Treść opublikowana przez marekg
-
[B5 AVG] Problem z termostatem
W B6 tylko VAG. A sprawdzałeś jaki wplyw na temperaturę silnika ma ustawienie ogrzewania kabiny i jakich dystansach dotychczas zaobserwowałeś nieprawidłowości?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Syst S Special V 5W30 "Mobil Syst S Special V jest olejem silnikowym opracowanym w oparciu o technologię syntetyczną firmy Mobil" Synt S Special V 5W40 "Najwyższej jakości, syntetyczny olej silnikowy spełniający najsurowsze wymagania stawiane przez nowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne" Zacytowane z polskiej strony Mobila. Mimo tego i tak do końca nie jest jasne o co chodzi ponieważ jak doczytać głębiej to oba oleje są opisywane jako mieszanka olejów syntetycznych. I bądź tu mądry...
-
[B6 AWX] Dziwnie świecą tylne światła (sedan)
Jak autko świeżo po zakupie to od razu powymieniaj żarówki na nowe coby mieć spokój jakiś czas i nie wymieniać pojedynczo co chwila. Dobrze, że nikt nie napisał żebyś podpiął VAGa
-
Jaki płyn do spryskiwaczy?
Ja używam biedronkowego od kilku lat w dwóch samochodach i nigdy nie zamarzł, nawet na szybie specjalnie nie przymarza w trakcie jazdy. Ten biedronkowy płyn produkoway jest przez firmę Organika, która cieszy się dobra opinią i napewno nie jest to garażowa firemka wujka Henia. Płyn ten nie cuchnie, jest stosunkowo tani ja polecam z własnego doświadczenia. Jak kupiłem pierwszy samochód to lałem orlenowski wtedy 22 złote za 5 litrów. Po jakimś czasie przytkało mi dysze spyskiwacza. Jako, że autko było na gwaracji to pojechałem do serwisu. Jak odbierałem auto to mi powiedzieli że musieli czyścić cały układ z jakiegoś szlamu i zalecili nie używac najtańszych płynów do spryskiwacza...
-
Co myślicie o psach "ras bojowych"???
Skutki jakie może spowodować nieodpowiedzialne wychowanie psa i odsetek "świadomych" hodowców moim zdaniem skłania ku zadaniu pytania czy aby zwierzęta ras uznawanych za niebezpieczne powinny być aby dostępne dla przeciętnego obywatela? Można oczywiście stwierdzić, że każdy kupuje pieska na swoją odpowiedzialność i poniesie konsekwencje jeśli coś się złego stanie pytanie tylko czy akurat w tym przypadku nie powinno się chronić ludzi przed ich własną głupotą i nieodpowiedzialnością? Co inengo jak piesek ogryzie jajca swojemu panu , co innego jak odgryzie głowe dziecku na ulicy... (celowo wyolbrzymiam). Jakoś nikt nie ma wątpliwości, że hodowanie w mieszkaniu czy na podwórku tygrysa nie jest specjalnie bezpieczne. A czym różni się taki piesek od tygryska? Do pewnego stopnia i jeden i drugi dadzą się wychować ale co z tego. Iluż to treserów i to fachowców zostało skonsumowanych przez zwierzątko, którym opiekowali się od kocięta.
-
Wasze niunie i mrozy
Spróbujcie ze dwa razy nagrzać świeczkami a dopiero potem rozruch. Łapie jak w środku lata bez zająknięcia wystraczy delikatnie musnąć kluczyk
-
[B6 AVF] Co oznacza komunikat FRENI ?
A może płyn hamulcowy jest stary i zawiera już sporo wody, która najzwyczajniej zamarza na mrozie?
-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie silnika
można wiedzieć jakiż to assistance? bo mi kiedyś fiacika ściągali jak klęknął 1km od domu i tyleż samo od serwisu...
-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie silnika
Tak, cały samochód się trzęsie, tak jakbym w traktorze siedział. No i nierówno pracuję, ale nie wiem jak to opisać. Czy jak świece są niesprawne to by zgasła w podczas jazdy? jak dodasz wiecej gazu to czuć ze wszystko jest jak by w porzadku?? czy dalej mocno trzęsie.Ja bym pojechał i sprawdził kompresje bo może byc cos na tak na jednym z bloków.A jak samochód Ci zgasł podczas hamowania to sprawdzałes czy nie ubyło Ci oliwy...jak swiece masz niesprawne to miał byś klopoty z odpaleniem autka ale watpie zeby zgasł poprzez niesprawne swiece Świece w dieslu służą tylko i wyłącznie do rozgrzania powietrza przed rozruchem przy niskich temperaturach. Jak zapali to świece juz mu na nic potrzebne. Diesel to inaczej tak zwany silnik o zapłonie samoczynnym. Mieszanka paliwowa ulega zapłonowi na skutek wysokiej temperatury któraż to znowu jest skutkiem ogromnego sprężania (stąd jeszcze inaczej mówimy silnik wysokoprężny).
