Treść opublikowana przez Djevent
-
[B5 AJM] Problem z wskaznikiem temp. płynu chłodniczego Pomocyyy
może to być uwalony procesor w liczniku, te liczniki to niewypał i padają seryjnie....
-
[ALL B5] 1/2 FIS Prośba...
Witam! Mam prośbę do posiadaczy pojazdów z licznikiem 1/2 Fis z rocznika 1999 - 2001 ( białe zegary ) , aby jeśli mogą wrzucili filmik z widokiem wskazówek temperatury i paliwa po przekręceniu kluczyka.... Bo muszę rozwiać wątpliwości co do poprawnego działania tego licznika...
-
[B5 AJM] Problem z wskaznikiem temp. płynu chłodniczego Pomocyyy
Jaki masz licznik? Pełen Fis czy 1/2 ?
-
[ B5 AJM ] Prośba o analizę czujnika G2/G62
A czy komputer wyświetlał Tobie błąd kolego? Bo mi nie wywala błędu, a słyszałem że niby wyskakuje, według mnie powinien wyskoczyć w momencie gdy czujnik całkowicie padnie
-
[ B5 AJM ] Prośba o analizę czujnika G2/G62
Witam! Ostatnio zaczęła wskazówka od temperatury dziwnie się zachowywać. Czasami rano po 1 min od odpalenia już pokazuje 70' C. Momentami na ciepłym silniku pokazuje 110 - 115 potem spada na 90 i znowu więcej. Wobec czego zrobiłem sprawdzenie vagiem. Wygląda na to, że G2: czujnik określający temperaturę na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej, chyba uległ uszkodzeniu. Proszę o opinie: Rano -> 007 Rano -> 003 Rozgrzany -> 007 Rozgrzany -> 003 w jednym z momentów kiedy wskazówka wariowała
-
[ALL B5] Domykanie szyb z pilota.
U mnie działa jak kluczykiem w zamku zamykam i przytrzymam dłużej to szyby zamyka, a z pilota chyba nie, fajnie jak można by to było ustawić PS. A jednak działa z pilota domykanie i otwieranie szyb. Wcześniej chyba za krótko trzymałem przycisk ;d
-
[ B5 AJM ] Błąd 17964
Witam Panowie ! Ostatnio miałem 2 sytuacje, tego typu, że po długim staniu w korkach ( tak przynajmniej było ) auto załapało muła tak jakby turbo nie działało. Po dłuższym postoju wszystko wróciło do normy, po drugiej takiej sytuacji sprawdziłem zapisane błędy i to co ujrzałem : 1 Fault Found: 17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation P1556 - 35-00 - - To co znalazłem : 17964 P1556 Ciśnienie turbosprężarki (TC) - granica nie osiągnięta > zawór, słaby przepływ dolotu, TC uszkodzenie Aktualnie wszystko jest ok, auto ciagnie jak trzeba, ale boję się że może to się powtórzyć i trzeba to sprawdzić... Wszystkie podpowiedzi mile widziane..... Pozdrawiam!
-
[ALL B5] Lampy poliftowe - ułamany dolny zaczep
kolego, daj jeszcze raz te zdjęcia jak możesz bo chcemy podejrzeć
-
[B5 AFN] Problem z ogrzewaniem
z tego co slyszałem od innych to w granicach 200-400 zł, ale raczej ta górna granica, chyba ze masz znajomego mechanika
-
[ b5 AJM ] Sprzęgiełko klimatyzacji
Witam! Odkręciło mi się takie kołko, jest to chyba część kompresora klimatyzacji, prawdopodobnie sprzęgiełko, nie wiem dokładnie. Czy można to przykręcić? czy trzeba coś wymienić? http://postimage.org/image/2ubrd76dg/ http://postimage.org/image/14842oq5g/ http://postimage.org/image/1487drf50/ http://postimage.org/image/148ccdgmc/ http://postimage.org/image/148hazi3o/ http://postimage.org/image/148m9ljl0/
-
[B5 AJM] Sprawdzenie licznika Vagiem
Zrobiłem test vagiem i wskazówki po przejściu przez całą skalę ustawiły się w pionie. Tylko wskazówka paliwa na 3/4 wartości mateoos zobacz jak u Ciebie wyjdzie...
-
[B5 AJM] Sprawdzenie licznika Vagiem
Raczej się tego nie dowiesz, zobaczysz tylko czy wskazówki poruszają się po całej swojej skali ( tak gdzieś czytałem). Jeżeli chodzi o wskazówki temperatury i paliwa po wychyleniu maxsymalnym powinny ustawić się pionowo w połowie pełnej wartości, czyli 90 stopniach jeżeli chodzi o temp. Nie jestem do końca pewien, chce właśnie to sprawdzić. Niech się wypowiedzą Ci którzy już testowali
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)
Możemy zrobić grupowe. Ale jak to będzie miało wyglądać? Pieniądze wysyłamy Tobie a potem rozsyłasz LEDy do chętnych?
