasem (wszystko marki LUKa), zawór N75 (nowy z ASO), zawór DV (nowy z ASO),, odmę PCV (nowy z ASO),, przewód do PCV bo był nieszczelny, popychacz pompy paliwa, rozrząd kompletny (nie mogę znaleźć faktury ale wszystkie paski,rolki itp.) około 45 tyś km temu łańcuch z napinaczem od zmiennych faz rorządu (poprzedni właściciel w ASO) turbinkę bo pękła w międzyczasie, świece, filtry paliwa,powietrza, oleju. Auto jak drgało tak drga. Przejeździłem dość sporo z tym drganiami natomiast kolejna padnięta poduszka świadczy o tym, że te drgania nie pomagają i przenoszą się na całą karoserię. Czy macie jakieś jeszcze pomysły co jeszcze można spróbować ? Na VAGu żadnych błędów. Spalanie oleju między wymianami 1L - 1,5L w zależności od prędkości przemieszczania się. Pozdrawiam Paweł
-
Wyciek Oleju
Witam Przy ostatniej wizycie u mechanika zaobserwowałem spoconą dolne osłonę silnika(dodam również że z tego co zaobserwowałem to auto nie zostawia śladów). Po oględzinach okazało się że mokra jest obudowa filtru oleju. Wszystko było dokręcone i nie było mowy o złym montażu w czasie ostatniej wymiany. Razem z filtrem została wcześnej wymieniona uszczelka filtru. Wykonałem telefon do ASO w niedługim czasie. Okazało się, ze oprócz plasitkowej obudowy na filtr, jest jeszcze dodatkowy element który razem z tą obudową tworzy całość. Przez telefon nie zabardzo zrozumiałem o co chodzi. Pytanie brzmi : Czy wystarczy wymienić plastikową obudowę w którą wkładany jest filtr oleju, czy też wymienić trzeba pozostały osprzęt ? Czy ma ktoś może zdjęcie żeby zobaczyć jak to wygląda ? Pozdrawiam P.S. Udało mi się znaleźć tylko takie zdjęcie, nie wiem czy to pochodzi akurat z tfsi https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcqhdEzMm55Yz0YJkkTWAKlobGvrMNFwWPMbI7q9cCVGNAug3e1w
-
Brak połączenia z Vagiem na zapłonie
Niestety jestem obecnie poza Wrocławiem, ale dziękuje za zaproszenie Czyli wystarczy dowolny kabelek z obsługą VAG + CAN ? Bo rozbieżność cenowa i modelowa z tego co na szybko sprawdziłem jest spora.
-
Brak połączenia z Vagiem na zapłonie
Witam Od paru dni walcze z VAGiem. Autko do którego chce się podłączyć to Audi A4 b7 2004/2005 2.0 TFSI. Mam kabelek "Polski Vag" z USB. Udało mi się połączyć z VAG COM 311 i 409. Ale po podłączeniu tymi programami nie mogłem wejść w blok 01 Engine. Udało mi się tylko dostać do sekcji radia. Dla wyższych wersji VAGa 5xx 7xx 8xx nie mogę uzyskać połączenia. Pojawia się komunikat "port status OK, interface not found". Co zrobić aby podpiąć się do sekcji 01 Engine ? Poniżej jeszcze screen shot z wersji 409 Vag coma.
-
Auto nie przyśpiesza
Przejechałem dotychczas około 60 km z różnymi prędkościami i było ok. Znowu był problem z VAgiem także nie udało się wykasować błędów.
-
Auto nie przyśpiesza
Tutaj fotka z podłączenia do zaworu regulacji ciśnienia A tutaj przypadkiem wyryta dziura w dolocie do odmy. Możliwe, że brakuje jakiegoś fabrycznie izolującego elementu ponieważ plastikowa rurka spoczywa luźno na czarnej metalowej, która się nagrzewa i dosłownie stapia ten plastik. Przy okazji wymieniania odmy. Drgania nie ustąpiły bo zniwelowaniu nieszczelności oraz wymianie odmy.
-
Auto nie przyśpiesza
Chyba rozwikłałem zagadkę. Wczoraj jak wymienialiśmy zawór regulacji ciśnienia okazało się, że naderwany jest przewód od kostki zasilającej. Po wymianie i zlutowaniu przewodów chodzi dobrze.
-
Auto nie przyśpiesza
Zawór DV wymieniony, odma z uszczelką również. Do tego jeszcze okazało się, że jest nieszczelność to ją uszczelniliśmy taśma. Efekt ? Teraz już na stałe jest usterka z przyśpieszeniem. Na desce brak błędów. Dziś już nie miałem możliwości podpięcia pod komputer ... Macie jakieś pomysły ? Jutro chce wymienić zawór N75 może to ten zawór szwankował na początku. Jaki będzie nr. częsci zawór N75 do Audi A4 b7 rok 2005 silnik BGB ?