Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. co zrobiles? to jest zawor przelewowy oj chodziło mi o to, że WYTARŁEM czystą ściereczką dokładnie całe to gniazdo zawóru jak to mówisz przelewowego. na samym zworku było troche paprochów to nie wiem. w każdym razie wydaje mi się że jest to jedyne miejsce gdzie mógł się narodzić mój problem. Nic innego nie było ruszane a pozostałe wężyki są prawidłowo nałożone i zaciśnięte. no chyba że pojawiło się tam jakieś mikroskopije pęknięcie. A i to coś to nie jest żaden zaworek zwrotny czy przelewowy.
  2. Patrzyłem na to ustrojstwo jescze raz, wg mnie jedyne miejsce gdzie cokolwiek może się dziać to ten trójnik czy jak to tam sie nazywa. w każdym razie przetarałem całe to gniazdo w filtrze, jak i sam trójnik i tyle, zobaczymy. A ile tam wogóle jest uszczelek? bo na samym tym trójniku były chyba dwa oringi ale nie ma czołowego uszczelnienia. nie wiem czy tak ma być czy sie chłopu zapomniało założyć. jak nie to nie mam pojęcia co sie dzieje.
  3. Już się u niego zapowiedziałem ale wiadomo, że trzeba m auto zostawić na jakiś czas a z tym ciężko bo ono jeździ nieustannie. Pownikałem troche w przepastne czeluście naszego forum i naprawdę nie wiem co się stało. Oglądałem to ustrojstwo i nic tam nie widać przy przewodach. Jedyne co by ewentualnie mogło popuszczać to ten nieszczęsny trójnik z zawleczką. No chyba że sam filtr ma jakąś wadę i na króćcach puszcza.Cholera wkurza mnie coś takiego, mogłem zostawić ten filtr w spokoju i nie byłoby problemu. Dobrze, że chociaż z temperaturą jest teraz okej. Ciekawe bo jak jest teraz prawidłowo zagrzany to ładniej pracuje i nawet po depnięciu nie widać chmurki za samochodem.
  4. Sprawdziłem tyle o ile. Nic tam dziwnego nie widać. Nie będę tego sam rozbierał bo w końcu wcale z garazu nie wyjadę i na tym się skończy moja zabawa w mechanika. nie wiem tylko czy jechać z tym jak najszybciej do mechanika czy raczej mogę jeździć i w wolnej chwili podjechać do warsztatu. Wie ktoś może ewentualnie ile może w ASO kosztować odpowietrzenie tego ustrojstwa? ile kosztuje sam filtr? bo mnie mechanik skasował 90 za filtr chyba kupoiony w aso bo temostat też mi wymieniał i kazałem ori kupić.
  5. Mechanik wymienił mi filtr paliwa i ...pojawił się problem. Po kilku godzinach postoju autko nie odpala tak jak miało to w zwyczaju tylko musi kilka razy zakręcić zanim zaskoczy. Potem już jest ok, żadnego szarpania ani nic. Chodzi jak szwajcarski zegarek. Znalazłem conieco na forum ale nie wiem jak to wygląda w AVB, dam rade cokolwiek sam wypatrzeć przy tym filtrze? mechanik ze mnie żaden przyznam się, ledwo wiem gdzie znaleźć filtr. JEst tam jakiś zawoorek zwrotny czy coś takiego? czytałem że niby jest ale czy w AVB też? Dzikęki z góry za wskazówki na co zerkąć
  6. Cały wic polega na tym, że EXEO nie jest żadnym zlepkiem to jest po prostu A4 B6/B7. Cała linia produkcyjna została przewieziona z Ingolstadt do Hiszpanii.
  7. marekg odpowiedział(a) na MRoger temat w 1.9TDI
    a ja jako że obiecałem jak już będę coś wiedział to dam znać. Więc daję znać i jednocześnie potwierdzam, że oryginalny termostat kosztuje 80 złotych. Teraz po wymianie jest luks malina kilka kilometrów i elegancko pałka stoi na 90.
  8. marekg odpowiedział(a) na MRoger temat w 1.9TDI
    A to z tego co się orientuję to termostat albo czujnik to w granicach 100 raczej się zmieści. Mam na myśli części z ASO.
  9. marekg odpowiedział(a) na MRoger temat w 1.9TDI
    Odpowiem Ci dziś albo jutro, zależy kiedy odbiorę autko od mechanika. Jeszcze nie wiem czy termostat czy czujnik, to się powinno dziś okazać. O kosztach powiem Ci jak sam się czegoś dowiem. Zaznaczam, że wymieniam poza ASO, bo tam mi zaśpiewali 200 za wymianę termostatu (robocizna) i conajmniej 100 za samo zdiagnozowanie w czym problem. Plus oczywiście koszt części.
  10. a po co ? żeby bejzbola tez ukradli jak zapomnisz ze sobą zabrać?
