Treść opublikowana przez Hardjack
-
[ALL B5] Immobiliser + Akumulator - pytania
Teraz już jest wszystko w porządku. Kupiłem nowy akumulator 74ah 680A. Myślałem, że zniknie potrójne pikanie, bo czytałem że najczęściej jest spowodowane słabym akumulatorem. Na postoju nie zdarzyło mi się, że zapika, tylko jak przejadę kilkanaście metrów, to piknie trzy razy i potem więcej już nie pika, kontrolka żadna się nie zaświeca. Jutro będę wymieniał klocki hamulcowe, to zobaczę, czy po wymianie też będzie pikać.
-
[B5 ADR] Co to za przewody?
Spoglądając dzisiaj na swój silniczek zauważyłem posklejany taśmą izolacyjną przewód gumowy, co to za przewód ten słabo widoczny w głębi: Jeszcze jedno pytanko, od czego jest ten przewód:
-
[ALL B5] Immobiliser + Akumulator - pytania
Wczoraj wyczyściłem sobie w Audi odpływy wody znajdujące się pod akumulatorem i pod serwem. Odłączyłem i wyciągnąłem aku. Po ponownym go włożeniu przekręcam kluczyk, a kontrolka od immobilisera pulsuje i nie chcę zgasnąć. Auto odpala i gaśnie po sekundzie. Słyszałem od znajomego, że w takiej sytuacji trzeba przycisnąć przycisk na pilocie na przekręconym zapłonie i trzymać kilkanaście sekund następnie zamknąć auto i otworzyć, mi to pomogło. Przyszedłem rano do samochodu przekręcam kluczyk, a tu znowu pulsuje kontrolka od immo. Musiałem powtórzyć opisywaną czynność. W południe znowu mi się to zdarzyło, ale tylko zamknąłem samochód i otworzyłem i pomogło. Na razie jest już normalnie. Kluczyk, którego używam na co dzień ma przycisk i żaróweczkę, a drugi który mam jest z narysowanym na obudowie kluczem. Chciałbym kupić też nowy akumulator, bo ten co mam ma 45ah i auto informuje potrójnym piknięciem, że jest słaby. Słyszałem, że słaby aku może uszkodzić komputer, prawda to? Minimum jaką pojemność musi mieć nowy akumulator?
-
[ALL] OBDII VAG kupiony na allegro - problem
Proszę moderatorów o usunięcia powyższego postu, bo userowi wyżej chyba pomyliły się tematy. Panowie, porażka. Podłączyłem swój kabel do Audi 80 B4 stosując przejściówkę na OBDI i zepsuł mi się fejs. Teraz ani pod moim autem nie chce działać ani pod 80. Napisałem do użytkownika od którego kupiłem ten kabel, a on odpisał mi że mam napięcie na K-liniach i przez to uszkodził mi się kabel. Nie wiem, czy to prawda, czy napisał tak aby mnie zbyć. Jakieś pół roku temu byłem 80 u mechanika i podłączał 80-tke pod swój komputer i nie było żadnych problemów.
-
[ALL] OBDII VAG kupiony na allegro - problem
Kabelek działa. Przeraziłem się jak odczytałem błędy, VAG znalazł ich aż 11
-
[ALL] OBDII VAG kupiony na allegro - problem
Ok, dzisiaj wieczorkiem spróbuję
-
[ALL] OBDII VAG kupiony na allegro - problem
Zakupiłem na allegro fejs OBDII pod USB od użytkownika PMFactory za 40zł i wydaje mi się, że jest zepsuty, albo ja coś omijam i jest przez to źle. Sprawa wygląda tak, że kupiłem pierwszy wtyk i gdy w VAG-u 409-1 klikam na options, a następnie TEST to pojawia się komunikat Port Status: OK! Interface: Not Found! Próbowałem też na VAG-u 311-2 i jest tak samo, próbowałem na dwóch innych komputerach (XP, XP, 7). Do kabla otrzymałem płytkę ze sterownikami i niby wszystko robię tak jak jest w instrukcji, nie ma żadnych błędów itp, a jednak nie trybi. W menedżerze urządzeń zmieniałem na wszystkie możliwe porty COM jakie się dało i czas oczekiwania zmniejszałem do 1. Zareklamowałem ten pierwszy i otrzymałem drugi inny. Tylko, że z nim mam to samo i zwątpiłem. Chyba ten sprzedawca nie sprzedaje jakiś bubli, bo nie ma negatywnych komentarzy, że interfejsy, które sprzedaje są popsute. Proszę o pomoc
-
[B5 ADR] Termiczna osłona podwozia
Witam, mam mały problem ponieważ osłona znajdująca się nad tłumikiem trzyma się na jednej śrubie i obija o podwozie (aluminiowa). Nie wiem jak, to się fachowo nazywa, ale chciałbym to jakoś przykręcić, a stare otwory mam wyrobione. Podajcie jakieś sposoby, tak aby wytrzymały przez jakiś czas.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Przymierzam się do kupna Audi A4 z slinikiem 1,9TDI 90KM. Jeżeli ktoś ma dla mnie jakąś konkretną ofertę proszę o kontakt na PW.