Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Hardjack

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Hardjack

  1. Zapomniałem napisać: świece były wymieniane. Co do przewodów, to mam pytanie: jak je wymienić, bo przy wymianie świec widziałem, że dwa są normalne a dwa sztywne. Ile kosztują takie nowe przewody?
  2. Od kiedy kupiłem samochód mam problem z silnikiem, objawia się on tym, że gdy silnik ma niskie obroty i jak dodam mu więcej gazu to nie przyspiesza tylko zaczyna przerywać lub obroty stoją w miejscu. VAG pokazuje mi tylko niesprawną sondę, ale wątpię że ona jest tego przyczyną. Auto przez tą usterkę ma muła na każdym biegu podczas gdy nie kręcę go na obrotach, bo powiedzmy gdy wbijam dwójkę i chcę raptownie przyspieszyć, to zamiast odchodzić do przodu to sobie tylko jedzie Układ wydechowy jest w 100% sprawny.
  3. Być może. Teraz już muł był mniejszy, bo szybciej jakiś inteligent tak wspawał łącznik elastyczny, że zaspawał jeden kanał wylotowy od spalin. edit:// Dopiero dzisiaj odebrałem auto, bo nie miałem czasu na tygodniu. Auto było zrobione już w środę Do wymiany był wysprzęglik, a co do sprzęgła nie mam żadnych zastrzeżeń. Chyba nawet biegi lepiej wchodzą teraz
  4. Na razie, jeszcze nie wiem jak mi sprzęgło pracuje, bo auto jest nadal w remoncie. Nie wiedziałem, że ten płyn podczas gdy się wyleje na sprzęgło, to może je uszkodzić Teraz mi się przypomniało, ale nie wiedziałem właśnie od czego tak się robiło. Jak wrzucałem bieg i auto miało niskie obroty, to miało na początku jakiegoś muła, myślałem może że to przez uszkodzoną sonde. W żadnym aucie do tej pory tak nie miałem, we wszystkich jak wciskałem gaz to szedł do przodu, a ten miał takie zamulenie przez ok. 3 sekundy i dopiero jechał. DOT4 ubywał mi już wcześniej.
  5. Nie rozumiem o co ci chodzi w tym zdaniu. Dobra trysnęło płynem hamulcowym na sprzęgło i przez to trzeba je wymienić?
  6. Hardjack opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Jadąc dzisiaj nad ranem zepsuła mi się Audiola. Podjechałem na parking chciałem wycofać, wciskam sprzęgło a tam żadnego oporu i nie da rady wbić żadnego biegu. Płyn uciekł ze zbiorniczka. Nalałem, ale nic to nie dało. Samochód stoi teraz u mechanika, ale chciałbym się dowiedzieć co jest tego przyczyną? Od jakiegoś czasu dolewałem po trochę płynu do zbiorniczka oraz pedał sprzęgła był jak dla mnie za miękki, ale biegi wchodziły bez problemów. Teraz trochę z innej beczki: chciałbym już od razu wymienić rozrząd, napiszcie mi na jakich częściach to zrobić
  7. Dzięki za odpowiedzi, choć nie jestem z tego powodu zadowolony . Interesują mnie tylko 17". Czy te felgi będą dobre, nie powyginają się na pierwszej lepszej dziurze? http://http://allegro.pl/item1161532399_nowe_felgi_wzor_audi_rs6_17_cali_tanio_raty.html Mam możliwość kupienia felg u naszych sąsiadów za zachodnią granicą. Znajomy często tam jeździ do komisów i sprowadza auta. Co się bardziej opłaci: kupno felg tutaj + opony, czy tam z oponami (podejrzewam że ciężko będzie mi znaleźć ten wzór)? Jak będę miał więcej czasu, to poszukam, czy inne firmy nie produkują felg o tym wzorze
  8. Chciałbym założyć do swojej A4 takie felgi jak te ze zdjęcia, tylko w rozmiarze 17-tu cali. Wie ktoś może jaki to model felg?
  9. Jakie gumy macie naciągnięte na te swoje 17'' 18'' i 19''(chodzi mi o wysokość)?
  10. OK, powiem żeby mi w tym miejscu tzn. na rancie błotnika prysnął lakierem, a później spróbuję to wypolerować. Lakier jak na swój wiek, to mam w bardzo dobrym stanie, podejrzewam że była robiona polerka całego samochodu, gdy samochód szedł na sprzedaż. Mój kolor:
  11. Poradziłem sobie w taki sposób, że kupiłem nowy kabel. Poprzedni uszkodziłem przez podłączenie do B4 która miała napięcie na liniach K. Jeżeli wszystko robisz poprawnie podczas instalacji, to szansą są znikome że twój fejs jest uszkodzony. Jeżeli Ty wcześniej nie podłączałeś do innego auta, to spróbuj na innym komputerze się połączyć. Tak dla jasności, to gdy już podłączysz kabelek pod gniazdo diagnostyczne, to kluczyk musi być w pozycji ON
  12. Planuję usunąć spuchniętą farbę od kamyków na błotnikach i mam problem ponieważ byłem u lakiernika i powiedział mi że jak chcę to zrobić tanio to wystarczy przygotować i pomalować samą farbą, facet nie chcę się podejmować lakierowania w jednym miejscu bo powiedział że będzie widać bardzo malowanie lakierem. Jeżeli pomaluje mi samą farbą to ona nie zejdzie po jakimś czasie? Mówił, że jak już to może polakierować cały element, ale tu już wiadomo koszty dużo większe. Chcę się was poradzić co mam zrobić?