  11. czyli jeszcze lepiej niż w latach poprzednich....oczywiście na naszą niekorzyść. A będize jeszcze gorzej
  12. zapomnij, w pierwszej dziesiątce były aż dwa Audi - A4 i A6. na pierwszym miejscy Seicento
  13. No bo, żeby otworzyć piłeczką albo przepychaczem do kibla to trzeba najpierw wiedzieć jaki centralny jest w samochodzie zamontowany. były swego czasu pneumatyncze to przynajmniej w teorii się dało otworzyć piłeczką ale przy siłownikach elektrycznych to możesz sobie nawet wsadzić piłeczke w tyłek a i tak sie samochód nie otworzy. A półmózgi z TVN nową skodę sobie mogły...faktycznie nawet przepychaczem.
  14. W czerwcu kupilem miśkę więc nie wiadomo jak wcześniej jeździł w takim stanie. Latem dogrzewał do 90 troche tańczył między 80-90 stopni ale teraz jak się ochłodziło to niestety trochę mu gorzej z tym grzaniem. Przed zimą w każdym razie napewo się tym zajmę bo mnie to denerwuje.
  15. U mnie ewidentnie niedogrzewa silnika przynajmniej patrząc na wskaźnik. Lata między 70-80 stopni. SPalanie poniżej 5 litrów się utrzymuje mimo tego.
  16. Tak na poważnie to nie wydaje mi się, żeby fachury były ślepe i nie wiedziały jak 4 przykleić. Przypuszczam, że bierze się to z chęci bycia na siłę "innym" niż wszyscy. Ot niektórzy tak mają
  17. bo ta czwórka była tak specjalnie montowana żeby niezależnie od położenia samochodu zawsze cyferka była ustawiona prawidłowo.Niestety po dachowaniu cyferka już nie wraca do pierwotnego położenia
  18. Żory (śląskie), StatOil - Pb95 4.29, ON 4.14
  19. chyba coś źle zacytowałeś? jeżeli o częściach mówisz na giełdach, to zdziwiłbyś sie chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że kolega ma biegać po giełdzie i szukać części pochodzących z jego samochodu - chyba żartujesz. Pewno jeszcze je wszystkie kupić i poskładać do kupy spowrotem... o to mi chodziło że na giełdzie autko w całości nie wypłynie nie ma szans a to właśnie w oczywisty sposób sugeruje zacytowana przeze mnie wypowiedź.
  20. Po pierwsze jeśli ukradzione z celem wyłudzenia okupu to już by się odezwali. Ci, którzy kradną w takim celu samochody wiedzą wszystko o twojej rodzinie bliższej i daljszej zanim jeszcze ci podwędzą auto także apele i wystawianie numeru telefonu bym sobie darował. Jeśli złodzieje chcą tylko kasy to sami dawno wiedzą kogo i gdzie szukać. Wypisując tu i tam że gotów jesteś zapłacić narażasz się tylko na atak naciągaczy, tak jak to zwykle bywa. Mało prawdopodobne żeby gdzieś wypłynęło, nie w Polsce. Za duże ryzyko wpadki żeby opchnąć całe auto. Najprawdopodobniej idzie na części i albo się sezonuje gdzieś w ukryciu az przycichnie albo już jest rozebrane na detale. Przykre niestety to jest, współczuję koledze ale co zrobić, chyba tylko liczyć na info od złodzieja. pozdro i powodzenia
  21. No to może wkurzyć to fakt, mi kiedyś z naprzeciwka jakiś niewyrośnięty dresik udawał że nagle chce zjechać na mój pas prosto na czołówkę, myślał że się przestraszę. Ależ w człowieku jest wtedy chęć żeby mu pokazać.... ale nie ma co ryzykować. W razie czego temu debilowi się upiecze a ciebie zgarnie policja i okrzykną piratem drogowym. A chołota dalej będzie się bujać po wiosce i chwalić jak to frajera zrobili.
