Treść opublikowana przez marekg
-
[B6 AWX] Czy w zimę pracuje kompresor klimatyzacji ?
Przycisk Econ działa cały czas tak samo, nawet na mrozie można włączać , wyłączać co kto woli. Nie wiem jak to jest z działaniem sprężarki, je nie zauważyłem (ale też specjlanie nie sprawdzałem) aby dawała zimne powietrze po włączeniu. Nie ma co schładzać bo to na zewnątrz juz jest wystarczająco zimne. Ważniejsza sprawa to oszuszacz czyli to co chcielibyście żeby działało i pomogło odparować szybki... wyobrażacie sobie co by zostalo z osuszacza na takim mrozie? chyba nie trzeba tłumaczyć. Poza tym temat już był jeśli nie do b6 to napewno do b5. Ale akurat temperatura zamarzania wody nie zależy od modelu samochodu. No dobra coś namieszałem, prędzej uszkodzeniu może ulec skraplacz chyba.
-
gość z forum Toyoty kupił sobie A4 -parę cytatów
A ja myślałem, że styl i klasę to mają tylko ci od Alfy Romeo...
-
[B7 BLB] Prawdopodobne zatarcie silnika
I na tej podstawie stwierdził zatarcie silnika? cholera dobry jest. Niech lepiej sprawdzi czy sam czegoś nie zostawił w silniku przy ostatniej naprawie, skoro twierdzisz że właśnie co byłeś u mechanika. To byłoby chyba bardziej prawdopodobne niż to zatarcie. Zatarcia nie stwierdza się "bo coś blokuje"
-
gość z forum Toyoty kupił sobie A4 -parę cytatów
Dzieci to jeszcze zrozumiem, że się kłócą kto ma lepszego resoraka ale poważni Panowie? Najzabawniejsze, że takie same bzdury jak tutaj pisze się o Toyocie wypisują tamci o Audi. I każdy uważa, że ma rację ! Chociaż i tak w najgorszej sytuacji są ponoć skodziarze [br]Dopisany: 20 Styczeń 2009, 15:46_________________________________________________ Patrząc na kolegi opis to rozumiem, że zalicza się do wyjątkowej grupy staruszków dobrze jednak ogarniających się w komputerach i w necie
-
[B5 AJM] Co dzieje się w układzie chłodzenia ?
Lubisz chyba wizyty w ASO i wyrzucanie kasy w błoto. Wymienił pół auta i dalej się doszukuje dziury w całym.. Czas i pieniądze poświęć komuś bliskiemu a nie sprawnemu autu.
-
[B5 AJM] Co dzieje się w układzie chłodzenia ?
Przy temperaturach z ostatnich dni czyli około 0 stopni nie powinno już być specjalnych problemów. No może jak ktoś da na HI to drgnie.
-
Chłodzenie silnika Audi A4 B6 1.9 TDI AVF- bardzo dziwne objawy
wystarczy zrobic off. off to off. Ja to idę na taki oto kompromis, mianowicie ustawiam temp. na 18 stopni, w trybie manualnym zamykam wszystkie klapy a siłę nawiewu ustawiam na minimum. Dzieki temu silnik dość szybko się rozgrzewa, w samochodzie nie jest zimno jak w psiarni a ta mimimalna ilośc ciepłego powietrza dodatkowo ogranicza parowanie szyb, które bardzo daje się we znaki przy Off na klimatroniku co to znaczy manualnie zamykac klapy? po miescie zawsze jezdze z nawiewem ustawionym na minimum. do nagrzania silnika ustawiam temp na LOW. i min nadmuch na szybe. da sie przezyc. a po 7-10 minutach mam cieplutki silniczek. napisalem ze w trybie manualnym zamykam bo w automatycznym nie mozna przeciez. w automacie klimatronik sam sobie klapkami steruje a jakakolwiek próba wtrącenia mu się kończy się przejściem w manual. czyż nie tak czy znowu czegoś nie wiem
-
Chłodzenie silnika Audi A4 B6 1.9 TDI AVF- bardzo dziwne objawy
Ja to idę na taki oto kompromis, mianowicie ustawiam temp. na 18 stopni, w trybie manualnym zamykam wszystkie klapy a siłę nawiewu ustawiam na minimum. Dzieki temu silnik dość szybko się rozgrzewa, w samochodzie nie jest zimno jak w psiarni a ta mimimalna ilośc ciepłego powietrza dodatkowo ogranicza parowanie szyb, które bardzo daje się we znaki przy Off na klimatroniku
-
Ceny paliwa marzec 2026
