Treść opublikowana przez iras_gda
-
Czy ktoś coś zbiera/ kolekcjonuje??
Buty sportowe, głównie Air Jordan
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
tylko uważaj żeby Ci śruba nie spadła w profil lampa jest na wcisk na dwóch bolcach, z tego co pamiętam najłatwiej zacząć od strony błotnika, ale mogę się mylić
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Otto Zimermann
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Nagrywane płyty - Na materiał w postaci czystej płyty, nagrywarka w komputerze laserem wypala "dane". Tłoczone płyty - Powstają w procesie masowej produkcji. Na "krążku" odciskana jest matryca. Tłoczone, czyli można powiedzieć wyprodukowane tak jak oryginał. Z dołu są najczęściej srebrne, a nie zielone, fioletowe itp tak jak nagrywane.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Witajcie Mam w aucie nawigację RNS-E z 2010 roku. VCDSem odczytany numer części 8E0035193B. Podobno jest to tzw. "LED". Chciałem w pewnym warsztacie zakupić mapę 2013. Usłyszałem, że to nie wersja "media" tylko "pół media", a prawdziwy media to ten z błyszczącą ramką ?? - trochę zgłupiałem, a wg Pana w warsztacie różnica jest KOLOSALNA Informacje odnośnie mojego urządzenia: Polskie Menu SW: 0300 HW: H03 MAPA: 8p0919884_BE_EUE Płyta jednowarstwowa z mapami 2011 i 2012 działa bez zarzutu. Niestety dwuwarstwowa płyta z 2013 (tłoczona, a nie nagrywana) nie chce ruszyć. Pokręci chwile i stop, znowu pokręci i stop. Czasami coś tam złapie, ale trwa to dość długo. Pan w warsztacie sugeruje czyszczenie lasera? Czy problemy z odczytem płyty dwuwarstwowej to kwestia zabrudzonego lasera, czy może nieaktualnego oprogramowania w nawigacji? Czy mapa 2013 zawiera również jakiś "upgrade" softu nawigacji? Czy na RNS-E 2010 jest to samo oprogramowanie co na starsze modele? Jaka jest aktualna wersja softu na RNS-E 2010? Z góry dzięki za odpowiedź. Tak to wygląda podczas jazdy na mapie 2012.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
piszesz o kodowaniu ale nie masz w ogóle pojecia po co to robic owszem mozna to zrobic ale: 1. nie kazdy sterownik przechodzi procedurę 2. przekodowanie sterownika na wieksze średnice tarcz powoduje zmniejszenie częstotliwosci pracy bloku ABS wniosek ? na mniejszych tarczach masz wieksza częstotliwosc pracy bloku ABS czyli na większych tarczach (bez przekodowania0 ABS bedzie pracował z taka samą częstotliwością układ hamulcowy jest wydajniejszy a przynajmniej stara sie byc obrazowo rzecz biorąc wyglada to mniej wiecej tak: na małych tarczach jedna cewka pracuje z częstotliwoscią 10Hz czyli 10 uderzen na sekundę a na duzych tarczach przy własciwym kodowaniu 6Hz czyli 6 uderzen/sek. jak widzisz przekodownaie ABS-u nie ma sensu Dev, wiesz może z jakiego powodu producent przewidział mniejszą częstotliwość dla większych tarcz?
-
RNS-E Mapa 2013
Czołem, gdzie w Trójmieście kupie taniej niż w ASO mapy do nawigacji RNS-E?
-
Spojlery, nakładki, dokładki, hokeje - prośba o małą pomoc
Różnią się tylko mocowaniem spoilera, wygląd "zewnętrzny" jest identyczny.
-
Spojlery, nakładki, dokładki, hokeje - prośba o małą pomoc
Z tyłu wystarczy kupić sam dół czyli spoiler (800 zł nowa). Z przodu, jak lubisz prace ręczne i trytytki, to można kupić sam spoiler za 500 i kratki. Jak chcesz mieć w oryginale i bez rzeźby, to z przodu potrzeba całość, czyli nakładkę, spoiler i kratki. Przedni zderzak s-line ma inną nakładkę (górę ).
-
Jaką wybrać szczoteczkę elektryczną
jak często musisz wymieniać końcówki w irygatorze?
-
Jaką wybrać szczoteczkę elektryczną
Nie zgadzam sie. Szczotka elektryczna jest nieporownywalna z reczna. Jezeli masz osemki to zwykla szczotka bardzo ciezko je doczyscic, elektryczna z okragla koncowka nie ma problemu, nawet z tylna scianka. irygator rowniez mam, ale jest tylko dobrym uzupelniniem szczotki i NICI. Irygator mam Brauna, ale aktualnie,,kupilbym chyba waterpeak. Elektryczna szczota zapewnia calkowicie inny poziom higieny.