-
[B6 AWX] EGR a brak mocy
w takim razie niech moc będzie z tobą Luke
-
[B5 AVG] Problem z termostatem
Jeszcze mi tak przyszło do głowy czy przy tej wymianie termostatu gdzieś nie zapowietrzyli układu albo co? Przed wymianą miałeś ewidentne niedogrzanie czy przegrzewanie? Termostat z ASO kosztuje jakieś 80 złotych a przynajmniej jest jakaś pewność. Te 95 stopni to niby nic wielkiego, gorzej że przy takich mrozach większość ludzi ma problem dogrzać silnik a u ciebie mamy aż nadto ciepełka... Znajdź jak masz czas wątek dotyczący kodów klimatronika i bloków z których czytamy temperaturę. Na kilku wątkach toczą się dyskusje co z którego bloku znaczy:) Ja niestety nie pomogę w tej kwesti bo u mnie nie ma nawet możliwości takiej prostej diagnostyki.
-
[B5 AVG] Problem z termostatem
Poparz na temperatury uzywając kodów klimatronika. Ile jest tego powyżej 90 stopni? To, że temperatura szybko ci leci w dół to przy obecnych temperaturach na dworze raczej nic dziwnego. Trzeba poczekać aż się ociepli to będzie bardziej ewidentne gdzie leży przyczyna. Potestuj tez jak wygląda trzymanie temperatury przy wyłączonym ogrzewaniu kabiny. Podstawowa zasada zalecana przez wszystkich na forum to wymiana części na oryginalne z ASO szczególnie właśnie w przypadku termostatu gdzie koszt ori nie jest powalający. A nie zasłonił sobie kolega czymś chłodnicy że mu teraz przegrzewa? bo wczoraj już taki jeden od pchania kartonu w chłodnicę już tu był...
-
[ALL B5] Odmrażanie paliwa - da się ?
Trzeba kupić DEPRESATOR i nie powinno zamarzać Nie wiem czy depresator pomoże na wytrącone parafiny czy jak to tam się zwie. Zrobiło się masełko i najlepsze rozwiązanie to ciepły garażyk na początek. Dopiero potem można myśleć gdzieby tu się tego syfskiego paliwa pozbyć
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A ja przy ostatniej zmianie zlałem Castrola Edge 5W-40 i skusiłem sie na mobila. Tyle, że zamiast wcześniej doczytać to się nie chciało... ponoć Mobil Synt S Special V 5w-40 to pełny syntetyk a Mobil Syst S Special V 5W-30 juz takim nie jest (hydrocracking?). Także radzę dobrze patrzeć przy tych mobilach na to co jest napisane bo ja nie czytałem i mam tego 5W-30. Podkreślam, że nie pomyliłem się w pisowni, tam ma być SYST dla 5W30 i SYNT dla 5W40. W sumie jedyne co mnie martwi to to aby mu za bardzo apetyt na ten olej nie wzrósł. Zobaczmy
-
[ALL] Co za mróz
Ja tam nic nie wlewam. Na stacjach sprzedają i tak zimowy ON więc nie widzę powodu dolewać jakiegoś paskudztwa. Dobra stacja paliwowa i nie powinno być problemu! U mnie dziś mroz juz zelżał, wczoraj jeszcze było -12 jak wracałem z pracy a dziś już około -7. Co ciekawe przy niskich temperaturach na FIS-ie wyświetla się śnieżynka ostrzegawacza ale poniżej -5 juz gaśnie. Ciekawe, może to oznacza "wjedź do ciepłego garażu baranie i nie męcz samochodu, usiądź w fotelu i napij sie herbatki z rumem :)"
-
Co myślicie o psach "ras bojowych"???
nie chodziło mi tyle o miejsce gdzie trzyma się tego psa ale raczej o mentalność ludzi. Pisząc o wioskowym dresiku miałem na myśli kogoś kompletnie bezmyślnego i nieopowiedzialnego, którego wiedza o psach kończy się na wyborze smyczy i przywiązaniu do budy...
-
Co myślicie o psach "ras bojowych"???
Uważam, że za zachowanie psa w dużej mierze odpowiedzialna jest osoba, która go wychowuje. Są różne rasy psów jedne bardziej idiotoodporne jedne mniej (może to źle brzmi ale jest dosadne). Moim zdaniem im bardziej jak to mówisz "bojowa" rasa tym trudniej jest go ułozyć i trzeba być niezwykle doświadczonym i odpowiedzialnym człowiekiem aby taki pies był niegroźny dla otoczenia. Niestety uważam również, że im groźniejsza rasa tym głupszy i mniej odpowiedzialny jest jego właściciel - ot taka tendencja. Ludzie tak samo im groźniejszy i bardziej napakowany tym bardziej tępy... Oczywiście bez urazy jeśli ktokolwiek wziął do siebie cokolwiek z tego co napisałem... Po prostu takimi rasami powinny opiekować się osoby mające jakieś uprawnienia albo chociaż szolenia w tym kierunku. Byle dresik z wioski nie powinien mieć wogóle prawa zakupu szczeniaka danej rasy uważanej za groźną.
