Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Hardjack

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Hardjack

  1. Hardjack odpowiedział(a) na trec1000 temat w 1.8
    Zawór węgla aktywnego N80. Popatrz pod spód i zobacz czy ci się już zbiornik nie odkształcił
  2. U mnie pompa się włącza po przekręceniu kluczyka. Jak będziesz jeździł że paliwa będziesz miał w baku za 30zł to co roku będziesz wymieniał pompę
  3. Filtr nowy sportowy... Paliwowy, a nie powietrza
  4. Na pewno miał taki sam oryginalny czujnik? Wcisnął Ci go aby się pozbyć... Załóż dobry czujnik i napisz czy coś pomogło
  5. Filtr paliwa był wymieniany? Czuć spaliny, czy zapach świeżej benzyny? VAG mało kiedy pokazuje cewki. Daj do jakiegoś typa co się zna na takich silnikach to Ci zrobi, samemu będziesz grzebał tydzień i tak nie zrobisz. Do tego trzeba mieć doświadczenie
  6. Oddam auto do serwisu. @emay VAG nie pokazuje cewki ani nic innego co mogłoby być przyczyną. To nie jest 1.8T gdzie przy każdej świecy masz cewkę. Ma być zrobione i już. Wkur*** mnie taka jazda. Lepiej oddać auto we Wrocławiu czy może do Opola?
  7. Panowie warto jechać do serwisu z problemem z układem wysokiego napięcia? Byłem ostatnio u dwóch, powiedzmy dobrych mechaników i żaden nie wyleczył mojego auta. Problem objawia się tym, że auto nie spala dobrze mieszanki, niekiedy strzela i nierównomiernie przyspiesza. Cały układ dolotowy sprawdzony i świece wymienione, pozostają tylko przewody WN i cewka. Chciałbym aby ktoś to sprawdził i powiedział dokładnie co jest przyczyną. Jeżeli nie, to podajcie jakieś namiary na mechaników z wrocka i z okolic bo u mnie w rejonie niektórzy pierwszy raz widzą że w ADR nie ma zwykłych przewodów zapłonowych takich jak np. w GOLF`ACH III
  8. W jaki sposób gaśnie? Tak nagle? Czy powoli spada z obrotów i dopiero gaśnie?
  9. U mnie w ADR mam to samo. VAG nic nie pokazuje Najgorzej jest rano na zimnym silniku
  10. Jak nie raz robił Ci cuda w aucie, to żadnej filozofii nie ma jak masz przepustnicę na linkę. Hamulec to następna usterka.
  11. Widzę, że coraz bogatsze to społeczeństwo. Wychodzę dzisiaj z chaty a tutaj czerwone Ferrari Italia sobie jedzie, ale na jakiś dziwnych blachach później pod Głównym stoi sobie na światłach białe Gallardo Spyder na rejestracji DW
  12. Są specjalne preparaty do sprawdzania szczelności. W ADR-ach za falowanie obrotów najczęściej odpowiedzialna jest przepustnica. Jeżeli nic nie grzebałeś przy aucie to dziura nie mogła się zrobić "od tak" Jeżeli spadłby jakiś wąż to na pewno byś go zobaczył. Usunięcia błędu z komputera to podstawa. Ja bym najpierw usunął błąd, pojeździł trochę i zobaczył czy nadal występuję, a dopiero później myślał o kupnie drugiej części. Poza tym te piracki VAG`i nie są dobre do profesjonalnej diagnostyki. Czasami niby błąd się usuwa, a tak naprawdę nic się nie dzieję. Wiem po sobie, dopiero mechanik oryginalnym VCDS-em zrobił mi porządek w komputerze.
  13. Rafal_ ten potencjometr o którym mówisz jest to część przepustnicy odpowiedzialna za utrzymywanie wolnych obrotów. Jest tam taki silniczek, który reguluje obroty. W ADR normalnie jest linka, a przynajmniej w tych starszych. Wydaje mi się że u Ciebie tak samo robi się adaptację jak w ADR-ach. Tutaj masz to dokładnie opisane: Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS? Moim zdaniem pierwsze co to najpierw musiałbyś ją wyczyścić a dopiero później bawić się w adaptacje bo tak z dnia na dzień nie mogłaby się rozstroić. Wydaje mi się że za tym wszystkim stoi któryś z czujników, być może od temperatury ale co będę wróżył...
  14. Kilka pytań: jak długo utrzymuje Ci się RainX na szybie? Nie bałeś się smarować lamp RainX-em? Na opakowaniu jest napisane żeby nie używać na sztucznych powierzchniach, ale widocznie nie jest tak ostry żeby po jego zastosowaniu poliwęglan zmatowiał. Jakie żarówki masz w bixenon`ach?
  15. Twój znajomy nie ma może na nazwisko Pieprzyk?
  16. Hardjack odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Mówią że około 80 000 - 120 000 km ale w rzeczywistości wytrzymują więcej (to zależy od wielu czynników) jak masz nalatane powyżej 220 000 to ja bym wycinał