-
Jaką wybrać szczoteczkę elektryczną
tak, mam 500 lub 1000, ogólnie to samo
-
ubezpieczenie na zycie gdzie
niestety nie jestem specjalista od ubezpieczen, ale wykupilem kiedys polise wlasnie z opcjami typu szpital itp. Mialem dwie operacje ortopedyczne i niestety za zadna nie dostalem nawet grosza ... okazalo sie ze nie byly na liscie ubezpieczyciela .. co ciekawe jakby zabieg wykonac inna metoda to juz byly za pobyt w szpitalu tez nic, bo wyplacaja za kazdy dzien, ale powyzej 4 dni pobytu i nie wiecej niz iles tam .. w takich przypadkach chyba najlepiej sprawdza sie NNW a polisa to jak kopniesz w kalendarz w kazdym razie dopytywac o szczegoly ile w jakich okolicznosciach wyplacaja ..
-
Pielegnacja chromowanych listew
Autosol
-
Jaką wybrać szczoteczkę elektryczną
Mam od dłuższego czasu Oral-B Professional Care 500, działa, końcówki w miarę tanie Jeżeli do tej pory używałeś "ręcznej" to będziesz w 100% zadowolony - zębiska gładkie jak szkło Wg mnie nie warto dopłacać za droższe modele.
-
[ALL] Torque android OBD 2 Bluetooth
Torque chyba nie podbiera informacji o spalaniu przez OBD, tylko estymuje na podstawie innych parametrów. Jest zresztą w opcjach informacja o możliwości włączenia dokładniejszego algorytmu wyznaczania spalania, ale kosztem "wydajności" programu.
-
Końcówki wydechu z Q5 Lift do A4 B6 1.9TDI
Mnie się podobają trójkąty w UFO ..
-
Montaż Car Audio okolice trójmiasta
Montowałem RNS-E w Auto Expert Electronic. Zakres prac to: wymiana tunelu na 2 din wymiana stelaża na 2 din wymiana panelu klimatronika wymiana popielniczki na 2 dni montaż RNS-E i anteny GPS montaż Bluetooth w oryginalne miejsce (puszka pod siedzeniem pasażera) kodowanie całości Wszystkie części dostarczyłem (w tym antena GPS, przejściówka ISO, wiązka Bluetooth, mikrofon, itp), tak więc tylko i wyłącznie po stronie zakładu była robocizna. Prace wykonane w jeden dzień (rano odstawiłem auto, po południu odebrałem). W miarę czysto i bez większych niedociągnięć. Nawigacja działała, bluetooth też działał. Samodzielnie musiałem zakodować FIS między zegarami i poprawić język w Bluetooth. W docinanie tunelu, klimatroników i innego typu rzeźbę raczej nie lubią się bawić Cena 450 zł brutto z Fakturą VAT.
-
[B6 AKE] ReD Bicz / 19 Zoll / Full SetuP
Kozak
-
[B6 AKE] ReD Bicz / 19 Zoll / Full SetuP
ESP nie działa ..
-
Moje prace
Tak, fioletowy zaciek IronX. Doskonale zadaję sobie sprawę, że problem może banalny. Niestety nie mam możliwości skorzystania z kompresora w celu wydmuchania szpar , a zawsze gdzieś spod listwy, czy innego zakamarku po pewnym czasie od mycia "coś" jeszcze wypłynie
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Czy mógłbym Cie prosić o informację w jaki sposób zdementować te elementy z rolety? Mocno pociągnąć :facepalm: Potwierdzam skuteczność brutalnej siły
-
Moje prace
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich prac Przy okazji pytanie, od pewnego czasu używam IronX i niestety mam problem z całkowitym spłukaniem preparatu. Zawsze gdzieś zrobi mi się jakiś zaciek, np pod listwą itp. Czy mógłbym Cie prosić o jakąś radę w jaki sposób uniknąć zacieków? Kilkuminutowe spłukiwanie nie działa
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Czy mógłbym Cie prosić o informację w jaki sposób zdementować te elementy z rolety?
-
ubezpieczenie na zycie gdzie
W jakim celu to ubezpieczenie? Chcesz zapewnić byt rodzinie po Twojej śmierci, czy z racji że masz działalność oczekujesz świadczeń w wyniku choroby, inwalidztwa, nieszczęśliwego wypadku, niezdolności do pracy?