Treść opublikowana przez Darek_32
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Dalej lej 5W40 ale zmień firmę...
-
Fotoradar - potrzebna pomoc prawna.
Aaa, jeśli jest policjant to jest inna sprawa. Sama Straż na pewno nie może.
-
Fotoradar - potrzebna pomoc prawna.
Te wszystkie filmiki były robione w zeszłym roku. Od nowego roku SM na pewno nie może robić zdjęć bo nie weszło w życie stosowne rozporządzenie-wiem z pewnego źródła.
-
Fotoradar - potrzebna pomoc prawna.
Na chwilę obecna Straż Miejska nie ma prawa wykonywać zdjęć przy pomocy fotoradaru.
-
Fotoradar - potrzebna pomoc prawna.
A jak by to był patrol z suszarką to powiedział byś, że wolno Ci przekroczyć prędkość bo za 400m widzisz znak koniec terenu zabudowanego? Raczej mi chodzi o ustawienie fotoradaru 100 m od drugiego, był nieoznakowany i schowany za drzewem. Dodatkowo tuż przy końcu miasta gdzie kończą się budynki! Świadczy to tylko o tym że ma to na celu zapełnianie miejskiej kasy, a nie poprawę bezpieczeństwa. A jeśli ktoś prosi o poradę a Ty nie masz nic sensownego do powiedzenia to proszę o nie wypowiadanie się w mojej sprawie. Pozdrawiam Źródło: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/fotoradary-beda-odblaskowe.html Z tego co wiem to są propozycję do ustawy i ciekaw jestem czy już to obowiązuje... Po drugie w rozszerzeniu artykułu z Gazety prawnej jest, cytuję: "Zgodnie z proponowanymi zmianami strażnicy z przenośnym fotoradarem będą mogli się ustawić w odległości nie bliższej niż 500 metrów od stacjonarnego urządzenia rejestrującego" . Popytam się użytkownika Devastation, ale jak cos będziecie wiedzieć piszcie. Dzięki! Ta ustawa jeszcze nie obowiązuje. Więc jeśli faktycznie Straż Miejska robiła fotki to przekroczyli swoje uprawnienia. No chyba że był też tam na miejscu policjant to wtedy inna sprawa, bo policja może pstrykać.
-
[ALL B6] Wymiana lusterek zewnętrznych
Dzięki Grzegorz za odpowiedzi. Przynajmniej wiem co mnie czeka i czego szukać
-
[ALL B6] Wymiana lusterek zewnętrznych
Panowie mam pytanie... Muszę wymienić oba lusterka zewnętrzne w mojej Audi B6 i teraz pytanie-czy można to jakoś zrobić bez demontażu tapicerki drzwi czy obowiązkowo muszę ją zdzierać? I teraz drugie pytanie-mam lusterka sterowane elektrycznie, podgrzewane i składane elektrycznie-z jaką ilością kabli w wiązce mam szukać lusterka na allegro? Bardzo proszę o pomoc.
-
Cewki zapłonowe wymiana
Panowie, a wyjaśnijcie mi jedną rzecz. Czy aby zakwalifikować się na tą wymianę, to w swoim aucie trzeba mieć oryginalne cewki, czy mogą być zamienniki? Bo skoro po VINie jadą, to co niby by ich obchodziło jakie mam. I drugie pytanie do właścicieli ALTów, cewki z jaką literą końcową Wam zakładają? Odpowiedzcie proszę.
-
[B6 ALT] LPG czy warto
aha dzieki , a ile zaplaciles za swoja instalacje i na jakich podzespolach ? Poszło pw
-
[B6 ALT] LPG czy warto
Jeśli założysz dobra sekwencję to absolutnie żadnych problemów ten silnik nie sprawia na gazie. Piszę bo sam mam.
-
Cewki zapłonowe wymiana
Może ktoś to potwierdzić? Bo chyba też czeka mnie wymiana.
-
Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej
W porządku. Ja Cię tylko informuje o ewentualnych skutkach prawnych - wybór należy do Ciebie.
-
Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej
Dokładnie jest tak jak pisze KICHOL. Ja dodam, że znam gościa który za takie kombinowanie dostał "zawiasy" pół roku na 3 lata po tym jak wyszły jego krętactwa. Dlatego wiem o czym piszę. Więc jeśli Boseron zamierzasz coś kombinować to naprawdę życzę powodzenia.
