Treść opublikowana przez yanosho
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Za mały obwód koła , nie nadają się do b8
-
B8 TrOOOOp
Pany jaką kartę SD muszę kupić aby działała poprawnie do radia Concert w B8? Wcześniej miałem starą SD HC SanDisck 4GB o szybkości 2 i było ok. ale niestety karta uległa uszkodzeniu. Z góry dzięki za pomoc.
-
B8 TrOOOOp
Śrubę polecam troszeczkę podgrzać opalarką małym palnikiem odkręcić nakrętkę i kluczem pneumatycznym dokręcić na maxa/przekręcić w zwrotnicy tak aby zerwała ten osad i swobodnie się obracała a potem już sama wyjdzie. W B8 wystarczy z tyłu odpręcić amorki od dołu wahacze się zluzują i można wyciągać sprężyny.
-
B8 TrOOOOp
Zapieczona długa śruba to standard dla wielowachacza także w B8 nic się nie zmieniło. Wymiana tylnych sprężyn to sama przyjemność w porównaniu do przodu
-
B8 TrOOOOp
Dzięki Teraz jeszcze odnaleźć się trzeba w tym programie
-
B8 TrOOOOp
Nie mam dostępu do Etki
-
B8 TrOOOOp
Czy można po kolorach kropek na sprężynach odróżnić sprężyny 1BE od 1BV?
-
Jakie rozmiary opon dopuszczalne w a4 b8 po lifcie 2.0 tdi
za duża opona 255/35 lub 245/35
-
B8 TrOOOOp
B8-ki w quattro za to wg mnie mają za mały bak bo przy włączeniu się rezerwy wejdzie ok. 55 itrów
-
B8 TrOOOOp
Może to zabrzmieć jak nie lada poemat Jeździłem B6 1.9 AVF manual po modzie 190km 400nm w napędzie quattro-rozmiar opon 225/45R17. Ewidentnie napęd dosłownie zabijał ten sinik, uważam jeśli silnik 4-cylindrowy to musi być mocny plus dobra skrzynia z odpowiednimi przełożeniami np. s-tronic inaczej sam napęd generował duże obciążenie i auto jechało dużo słabiej niż taki sam silnik w ośce plus oczywiście spalanie duże w koło komina minimum 9 a w trasie w męczarniach i bardzo lekkim operowaniu gazem do 120 udało się zejść do 6,5. Jeździłem B7 3.0 ASB manual po modzie 300km 600nm oczywiście w quattro-rozmiar opon 235/40R18. Auto jechało z dużą lekkością i nie czuło w ogóle oporu napędu quattro mega elastyczne i szybkie. Spalanie kiedyś na siłę udało się zejść w trasie do 7.2 a normalne to w koło komina 11 trasa 8,5. Jeździłem B7 2.0 BKD manual po modzie 210km 450nm FWD-rozmiar opon 225/40R18. Bardzo przyjemne połączenie, auto na co dzień bardzo elastyczne jedynie czasami brakowało trakcji quattro. Spalanie najmniejsze względem poprzedników w trasie na spokojnie można osiągnąć 6 litrów i mniej natomiast w koło komina paliło tylko 7,5. Teraz Jeżdżę B8 3.0 CCWA manual(wiem lepszy i praktyczniejszy byłby w automacie) po modzie 310km 650nm quattro-rozmiar opon 235/40R19. Auto jest najlepszym połączeniem wszystkich poprzednich moich audików A4 elastyczność, płynność jazdy, dynamika plus przyspieszenie do tego odpowiednie spalanie. Generalnie im dalej jedziesz tym mniej pali jak się dobrze rozgrzeje (trasa powyżej 100km) to nie problem w trasie przy spokojnej jeździe do 120 zejść do poziomu 6,2 litra, dynamiczna jazda w trasie 7,2-7,5 litra, ogień w trasie 9 itrów, normalna jazda w koło komina trasy ok. 10 km 8.5-9 litrów samo miasto 10-12 litrów. Reasumując generalnie u mnie średnia z tankowania trochę trasy trochę w koło komina i miasta wychodzi zimą ok. 8,5 litra latem ok. 7,5 litra To by było na tyle
-
B8 TrOOOOp
Jeździłem wcześniej na oryginalnym z fabryki zawieszeniu i sprężynach 1BE i to był błąd, że ruszyłem te zawieszenie bo było i w miarę nisko i bardzo komfortowo. Myślałem, że będzie tak samo i pokusiło mnie na te same amory wstawiłem sprężyny eibach i było bardziej twardo ale, że obniżenie z przodu wyszło za duże niestety a wcześniejsze sprężyny sprzedałem i teraz założyłem sprężyny 1BV i to wszystko na te same amory co zawsze. A końcowe podsumowanie brzmi, że w B8 tylko przez sprężyny twardość i charakterystyka zawieszenia się zmienia(chyba, że odrębny temat zawieszenie 1BA, 1BL) natomiast na 1BV jest twardo i beton! Podobno najbardziej komfortowe S-ine są sprężyny są 1BE z polifta z późniejszych roczników inny materiał czy producent sprężyn.
-
B8 TrOOOOp
Tomek miło było poznać i jeszcze raz dzięki za pomoc jestem twoim dłużnikiem!
-
B8 TrOOOOp
Panowie sprawa zycia i śmierci: potrzebuję na teraz pożyczyć lub kupic w Gdańsku kulę haka wypinanego Westfalia do B8 bo bez tego nie mogę zahamować auta na hamowni a do domu dalego :/
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Ja mam do tego opony 235/40 R19
-
AVANT CCWA + STRONIC PRZYSPIESZENIE
bababa jak tam furka śmiga? Turbo od kogo wkładałeś?
-
SWAP S-tronic DL501 Gen1 na Gen2
Ciekawy temat bo silnik jest sparowany ze skrzynia i ciekawe czy ktoś miał podobny przypadek i podmieniał skrzynię?
-
B8 TrOOOOp
Kodów nie znam a tip jest 6 biegowy a s-tronic 7
-
B8 TrOOOOp
W przedlifcie 3.0 TDI quattro szły tiptronic jak i s-tronic . Natomiast w polifcie 3.0 TDI quattro automat raczej już tylko s-tronic nie wiem jak sprawa wygląda 3.0 FWD z automatem.
-
B8 TrOOOOp
Wydaje mi się, że czy to nawet zniszczysz stare nie uda się bez zdejmowania boczków poprawne zamontować nowe blendy
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Nie będzie mam u siebie 18-tki 8J ET 26 plus ta sama opona na eibach-u i nie obciera
-
B8 TrOOOOp
Generalnie jak kupiłem nowe dysze od A7 nic nie przestawiałem zamontowałem i jest Git! Polecam ten zakup każdemu użytkownikowi B8 czy A5 bo te oryginalne sikacze to porażka.
-
B8 TrOOOOp
Wymieniałeś olej w Manualu?
-
B8 TrOOOOp
110AH lub 115AH najlepiej kup akumulator w technologi AGM Pamiętaj, że nowy akumulator trzeba zakodować.
-
Mironowóz cz. VII - B8 Allroad ROTOR RS5 stołki S4 !!!SPRZEDAM!!!
oponki 225/45 R18 będą ok?
-
Mironowóz cz. VII - B8 Allroad ROTOR RS5 stołki S4 !!!SPRZEDAM!!!
Jak myślisz 18-tka 8J ET26 wejdzie do zwykłej A4 bez przycierki o nadkola?