-
[B5 AFN] brak dogrzania silnika
Pomoże tylko nie zapomnij tego usunąć jak tylko temperatury podskoczą bo będziesz pisał posta pod tytułem "Mam 120 stopni na blacie- ratunku czy wymienić termostat?" Tak na marginesie to raczej wystarczające jest ustawienie grzania w kabinie tak jak zaproponowałem, nie wydaje mi się żeby człowiek przez to marznął w aucie... a silnik ma dostatecznie wysoką temperaturę żeby nic mu się nie stało. Wskazówka czasem pofrunie nieco w dół przy delikatnej jeździe albo krótkim postoju na światłach ale to raczej wahnięcia na grubość wskazówki.
-
[B5 AFN] brak dogrzania silnika
Przy ustawieniu na HI to się ciesz, że wogóle doszedł w okolice 70 stopni. Przy takim mrozie i tak ustawionym ogrzewaniu nie ma szans aby złapać 90 przy spokojnej jeździe jeśli wogóle. Przejedź się spory kawałek z wyłączonym całkowicie nawiewem albo ustawionym na możliwe minimum czyli 18 stopni, minimalna siła nawiewu i nie włączaj na żadne szyby, kratki ani na nogi. Zobaczysz jaka różnica. Dzisiaj to gdybym ustawił na ponad 20 stopni w kabinie to nawet po 50 kilometrach nie miałbym 90 na blacie. Nie obraź się ale to kolejny wątek w tym samym temacie i to staje się nudne. Połowa ludzi na gwałt będize teraz wymieniać termostaty i Bóg wie co jeszcze a powinno się najpierw poczytać dobrze kilka postów i posłuchać co mają do powiedzenia ludzie, którzy dieslem jeźdżą trochę dłużej. Rady są dwie: albo dbasz o własny tyłek i ustawiasz sobie HI i nie patrzysz na temperaturę silnika bo ważniejsza jest wygoda niż silnik albo też poświęcasz te kilkanaście minut i jedziesz na minimum grzania w kabinie ale za to silnik ma szansę szybciej łapnąć temperaturę
-
[ALL B6] Proces wymiany radia w a4 avant
Z tą komunikacją to chyba nie tak do końca. U mnie jest zwykła instalacja audio i nie mam kabelka CAN więc czeka mnie rezanie jeśli sie zdecyduję na Concerta. Tak samo czeka mnie rozwiązanie problemu z głośnikami, w tej chwili na niefabryczne radyjko ciągnie 8 głośników i gra bardzo dobrze. Strasznie kłopotliwa w moim przypadku ta zamiana na ori...
-
[B6 AVB] Bagażnik bazowy
Witam, Zaczynam szukać bagażnika bazowego (belek) na dach do sedana. Możecie koledzy coś polecić w przyzwoitej cenie/jakości? ewentualnie na co zwracać uwagę przy wyborze? Jeszcze nigdy nie bawiłem się w bagażnik więc cienko z wiedzą w temacie.[br]Dopisany: 01 Styczeń 2009, 16:15_________________________________________________Podnoszę posta bo w Świąteczno-Sylwestrowym zamieszaniu mógł umknąć a nie ukrywam, że interesuje mnie zakup bagażnika w związku z wyjazdami na narty.
-
[ALL] Przestroga dla osób wymieniających rozrząd
Napisz to koledze, który ostatnio się chwalił wystrzałem rozrządu w 2.5 ... http://www.a4-klub.pl/smf/b6_aym_wystrzal_rozrzadu_v6-t59732.0.html
-
Spotkania na drodze
Ja również pozdrawiam. To na pewno moja stała na tym chodniku a ja w kolejce do bankomatu. Po Kraśniku jeździ jeszcze moje rodzinne szare B6 w sedanie też z nalepką klubową. No ja w Kraśniku pojawiam się i znikam Ostatnie dwa tygodnie plątałem się czerwonym B6 po Kraśniku ale może nie wpadła w oko
-
[B5 AFN] 0,5 litra oleju na 1000km
Te słynne 0.5 litra na 1000km to z instrukcji obsługi. Taki wybieg producenta, żeby mu sie ludzie na głowę nie zwalali, że im oleju bierze. Zastanawiam, jaki jest sens uszczelniania cieknącego EGR? przecież ten olej i tak już nie wróci do obiegu więc po co uszczelniać? no chyba, że ze wzlędów kosmetycznych bądź tez capi w kabinie olejem jak kapnie na plecionke...
-
[B6 AVB] Jak jeździć dieslem ?
Obecnie zalecane jest ruszanie natychmiast po uruchomieniu silnika, odradza się rozgrzewanie na postoju na wolnych obrotach. Z jednej prostej przyczyny - smarowanie jest gorsze. Ruszenie z miejsca a zatem i zwiększenie prędkości obrotowej skutkuje szybszym "zaolejeniem" wszystkich zakamarków silnika. Stara szkoła mówi o kilkuminutowych grzaniu na wolnych obrotach ale przy dizsiejszych silnikach i olejach raczej skłaniałbym się ku ruszaniu z miejsca bez terkotania w miejscu. W trakcie jazdy silnik szybciej się nagrzeje co wpłynie na zużycie paliwa a i na kondcję samego silnika.