Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. nie musisz demontować tunelu. operacja wogóle jest dość prosta. najpierw wyjmij popielniczkę z tyłu - tam odnajdziesz bez trudu nakrętkę trzymającą podłokietnik do łapy. jak to odkręcisz to wyjmiesz podłokietnik i tadam po robocie. Jeśli masz podświetlenie w podłokciu to jeszcze nie zapomnij wtyczki rozpiąć. Samej łapy nie musisz demotnować więc to na tyle roboty.
  2. raczej równolegle... przy szeregowym bedą swiecic o polowe slabiej... Fabrycznie lampki białe i czerwone podłączone są szeregowo więc nie widzę problemu Dobrze mówi OLO, przy równoległym nie będzie spadku napięcia na drugiej lampce spowodowanego lampką pierwszą. Machnąłem się, pomyślałem jedno a napisałem drugie. Poza tym szeregowo ryzykujemy efekt chińskich lampek choinkowych - siada jedna żarówka a gaśnie wszystko.
  3. Panowie, o jakich rolkach wy mówicie? Przecież multikiera w B6 ma przyciski a nie rolki?
  4. odnowie wg powyższego DIY mój stary (niby sprawny ale czasem auto nie pali na dotyk ) i moge sprzedać za 180 [br]Dopisany: 20 Sierpień 2010, 14:13_________________________________________________ Najlepiej zrobić zdjęcie danej części, wrzucić do corela i odrysować za pomocą linii lub figur geometrycznych. Jeśli choć troszkę orientujesz się w tym programie, na pewno znajdziesz najbardziej odpowiadający Tobie sposób na odwzorowanie symboli (jesli symbol jest nieczytelny, zawsze można poszukać fotki w sieci). Nie polecam trasowania obrazków, bo z tego i tak zawsze kiszka wychodzi. Przerysowanie symboli świateł zajęło mi pół godzinki. Spróbuję wciągnąć fotki do unigraphicsa albo autocada i w obrysować bo w tym mam dość dobrą orientację z racji wykonywanej pracy. Inna sprawa to w jakim formacie przenieść to do drukarni. no chyba ze jakaś zwykła drukarka da radę na tę folię coś nanieść
  5. Niezły kotlet Teoria z winnym dwumasem dość ciekawa U mnie natomiast na fatalne odpalanie pomogła wymiana włącznika świateł Fakt, że od czasu do czasu nie odpali na dotyk ale osobiście uważam, że większość podobnych problemów z odpalaniem pochodzi najprawdopodobniej od pompowtrysków.
  6. Mógłbyś zdradzić jaką techniką odtworzyłeś symbole przełącznika w Corelu? może kiedyś popróbowałbym z radiem czy climatronikiem ale podstawa to odtworzyć wiernie wszystkie znaki żeby potem było co przenosić na folię.
  7. ekekt końcowy jest porażająco dobry może faktycznie kwestia podkładu jak mówią chłopaki ale i tak efekt jest wyśmienity. To co zauważyłem u siebie po wymianie przełącznika na nowy to to, że ten nowy czarny to nie jest taki sam czarny jak te stare elementy. Ten czarny kolor na nowych elementach nie jest już taki wyrazisty moim zdaniem. Twój DIY podsunął mi pomysł o naprawach chociażby przycisków climatronica czy ori radia. Tylko tam jeszcze bardziej może być widać różnicę w stosunku do otoczenia bo to co polakierowałeś samodzielnie wygląda własnie jak te nowsze elementy w Audi. Jeszcze raz wielkie brawa za pomysł i wykonanie
  8. Do białych lampek na dole drzwi (te od podświetlania przestrzeni pod drzwiami po ich otwariciu) jest pociągnięte osobne okablowanie czy można je zapiąć szeregowo z tymi czerwonymi ostrzegawczymi?
  9. Czyżby więc została znaleziona kolejna zmienna warunkująca możliwość zainstalowania tempomatu? Jak narazie wydaje się to być odosobniony przypadek.
  10. Trzeba uważać, bo obiegowe opinie powtarzane koledze przy piwku to jedno ale wywlekanie oczywistej oczywistości do mediów może pociągnąć za sobą konsekwencje. Za publicznie formułowane oskarżenia ponosi się odpowiedzialność więc trzeba mieć dowód "zbrodni" w ręku jeśli chce się samemu unikąć kłopotów. Jak lokalne gazetki zaczną opisywać konkretny przewałek pana miecia to przypuszczam, że ten komisiarz miecio sam prędzej znajdzie ruskich żeby wyprostowali kolegę. Aby rozwiązać jakikolwiek spór należy przede wszystkim zacząć rozmawiać. Jak to nie pomaga to uruchamia się prawem dostępne środki.