  13. Acha, ok. Trochę właśnie poczytałem już na ten temat. Są różnice pomiędzy firmami je produkującymi? Jakbym chciał kupić nowy wydech od początku do tego złącza, to orientuje się ktoś ile by to mogło kosztować?
  14. Chcę kupić do auta wydech początkowy co idzie od kolektora do tego elastycznego łącznika i proszę was o radę. Znalazłem przykładowe zdjęcie http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/96/66/64/1096666481 tylko że u mnie jest jakby taka harmonijka, która ma dziurę. Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę kupić tylko sam ten łącznik.
  15. Dobra, skończcie temat. Były w sklepie też TRW za 150zł, ale wziąłem te ATE 20zł droższe
  16. Dzięki, dzisiaj je właśnie kupiłem.
  17. Ok, mocowanie musiałem potraktować palnikiem. Tylko teraz mam problem z kupnem klocków hamulcowych, bo już raz wymieniałem i znowu będę musiał wymienić. Nie mam zdjęcia swoich klocków, ale jutro zrobię i wrzucę tutaj. Kupiłem klocki firmy Breck o podobnym oznaczeniu i niestety nie pasują. Te stare są to klocki firmy ATE o numerze 13.0460-2822.2. Wie ktoś może co to za klocki?
  18. Chciałbym się was poradzić jakiego użyć preparatu, aby można było odkręcić dwie śruby trzymające mocowanie zacisku. Już trzeci dzień pryskam WD-40, obstukuje młotkiem z przecinakiem i nie chcą puścić. Odkręcałem kluczem 17 nasadowym z przedłużką, to już się bałem że urwę śrubę. Podobnie mam z odkręceniem śruby od przewodu hamulcowego idącego do zacisku. Jest to śruba na klucz 11 i tak samo nie mogę jej odkręcić. Z nią jest jeszcze większy kłopot, bo jest wykonana z miedzi lub czegoś podobnego lecz bardzo miękkiego. Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem takie dwa preparaty, myślę że chyba pomogą (aukcje nr: 1072000167 oraz 1100250595). Mam jeszcze jedno pytanie do was, moja Audi jest z `96r. i nie wiem czy to normalne, ale klocki hamulcowe do niej są takie jak do Audi Coupe, starego Seata Cordoby. Nie posiadają żadnego czujnika zużycia i są dużo mniejsze niż te do A4 co oglądałem w sklepie, jedyny plus to, że są tanie.
  19. Chciałbym kupić taki przewód jak na zdjęciu ten w głębi. Był sklejony, a teraz już się rozleciał na dwie części. Prosiłbym o podanie numeru katalogowego lub dokładnego wyglądu całej tej części.
  20. Mógłbym to sam jakoś sprawdzić, czy tylko na specjalistycznych przyrządach można sprawdzić ciśnienie? Kupiłem dzisiaj ten STP i zalałem, zobaczymy czy da jakieś pozytywne efekty.
  21. Błąd z sondą występuje także po wykasowaniu. Spróbuję na początek wlać do benzyny preparat do czyszczenia wtrysków (STP) i kupię nową sondę. Auto pali trochę więcej niż wcześniej.
  22. Postanowiłem założyć temat w tym dziale ponieważ uważam, że problem dotyczy dokładnie silnika więc dla pomocy zamieszczam kody błędów z VAG-a: 18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 17978 Moduł sterujący zablokowany brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 01249 P0201 Cylinder 1 – usterka wtrysku – N30 01250 P0202 Cylinder 2 – usterka wtrysku – N31 01251 P0203 Cylinder 3 – usterka wtrysku – N32 01252 P0204 Cylinder 4 – usterka wtrysku – N33 Auto podczas dodania większej ilośći gazu nie przyspiesza tylko przerywa (obroty nie rosną), wtedy trzeba popuścić gaz, aby zaczęło normalnie przyspieszać i tak jest praktycznie na każdym biegu. Chciałbym zacząć na początek od podstawowych sposobów naprawy sondy i wtrysków.
  23. Nie chciałem zakładać nowego tematu, a więc napiszę tutaj. Mam już nowy kabelek i dzisiaj podłączyłem pod samochód i wyskoczyły 4 błędy i proszę o ich analizę: 18010 Napięcie zasilania sterownika silnika 30 za niskie brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 17978 Moduł sterujący zablokowany brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 287 Czujnik liczby obrotów tylny prawy-G44 brak osprzętu / nie związany ze sprzętem Co do tego ostatniego, to w ten weekend mam wymieniać klocki, a więc wyczyszczę ten czujnik oraz ząbki na tarczy. Jak diagnozowałem ABS to komputer zaczął pikać potrójnie, właśnie tak jak na początku jazdy. Mam jeszcze taki problem, że dopóki samochód nie piknie trzy razy, to coś się dzieje hamulcami, że od razu działa jakby ABS a pedał hamulca jest bardzo twardy od samego początku. Po ujechaniu powiedzmy 500 metrów jest już normalnie. Podczas przekręcania kluczyka powinna zaświecać się kontrolka ABS-u?
  24. Jeżdżę na różnych dystansach. Planuję za niedługo zainstalować konkretne car-audio i stąd ten akumulator.
  25. Żaróweczka raczej się nie przepaliła, bo jak przekręcam zapłon to się zaświeca kontrolka. Ostatnio jak podłączałem VAG-a to pokazywało błąd czujnika obrotu koła więc, to chyba będzie przyczyną.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.