Treść opublikowana przez marekg
-
[ALL] Symbole silników bez pompowtrysków ?
Nie na PD bo ... ? bo chce tankować w Biedronce?
-
Dzisiaj już by mnie tu niebyło z wami
A prosiłem o powagę. Zaczynam się naprawdę zastanawiać czy aby napewno wszyscy posiadacze A4 to normalni ludzie. Ale jak widzę to niektórzy mają zadatki na bandytów... bo nie powiecie mi, że to jest normalne wdawać się w pyskówki na drodze a już wożenie kija czy czegoś innego to już jest dramat.
-
Dzisiaj już by mnie tu niebyło z wami
no niby tak,ale przykładowo,jeżeli jemu już teraz "hydraulika padła",to byłby wygrany,nie Apeluję o odrobinę powagi Panowie...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Lituje sie OK musze jednym słowem patrzec czy jest norma 505.01... Wiec co złego jest w M1 5W50? To było ostatni moje pytanie w tym temacie. Pozdrawiam. A to jest z nim nie tak, że spełnia normę 505.00 a nie 505.01. Różnica niewielka na etykietce ale w dłuższej perspektywie PD mogą tę różnicę poczuć. Ten Mobil 5W50 oczywiście jak najbardziej nada się do TDI na pompie wtryskowej (nie wiem czy na common rail też) ale już na PD nie. A i jeszcze jedna istotna uwaga, 505.01 prawdopodobnie jest niewystarczająca dla aut z DPF.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
simon_75 zlituj się. Jak masz PD to patrz, żeby olej spełniał 505.01 i zmieniaj go maksymalnie co 15 tysięcy. Co to za wielka filozofia? nawet jak wcześniej był LL to nie ma problemu przejść na klasyczy olej. A tego kolesia z serisu to potraktuj pół serio. Takie teksty o tym, że byle co wlej to przepraszam ale w garażu u Mietka można usłyszeć. Szczerze mówiąc to najchętniej bym wkleił skan z instrukcji ale chyba tego nie wolno robić a po drugie w tej chwili technicznie nie mam takiej mozliwości.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Po raz drugi dziś notowania ze statoil Żory - ON 3.85 (rano 3.89). Mogliby utrzymać tendencję
-
[ALL] Kto już założył zimowe opony ?
bo te oponki to od jakiegoś wrednego niemca chyba Moje kapcie czekają u gumiarza razem ze stalówkami ale mam dylemat kiedy przekładkę zrobić. Narazie dosyć ciepło,nawet rano powyżej 10 stopni, po południu jeszcze cieplej. Na weekend wybieram się dalej i trochę mam wątpliwości. Przełożę, to pewnie pykne 700km na zimówkach przy temperaturach powyżej 10-15 stopni. A jak nie przełożę, to gwarantowane że mnie po drodze nagły atak zimy zaskoczy...
-
Ceny paliwa marzec 2026
tradycyjnie już Żory StatOil ON 3.89 PB95 3.95
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
to nasz kolega zapytał o używaną. A skąd ta nowa i za ile? bo jakoś nie mam przekonania do tych turbin niewiadomo przez kogo i gdzie wyrodukowanych a potem wysrywająch się po parunastu tysiącach km.
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
A ja proponuję zapytać w ASO o regenerowaną turbinę. Oni przynajmniej nie robią tego w firmie garażowej tak jak inni fachowcy, tfu psia mać, od turbin a naprawdę to strach im suszarkę do włosów dać do ręki. I nie wydaje mi się też , aby używana turbawka była pewniejszym zakupem. Skąd wiesz, że nie trafisz na taką samą jak twoja w tej chwili. Może to i kosztowne ale pewne sprawy zostawiłbym ASO, żeby potem nie udawać że mam audi tylko nim jeździć tam gdzie chcę a nie tam gdzie jest warsztat.
-
[B5 AFN] po wymianie filtra paliwa nie pali
Napisz jak odpowietrzyłeś, może sie przydać innym taka informacja, np. mnie Dzięki
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
ano to o to mi chodizło, że wyłączał się zaraz. Dla mnie gaśnięcie po 30 sekundach to prawie jak problem z odpaleniem [br]Dopisany: 23 Październik 2008, 14:59_________________________________________________ Z tego co ja zrozumiałem to kolega jechał bezproblemowo i bez komunikatu o niskim poziomie oleju. Dopiero na postoju wyciek wyszedl na jaw i zaczęło się... Myslałem więc, że do momentu wykrycia wycieku nic się nie mogło stać tzn ilośc oleju była wystarczająca aby zapewnić minimum smarowania. Dlatego zastanawiam się intensywnie co mogły narobić te dwa odpalenia...
