Treść opublikowana przez marekg
-
[B6 AVF] Czy podejdzie podłokietnik od A6 C5 ?
Temat mnie interesuje, znalazłem na allegro podłokietnik pasujący do A4 i A6. Ze zdjęć wygląda że to ten nowszy od B6 lub C5. Ponawiam więc pytanie czy jeśli chodzi o montaż to podejdzie i nie będize jakichś dziwnych szpar/prześwitów związanych z niedopasowaniem do samochodu? A przy okazji jak określić kolor tapicerki? czy kod N3A/LC coś mówi? czy odpisałem coś niekompletnie?
-
Spotkania na drodze
Pozdrowionka dla kierownika szarego/grafitowego sedana B6 SCI LC... towarzyszącego dziś po 17 na wiślance gdzieś między Pawłowicami a Żorami. To nie pierwsze nasze spotkanie na tej trasie tylko albo kierownik nie widizał pozdrowionek albo w furze klubowej jeździ niezrzeszony
-
[ALL B6] Mocowanie wycieraczki przedniej szyby
Temat stary jak chol... ale juz mialem odlozone pieniazki na komplet Aero a tu Pan w ASO mi mowi ze taki komplecik kosztuje 370 zlotych. A zeby ich pogielo do takiego starego samochodu kawalek blachy i gumy zeby tyle kosztowal. Powiem wam wbrew trendom panujacym na forum, ze Audi to jednak jest g... warte. Ceny samochodow i czesci wymyslili sobie z kosmosu tylko to wszystko nawet polowy tej ceny nie jest warte. Obejrzalem sobie ostanio w salonie B8 oraz jakies A3 oba z ciemna tapicerka i plastikami. To jest dramat!!! Fiat wyglada w srodku dokladnie tak samo, tandetne tworzywo z kilometra wygladajace na badziew w dodatku z nadlewkami niepoodcinanymi, niedokladnie spasowane no ale cena 150 tysiecy za ten szmelc. Dopiero A6 wygladalo nieco lepiej i trzymalo "fason" przy aspiracjach tej marki. To jest moje pierwsze i ostatnie Audi, psuje sie tak samo jak kazdy inny samochod tyle ze czesci kosztuje niebotyczne pieniadze. Sory ale wole kase wydac nieco madrzej.
-
[B6 AVB] Utrudniony rozruch
Wygląda na to, że przy włączonych światłach pali bez problemu... był już wątek z czymś takim i podejrzanym był aku. U mnie jednak aku był sprawdzany i jest ok. Co za licho...[br]Dopisany: 14 Sierpień 2009, 20:09_________________________________________________Wyczyścilem klemy bo troche zaśniedziałe to były, zobaczymy chociaż cudów się nie spodziewam. Kilka razy go odpalałem to nawet było dobrze ale okaże się przez najbliższe kilka dni. A tak przy okazji to ktoś ma pojęcie co to jest za rurka elastyczna z tworzywa wetknięta w akumulator i poprzypinana dalej do mechanizmu wycieraczek i znikająca gdzieś w czeluściach samochodu??? nie mam pojęcia co to, w środku puste czyli żaden przewód...
-
[B6 AVB] Utrudniony rozruch
Nie wiem czy pytanie do mnie ale odpowiem, że problem zaczął się pojawiać jakieś 3 tygodnie temu a wymiana filtra była pierwszym krokiem próby diagnozowania problemu. Auto dziś stoi u magika od elektryki i VAG-a, na poczekaniu posprawdzał i potwierdził brak błędów i prawidłowe parametry w blokach wartości rzeczywistych. ZObaczymy co będzie jak podłubie...[br]Dopisany: 12 Sierpień 2009, 11:36_________________________________________________No i nikt nic nie wie, jeden mechanik nie chce sie nawet brać za to bo nie ma pojęcia co się dzieje a magik od VAG stwierdził, że wszystkie parametry pracy, logi zarówno statyczne jak i dynamiczne wyglądają podręcznikowo. Trzeba bedzie jeździć tak długo aż w końcu nie odpali albo stanie...