-
[B5 AJM] Sprawdzenie licznika Vagiem
Witam! Proszę o informację jak sprawdzić kontrolki i działanie wskazówek licznika i ich wychylenia vagiem. Czytałem ze można to zrobić, ale jak dokładnie to już nie znalazłem odpowiedzi. W jakie opcje wchodzimy i co dalej? Pozdrowienia i Najlepszego w nowym Roku, dla klubowiczów :>
-
[ALL B5] Problem z wskazaniem poziomu paliwa
Daj znać kolego, co tam mechanik zdziałał.... mam tą samą przypadłość i wydaje mi się, że przyczyna będzie taka jak pisali wyżej, czyli potencjometr czujnika poziomu paliwa w zbiorniku
-
[B5 AJM] Pytanie odnośnie licznika
mati9151 dzieki za odpowiedz odnosnie wskazówek, teraz wiem ze raczej poprawnie reagują. Powiedzcie mi czy na rozgrzanym silniku gorny waz cieczy macie gorący? Bo u mnie jest raczej chlodny i tak prawie caly czas. Chyba musze sprawdzic czy uklad nie jest zapowietrzony.
-
[B5 AJM] Pytanie odnośnie licznika
Temperatura przy rozgrzanym silniku na kanale 49, 115 stopni a wskazówka pokazuje około 110 stopni. Na kanale 51 cały czas 90 stopni. Zrobiłem autoscan vagiem Chassis Type: 8D - Audi A4 B5 Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56 Address 01 ------------------------------------------------------- Controller: 038 906 019 AN Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 1301 Coding: 00002 Shop #: WSC 06435 No fault code found. Address 03 ------------------------------------------------------- Controller: 3B0 614 111 Component: ABS/ASR 5.3 FRONT D00 Coding: 00012 Shop #: WSC 06435 No fault code found. Address 08 ------------------------------------------------------- Controller: 8D ö8 Note: Excessive Comm Errors Skipping Address 15-Airbags Address 17 ------------------------------------------------------- Controller: 8D0 920 900 M Component: KOMBI+WEGFAHRS. M73 D51 Coding: 00040 Shop #: WSC 48810 XXXXXXXXXXXXXXXXX AUZ5Z0Y8154268 No fault code found. Address 25 ------------------------------------------------------- Controller: Bitte Adress Component: e 17 eingeben No Faults Found or DTCs not supported by controller or a communication error ocurred Address 35 ------------------------------------------------------- Controller: 8D0 862 257 B Component: ZV-Pumpe, Funk D16 Coding: 14913 Shop #: WSC 06435 No fault code found. Address 56 ------------------------------------------------------- Controller: 4B0 035 186 E Component: Radio 0001 Coding: 00201 Shop #: WSC 06435 No fault code found. End ------------------------------------------------------- Muszę sprawdzić jeszcze te czujniki co pisaliście wyżej. Mam pytanie jezeli termostat oraz G2/G62 były by uszkodzone to autoscan pokarze? Czy trzeba sprawdzać tylko sposobem podanym wyżej przez chrissa.
-
[B5 AJM] Pytanie odnośnie licznika
chriss a możesz powiedzieć jak sprawdzic ten czujnik temperatury vagiem? Kanał 49 dotyczy sprawdzenia na climatroniku?? Bo wtedy chyba opis kanału w przyklejonym tu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=70.0 jest inny, albo źle rozumiem. Mam wszystko co potrzebne do tego, ale z programem dopiero zaczynam przygode. pozdr
-
[B5 AJM] Pytanie odnośnie licznika
sprawdzę kolego tą temperaturę w climatroniku. Jeżeli ktoś ma jeszcze pomysły to chętnie odczytam... Niech się wypowiedzą jeszcze koledzy którzy mają ten sam model odnośnie wskazówek jak się zachowują po przekręceniu zapłonu. Sprawdziłem temp. za pomocą climatronika kanał 51 i wskazania są takie same jak wskazówki. Dziwne ze przy nierozgrzanym silniku temperatura wynosiła 87-90 stopni. Może to jakiś czunik?
-
[B5 AJM] Pytanie odnośnie licznika
Witam! Posiadam A4 1.9 TDI AJM 2000r licznik 1/2 FIS-a. Wydaje mi się, ze coś z licznikiem jest nie tak, ponieważ błędne są wskazania paliwa i temperatury. Po zgaszeniu samochodu wskazówka paliwa zatrzymuje się na 1 kresce rezerwy dopiero po wyjęciu kluczyka opada całkowicie. I gdy miałem 1/4 baku według wskaźnika paliła sie rezerwa i sygnalizował to na komputerze ze czas tankowania.. A gdy zalałem do pełna wskazówka wybiegała bardzo poza skalę. Druga sprawa jak zachowują się wskazówki u was po przekręceniu kluczyka, u mnie bardzo szybko wskakują na określone wartości ( chodzi o paliwo i temp.) Nie odbywa się to płynie tylko bardzo szybko. Temperatura zawsze jest za niska lub zbyt wysoka ok. 110 stopni. Myslalem ze to termostat ale okazał sie sprawny. Mechanik stwierdził wstępnie ze cos z licznikiem miedzy innym przez zachowanie wskazówek. Mam jeszcze pytanie, czy można sprawdzić temp. płynu vagiem lub na climatroniku?? Bo niezdązył tego zrobic
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam zmotoryzowanych kolegów :>