Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
[B5 1Z] Brak mocy
Co do N75 to się nim zajme po wywaleniu kata jeśli błąd będzie nadal się pojawiał. Myśle nad kupnem n-ki bo tom77 ma podobno tanio części. A to że będzie troszkę lepiej szedł z dolnych obrotów to mi pasuje :> tym bardziej że mój 1Z to juz staruszek więc przyda się to [br]Dopisany: 09 Styczeń 2011, 17:23_________________________________________________cena N-ki mnie przeraziła 284 zł za N75 Pierburga :gwizdanie: dla mnie to za wiele. Trzeba będzie spróbować dziada naprawić jak wreszcie kata wywale [br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 14:59_________________________________________________Więc tak dziś była akcja wymiana kata ale utkneła w martwym punkcie ;( Przy turbo śruby poszły bez większego wysiłku ale te trzy na łączniku porażka bo nie pomogło WD40 i śruby się objechały przy odkręcaniu kluczem nasadowym Udało mi się rozłączyć układ wydechowy na łączniku i opuścić rurę w kanał ale puszka kata oparła cię na kolektorze wydechowym w miejscu gdzie wychodzi rurka EGR (rurka EGR wymontowana) (a już tak fajnie szło ;() musze ciąć śruby kątówką ale nie wiem kaj ją wsadzić i jak ustawić całość żeby je uciąć ewentualnie przetne rurę między puchą kata a łącznikiem
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
Tak ci się tylko wydaje ale ja też po lekturze forum dałem się nabrać na termostat i po kilku miesiącach problem pojawił się ponownie. Dlatego uważam, że nie należy pochopnie wymieniać części lecz dokładnie zdiagnozować VAG-iem. Mało tego termostat który wymontowałem użytkuje znajomy i do chwili obecnej działa bez zarzutu. Zauważyłem, że jak się wypuści płyn i ponownie napełni układ to wskazania temperatury są ok. Nie wiem od czego to zależy może złośliwość przedmiotów martwych ale tak miałem w dwóch a4. Kiedyś wymontowany czujnik który na VAG-u pokazywał błąd po włożeniu do odkamieniacza działał prawidłowo przez kilka miesięcy po czym ponownie pojawiły się z nim problemy. Co do numeru to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Ja będe się upierał że wtedy to był termostat bo przed jego wymianą był robiony rozrząd + pompa wody i był wlany nowy płyn chłodniczy a auto nadal się nie dogrzewało. Dopiero po wymianie termostatu wróciło wszystko do normy ale jakoś końcem wakacji problem się pojawił że wskaźnik wychodzi za 120 jak silnik się nagrzeje. Podsumowując: Przed wymianą termostatu silnik się nie dogrzewał (max 75 stopni) Obecnie wygląda jakby się gotował płyn chłodniczy (za 120 stopni)[br]Dopisany: 13 Styczeń 2011, 21:22_________________________________________________ G2 i G62 to jeden czujnik dwu-sekcyjny ( w jednej obudowie ) [br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 23:07_________________________________________________ Taki nr. był stosowany od nr. VIN z literką "V" czyli od 1997 r. , kolega ma 1995 r. czyli literkę "S" w Vin'ie , w takich przypadku potrzebuje 058 919 501 A "czarny" Dzięki widać kiedyś ktoś mnie w błąd wprowadził :gwizdanie:
-
[B5 1Z] [ALL B5] Czujnik temperatury wody G2
Dobra już wiem że popełniłem błąd bo nie wiedziałem że G62 i G2 to jeden i ten sam czujnik który znajduje się na wężu wodnym (ktoś mi kiedyś pisał że G2 znajduje się za silnikiem) sprawdziłem to dziś i u mnie w 1Z jest 4-ro pinowy czujnik (zielony a oryginalny jest czarny)
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
a ja jestem jeszcze niebieski i sie nie wstydze a kolorowych sie nie boje
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
Spadaj nie ładnie tak do organizatora hahahaha
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
Ja wpłace na dniach bo mam lenia żeby na konto zajrzeć
-
[B5 1Z] [ALL B5] Czujnik temperatury wody G2
Witam Jaki jest numer czujnika temp. wody G2 w silniku 1Z? Jest za silnikiem i prawdopodobnie różowego koloru.[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 15:16_________________________________________________Gdybym miał ETKE to bym sam znalazł :gwizdanie: Tak więc prośbę kieruje do klubowiczów posiadających Etke
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
Wcześniej to był termostat bo po wymianie (marzec 2010) dłuższy czas pokazywało normalnie temperature (przed wymianą silnik się nie dogrzewał) obecnie a mniej więcej od wakacji na zimnym pokazuje 90 stopni. Podałeś mi czujnik G62 na wężu wodnym a ja potrzebuje ten drugi G2 (za silnikiem) bo na Vagu na G2 pokazało 50 stopni na zimnym silniku a na G62 temperatury były w normie. Chyba nie uważnie czytałeś kolego
-
[ALL] Temperatura pracy silnika
O spotach to ja wiem ale dzięki [br]Dopisany: 05 Maj 2010, 18:37_________________________________________________Problem z temperaturą rozwiązałem (termostat zdechł) wszystko było dobrze ale obecnie mam inny problem od paru miesięcy. Otóż na zimnym silniku wskazówka pokazuje 90 stopni a po nagrzaniu silnika wychodzi za 120. Podpiołem Vag'a wi wyszło mi tak: na czujniku G62 temperatura paliwa, powietrza i wody mniej więcej podobne ale na G2 50 stopni (pomiar na zimnym silniku) Ktoś wie jaki ma numer fabryczny ten czujnik G2 w silniku 1Z? Bo pewnie to jest problemem.
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
Ja to sie zastanawiam czy mój 1Z-cior da se rade nadążyć za wszystkimi jeszcze nie sprawdzałem ile max poleci
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
weźcie sie zdecydujcie na jędną wóde i będzie spokój :>
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
Na mnie nie patrzcie ja kupuje 2 flaszki ino
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
teraz to koty a ciekawe z kim pić bedziesz jak Ci vódki braknie
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
ja tam tez pierwszy raz będę jak zdążę auto poskładać :gwizdanie: :gwizdanie: Ja też do zlotu musze auto zrobić Oho Poziek sie obudził
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
Ja to sie tu chyba przestane wypowiadać bo pierwszy raz jade
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
No mi najbardziej odpowiada finlandia :>
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
już to widze że nikt nie będzie pił :>
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
Wiedziałem że wam mało będzie ale przecież jak każdy weźmie to powinno styknąć
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
aha tak myslalem że bedzie mało hehe
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
w takim razie Smirnoff odpada ja tam nie wiem co wy tam pijeta
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
Ja tam biore 2 flaszki ale nie wiem czy 0,7 czy 0,5 ale planuje Finlandie albo Smirnoff :> :>
-
[B5 1Z] Brak mocy
No ja to obecnie odczuje bo mam zapchanego kata i auto zamulone jest strasznie.
-
[B5 1Z] Brak mocy
tak myślałem ale przynajmniej będzie różnica w jeździe
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
jak zobaczysz jak wygląda Poziek to się nie będziesz musiał o dziewczynę martwić hehehe dzięki
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
więc nawet w Bukowinie sie nie wysilaj mniejsza juz o to kto z kim będzie i jak wygląda