Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ekonom

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ekonom

  1. ekonom odpowiedział(a) na ekonom temat w 2.0T
    Aha no to zobaczymy. A czy sa jeszcze jakieś zawory z turbiną związne oprócz DV i N75 ?
  2. ekonom odpowiedział(a) na ekonom temat w 2.0T
    turbobastard to mnie nie pocieszyłeś To nie jest N75 lecz n249. Z tego co pamiętam to N75 był nowy jak turbo zmieniłem.
  3. ekonom odpowiedział(a) na ekonom temat w 2.0T
    Udało mi się dostać do fortecy VAGa w kanale Engine i jeden błąd tylko był : P0243 Elektrozawór regulacji ciśnienia doładowania ; przerwa w obwodzie lub zwarcie masy. Zakupiłem zawór odcinający turbinę (06H145710D) wraz z zaworem regulacji ciśnienia (06F129101G nie było z końcówką F bo zaprzestano jego produkcji widocznie jakiś bubel był)i jego uszczelką o, którym była mowa w wątku http://a4-klub.pl/2-0t-232/all-b7-problemy-obrotami-94067/ . Na dniach spróbuje to wymienić po wymianie napisze czy coś się zmieniło. Czy przy wymianie tego zaworu regulacji ciśnienia coś jeszcze trzeba lub wypadało by przeczyścić ? Pozdrawiam Paweł
  4. ekonom odpowiedział(a) na ekonom temat w 2.0T
    Dzięki za opis. Właśnie walcze z Vagiem i nie mogę uzyskać połączenia z blokiem 01 - Engine na wersji Vag com 409. Na nowszych wersjach w ogóle nie mogę uzyskać połączenia. U mnie niestety (stety) nie ma żadnego błędu na desce (check enginge itp.). Macie może nr. tej części od PIERBURGa ? Można to kupić poza ASO ? Ta część podejdzie pod 2005 BGB Audi A4 2.0 TFSI 7.01830.13.0 PIERBURG - AutoParts | Części samochodowe sklep internetowy, motoryzacyjny online Pozdrawiam Paweł
  5. ekonom odpowiedział(a) na ekonom temat w 2.0T
    A masz może zdjęcie w którym miejscu owy zawór się znajduje ?
  6. ekonom opublikował(a) temat w 2.0T
    Cześć Ostatnio pojawił się w aucie dziwny objaw. Jadąc auto nagle traci moc. Problem pojawia się sporadycznie co jakiś czas. Dzisiaj miałem wrażenie jakby objaw się nasilił. Nie byłem w stanie wyprzedzić ciężarówki. Zrobiłem redukcję do 4 biegu obroty wskoczyły na około 3,5 RPM i mułowato autko przyśpieszało. Zerknełem również na chwilowe spalanie i było bardzo niskie bo około 8-10L, gdzie w normalnych warunkach oscylowało przy takim przyśpieszaniu 20-25L. Jadąc spokojnie jest wrażenie jakbym auto zaczynało hamować, a przy przyśpieszaniu totalny muł. Czy macie jakieś sugestie co i jak ? Zapewne najlepiej by było podpiąć pod komputer, lecz chwilowo nie mam takiej możliwości. P.S. Nie wiem czy ma to znaczenie ale auto również ma objaw w postaci drgań na postoju. Temat prowadzony pod adresem http://a4-klub.pl/2-0t-232/auto-drga-wibruje-manual-307185/
  7. Witam Pozwolę odgrzać kotleta. Jestem w identycznej sytuacji jak autor wątku. Dwumasa wraz ze sprzęgłem wymieniona i nic nie pomogło. Poduszki silnika wymienione obie i nic się nie zmieniło. Pompa wysokiego ciśnienia paliwa sprawna. Wszystkie filtry również wymienione. Drgania są odczuwalne co jakiś czas na postoju. Raz są mocniejsze raz słabsze. Zauważyłem, że przed wymianą jak i po przy puszczaniu samego sprzęgła czuć cykliczne uderzenia. Jakieś sugestie ? P.S. Mechanik powoli zaczyna mieć mnie dosyć
  8. Wtryski, cewki i wypadanie zapłonów sprawdzone. Wszystko działa prawidłowo. Została by tylko pompa wysokiego ciśnienia. Jakie ciśnienie nominalne powinno być na manometrze ? Pozdrawiam Paweł
  9. ekonom odpowiedział(a) na ekonom temat w 2.0T
    U mnie było tak samo. Auto zbierało się dopiero koło 3000-3500 obrotów. Koszt 3500 z groszami za turbo + 250 zł (wymiana oleju z filtrem, uszczelki,robocizna) Pozdrawiam Paweł
  10. Dzięki kolego za wskazówki. Mam jednak kilka pytań : - jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia, czy da się bez rozbierania ? - Jak sprawdzić wtryski ? - jak zbadać VAGiem wypadanie zapłonów ? P.S. A czy w tym modelu występują klapy w kolektorze ssącym ? Czy mogą mieć wpływ na taką pracę ? Pozdrawiam Paweł
  11. Świece wymieniłem i cewki dobrze pracują.Na VAGu błędów brak ...