  11. No nie do końca tak jest jak piszesz. Po pierwsze już od jakiegoś czasu zapis w umowie o zapoznaniu sie ze stanem techninczym jest niezgodny z prawem a dokładniej nie jest absolutnie wiążący. Przed sądem taki zapis po prostu nie istnieje bo nie zwalnia on sprzedającego od odpowiedzialności za stan techniczny pojazdu. Komis jest firmą i obowiązują go przepisy związane z rękojmią itd. A więc można sobie pisać w umowie co tylko dusza zapragnie ale przed sądem jeśli do tego dojdzie to sprzedawca odpowiada za stan sprzedanego pojazdu. Kupujący nie musi być expertem i to jego prawo chroni. Inna rzecz to wykazanie, że rzekoma usterka było możliwa bądź też nie do wykrycia przez sprzedawcę - to może być bardzo kłopotliwe. Po drugie to tak naprawdę to naszemu koledze pozostaje rozważyć czy opłaca mu się wyremontować auto biorąc na klatę całą sprawę lub też dokładnie wybadać czy zgłoszenie sprawy policji i do sądu bardziej udupi sprzedawcę czy jego samego. I tu jest miejsce dla dobrego prawnika, żeby ocenił ryzyko. koszta związane z procesem sądowym i ewentualne problemy wynikające z nie do końca legalnej transakcji mogą przewyższyć koszta naprawy samochodu więc znowu wracamy do starej prawdy, że za unoszenie się honorem trzeba słono płacić. Jeśli najtaniej wyjdzie naprawić auto to trzeba tak zrobić i tyle. Nie znam nikogo kto dopłaci tylko po to, żeby komuś wymierzyć karę.
  12. Narazie nie mam fotki wlepki ale kiedyś odczytywałem kody i nic tam nie było odnośnie audio. Może w jakiejś bazie po numerze nadwozia dałoby się coś wyniuchać. Mogę podesłać numer na PW jeśli dasz radę to sprawdzić. Z tego co rozumiem ASS miał dodatkowy głośniczek centralny z przodu, jak on jest podpięty pod radio? jak widzę to ma ono tylko wyjście prawa lewa strona a reszta na wzmak.
  13. Wszystko fajnie tylko jakoś nikt nie ma szarej, wszyscy tylko czarna i czarna. Poza tym czy szary 26Z będzie taki sam jak ten z Audi A3?
  14. Witam, Potrzebuję numer przycisku ryglującego drzwi od wewnątrz ( ten co to się znajduje na dzwiach kierowcy przy klamce). THX
  15. Panowie, teraz dopiero wpadłem na ten wątek dzięki któremu znowu nieco mi się rozjaśniło. Najprawdopodobniej mam ori instalację z ośmioma głośnikami pasywnymi zamontowanymi w drzwiach oraz oczywiście nieori radio. Teraz chcę zamontowac Concert II, mam nawet wzmacniacz Harman (ten co to niby jest defacto Nokia, 23 piny) już dokupiony i teraz się zastawiam czy dużo będzie z tym rezania. Konkretnie to mam wątpliwości co do sposobu połączenia głośników z radiem - mam nadzieję, że każde powiedzmy "drzwi" (czyli średnio/niskotonywy + gwizdek) są podpięte osobno bez żadnych mostków? (powinno tak być skoro fade oraz balance pozwalają na wyseparowanie każdej sekcji) gdyby tak było to jedynym problemem w modyfikacji instalacji będzie przeciągnięcie wiązki od radia do wzmaka i z powrotem? (chcę zamontowac wzmaka na fabrycznym miejscu). Mając już ten wzmacniacz nie powinno tez chyba być problemu z wyprowadzeniem na subwoofer pod tylną półkę oraz ewentualnie na głośnik centralny z przodu? Przy okazji bardzo pomocna byłaby mi rozpiska PIN-ów na kostce wzmacniacza (23 piny)
  16. Części produkowane przez wspomnianych producentów a markowane logo Audi i sprzedawane przez sieć autoryzowanych serwisów niekoniecznie są takimi samymi częściami jak te, które Sachs bądź LUK wypuszcza pod swoją marką. Oczywiście nikt ty nie mówi o osobnych liniach produkcyjnych...Sprawa rozgrywa się prawdopodobnie na kontroli jakości, Audi narzuca dostawcy swoje limity akceptowalności lub ogólnikowo poziom jakości produktu, który może być zamarkowany OOOO i im sprzedany. Cała reszta części, która została zdyskwalifikowana przez kryteria Audi ale mieści się w limitach akceptowalności firmy producenckiej jest sprzedawana jako LUK, Sachs czy co tam kto jeszcze woli. Stąd większe prawdopodobieństwo trafienia słabszej części kupionej poza siecią ASO. I niech tu nikt nie będzie zdziwiony, jest to najbardziej oczywista praktyka przy produkcji dosłownie czegokolwiek. Praktycznie żaden wyrób nie jest wolny od wad czy jak to lubię mówić zrobiony "na nominał". Zawsze posiada odchyłki i tak naprawdę tylko od kryterów opłacalności zależy jak duże odchyłki są akceptowane. Tylko w przypadku wybranych charakterystyk mających istotny wpływ np. na bezpieczeństwo są ustalone wyraźne limity po których przekroczeniu część jest odrzucana całkowicie. Nawet przy produkcji łopatek do turbin silników odrzutowych ogromny odestek tych części jest puszczany na montaż z bardzo dużymi przekroczeniami w stosunku do wymagań rysunku czy innych norm. Często zależy to nawet od pilności danego zamówienia itp.
