Treść opublikowana przez marekg
-
[B5 ADR] Jaki środek do odgrzybiania klimy ?
Mówisz o tym, bo jeżeli tak, to chyba trochę przepłaciłeś, bo to kosztuje niecałe 30 zł. No to po pierwsze że przepłaciłem u tych skur.. w Norauto to jeszcze niewiele cały zabieg pomógł. Troszeczke mniej śmierdzi ale jednak coś czuć czasem. Nie wiem co mi tam siedzi w tych nawiewach bo jak tylko zacznie padać deszcz to szyby mi parują i nie tak łatwo się tego pozbyć bez włączania klimatyzacji. Nie polecam tego Nano Silver w każdym bądź razie.
-
[B5 AFN] Bierze dużo oleju - czy to normalne ?
Ja mam w instrukcji napisane o dopuszczalnym zużyciu oleju 0.5 litra na 1000 km. W pierwszym okresie użytkowania zużycie może być większe, później powinno się ustabilizować. Oznacza to ni mniej ni więcej że silnik może brać olej i nie jest to nic nieprawidłowego. Problemem jest ta niby dopusczalna ilość. W instrukcji podają żeby kontrolować poziom oleju nawet przy każdym tankowaniu paliwa ! Dużo zależy od samego oleju, moja śliczna była do tej pory zalewana Shellem LL 0W-30 i podbierała go conieco, ok 1mm na 1000km. Poprzedni właciciel zostawił nawet oleju na dolewki. Wymieniłem oleum na castrola 5w-40 i po 1500km nie widzę oznak zużycia oleju. Wiadomo gęstszy olej dałem ale znam ludzi którzy zmienili tylko markę oleju i wszystko się unormowało
-
[B5 ADR] Jaki środek do odgrzybiania klimy ?
Ja się właśnie dowiedziałem, że dobrze jest zrobić odgrybianie instalacji a potem ozonowanie. Oba te zabiegii powiiny się uzupełniać a nie być stosowane zamiennie. W kadym razie ozonowanie narazie zostawiam sobie na potem a na ten moment kupiłem specyfik NANO Silver za 70 złotych. Dowiedziałem się w warsztacie że oni właśnie tego środka używają. Mam zamiar to zaaplikować mojej niuni a o efektach oczywiście poinformuję.
-
[B6 AWX] Brak mocy po deszczu
Brutalnie podczepię się pod temat. U siebie zauważyłem objawy ostatnio kiedy były takie ulewy przez kilka dni i było strasznie duszno. Auto pali normalnie w trakcie jazdy też ciężko coś wyczuć było. Co mnie zastanowiło to to, że potrafiłem go zgasić przy ruszaniu co mi się raczej nie zdarza, a po ruszeniu i zmianie biuegu na drugi i dodaniu gazu przez moment miał strasznego doła i dopiero potem sie brał. Akurat wtedy kiedy to zauważyłem to wybierałem się w trasę i jakoś w takcie jazdy samo mu przeszło i narazie nie wróciło. W każdym razie wcześniej tak nie robił. Druga sprawa, którą może da się z tym powiązać to to, że dwa razy zdarzyło mu się iż przy w miarę ciepłym silniku i próbie odpalnia kontrolka świec nie gasła natychmiast tylko musiałem odczekać te kilka sekund. Po zgaśnięciu kręcę a ten jak zwykle pali od strzała tylko że wyskakuje a obroty. Po chwilli obroty wracają do właściwych i wszystko jest okej ale tak raczej nie powinno być. Co ciekawe wskaźnik temperatury w trakcie jazdy pokazuje zazwyczaj coś między 80 a 90 stopni. W czasie upałów czy jazdy w korkach trzyma ale nie przekracza nigdy 90. w trasie przy równej spokojnej jeździe ma wskazania bliżej 80. Zastanawiam się nad czujnikiem temperatury...kto wie czy on tu nie jest winowacją całego zamieszania
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Dzięki za opis. Ponieważ podśmierduje mi na ECON sam myślę co tu z tym zrobić. Zmieniłem filtr ale zaraz po włączeniu nawiewu jest przez chwile smrodek jeszcze. Kolega dorwał w sklepie za około 30 PLN preparat w aerozolu, który umieszczamy wewnątrz samochodu, wyciągamy zawleczkę i spier... Klima ma być włączona i na obiegu zamkniętym przez jakiś 15 może 20 minut. W tym czasie z puszki wydobywa się substancja dezynfekucjąca i krąży sobie po całej instalacji. Podobno skuteczne aczkolwiek 30 złotych na puszkę czegoś niwaidaomego pochodzenia... w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. Także nie wiem czy warto się brudzić szczególnie z jakimiś piankami i rozkręcaniem schowka.