-
Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej
teraz to juz przesadziłeś, w jaki sposób sprawdzą czy nie mam znajomego z chin niech wysyłają wezwanie i niech sie stawi myśle ze szkoda zachodu o kilka stówek Przesadziłem? Spróbuj takiego numeru w sądzie a przekonasz się na własnej skórze o czym piszę.
-
Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej
Pamiętaj jedno - sprawa idzie do sądu a tam napewno sprawdzą czy mówisz prawdę czy nie - zwłaszcza w takich wątpliwych przypadkach (przecież to na odległość śmierdzi wałkiem). A "zawiasy" można łatwo wyjąć a potem "plucie w brodę" że stało się to przez taką głupotę
-
Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej
Pamiętaj o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań - do 3 lat!
-
Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej
Nie mogą Ci już po takim czasie wystawić mandatu - jeśli by to zrobili - PROKURATOR więc myślę, że nikt się nie podłoży. Myślę, że to wezwanie dotyczy tego czy Ty byłeś kierowcą popełniającym wykroczenie, czy może wskażesz jakiegoś innego użytkownika który popełnił to wykroczenie. Od tego zależy czy skierują wniosek do sądu na Ciebie czy na inną osobę, którą im wskażesz.
-
Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej
Nie znam sprawy więc nie bardzo wiem jak Ci pomóc. A co SM ustaliła za pierwszym razem? Na czym stanęło?
-
Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej
Racja.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2011, 00:17_________________________________________________Panowie, widzę że co niektórym trzeba wyjaśnić pewne sprawy. Policja/Straż Miejska na załatwienie zdjęcia z fotoradaru wykonanego w 2010r. ma tylko i wyłącznie 30 dni licząc od daty ujawnienia wykroczenia. Po tym terminie żebyście nawet tarli d*pą po ziemi automatycznie kierowany jest wniosek o ukaranie do sądu i nie ma tu znaczenia czy opieszałość jest z Waszej winy czy z winy policji/straży miejskiej-takie jest prawo. Więc jeśli ktoś liczy, że mając zdjęcie z sierpnia może jeszcze coś pokombinować to jest w błędzie i wcześniej czy później dosięgnie go wyrok zaoczny. Oczywiście od takiego wyroku można w ciągu 7 dni złożyć odwołanie do sądu który wydał taki wyrok, ale szanse na jego powodzenie są nikłe. Grzywna będzie albo za prędkość albo za niewskazanie kto użytkował pojazd. Za odmowę wskazania grzywna wynosi 500zł ale nie ma za to punktów karnych a jeszcze dochodzą koszty postępowania sądowego które najmniejsze są 80zł. Należy jeszcze pamiętać, że potem to się ciągnie za nami tzn. przy każdym wniosku do sądu wybiera się tzw. ewidencję kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego a tam jest wyszczególniony każdy mandat, każdy sporządzony przeciwko nam wniosek o ukaranie do sądu a sąd bierze to pod uwagę przy rozpatrywaniu kolejnego wniosku i wymierzeniu ewentualnej kary. Tak że Panowie nie jest tak kolorowo jak się co niektórym wydaje.
-
Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej
Panowie, jako że znam temat napiszę po krótce gwoli podsumowania-zdjęcia robione przez SM do końca roku 2010 są jak najbardziej legalne, natomiast jeśli którakolwiek Straż Miejska lub Gminna w 2011 roku wykonywała zdjęcia fotoradarem to były to działania bezprawne i takie zdjęcia mogą sobie wsadzić...
-
[ALL B6] Włącznik świateł od b7 do b6
Jeśli wymieniasz przełącznik na B7 tylko z powodu wytarcia to wystarczy przełożyć elementy plastikowe z nowego przełącznika do swojego starego. Ja tak u siebie zrobiłem i mam teraz przełącznik z zieloną ikonką włączonych świateł mijania tak jak jest w B7.
-
Płacenie mandatu
Kolego, nie opowiadaj bzdur. Najpierw sprawdź swoje informacje a dopiero potem "sprzedawaj" je na forum.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Panowie, minęło sporo czasu od ostatniego posta. Czy ktoś definitywnie rozwiązał problem z zapalającą się kontrolką oleju?
-
[INNE] Dywaniki guma czy welur - gdzie we Wrocku
Ja mam te od tego samego sprzedawcy i mogę polecić: http://allegro.pl/petex-dywaniki-gumowe-audi-a4-b6-b7-00-07-promocja-i1206259420.html
-
[ALL B6] Kołysanie nadwozia i pływanie tyłu
Sprawdź przede wszystkim geometrię zawieszenia. Jeśli nie będzie poprawna auto właśnie w ten sposób będzie się zachowywać.