  17. Czyli prawdopodobnie moje 8 głośników w drzwiach wpięte bez wzmaka pod nieori radio to napewno dorabiane? Właśnie dorwałem concerta i czeka mnie trochę przeróbek.
  18. Dwa szybkie pytanka odnośnie MF, potrzebna jest kiera z układem elektronicznym do podłączenia przycisków - to już wiem. Widziałem na zdjęciu, ża da się to ustrojstwo wyjąć więc moje pytanie brzmi czy można dokupić dowolną kierę od B6 z tym modułem i wziąć ten moduł i włożyć do starej kiery co mam? trudno będzie upolować kierę MF w dobrym kolorze i niezajechaną, a tak kupię nawet zajechany szrot byle wyjąć elektronikę. Druga sprawa dotyczy samych przycisków; widziałem już takie które mają w dolnym rzędzie oznaczenia "<" oraz ">" ale również były takie przyciski z ikoną telefonu. I teraz co? które wybrać, i czy ta różnica w funkcjach ma wływ na wymagany moduł kiery czy też cokolwiek innego?
  19. ja próbowałem z dobrym skutkiem. NA allegro są specjalne ściągacze do wycieraczek nawet. Generalnie przy ściągaczu dobrze jest mieć ramiona zatrzymane w górnym położeniu, w zerowym czy dolnym jak kto woli ciężko złapać ściągaczem za ramię.
  20. Poszukuję numeru wtyczki do wzmacniacza 8E5 035 223. Przy okazji proszę również o numer złącza (wtyczki?) do głośnika niskotonowego w bagażniku pod dolną półką podszybia.
  21. gume wyciagniesz podważając ją czymś ostrym gdzieś przy krawędzi. do wymiany gumek w zasadzie nie trzeba rozbierać całego kluczyka
  22. Koledzy, szukałem jakiegokolwiek numeru części przy mieszku zmiany biegów i jedyne co znalazłem to 8e0 863 287A na plastikowej ramce do której przymocowany zszywkami jest mieszek. Niestety tego numeru nie odnajduje mi baza u Gajosa. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? z tego co mi kiedyś w ASO mówili to u mnie gałka i mieszek są razem a całość koło 400PLN kosztuje niestety. Myślałem że chociaż mieszek sobie kupię dedykowany ale problem jest taki że nie mam pojęcia jak gałkę od skórzanego mieszka oddzielić. Może mi ktoś sprawdzić numer jaki podałem wyżej ewentualnie podać inny, właściwy numer gałki/mieszka? z góry dzięki
  23. Na allegro pojawiły się ori mechanizmy, nowe za około 350 złotych (dokładnej ceny nie pamiętam). Oczywiście trzeba przełożyć silnik ale myślę, że to w miare rozsądne rozwiązanie gwarantujące spokój przynajmniej na kilka lat.
  24. marekg odpowiedział(a) na henio temat w Audi A4 B6
    witam, mam pytanie odnośnie głośnika średnio/wysoko tonowego o numerze 8e0 035 411 - właśnie wysokotonowy w tylnych drzwiach mi harczy ale popatrzyłem teraz na cennik u Gajosa i nie wiem co dalej bo oprócz wersji bazowej są jeszcze głośniki z literami na końcu numeru. Oczywiście różnice w cenach są dość spore. Mam u siebie 8 głośników, nie mam wzmaka i fabrycznego radia. W sumie nawet nie wiem czy mam ori głośniki Gdybym podał vin to ktoś by mi sprawdził czy mogłem mieć zwykłą instalację już na wyposażeniu ale bez radia?
  25. osuszacz do wymiany?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.