no i poszło w górę. Jeszcze wczoraj 3,13 a dziś już 3,31 Statoil Żory, zarówno ON jak i Pb95
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
podobna tylko nieco bardziej...rzeczowa
-
Chłodzenie silnika Audi A4 B6 1.9 TDI AVF- bardzo dziwne objawy
burzysz mi światopogląd
-
Chłodzenie silnika Audi A4 B6 1.9 TDI AVF- bardzo dziwne objawy
Musashi, coś tu się u ciebie dalej nie zgadza. Wcześniej to co napisałeś ewidentnie sugerowało i to nie tylko mnie, że świece żarowe grzeją dalej po uruchomieniu silnika co jest nieprawdą. Teraz chciałeś wyprostować wcześniejszą wypowiedź i wyszło całkiem zamieszanie. Jeśli to rzeczywiście 10 stopni (a nie 5) jest tą wratością progową to ECU powyżej tej temp nie załącza świec a poniżej może załączać je na czas potrzebny do ogrzania powietrza. Coś to zdanie zakręciłeś ale jakby był przecinek w odpowiednim miejscu to od razu lepiej by brzmiało
-
Chłodzenie silnika Audi A4 B6 1.9 TDI AVF- bardzo dziwne objawy
swiece pracuja do osiagniecia temperatury +10C przez plyn chlodzacy Jezu kochany, przecież za podgrzewanie płynu chłodzącego są odpowiedzialne zupełnie inne świeczki niż te żarowe do grzania powietrza przed rozruchem !!!
-
Chłodzenie silnika Audi A4 B6 1.9 TDI AVF- bardzo dziwne objawy
Ja bym zachował spokój i wstrzymał się z wymienianiem czegokolwiek. Biorąc pod uwagę ilość postów o podobnej tematyce w ostanich dniach skłaniałbym sie ku wnioskowi, że tak ma być. Szkoda pakować kasę w części jeśli to nic nie pomoże bo taki urok tych silników. Jak długo masz ten samochód jeśli wolno spytać? miałeś okazję jeździć przy znacznie wyższych temperaturach na zewnątrz? walnięty czujnik zazwyczaj miewa niczym nieuzasadnione wędrówki po skali, natomiast uszkodzony termostat to u mnie nawet w lecie nie potrafił dogrzać. Srodek lata a na cyferblacie max 80. Także osobiście zalecałbym spokój... Na vagu trzabyło popatrzeć na odczyty z obu czujników, porównać je na zimno i na ciepło, coś by wyszło jeśli faktycznie byłoby uszkodzenie.
-
Chłodzenie silnika Audi A4 B6 1.9 TDI AVF- bardzo dziwne objawy
Ja coprawda mam AVB ale objawy podobne tzn spadki temp moze nie są takie duże ale jednak spada gdzieś do 80 może 85 przy łagoddniejszej jeździe czy stojąc w korku. Ogromne znaczenie ma ustawienie temperatury i siły nawiewu w kabinie. Termostat wymieniałem jesienią na ori więc nie spodziewam się tutaj kwiatków. Przy tak intensywnym chłodzeniu nawet sprawny termostat nie pomoże... silnik po prostu wydziela zbyt mało ciepła żeby utrzymać 90. Co z tego że zamknie duży obieg jak chłodzenie dalej jest zbyt duże a ilość wydzielanego ciepła niewystarczająca.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie rozumiem tylko kolegi uporu. Ja wiem, że każdy lubi postawić na swoim tylko, że jeśli więcej osób mówi mi że nie mam racji to się zastanawiam nad swoim stanowiskiem. cyt "nigdzie nie jest udowodnione że oleje z normą 505.01 mają jakiś zbawienny wpływ na PD" i oto nagle centuś stał się mądrzejszy od całej grupy VW. Chylę czoła A propos paliwka - w Polsce dobrego paliwka nie ma. PD jest smarowany nie tylko paliwem ale i olejem i stąd dodatki mające zwiększyć ich trwałość. Nawet przy zachodnich standardach jakości paliwa zaleca się tylko oleje zgodne z normami. Ale jak dla mnie to możesz nawet zalać olejem rzepakowym z biedronki tylko sie potem nie pokazuj w dziale technicznym. Jak idziesz do lekarza to też wiesz lepiej co ci trzeba? ech te mądrości ludowe i gusła... Więcej w tym temacie sie nie odzywam bo nie znoszę ludzi, którzy sami wiedzą wszystko najlepiej, kichać na to co mówi instrukcja czy producent - ja wiem lepiej! A potem latają z pretensjami, że coś im sie zepsuło, że szmelc im wcisnęli, że zostali oszukani... a wystarczyło postępować dokładnie z zaleceniami.