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
Też zaczynam sie skłaniać w kierunku, że to turbina popuściła, ale pytanie dlaczego? Gdyby popracowała bez oleju to rozumiem, że uszczelnienia szlag by trafil raz dwa ale kurcze koledze ciężko go było odpalić a jak już to zaraz gasł. Nie wiem czy to jest wystarczające aby tubinę wykończyć, jakoś mi sie to nie widzi do końca. Chociaż nie mówię, że nie bo znam się tyle o ile.
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
Mała uwaga do tego oleju w przewodzie, trochę oleju tam będzie bo taki jest urok tych silników pytanie ile tego oleju było i czy poleciał jak z kranu w drastycznej ilości czy też nie. Jak nie wiesz na co tam patrzeć to samodzielnie niewiele wskurasz a zaczynanie od turbiny to bardzo złe rozwiązanie. Po pierwsze to nie wiesz co i czy coś się z nią stało a nawet regenerowana turbina kosztuje sporo pieniążków. Po drugie jeśli przyczyna twoich problemow nie leży w samej turbinie to nową szybko doprowadzisz do śmierci. I znowu koszty. Podstawa to dobra diagnoza więc zalecam ostrożność i spokój, nie śpiesz się bo jeszcze przedobrzysz.[br]Dopisany: 23 Październik 2008, 14:29_________________________________________________ no własnie o to chodzi, też mnie to zastanowiło, że silnik tak naprawdę nawet za bardzo nie pracował na niskim poziomie oleju skoro niespecjalnie chciał sie uruchomić. Po naprawie wycieku i wymianie oleju zaczął go wpierniczać zamiast ON mówiąc obrazowo acz w przejaskrawieniu. W pierwszej chwili myślałem, że autko sie przejechało sporo bez oleju i szlag mógł trafić pierścienie i stąd dym i taki ubytek oleum. Ale ono wcześniej specjalnie nie jeździlo bez tego oleju jak zrozumiałem. No i jak jeszcze ten olej nie siedzi w przewodach to tym bardziej dziwne. Może jednak przepalił ten olej ? a to by raczej sugerwało coś z pierścieniami? No chyba, że olej poszedł do silnika razem z powietrzem z turbiny a nie utknął po drodze gdzieś w IC. Ale czy to możliwe?
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
Możesz podpiąć VAG-a może akurat wyskoczył jakiś błąd ale przy takiej awarii to powinien już chyba na FIS-ie cos konkrentego wywalić. Ja bym odpuścił samodzielne grzebanie, nie wiem na ile masz pojęcia o mechanice jak i samych TDI ale sprawa wydaje mi się dosyć skomplikowana. Poza tym uważam, że najpierw trzeba dojść do tego w jakim stanie jest sam silnik i czy jak pisał wcześniej jeden z kolegów jak wygląda przewód od suszarki do intercoolera, czy faktycznie tam zalega olej. Trzebaby to wszystko rozebrać, obejrzeć, wyczyścić i poskładać. A logów i tak nie zrobisz póki co bo masz niesprawny silnik więc wiele się z komputera nie dowiesz. Generalnie na tym forum panuje błędne przekonanie o tym, że VAG może wszystko. Co rusz ktoś wyskoczy z problemem to pojawia się wręcz żądanie logów. Trzeba trochę krytycznie do tego podchodzić bo za chwilę VAGiem będziemy próbowali dojść przyczyny powietrza schodzącego z koła...
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
No to trochę zmienia postać rzeczy. Nic mi jednak konkretnego nie przychodzi do głowy. Nie ma co gdybać dalej, do mechnika i koniec. Podstawowe pytanie teraz to co mogło sie stać podczas tych dwóch prób uruchomienia silnika.
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
Oczywiście, że turbina ze względu na to w jakich warunkach pracuje dostaje bardzo szybko po d*pie przy braku smarowania. Ale niewiele dłużej bez oleju wytrzymają tłoki i cylindy. Nie bez powodu wszędzie piszą, że przy palącej sie kontrolce oleju należy NATYCHMIAST wyłączyć silnik. Dlatego piszę, że turbina to w tej sytuacji najmniejszy problem. Ja tam mam tylko nadziję, że nasz kolega dopisze trochę szczegółów o całym zdarzeniu i się dowiemy co dokładnie się stało. Bo narazie to jakoś same czarne scenariusze mi się piszą. Proponuję auto na lawecie zawieźć do dobrech warsztatu i tam muszą go rozebrać i zobaczyć w jakim to wszystko jest stanie. Inaczej to tylko gdybanie i tylko wystraszymy chłopaka jeszcze bardziej. Tak czy siak szkoda mi tego AVB, taki fajny silniczek....
