Treść opublikowana przez iras_gda
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Posiadam A4 B6 Avant 1.9 TDI Quattro. Chcę zamówić zestaw zawieszenia Eibach Pro System (Sprężyny -30 mm Pro Kit i amortyzatory Pro Dumper). Eibach ma w swojej ofercie zestaw stabilizatorów Anit-Roll-Kit, przód fi 32, tył fi 24, czyli praktycznie to samo co RS4. Pewnie różnią się parametrami. Zestaw Eibacha jest dość drogi, po zniżkach ok 1500 zł. W skład zestawu wchodzą tylko stabilizatory, także łączniki i inne elementy trzeba kupić osobno. Biorąc sprężyny i amortyzatory Eibach, jest jakiś cień szansy, że ich komplet stabilizatorów będzie dobrze współgrał z zawieszeniem. Pytanie czy warto dopłacić za zestaw Eibach, czy wziąć RS4? Na koniec, jeżeli na Eibachu auto miałoby jeździć lepiej, to +500 zł nie jest problemem
-
[ALL] Kiedy najtańsze letnie opony
Witam, muszę na wiosnę kupić komplet nowych opon 17 cali (205/50/17 lub 225/45/17 - w zależności co będzie tańsze ) W jakim okresie cena opon letnich jest najniższa? Do poprzedniego auta kupiłem praktycznie w szczycie sezonu na wymianę na letnie (kwiecień) i niestety mam wrażenie, że cena była w tym okresie dość wysoka
-
[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR
dziękuję bardzo za komentarze
-
[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR
Niestety obecnie cieknie mi dość poważnie z zaworu EGR. Chciałbym wymienić EGR i przeprowadzić chiptuning w swoim AVF. Pojechałem do pobliskiego zakładu zajmującego się tuningiem i mechanicy powiedzieli, że zakup nowego EGR to strata pieniędzy. Sugerują "zaślepienie" EGR i wyłączenie w programie przy okazji tuningu. Bardzo proszę o informację, czy takie "zaślepianie" i wyłączanie to dobry pomysł? Dodam, że nie szukam oszczędności i liczę się z zakupem nowego EGR. Z góry dziękuję za odpowiedź.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
wg tego co napisał lukaszr kilka postów wyżej, to należy auto umyć dokładnie szamponem i rękawicą.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Dziękuję bardzo za informację.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Czyli powinienem zrobić tak: - pełne mycie - glinka - Swirl-X lub Ultimate Compound - pełne mycie - DC1 - wosk ? Pozdrawiam
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Czy wystarczy opłukać auto karcherem, czy pełne mycie rękawicą i szamponem?
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Dzięki za odpowiedź, wydawało mi się, że DC1 został zastąpiony Swirl-X. DC 1 jest środkiem ściernym podobnie jak Swirl-X i UC. Po korekcie UC chciałbym jakimś nieściernym środkiem przetrzeć powierzchnię żeby usunąć ewentualny nadmiar mleczka polerskiego. Chyba, że nie ma takiej potrzeby .. Dodam, że pacjent ma kolor srebrny
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Chcę zrobić lekką korektę przy pomocy UC i maszyny G220. Czy jest sens przed korektą glinkować auto? Czy po UC należy dodatkowo wyczyścić powierzchnię przed nałożeniem wosku?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich, szukam A4 B6 1.9TDI Quattro