-
[B6 AVF] Skąd te plamy oleju ?
Może wszyscy czekają aż będziesz miał te logi, będzie widać po cyferkach co się dzieje i czy nie aby coś złego. Wróżyć z fusów nie ma co bo od hipotez to można zawału dostać, co jeden to ma lepsze teorie co mogło paść i ile kosztuje naprawa. Lepiej spręż się z logami. Skoro nikt mądrzejszy ode mnie w temacie nie odpowiedział Ci skąd olej w egr to spróbuję ja na tyle ile umiem i sam się orientuję. EGR reguluje ilość spalin wprowadzanych razem ze świeżym powietrzem do silnika. Kiedy potrzeba więcej mocy zamykany jest dolot spalin i brane jest tylko czyste powietrze, przy mniejszym obciążeniu dopuszczane są spalinki i mieszane z czystym powietrzem. Całe ćwiczenie służy zmniejszeniu emisji szkodliwych substancji w spalinach. Spaliny zanim dotrą do EGR przechodzą przez m.in. turbo... stąd właśnie może pochodzić olej przedostający się w nadmiernych ilościach do zaworu EGR. Dlatego pojawiła się sugestia o sprawdzeniu turbiny...jeśli ona puszcza olej to najczęściej w postaci oparów przedostaje się on dalej i wycieka w najbardziej dogodnym dla niego miejscu. W naszych silniczkach tym miejscem jest właśnie EGR. Nie ma tragedii jeśli są to tylko opocenia ale już wyciek może sugerować aby przyjrzeć się równiez turbinie.Małe ilości par oleju są normalne, turbo jak i cały silnik nie jest idealnie szczelne. Zaraz odezwą się głosy fachowców forumowych o tym jak mało precyzyjnie lub błędnie coś wyjaśniłem ale podkreślam, że wyjaśniłem o co chodzi w bardzo wielkim skórcie na tyle na ile posiadam wiedzy(skąpej bo autko mam niewiele ponad miesiąc, ale siedzę na forum i szukam problemów tam gdzie ich nie mam ).
-
[B6 AWX] olej shell 5w30???
Moim zdaniem jak wlejesz markowy olej zgodny z 505.01 to będzie zupełnie wystarczające. Naprawdę nie ma co prowadzić dysput nad wyższością Motul-a albo Liqui Moly nad Mobilem czy Castrolem bo żeby ją zauważyć to trzebaby eksplowatować samochód jak PKS stare Jelcze czyli robić miliony kilometrów. A już tym bardziej jeśli wymieniamy co 15kkm. Moja śliczności jeździła od nowości na Shell 0w-30 LL i teraz wlałem Castrola 5W-40 do TDi zgodny własnie z 505.01. Jak dla mojego samochodu to 0w-30 jest z leksza za rzadki bo już podbiera, mam nadzieję że się polepszy przy trochę gęstszym mazidle.
-
[B6 AVB] Lekki wyciek oleju
EGR bo co tam z wierzchu widać jak nie teog świntucha właśnie. Ponoć nic nienormalnego z tym opoceniem, raczej standard. U mnie jest też spocony a autko ma dopiero 120 tysięcy tyle że patrząc po historii to głównie w mieście się turlało. Póki nie leci to chyba(podkreślam chyba ) nie ma sie co przejmować a przynajmniej wymieniać. Chłopaki z forum czyszczą tego dziada, przy okazji można zerknąć jak to tam wygląda w dolocie... Jest wątek na zrób to sam o czyszczeniu egr także zajrzyj tam, przy okazji potwierdzisz czy to faktycznie to co cię trapi.
-
SSerwis Sopa-Rybnik
Potwierdza się stara prawda, że cokolwiek chce się zrobić w samochodzie trzeba kilka miejsc obdzwonić i porównać oferty. Nie ma tak że u jednego jest zawsze najtaniej a u drugiego najdrożej. Wszystko zależy od usługi. W moim fiaciku w jednym serwisie robocizne za zawias z tyłu chcieli 90 złoty a w drugim za to samo 180. I to oba ASO były. A tak na marginesie to SSerwis ma autoryzację Audi ?