-
[B6 AVB] Utrudniony rozruch
Witam, Po dłuższej nieobecności w tym dziale spowodowanej brakiem usterek pojawiam się znowu. Problem dotyczy rozruchu - niezależnie czy zimny czy ciepły raz pali na dotyk a innym razem musi kręcić kilka sekund. Nie ma tu wpływu temperetura ani czas postoju. Filtr paliwa wymienony razem z "trójnikiem" - bez efektu. Na VAG brak błędów, aku sprawdzony i działa bez zarzutu. Odczyty temperertur nie wskazują na głupawke któregoś z czujników. Co jest u licha? na co zwrócić uwagę? jak sprawdzić pompy paliwa? Auto jest z 2001r, czy tam nie było jakiegoś problemu z króćcami na vacum pompie? Układ wtryskowy wg wskazań na VAG jest w normie z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
-
Naprawa zatartych wycieraczek
Nie będę oryginalny jeśli powiem, że i mnie dotknął problem. Właśnie jestem po 3 godzinach walki, zwycięskiej oczywiście Pozwolę sobie na kilka uwag co to przebiegu naprawy zatartych wycieraczek. Mianowicie już na dzień dobry większość naprawiających utknie przy próbie zdjęcia ramion wycieraczek. U mnie nie pomogło psikanie żadnymi cudownymi preparatami, dopiero dziś kupiłem ściągacz i wtedy poszło. Dlatego jeśli ktoś nie będzie w stanie własnymi rękami zdjąć tych ramion to niech szuka ściągacza - nie polecam podważania czymkolwiek albo pukania i stukania. Przy tych operacjach naprawdę łatwo coś pokiereszować a że jak pamiętamy jesteśmy blisko szyby więc zdecydowanie polecam ściągacz. Śmiem twierdzić, że u osób które nie miały najmniejszego problemu z ramionami już wcześniej musiało być przy nich coś dłubane. Następny krok czyli listwa na podszybiu, należy jeśli to możliwe zacząć wyciąganie od jednego z końców albo gdzieś od środka i ciągnąć do góry, listwa posiada taką wypustkę, która wchodzi w szczelinkę przy samej krawędzi szyby zapewniajcąc ideanle przyleganie do szyby oraz szczelność. Nie polecam ciągnięcia do siebie tak jak to jest opisane na początku wątku, wtedy napewno zerwie się wypustkę co mnie się przytrafiło. To ustrojstwo jest delikatne więc uznałbym, że z całej zabawy to właśnie ten etap jest najdelikatniejszy i najłatwiej o uszkodzenie. Etap wyciągania mechanizmu to istna sztuka cyrkowa i zajął mi sporo czasu o napsutej krwi nie wspomnę. Montaż całości poszedł dużo szybciej i już bez nerwów. Sam mechanizm jest banalnie prosty i łatwo go zreperować pod warunkiem, że cała opracja jest przeprowadzana kiedy wycieraczki jeszcze pracują a nie są całkiem zatarte. U mnie silnik dawał radę i nawet wydawało mi się w ostatnich dniach WD40 przywróciło stan pierwotny ale po wzięciu mechanizmu do ręki wyszło szydło z worka. Trzpień po stronie kierowcy ledwo dawał się ruszyć i nieco się napociłem aby go wyjąć, przy okazji okazało się że oring był osadzony tak, że z pewnością nie gwarantował szczelności. Zobaczymy na jak długo starczy ten zabieg, smaru poszło dość sporo a i na koniec zapaćkałem wszystko naokoło żeby woda miała jak najmniejsze szanse. Ogólnie rzecz biorąc cała operacja jest stosunkowo prosta jeśli chodzi o know-how natomiast w praktycznej realizacji staje się mocno upierdliwa szczególnie jeśli nastąpi kumulacja problemów z ramionami potem z podszybiem a na koniec z wyciąganiem trzpieni. Rozumiem teraz dlaczego ASO chce 200 za wymianę mechanizmu... Trzeba się liczyć z kosztami, w moim przypadku będzie to nowa listwa podszybia (chociaż potrzeba zakupu wynika raczej z osobistego podejścia tzn u mnie ma być wszystko idealnie a nie naderwane czy coś tam...) plus koszt ściągacza 40 złotych. Nie liczę smaru bo wala się to po garażu aa noi może wspomniane wd40. Zawsze to mniej niż 700 w ASO. Otwarte pozostaje pytanie jak długo będzie ok.
-
[B6 AVB] Szarpanie po dużym deszczu i myjni
podnieś maskę a w prawym rogu przy podszybiu znajdziesz magiczne pudełko w którym mieści się rzeczony ECU...