  12. ekonom odpowiedział(a) na ekonom temat w 2.0T
    Witam Tak wymieniłem już turbo. Moja miała końcówkę B, ale nie wiem czym się różnią. Biorąc pod uwagę fakt, że producent nie pozwala na demontaż turbiny i nie produkuje części zamiennych zdecydowałem się na zakup nowej. Kupiłem w sklepie Moto Remo - Moto Remo - Turbosprężarki - sprzedaż, naprawa, regeneracja, tuning (oficjalny dystrybutor). Na razie przejechałem około 150 km i mogę powiedzieć że mocniejszy dół i fajniej się zbiera. Zobaczymy jak będzie się dalej sprawować. Pozdrawim Paweł
  13. Cześć Od zakupu auta (czyli jakieś 7-8 miesięcy) borykam się z problemem drgań silnika na biegu luzem. Parę dni temu wymieniłem sprzęgło oraz koło dwumasowe i nie wpłynęło to w ogóle na zmniejszenie drgań. Dwumasa miała spory luz, ponad normatywny. Około 2 tygodni wstecz wymieniłem również poduszki silnika, nie wpłynęło to w ogóle na drgania. Wyraźnie widać że drga całe auto. Poprzedni właściciel wymienił łańcuch zmiennych faz rozrządu więc to też nie to. Powoli kończą mi się pomysły co to może być ... macie jakieś propozycje ? Dodam tylko że jak włączę klimę i obroty się zwiększą to drgania maleją ... Pozdrawiam Paweł
  14. Cześć Parę dni temu zauważyłem wyciek oleju. Jak się później okazało wyciek był z okolic turbiny. Przyczyną nieszczelności okazało się pęknięcie korpusu. Mam parę pytań : Jaki jest kod turbiny ? Czy jest sens regenerować czy lepiej kupić oryginał ? Czy oryginał kupie tylko w ASO ? Czy znacie jakiś zakład regenerujący turbiny we Wrocławiu godny polecenia ? Sprawa dość pilna bo auto potrzebne do celów służbowych a jak narazie stoi w warsztacie SIlnik : BGB. Numer VIN : WAUZZZ8E85A400372 Pozdrawiam Paweł
  15. ekonom opublikował(a) temat w 2.0T
    Cześć Parę dni temu zauważyłem wyciek oleju. Jak się później okazało wyciek był z okolic turbiny. Przyczyną nieszczelności okazało się pęknięcie korpusu. Mam parę pytań : Jaki jest kod turbiny ? Czy jest sens regenerować czy lepiej kupić oryginał ? Czy oryginał kupie tylko w ASO ? Czy znacie jakiś zakład regenerujący turbiny we Wrocławiu godny polecenia ? Sprawa dość pilna bo auto potrzebne do celów służbowych a jak narazie stoi w warsztacie SIlnik : BGB. Numer VIN : WAUZZZ8E85A400372 Pozdrawiam Paweł
  16. Czyli podsumowując : Zmienić mechanika, podjechać do kogoś kto ogarnia temat, pokrywy zaworów w góre. Czy przy podniesionych pokrywach zaworów można w pełni zdiagnozować co się dzieje ? Czy trzeba jeszcze zrobić logi ? Jeżeli tak to jakie ? Chciałbym w pełni zdiagnozować co dolega silnikowi i ile ewentualna naprawa by kosztowała.