  22. Ale skoro przeżyłeś to znaczy, że już po wszystkim a twoje reakcje niczemu już tu nie pomogą. Fakt najlepiej byłoby takiego gościa zatrzymać i ładne kazanie mu zasunąć. Ale co będziesz ganiał debila? wiesz co mu do łba strzeli? Nawet moralizowanie klaksonem jest bez sensu bo służy on do ostrzegania a nie upominania... co niestety w PL jest praktykowane i między innmi dlatego wielu oburza się gdy ktoś na nich zatrąbi. Narazisz się jeszcze być może na większe ryzyko niż to, którego właśnie uniknąłeś. Jak trafisz na normalnego gościa to sam od razu rozumie co się stało i tyle. Palcem można pogrozić bo to w miarę łagodne a pokazuje że coś nie tak. Za mna stał kiedyś koleś polonezem i sie wkurzał czemu tak powoli wyszyscy ruszają na tym zielonym... co wyczyniał rękami to głowa mała no ale co zrobisz? przetrzymasz go jedną kolejkę? sam stracisz czas ale to pal licho szkoda tych co jeszcze za nim. Poza tym jeszcze ci facet wysiądzie i zacznie naparzać w autko...znam takie przypadki Także rozumiem każdego kto się nieźle wkurzył na debilne zachowanie innych na drodze ale naprawdę polecam daleko idący spokój i opanowanie. Rozumiem chęć wytłumaczenia matołowi co i jak ale nie warto, naprawdę ten ktoremu byś tlumaczył to i tak nic nie zrozumie a ten co jest w stanie cokowliek pojąć to i bez upominania już dawno się zorientowal co było nie tak. kurde jak ja lubię ten kapelusik, chyba sobie kupię skode...
  23. Chodzi o to, że jakiekolwiek reagowanie agresją na czyjąś głupotę lub również agresję jest kompletenie bez sensu i nie prowadzi do niczego. Ja przymykam oko na ludzą ułomność i jadę dalej. Wiem że czasem człowiekowi ciężko się powstrzymać choćby przed skomentowaniem czyjegoś zachowania ale naprawde lepiej sobie dać na wstrzymanie i olać temat. Świata nie naprawisz tak samo jak gościa, który właśnie strzelił niezłą głupotę na drodze. Z tego co widziałem do tej pory to próby wytłumaczenia komuś, że zrobił coś źle można sobie darować, chamstwo i agresja, bo przeciez ktoś śmiał pouczać najlepszego na świecie kierowcę. Dlatego wolę ustąpić drogi, przyhamować jak widze kogoś kto się pcha na siłę. Agresja rodzi agresję i tyle. Najgorsze to dać się sprowokować debilowi.. dlaczego? bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Nie warto ryzykować zdrowia swojego i bliskich ani nawet samochodu tlyko poto żeby uczyć kogoś zachowania na drodze. Każdy z nas już widział i jeszcze zobaczy niejedno cudactwo na drodze tak, że scysoryk się w kieszeni otwiera. Ale polecam jak to kolega napisał kubeł zimnej wody i dalej do przodu swoim tempem. Ktoś musi być mądrzejszy więc niech to będzie kierowca klubowej A4 i pochyli się nad ułomnością innego... Kolego raggaman, jeśli jesteś świadomym i doświadczonym uczestnikiem ruchu drogowego to powinieneć mieć świadomość, że za kółko siadają różni ludzie, o różnym stażu i tak dalej i tak dalej, w różnych samochodach. Nawet ci sami ludzie w zależnosći od kondycji psycho-fizycznej zachwują się całkowicie odmiennie. I musisz brać na to poprawkę. Jeżeli wg Ciebie drogi są tylko dla super furmanów a reszta niech się schowa pod poduszkę to jesteś naiwny (bez urazy,nie obrażaj się tylko). Jasne, że tak byłoby najłatwiej ale wg tej reguły to wystrczyłby raz że miałeś gorszy dzień i juz zostałeś bez prawka. Założę się że obaj w tym momencie moglibyśmy patrzeć na oooo tylko w garażu...
  24. cytat "Wczoraj jak jechałem autobahną do Łodzi i wyprzedzałem sznur z 10 ciężarówek jadąc spokojnie 150km/h, to za mną jechał cymbał" Panowie, odnoszę wrażenie, że Wy i Ci których tak krytkujecie jesteście z tej samej parafii. Lepiej już nie wypowiadajcie się na temat kultury na drodze bo to żenujące. Jade sobie spokojnie 150 i wyprzedzam sznur 10 ciężarówek... człowieku jak nie szanujesz innych to szanuj samego siebie chociaż i już bardziej się nie pogrążaj. TAk samo jak inny na tym wątku piszący o tym jak to pouczają innych albo jak to jeden omało co nie rozwalił kasy fiskalnej drugiemu na głowie. Leczcie się a ja jeszcze chwile i ściągne klubowe ramki bo jak ktoś z zewnątrz wyczai ten wątek to będą one utożsamiane z buractwem i chamstwem na drodze.
  25. marekg odpowiedział(a) na gadam13 temat w 1.9TDI
    przed chłodnicą przed, tzn patrząc od przodu na samochód żeby jasne było. Jest tam takie ustrojstwo u dołu to sie zastanawiałem od czego to. Myślałem że może tego dziada woda zalewa albo coś i głupieje komputer i sie turbo dziura robi. Chociaż tym tokiem myślenia to ta moja okresowa dziura może mieć związek z pracą tego słynnego zderzacza hadronów.... A co do dziury i jej pojawiania się i samoistnego znikania to zacznę od wymiany filtra paliwa bo jeszcze tego niestety nie zrobiłem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.