-
Spotkania na drodze
Pozdrowionka dla kierownika srebrego Avanta (B7?) spotkanego dziś około 17 na expresówce między Bielskiem a Skoczowem. T
-
I znowu A4 w TV
twardy był, hamulec trzymał do samego końca
-
Auto Świat - dodatek eksploatacyjny o Audi
Konia z rzędem temu kto za podane w piśmie ceny kupi sprawne auto.
-
[B5 1Z] Przybywa oleju w silniku
Gdyby to płyn chłodniczy walił do układu smarowania w takiej ilości, że wyraźnie przybywałoby poziomu na bagnecie to wszystko byłoby widać po stanie oleju po jego spuszczeniu (conajmniej po tym). W twoim przypadku zacząłbym szukać w którym miejscu olej napędowy dostaje się do układu smarowania i miesza się z olejem, tak tak dobrze napisałem nie pomyliło mi się nic. ON dostaje się do oleju silnikowego i stąd efekt podnoszącego się poziomu. Jak wiadomo ON wymieszany z olejem silnikowym raczej będize nie do rozróżnienia szczególnie że olej w TDI jest bardzo szybko zapaskudzony.
-
[B6 AVF] Jakiej firmy zawór EGR ?
A niby skąd ma cieknąć skoro założył OCT? cały olej, ktory walił z odmy zostaje w tanku więc...? A mnie zastanawia inna sprawa, w moim silniku do egr od spodu wchodzi rura jak rozumiem podająca spaliny do obiegu poprzez egr. Czy tamtędy może walić olej z turbo? bo tak się zastanawiam po odpięciu wężyka z EGR i jeździe cały czas na zaworze zamkniętym ustały wycieki oleju. I teraz pytanko czy olej wali z odmy przy otwierającym się egr ścieka niżej i może na połączneiu z rurą wypływać na zewnątrz? a przy zamkniętym cały czas EGR nie przecieka niżej?
-
[B6 AVF] Jakiej firmy zawór EGR ?
Cieknąć to sobie może,kwestia estetyki pod maską conajwyżej. Inny problem to niesprawna membrana albo zatarty trzpień (takie coś u mnie zdiagnozowali, nie pytajcie jakbo nie wiem ). Pierburg kosztuje chyba około 800 złotych z tego co widziałem.
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
z tego co dsobie przypominam to na początku prodkucji dla silników AVB/AWX/AVF wymiana rozrządu zalacana była po 90 tysiącach. Później zmieniło się to na 120 tysięcy ale głowy nie dam kiedy i z jakiego powodu. Nie wiem czy przypadkiem nie z powodu wyeliminowania hydronapinacza w nowszych motorach ale to tylko moje przypuszczenia.
-
[B6 AVF] Szarpanie i przerywana praca silnika
Czy mógłbym poprosić numer katalogowy zaworu EGR do silnika AVB? Okazało się, że walnięty mam nie tylko czujnik sprzęgła ale za dławienie silnika odpowiedzialny jest EGR. Niestety wg serwisu jest on zatarty (choć nie wiem jak może zatarte być coś co tonie w oleju ) i pracuje jak mu się podoba pomimo, że dostaje podicśnienie z N18. Auto i tak zupełnie inaczej reaguje po wymianie czujnika sprzęgła, jakoś płynniej, delikatniej. No ale zawór mam odpięty i tak zostanie dopóki nie znajdę czegoś w normalnej cenie a wymianę zrobię sam. Dzięki z góry za pomoc Wiem, że ten numer już się chyba pojawił na forum ale niestety nie potrafię teraz wątku odnaleźć. Wiem tylko że mam stary EGR zastąpiony później jakimś nowszym numerem...
-
[B6 AVF] Szarpanie i przerywana praca silnika
No a u mnie jutro diagnostyki ciąg dalszy. W piątek ustalili tyle, że czujnik sprzęgła jest zwalony i z tą usterką nie mogą dalej diagnozować bo nie wiadomo (przynajmnijej wg nich) czy wyniki nie będą zakłócone. Spodziewam się winy całego zamieszania w układzie recyrkulacji, nie wiem tylko który dokładnie element. Jeśli można zapytać skąd EGR w takiej cenie? bo nówka 815 w ASO
-
[B5 AFN] Czy EGR powoduje spadek mocy ?
nie zmienia to faktu że kupujący powinien też wiedzieć co kupuje, a jak nie wiedział mógł zapytać, albo chociaż wpisać EGR w google ale przeżywacie, kolega kupił to co potrzebował, auto jeździ a Wy zamiast przy niedzieli odpocząć to drażycie temat jakby było warto...