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Oleje 505.01 mają dodatek azotku litu i dwusiarczeku molibdenu (co służy m.in. smarowaniu pompowtrysków). Z tego co wyczytałem niektóre "zwykłe" oleje motula też mają te dodatki w standardzie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wbrew temu co mówisz nie tylko te parametry które wskazujesz mają znaczenie. Zastanów się, dlaczego jeden olej np 5w40 będize spełniał 505.01 a drugi o takich samych parametrach lepkościowych i jakościowych nie spełni tej normy? ano właśnie to te dodatki, które tak lekceważysz mają ogromne znaczenie dla PD. Później będę miał więcej czasu to ci znajde dokładnie co to za dodatki bo widzę, że bez przedstawienia czarno na białym sie nie obejdzie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ale oleje zgodne z 505.01 mają dodatki dzięki którym PD nie zuzywa się tak szybko. Skoro ty i twoi "mechanicy wiecie" lepiej to po kiego grzyba siedzisz na forum? PD są smarowane i paliwem i olejem więc wbrew tym bredniom, które wypisujesz norma 505.01 nie została wymyslona bez powodu. Może ci twoi pożal się Boże mechanicy nawet nie wiedzą czy masz auto na PD czy na pompie... bo tam faktycznie nie ma sensu 505.01. I żebyś wiedział, że robi się to co producent zaleca, dlaczego? a dlatego żeby się cieszyć z bezproblemowej i długiej eksplotacji. Jak szukałes swojej niuniu to się założę, że szukałeś takied dbanej i serwosowanej regularnie. A tak na marginesie, to jest istotna różnica w cenie oleju 505.01 a tego 505.00 ? bo nie zauważyłem na tyle dużej różnicy żeby warto było ryzykować.
-
[B5 AJM] Podgrzewanie paliwa/świece żarowe/spalanie
Zasada działania silnika diesla się kłania... Chyba, że podejść do tematu z innej strony - padnięte świece w najgorszym przypadku unieruchomią pojazd (nie odpali) a jak wiadomo pojazd unieruchomiony nie spala paliwa... więc padnięte świece mają istotny wpływ na zuzycie paliwa
-
[All B6] Radio pasujące do A4 2002
Concert II
-
Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
U mnie są od nowości ori takie jak w tej chwili oferują ASO. Po 7 latach widać delikatne przetarcia na dywaniku kierowcy ale o żadnej dziurze nie ma mowy więc jeśli obecnie produkowane dywaniki są z tego samego materiału to facet z ASO opowiadał bzdury, że szybko się wycierają. Problem z tymi oryginalnymi jest inny...kilka dni użytkowania i nanoszenia śniegu do auta spowodował u mnie mały potop, wszystko mokre dopiero teraz wróciłem z garażu bo odkurzałem i przy okazji suszyłem to wszystko. dywanik kierowcy jest strasznie krótki i cały śnieg leżący na butkach podlatuje niestety pod krawędź dywanika. to samo przy nodze położonej na podnóżku po lewej stronie, wszystko leci elegancko pod dywanik. A tak się dziwiłem gdzie ta woda się podziewa bo w drugim samochodzie dywanik cały zatopiony a tutaj suchutko na dywaniku. Teraz wiem gdzie ta woda...wsiąka w wykładzinę
-
[ALL] Ciekawy wywód o wyższości SDI nad TDI - warto przeczytać :D
taka akcja, przygarnij kropka...
-
[ALL] Ciekawy wywód o wyższości SDI nad TDI - warto przeczytać :D
Może i tak ale pomyślcie jakiego pytona ma koleś co ma silnik SDI
-
[B5 AVG] Problem z termostatem
To zmień ten termostat. Przy dzisiejszych temperaturach w naszym rejonie nie miałem najmniejszego problemu dogrzać autko. Z utrzymaniem 90 też nie było najmniejszego problemu. Kup termostat w ASO przynajmniej zmniejszysz prawdopodobieństwo,że kupisz jakiś szmelc i nie rozwiążesz problemu.