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
Wszystko zależy od tego ile faktycznie auto przejechało kompletnie bez oleju. Jeśli tak jak kolega pisze, że 5 kilometrów to turbo jest tu najmniejszym problemem... Skoro silnk wpierdzielił 4 litry oleju na dystansie 15 kilometrów to znaczy, że pierścieni uszczelniających już nie ma i pali olej aż miło. No bo nie przesadzajmy, nawet uszkodzona turbina nie wysra tego oleju w takim tempie. Biały dym o tym świadczy.
-
[B6 AVB] 1.9 TDI - brak mocy, bierze olej
No to nie zadziałała sygnalizacja o niskim poziomie oleju??? Jak dostałeś ostrzeżenie a jechałeś dalej to sobie niezłego piwka nawarzyłeś przez bezmyślność. Gorzej jak nie było żadnego ostrzeżenia... No tak czy siak faktycznie może być taniej kupić nowy (w sensie inny) silnik niż reanimować ten.
-
[B6 AVB] Żarówka w tylnej lampie
R5W jak się okazuje. Dzięki za użyteczny link. Szczerze mówiąc wczoraj już wypatrzyłem ten link ale jakoś w domu nie chciał mi pokazywać niektórych żarówek. Dziś się udało. Jak mi się będzie chciało to zrobię zdjęcie lampy i opiszę jaka gdzie żarówka podobnie jak to ktos kiedyś zrobił dla lampy przedniej.
-
[B6 AVB] Żarówka w tylnej lampie
Witam Mam problem ze znaleziem informacji na forum więc pytam, chodzi o typ żarówki jaka znajduje się w tylnej lampie i świeci przy włączonych światłach mijania. Nie chodzi mi o tę z dwoma żarnikami, która służy również światłom stopu ale o tę drugą, środkową w dolnym rzędzie. Wiem że mi sie przepaliła ale zamiast zapisać sobie od razu typ to sądziłem że zapamiętam. No i nie zapamiętałem a teraz nie mam czasu tego rozkręcać i jeszcze raz patrzeć co to ma być za cudo tylko od razu chciałbym do sklepu podjechać. W każdym razie nie jest to żadne P21 czy PY21 (coś w ten deseń) ale całkiem inne oznaczenie, wogóle nie wygląda ona tak jak pozostałe, jest bardziej cylindryczna nie ma bańki. Dzięki z góry za podpowiedź.
-
[B5 1Z]Termostat
Nie wiem jak kolega to odczytuje z taką dokładnością ze wskażnika... no chyba że się mylę i z VAG-a albo klimatrnika. Generalnie termostat ma temp otwarcia 87 stopni więc po części to odpowiedź na twoje pytanie. Teoretycznie włącznie ogrzewania nie powinno tak drastycznie wpłynąć na temp cieczy chłodzącej ale skoro to jest na postoju to szczerze mówiąc nie wiem czy tak ma być. W trakcie postoju silnik nagrzewa się wolniej więc może włączone ogrzewanie pobiera na tyle ciepła że silnik niwysilony ma trudności z dogrzaniem samego siebie.
-
[B6 AWX] Problem z mocą - dziwne !
No wlasnie jak byla odpieta to byla moc a jak ją podpielem to moc znikla [br]Dopisany: 15 Październik 2008, 17:24_________________________________________________No i w niej jest troche oleju ... jestem ignorantem więc może nieznając się coś podpowiem...skoro łapie lewe powietrze i jedzie dobrze a po likwidacji lewizny traci moc to znaczy że co? że właściwy kanał dopływu powietrza niedomaga?
-
[B6 AVF] Problem z uruchomieniem silnika
A kontunuując wątek immo i zabezpieczeń, nie masz jakiejś karty czy innego ustrojstwa (alarm z funkcją antynapad/przewiuprowadzenie), które musisz mieć przy sobie żeby odpalić auto? zazwyczaj takie wynalazki mają baterie w środku które trzeba bardzo często wymieniać. To potrafi skutecznie zablokować zapłon ale zazwyczaj przy nieudanej próbie odpalenia powoduje również zapalenie się kilku kontrolek w samochodzie (ABS, ESP)
-
[B6 AVB] Problem po wymianie filtra paliwa
zawór a i owszem ale regulujący gdzie ma iść nadmiar paliwa w zależności od jego temperatury. Ale i tak dzięki za wyciąg z etki bo przy okazji dostałem odpowiedź na pytanie o uszcelnienia w tym miejscu.