-
[B6 AVB] Sterowanie nawiewami
Pytanko, może głupie ale wolę zaptytać niż główkować czy coś nie tak z autem. Przy pracy w trybie ECON zauważyłem że kiedy mam włączony nawiew tylko na kratki to jest ok. Jeśli jeszcze dodatkowo włączę nawiew na nogi to kratki środkowe zdecydowanie zmniejszają siłę nawiewu (jeśli wogóle się nie wyłączją) natomiast wyczuwalny jest nawiew na nogi oraz kratki po lewej i prawej stronie. Wyłącznie nawiewu na nogi powoduje z powrotem otwarcie kratek środkowych. Dobrze czy coś sie zaczyna kickać? Wcześniej nie zauważyłem nic podobnego albo nawet nie zwracałem uwagi. Nie sprawdzałem jeszcze co się dzieje przy włączonej klimie albo wogóle w trakcie jazdy bo obserwacje zrobiłem w garażu przy wyłączonym silniku. Wyciągnąłem ślicznotke na dwór, troche sobie klekocik poklepał i pobawiłem się tymi nawiewami. Chyba jednak garaż to nie jest najlepsze miejsce na obserwacje hehe. Czuć jednak nawiew na środkowe kratki ale jest one wyraźnie słabszy niż na boczne w momencie kiedy dodatkowo ustawiony jest na nogi. Ostatnie wycieczki w czasie upałów z włączoną klimą niczego dziwnego nie wykazały, dmuchało ładnie bez podejrzeń. Dziś wymieniłem przeciwpyłka i dlatego próbowałem w garażu. Wniosek: im człowiek bardziej wnika tym głupszy się robi i zaczyna szukać problemu tam gdzie go pewno nie ma. Ale i tak dzięki z góry za wszelkie uwagi i sugestie na co należałoby ewentualnie zwrócić uwagę. Pozdro Marek
-
[ALL B6] Mokro w aucie po deszczu
W ubigłym roku była akcja serwisowa dla B6 dotycząca właśnie odprowadzenia wody z podszybia. Dowiedziałem się tego jak byłem na przeglądzie ze swoją. Z miejsca zrobili co trzeba za free oczywiście. Może twoja niunia się nie załapała...
-
SSerwis Sopa-Rybnik
Chciałem tam zrobić przegląd samochodu z wymianą oleju i filtrów. Ceny mają z kosmosu, tyle samo co w ASO. Sam przegląd prawie 400 plus materiały. za castrola edge 60 złoty za litr to troche za dużo, filtry 200złoty. Swiece w sumie 200. Klocki na przód 360. Może i ten serwis jest ok i dobrze robią ale te ceny...
-
[B6 AVB] Przednie wycieraczki
Suma sumarum ogłoszenia dotyczą tych samych wycieraczek więc ktoś tu miesza z tymi okresami produkcji. Ale jak znam życie to trzeba popatrzeć na stare wycieraczki i znaleźć z identycznymi zaczepami. Moim zdaniem lekka przesada wycieraczki za 80 złoty kiedy i tak po zimie valeo jak i te marketowe są do niczego. Taniej wyjdzie podmienić gumki w starych wycieraczkach.
-
[B6 AVB] Przednie wycieraczki
Serdeczne dzięki za namiar na aukcję. Faktycznie mam takie pióra jak pokazane na fotce. Pocieszający jest opis towaru... posiadają niestandardowe mocowanie, pasują tylko do audi a4 ... Tak na marginesie ciekawe ile jeszcze jest takich patentów w mojej ślicznotce... Jeszcze raz dzięki za pomoc.
-
[B6 AVB] Przednie wycieraczki
Witam, Właśnie chciałem wymienić przednie wycieraczki bo rozmazują a tu zonk... ramiona mają nietypowe zaczepy, nie jestem w stanie podpiąć żadnego pióra nawet z dodatkowymi adaptorami. Ramię po stronie kierowcy ma zamocowany nawet niewymienny spojler. Czy ktoś wie co to za cholerny wynalazek żeby nie dało się zamienników zamontować? Przecież nie pojade do ASO po wycieraczki ...