  17. Przepływomierz przeczyściłem i to bardzo dokładnie. Jeżeli chodzi o przewody to przymierzałem się do ich wymiany ale nie wiem jak je odpiąć od cewki. Wykręca się w jakiś sposób czy jak? A dwie pozostałe fajki można wymienić? Jedną mam wyszczerbioną ale już tak było od kiedy kupiłem samochód. Sondę też wymieniałem na BOSCH-a pod oryginalną kostkę. Ostatnio jeden mechanik mi narobił trochę zamętu w głowie bo powiedział że oryginalne sondy kosztują około 500zł a ja za swoją zapłaciłem 270zł. Nie wiem czy koleś tak tylko powiedział sobie tą cenę czy naprawdę ten mój Bosch tylko leżał koło ori Bosch-a.
  18. Regulator ciśnienia paliwa sprawdzony - daje odpowiednie ciśnienie. Nie ma żadnych problemów. Pali od razu i łapie odpowiednie obroty tylko jak mu przygazuje i puszczę gaz to spadają za nisko, czasami raz i łapie odpowiednie a czasami kilka razy pofalują i się dopiero ustabilizują. Przyspiesza tak samo na zimnym jak i na ciepłym. Jedno mnie zastanawia dlaczego teraz na gazie jest w miarę normalnie a na benzynie falują? Jakiś typ na elektrodzie napisał mi żeby obserwować kąt wyprzedzenia zapłonu podczas falowania i czy się zmienia, bo można z tego wiele wywnioskować. Tylko ja nie wiem co można wywnioskować... Wie ktoś w którym miejscu na VAG-u to podejrzeć?
  19. Czytałem kiedyś że to zależy od tego na jakim oleju jeździmy. Tak samo gdy zbiera się biały osad pod korkiem
  20. Postaram opisać się mój problem w miarę dokładnie: pacjent to A4 B5 1.8 ADR z roczną instalacją sekwencyjną BRC Sequent 24. Z dnia na dzień samochód zaczął szarpać podczas odejmowania gazu i falować na wolnych obrotach po czym po chwili obroty stabilizowały się. Działo się tak zarówno na gazie jak i benzynie. Sprawdziłem cały dolot pod kątem nieszczelności, wymieniłem pompę paliwową, czujnik G40 (VCDS go pokazywał), świece, wyczyściłem przepustnice, zrobiłem jej adaptację, pojechałem na regulację gazu żeby mieć 100% pewność że z gazem jest wszystko ok. Pomogło to na dwa dni. Po przejechaniu dłuższej trasy zgasiłem silnik żeby zrobić postój. Odpalam, przygazowałem i znowu obroty falują a po chwili stabilizują się. Tylko że teraz dzieje się tak tylko na benzynie. Na gazie jest w porządku chociaż idealnie też nie jest bo spadną poniżej 800 i od razu się stabilizują. Na benzynie jak silnik jest jeszcze zimny występuje też coś takiego że gdy zmieniam biegi i odejmuję gaz to bardzo szarpie silnikiem tak jakby odcinało mu całą dawkę paliwa. Za tymi wszystkimi dolegliwościami mogła by stać przepustnica? Mechanik powiedział mi że ma ponad 80% sprawności czy jakoś tak. Błędów na VCDS-ie żadnych nie pokazuje.
  21. To i ja napiszę coś od siebie: chciałbym obejrzeć na żywo to Twoje cudo...
  22. Bieniek co Ty taki nerwowy jesteś? Puma ma też trochę racji bo 3km ode mnie, typ prowadzi profi firmę albo dokładniej studio kosmetyki samochodowej i u niego polerka mechaniczna kosztuje 300-500zł. Ja bym tego polerką nie nazwał, ale i tak ma klientów - starszych ludzi którzy się na tym nie znają a jak przyjadą odebrać auto to się cieszą że lakier ma lepszy połysk niż przed przyprowadzeniem samochodu. Kolo ich zbajeruje że używa wyłącznie kosmetyków Megsa bo ma w gablotach powystawiane, a kto wie czego tak naprawdę używa...
  23. To zależy ile pracy ktoś musi włożyć aby przywrócić autu dawny blask... Zobacz sobie jakie fajne ceny mają tutaj: Usługi - CarSPA - ochrona lakieru, renowacja lakieru, auto detailing
  24. Tak jak kolega wyżej napisał po pierwszych 15 tys. wymiana dwóch filtrów i żadnych problemów nie będziesz miał. Resztę Ci dopowiedzą w warsztacie. Ostatnio zdarzyła mi się przygoda z gazem właśnie na instalacji BRC Sequent 24 po tym jak zatankowałem gaz na jakiejś nieznanej stacji. Auto nie miało mocy, a na postoju jakby nie pracowało na wszystkich cylindrach bo dostawało jakiś syf. Pojechałem na regulacje. Na postoju gazował mi facet i było wszystko OK a autem prawie nie dało się jechać. Podłączył pod kompa, posrawdzał i powiedział że jest wszystko w porządku. Wyjeździłem ten "szajs" do końca i dzisiaj zatankowałem nowy gaz i jak ręką odjął

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.