Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. Proszę o sprawdzenie numeru 8E0 863 351D
  2. Mały update odnośnie tylnej popielniczki i jej podświetlenia. Od razu na początku zaznaczam, iż dopiero zaczynam a więc historia pozostanie narazie otwarta a zdjęcia niech służą pomocą przy identyfikacji potrzebnych elementów. Na pierwszym foto widzimy tylną zaślepkę tunelu środkowego, znajduje się ona za popielniczką, jakby zamyka cały tunel Następne zdjęcie pokazuje ten sam element od środka, starałem się tak wykonać foto aby było widać numery - i tu chyba może być pies pogrzebany jeśli chodzi o ori lampkę do tylnej popielniczki. Wygląda na to, że występuje ona jako całość z zaślepką tunelu właśnie. Prosiłbym od razu mających dostęp do ETKI o sprawdzenie tego numeru i ceny, wtedy zobaczymy czy gra na ori częściach jest warta świeczki. 8E0 863 351 (ohne Licht) 8E0 863 351 D mit Licht Tutaj ten sam element w innym ujęciu gdzie widać ewidentnie miejsce mocowania lampki: Oprócz lampki potrzebna nam do szczęścia jest jeszcze nowa blenda popielniczki, w całości wygląda to tak: Blendę trzeba wyjąć i kupić nową w ASO (25PLN - 8E0 858 433A) przeznaczoną do samochodów z dodatkowym pakietem oświetlenia. Stara blenda oraz numery widać na kolejnym zdjęciu: Narazie tylko tyle, jak już wspomniałem proszę o pomoc w sprawdzeniu z ETKĄ wymienionych elementów. Zobaczymy jaki koszt całej zabawy, ja ze swej strony przygotowuję na wszelki wypadek (czyli absurdalnie wysoka cena ASO) samodzielnie wykonaną lampkę i mam nadzieję podzielić się niedługo rezultatami.
  3. Masz rację z tymi większymi otworami bo wcześniej zagapiłem się na pokrywę do B5 a później popatrzyłem dopiero na allegro na części do B6. Teraz mam rozwiercone gdzieś na 6mm i już widzę że więcej nie ma sensu bo świeci tak samo jak całkiem bez pokrywki. Jedynie to jeszcze wypadałoby zaokrąglić krawędzie otworów żeby było jeszcze bliżej oryginału. Dobrze, że zauważyłeś że obie te diody mają nieco różne kierunki świecenia bo już się bałem, że mam jakiś wybrakowany element
  4. marekg odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B6/B7
    Podłokietnik jest do B5, które były produkowane do 2001 roku. Ty potrzebujesz do B6 (8E) i tylko takiego szukaj. Te podłokietniki nawet podobne nie są nie mówiąc już o stopie mocującej która nawet nie wygląda żeby podeszła pod śruby w B6. Szukaj na allegro podłokcia w dobrym stanie.
  5. Trzyma trzyma, ten niby pierścień co wygląda jakby dociskał mieszek do gałki - powinien się obracać prawo lewo, on ma takie wypustki w środku które jak wejdą w rowki tulejki plastikowej dają jej możliwość rozszerzenia sie a co za tym idzie zdjęcia gałki razem z mieszkiem z trzepienia. Niech kolega spróbuje trzymać jedną ręką gałkę a drugą ten pieścień pod mieszkiem i spróbuje przekręcić prawo lewo. Powinno się udać. Jak już jesteśmy przy gałce to i ja mam pytanie, mianowicie jak odczepić gałkę od mieszka? chciałbym sobie dokupić nieori mieszek ale muszę najpierw ściągnąć to ustrojstwo a nie chcę rozwalić przy okazji tej blokady gałki na trzpieniiu
  6. Chyba zostawię tak jak jest. Widziałem zdjęcie tej pokrywy oświetlenia z fabrycznymi otworkami i wydają się nawet mniejsze niż to fi4 więc przesadzać nie ma co bo będzie wiocha. Tylko czy w tych ori dziurawionych nie ma jakichś soczewek albo czegoś podobnego? No nic w każdym razie wyglądało nieźle w ciemnym garażu do tego podświetlony podłokietnik i robi się jak w u-bocie A popielniczkę to dorezam samodzielnie bo pewnie nawet jakbysmy znaleźli ori lampkę to będzie kosztowała niewiele mniej niż ta do ambiente w podsufitce. Szkoda kasy, dwie diody z rezystorami kosztowały mnie 2 złote, teraz jakoś ładnie to ze sobą połączyć, wsunąć we właściwe miejsce i git. kupi się najwyżej ori przesłonę do popielniczki i tadammmm!!