  17. Witam Przy przebiegu około 210 tyś km została wymieniona w silniku cała hydraulika oraz wałki. Wałki były wysyłane do regeneracji ( nie wiem gdzie dokładnie) Obecny przebieg to 310 tyś km. Przy przebiegu 295 tyś został wymieniony kompletny rozrząd, odma itp. Przy tej że wymianie mechanik stwierdził, że "korekcje na 5 cylindrach" są nie odpowiednie, przekroczone 2-3 krotnie. Zasugerował wymiane wałków i całej hydrauliki za około pół roku. Minął właśnie ten czas. Na chwilę obecną auto : - jest słabe i zbiera się tak od 2,5 tyś obrotów, - powyżej 3,5 tyś obrotów ciężką metaliczną pracę ma silnik, - auto dymi tak powyżej 3,5 tyś jak mocno przyśpieszam, - praca silnika na zimnym i ciepłym nie jest taka jak wcześniej (dziwięk taki bardziej metaliczny), - każdorazowo po odpaleniu (ciepły i zimny) ładna chmurka z rury wydechowej wylatuje, - po odkręceniu korka wlewu oleju widać wytarcie wałka. Pytanie moje brzmi w jaki sposób zdiagnozować jakie są usterki tego silnika ? Czy da się sprawdzić dlaczego tak szybko wytarły się znowu te wałki (zakładając, że były dobrze zregenerowane) ? Jaki by był koszt wymiany wałków i hydrauliki ? Czy polecacie regeneracje ? Czy ewentualna wymiana na silnik BAU jest możliwa/opłacalna ? Czy nie było by problemu z elektroniką i sterowaniem ?
  18. Cały czas trzyma poziom. Raz mi się zdarzyło lekkie odchylenie (spadek temperatury). Było mroźno (-20) stałem na postoju temperaturka 27 stopni i maksymalny nawiew na dół. Ale później jak ruszyłem momentalnie pion. No i cały czas trzyma ten poziom nigdy więcej mi się nie przydarzyło aby zmienił położenie.
  19. Opisane przeze mnie anomalia występują przy temperaturze roboczej cieczy 90 stopni. Jak już, jak to się zwykło mówić - autko złapie temperaturkę.
  20. Na klimatronicku jaki i na kompie błędów brak. Wyraźna zależność jest w momencie kiedy depnę rozpędzę się dajmy na to do 130-140 km/h i potem zwolnie do 50km/h na zabudowanym. To kiedy jadę te 50 km/h nawiew zapodaje dużo więcej powietrza. Czasem jest to taki stopień rozregulowania, że zmniejszanie nawiewu manualnie nie pomaga. Praktycznie cały czas jadę na włączonym AUTO.
  21. Witam Problem jest następujący. W momencie kiedy jadę autem i zaczynam przyśpieszać a potem zwalniać układ nie "przestawia się" do innej prędkości co w efekcie powoduje że leci zimne powietrze jak szalone i przez co temperatura jest dużo niższa. Ten sam problem również występuje w lecie z tym że w tedy robi się lodówka dosłownie w aucie. Znajomy mi mówił, że to jakiś czujnik jest odpowiedzialny za regulację nawiewem w zależności od prędkości, ale jego lokalizacja wiąże się z demontażem całego kokpitu. Jeśli to ten czujnik to gdzie go znaleźć ? Jeśli to nie czujnik to co jest przyczyną ?
  22. Witam Od dłuższego czasu miałem problem z metalicznymi stukami przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. Kiedy auto się toczyło na biegu lub na luzie słychać było także takie chrobotanie metaliczne z okolic wału. Było ono stosunkowo ciche. Parę dni temu zaczęły występować drgania w przedziale obrotów od 1500 RPM-1750 RPM (czasem więcej nawet do 2000, zależne to było od obciążenia silnika czyli np. jak pod górkę podjeżdżałem). Drgania były odczuwalne w całym pojeździe, mam wrażenie że dochodzą jak by z tyłu od spodu pojazdu. Kierownica nie jest wprawiana w drgania więc domniemam, że to nie krzywe tarcze. Dzisiaj kiedy dodawałem gazu na 1,2,3 biegu to po przekroczeniu 1500RPM obrotów auto wręcz podskakiwało (coś na wzór popularnej żabki przy ruszaniu) od drgań i było słychać metaliczne (regularne) walenie pod podłogą. Te metaliczne walenie raz się pojawia raz nie. Nie umiem odpowiedzieć od czego to zależy. Na biegach 4,5,6 nie występuje. Co to może być ? Znacie jakiegoś majstra od wałów w okolicy Wrocławia ? Pozdrawiam Paweł
  23. U mnie sytuacja wygląda tak jak na tym filmiku : . Jest to tak jak pisałeś przy dodaniu i puszczeniu gazu. Nie musi być gwałtowne - z tym, że przy gwałtownym jest głośniejsze.
  24. Znalazłem identyczny wątek w dziale Diagnostyka VAG http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=241471.0 . Do usunięcia.
  25. Ale ta starsza to masz namyśli tą przed liftem ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.