-
[B5 AFN] Czy EGR powoduje spadek mocy ?
Skoro mechanik powiedział mu, że wyskakuje błąd elektrozaworu EGR to oczywistym jest, że chodzi o N18 a nie EGR jako taki czyli element wykonawczy, który jest grzybkiem ze sprężynką połączony z membraną sterowaną podciśnieniem właśnie z N18. Także zanim kogoś każecie opier... to sie zastanówcie 3 razy i przeczytajcie dobrze. Sam EGR przecież nie może wywalić błędu w kompie, tym bardziej nie jest elektrozaworem... Już nie wspomnę, że kolegi auto już jeździ jak nowonarodzone...
-
[B5 AFN] Czy EGR powoduje spadek mocy ?
A za to jak kolega zibizab doczyta to znajdzie, że w praktyce N75 i N18 są takie same
-
[B5 AFN] Czy EGR powoduje spadek mocy ?
Na N18 często mówią EGR inni znowu AGR. TAk czy siak podobnoż prędzej szlag trafia właśnie zawór sterujący EGR-em niż samego ogra heh.
-
[ALL] Jak dbać o turbosprężarkę
Ja tam nie wiem, staram się nie butować poniżej 70 stopni i daję momencik na wystudzenie suszarki przed wyłączeniem. A poza tym to w zależności od chumoru i okoliczności. W końcu samochód ma służyć mnie a nie ja jemu...
-
[B6 AWX] Czy wymieniać EGR (jest zaślepiony) ?
Szanowni koledzy, Co to jest za ustrojstwo czujnik sprzęgła / położenia sprzęgła (czy coś podobnego). Uszkodzenie takiego ustrojstwa wykazała diagnostyka, oczywiście czujnik zamówiony i będzie w poniedziałek. Problem w tym, ze nikt nie chciał/nie potrafił mi wyjaśnić co dokładnie robi ten czujnik i za co jest odpowiedzialny. Serwis wyszedł z założenia, że trzeba najpierw pozbyć się tego błędu (ponoć ewidentny i niekasowalny, pojawia się ponownie) a dopiero potem można się doszukiwać dalej. Tylko zastanawiam się, czy ktoś tu mnie nie chce naciągnąć na dodatkowe koszty. Przeciez do jasnej anielki odłączony egr przynajmniej szarpanie samochodem likwiduje. A facet mi wyjeżdza z tekstami, że błędne sygnały z czujnika sprzęgła odcinają wtryski i podobne historie. Przecież to niepoważne, tym bardziej że u mnie nie ma tempomatu. Proszę o wyjaśnienie jaki wpływ na pracę silnika może mieć ten czujnik. Ponadto ciekawi mnie czy błędy zapisane w komputerze widać od razu i wszystkie czy też w każdym module z osobna trzeba ich szukać, to znaczy czy patrząc tylko w moduł silnika widać też błędy sygnalizowane przez czujniki innych modułów? Bo już miałem jedną diagnostykę w niezależnym warsztacie , chodziło o silnik ale nie było żadnych błędów.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
z normą 505.01 ....Motul , Casrtol z pewnego źródła.... Może być też Mobil Syst S Special V 5W30
-
[B6 AWX] Czy wymieniać EGR (jest zaślepiony) ?
Może nie będzie tak źle pod warunkiem że to nie turbulum. Po objawach jednak nie sądzę. Przewody podciśnienia to groszowa sprawa, gdyby N18 to już pytałem 140 złotych w ASO (około 200-240 w Intercars!!!). EGR to 815 też w ASO ale tego dziada też wolałbym nie wymieniać chociaż to ten z początku produkcji i robi pod siebie olejem...Czyszczenie wydawało się, że pomogło ale po tygodniu objawy wróciły a nie sądzę żeby nagar tak szybko zatkał wszystko na nowo. Tak się zastanawiam nad potencjometrem gazu ale to juz zobaczmy na ile zdolni są diagności w ASO... Na samą diagnostykę umówiłem się, że zmieścimy się w 150 złotych i najwyżej jakoś zostanie to potraktowane jako koszt naprawy (przynajmniej częściowo). Jak nie dadzą rady to zostanie mi SSerwis Sopa ale z nimi jest kłopot bo mają niekaceptowalne dla mnie godziny pracy.