  7. Uchwyt na kubek ma w środku taki pasek (widoczny po otwarciu), świeci on światłem odbitym właśnie od diodek z podsufitki - jeden z kolegów na forum wspominał o tym kiedyś i nawet chyba zdjęcie było. Stąd wogóle moje pytanie, inaczej by mi to do głowy nie przyszło.
  8. akjam, jak wymyśliłeś z tym wiertłem fi 4? wziąłem takie samo ale się zastanawiam czy nie powinno być ciut większe? te plastikowe obwódki wokół diodek ( na tym elemencie co kupiłeś) są ciut większe? zamontowałem sobie to samo i ładnie świeci w okolice lewarka biegów ale już uchwyt na kubek jak wyciągniesz to niespecjalnie odbija ten pasek co jest w środku. zobaczę może przy zdjętej osłonie tych podświetleń i zobaczymy czy jest lepiej. A co do popielniczki z tyłu to nie wiem ale teraz widzę że ta plastikowa zaślepka tunelu z tyłu ma jakieś zaczepy gdzie można coś wsunąć czyli pewno lampkę... tylko jak znaleźć taką? w ETCE nie ma nic Tak na marginesie to jakoś mi się nie podobają te wywiercone otwory, trzeba może pomyśleć jak zrobić fazkę na krawędzi... Szkoda, że nie spróbowałem przed montażem bo może się okazać, że do popielczniki pasowałaby ta sama dioda co do podsufitki...
  9. Ta przesłona do wersji podświetlonej (popielniczki) kosztuje w ASO 25 złotych i jest na zamówienie, w Polsce tego nie mają dlatego trzeba czekać 10 dni. Jeśli chodzi o samo światełko to niestety w serwisie nie byli mi w stanie pomóc. Jeśli występuje to najprawdopodobniej razem z tylną zaślepką tunelu, te zaślepki były różne, niektóre miały sterowanie grzania foteli na tyle więc może takiej trzebaby szukać. Ja przykleję diodę chyba do tej zaślepki tak żeby trafiła akurat na przesłonę, ale to dopiero jak będę ją miał w ręku bo wstrzymałem się z zamawianiem.
  10. Mogę kupić czujnik poziomu spryskiwacza o numerze 9n0 919 376 (taki podał mi sprzedawca), czy to podejdzie zamiast 7M0 919 376 ? Ten który mogę kupić pochodzi z Passata w wersji angielskiej, szczerze mówiąc nie spodziewam się żeby to było zupełnie coś innego no ale skoro inny numer to wolę zapytać. Dzięki z góry
  11. Można ale co z gwarancja jak cos sie stanie,jak juz jechać do anso to niech robią na ich częściach Generalnie nie ma sensu takie ćwiczenie (ASO Audi)- albo wszystko w ASO albo sam kupujesz części i szukasz dobrego warsztatu. Ale w tym szczególnym przypadku (ASO Skoda/VW) nie jest to takie głupie bo robocizna 500PLN to jest dosyć znośny koszt a bądź co bądź zrobią to ludzie, którzy te silniki znają. No i gwarancję na robociznę łatwiej wyegzekwować niż od garażowca. Ale sprawdzał kolega koszt części w tym samym ASO? Coś mi się wydaje, że nawet ASO oscyluje wokół tych 750 złotych, zorganizujesz części znacznie taniej?
  12. U mnie jakoś zapalniczka z tym całym swoim mechanizmem zamykania oraz tą kieszonką stanowią całość i są przykręcone od spodu do tunelu, ale już wybadałem w garażu, że po zdjęciu mieszka od biegów oraz wypchnięciu tej zaślepki pod dźwignią ręcznego mam pełen dostęp do kostki. Także wykorzystam twoje doświadczenie i wepnę się dokładnie tak jak ty. Tylko gdzieś zgubiłem kabel co miałem przygotowany... i musze kupić nowy z resztą tej nieszczęsnej złączki tez jeszcze nie mam. Od razu sobie rozdzielę kabel żeby mieć zasilanie tez do tylnej popielniczki a co z nią dalej to sie jeszcze zobaczy
  13. a to przepraszam
  14. Raptem kilka postów wcześniej znajduje się odpowiedź na twoje pytanie...
  15. To jest rozsądna cena, ja szukam warsztatu gdzie zrobić rozrząd i wypadnie chyba na SSerwis koło Rybnika - już raz u nich byłem i dobrze się spisali więc chyba im dam tę robotę. Wycenili to na 1175 z czego 750 to części
  16. hmmm w B7 Avant a zapewne to to samo co w B6 wchodzą 3 pary nart + 1 para małych poszukaj moze na alledrogo sie trafi oparcie z miejscem na rękaw Czy tam nie ma aby jakiej blachy całkowicie odgradzającej bagażnik? trochę dużo rezania by się z tego zrobiło
  17. Nie kupuj w ASO na własą rękę tylko im zostaw auto w celu usunięcia usterki. I zapłacisz za właściwą część plus robocizna, diagnostyka msi być już wliczona w koszt jeśli u nich naprawiasz. Jak sam zaczniesz kupować po kolei wszystkie części i sam zaczniesz wymieniać to stracisz niepotrzebnie kupę kasy, czasu i nerwów. Szkoda zachodu. Jak nie zadziałały domowe sposoby zdiagnozowania to zostaw niech się ASO martwi,
  18. około 1800 to jest normalna cena w aso za kompletny rozrząd z napinaczem, pompą itd. Bez pasków klinowych do alternator itd.