-
Liberty Direct
Ja wlasnie policzylem tak na wyrost gdybym kupil A6 z 2000 roku 1.9TDI. Wyszlo mi okolo 2400 za OC, AC Premium i Assistance Premium. Jak te same dane wklepalem do Benefii gdzie mam od nowosci ubezpieczonego fiacika to mi wyszlo 4500. Niezla roznica. Jesli kupie audice to chyba polece do liberty po szczegoly. Wogole od paru dni mam kryzys jesli chodzi o audi, nie wiem czy mam ochote wysrywac kupe kasy na utrzymanie samochodu. Za 2-3 tysiace zlotych w skali roku mozna naprawde kupic sobie cos fajnego, zainwestowac w cos ciekawszego. Juz nie wspomne o serwisowaniu auta...
-
[B5 AEB] Pierwsza miłość :)
Miodzio :oklaski:, ja bym zostawil grilla tak jak jest obecnie
-
[B5 AEB] Pierwsza miłość :)
ja bym tego blacharza A tak poza tym to ladne autko, chociaz ja osobiscie strasznie lubie chromowana obwodke grila i
-
[B5 AEB] Pierwsza miłość :)
a ten znaczek A4 to co tak sam przewedrowal na druga strone?
-
Prawybory 2007! Na kogo głosujecie?
A ja nie ide na wybory nie dlatego, ze nie chce ale mam 200km do najblizszego punktu gdzie mozna bedzie glosowac chyba sie
-
a4 b5 tdi 90ps 1996
NIC NIE ZMIENIAJ , dobrze wyglada i niech tak zostanie.
-
a4 b5 tdi 90ps 1996
Ja tam widze no chyba, ze kolega rysioo juz poprawil. Szkoda, ze nie ma fotek wnetrza. Ogolnie wyglada przyzwoicie, tak jak lubie, bez "udziwnien" Ciekawe kiedy ja bede mogl sie pochwalic swoim (pytanie retoryczne, wiadomo ze jak kupie... )
-
AUDI A4 B5 na NOWY DUŻY GRILL jak to możliwe ???
to po cholere wlałeś w temat tuningu? żeś jest chopie konsekwentny jak kaczyński i nie nasza wina że nie lubisz tuningu, i nie właź po prostu do tego tematu jak Ci sie nie podoba tuning i to zagorzale :bicz3: To, ze jestem przeciwnikiem tuningu nie znaczy, ze strzelam do kazdego kto sie odwazy poprawiac fabryke. Tak jak napisalem, swiete prawo wlasciciela co zrobi ze swoim autkiem. Ale ja mam tez prawo powiedziec co mysle na ten temat, szczegolnie ze nie wypowiadam swojego zdania w sposob obrazliwy dla kogokolwiek (nie pasuje porownanie do postaci politycznej). I masz racje, nie pojawie sie juz na tym dziale forum bo niema tu niczego co mogloby mnie zainteresowac. Wszedlem ot tak, bo jestem nowy i patrze co gdzie i jak. Pozdrawiam Marek
-
[ALL] Obszywanie foteli skórą warto?
A nie lepiej sprzedac samochod i kupic taki, ktory mial fabrycznie skore i podgrzewane fotele? Ech jak ja nienawidze takiej partyzantki i samoroby...
-
AUDI A4 B5 na NOWY DUŻY GRILL jak to możliwe ???
Dalibyscie sobie spokoj....tak beszczescic samochody. Jak sie komus marzy duzy gril to niech sobie poszuka B7 i tyle. Naprawde nie rozumiem jak mozna na sile probowac robic z samochodu cos czym nigdy nie byl i nie bedzie. Tak na marginesie dodam, ze tak dalece idace poprawki powinny byc zabronione przepisami. Ciekaw jestem ile kosztuje takie kompleksowe przybajerzenia B5 w duzy grill i podobne pierdoly... nie wiem czy nie lepiej troche kasy dozbierac, poczekac az rocznik spadnie i kupic to B7. Przeciez jak ktos przerobi B5 na taki koszmarowoz to na koniec juz tylko na zlom go oddac bo kto to kupi potem???? Robcie sobie z samochodami co wam sie podoba, wasze prawo. Ja jestem zagorzalym przeciwnikiem tuningu i tyle.