  19. Do tej pory myślałem, że naprawdę w niczym sie nie orientujesz ale teraz to zaczyna wygladać jak jakaś prowokacja...nie można aż tak niekumać Ale żeby nie było że piszę po próżnicy to Ci powiem, że w książce sewisowej na każdej stronie przewidzianej na wpisy przeglądów w przypadku dodatkowej wymiany rozrządu (oprócz oleju, filtrów itd itp) zaznacza się kratkę 'czynności dodatkowe co 90 tysięcy kilometrów' oraz jest pole do wpisania przy jakim przebiegu został wymieniony pasek zębaty...
  20. Rozumiem, że 8E0 919 063A to jest ten element, który wystarczy kupić i wstawić na właściwe miejsce? Kurcze coraz więcej tych bajerów a ja z robotą leżę i tylko kombinuję co by tu jeszcze...
  21. Jak udało ci się wyjąć zapalniczkę? u mnie bez wyciągania tunelu się chyba nie obejdzie bo mam tą zamykaną zapalniczkę - dlatego chyba łatwiej będzie mi pociągnąć z popielniczki. A widzisz jednak źle napisałem o tych kabelkach, kierunek przepływu ma znacznie dla diody a więc trzeba wybadać gdzie + a gdzie -. Wielkie dzięki za udokumentowanie całego ćwiczenia
  22. A masz napisane kiedy ten pasek został wyprodukowany? Jeśli nie i masz tylko informację, że należy go zamontować przed 2014 rokiem to znaczy, że do tego roku musi zachować właściwości gwarantujące jego prawidłową eksploatację w okresie przewidzianym przez producenta auta.
  23. Podaliście nr WTYCZEK i dla nich podałem wam linki do odpowiedników pinów. Marek Tobie chodzi chyba o GNIAZDKO w które wchodzi wtyczka 893 971 632 - nie znam symbolu gniazdka a nie chce mi się wyciągać podłokietnika aby sprawdzić. Piny tego GNIAZDKA to http://www.allegro.pl/item847188808_piny_pin_konektorki_iso_vw_audi_seat_skoda_bmw_m.html A i ktoś tu pytał o sposób podłączenia ori instalacji pakietu oświetlenie w konsoli środkowej - z tego co pamiętam (i chyba było to opisane gdzieś w tym wątku) ori instalacja dostaje masę i zasilanie z przełącznika świateł. 4B0 972 623 ten właśnie numer mam na złączu od strony podłokietnika i z tego czegoś wystają piny męskie - czyli to będzie gniazdko do którego faktycznie pasują wskazane przez Ciebie piny. A ja potrzebuję wtyk przeciwny czyli chyba właśnie 893 971 632
  24. akjam, ja wczoraj wyniuchałem że ta moja zaślepka w tylnej popielniczce może być zastąpiona inną prześwitującą 8E0 858 433A. Sama lampka jest ponoć jakoś w tunelu zamontowana tylko jeszcze nie wiem dokładnie jak no i jak wygląda. Ale od biedy mając tę przesłonę możnaby chociać diodkę dorezać Mógłby nam tylko ktoś podpowiedzieć czy to ma świecić mniej więcej podobnie jak w przypadku popielniczki przedniej czyli tak ledwo ledwo zauważalnie.[br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 08:38_________________________________________________ Dzięki! Ale teraz mam zagwózdkę bo wtyczka wychodząca od podłokietnika to 4B0 972 623 i tę mam u siebie już z pinami. No i niestety ale te piny z allegro absolutnie w niczym nie przypominają nawet tego co wystaje z tej mojej wtyczki... Prędzej podeszłyby chyba takie http://www.allegro.pl/item847188808_piny_pin_konektorki_iso_vw_audi_seat_skoda_bmw_m.html albo takie http://www.allegro.pl/item859030238_piny_pin_konektorki_mini_iso_vw_audi_seat_skoda_m.html
  25. Dzięki za odzew, teraz jednak mam jeszcze większy mętlik w głowie. Przesłona owszem jest, to jest właśnie to ustrojstwo które przypadkiem mi dziś w rękach zostało. Pytanie teraz skąd oświetlenie?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.