Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. Witam Moje radio (starszy model Clariona) notabene będące na wykończeniu jest bardzo wrażliwe na wszelkie zakłócenia podowowane przez telefon komórkowy będący w pobliżu. Zastanawiam się czy wszyscy tak mają? telefon leżacy w pobliżu lewarka zmiany biegów czy też zawieszony na uchwycie do szyby co jakisz czas powoduje głośne pyrkanie w głośnikach. Zrobiłem sobie prowizoryczny zestaw głośnomówiący podłączając telefon kablem przez kasetkę ( kaseta -adaptor) ale telefon z aktywnym połączeniem tak sieje że odechciewa się wszelkich zabaw z czymś takimi. Czy normalnie telefon zapięty na przykład na uchwycie przy konsoli środkowej czyli b. blisko radia również tak sieje? Planuję już od dawna zmianę na concerta oraz dołożenie bt ale jeśli telefon ma zamiar tak zakłócac to jaki sens? z góry uprzedzam pytania o telefon, to nie jest pierwszy który tak zakłóca więc przynajmniej z tej strony nie mam podejrzeń. Z góry dzięki za wszelkie sugestie czy spostrzeżenia osób mających concerta i korzystających na codzień z zestawu głośnomówiącego
  2. Kosz będzie pasował, obecne radio wyjmiesz razem z maskownicą dookoła ( to coś co ma chormowaną listwę od góry) a w to miejsce pchasz concerta, który ma tę maskownicę zintegrowaną z panelem jako całość - pod tym względem plug and play. Pytanie z innej strony? masz instalację w samochodzie przewidzianą pod fabryczne radio? masz wzmacaniacz? Jeśli masz ori instalację to pół biedy wystarczy modyfikacja w kostkach a czasami ludzie pod ori instalacje pakują adaptory pod nie ori radia wtedy byłoby jeszcze prosćiej bo tylko wywalić adaptor. Kolejna sprawa to podłącznie CAN do zegarów...
  3. GRazny, RNSa to raczej nie planuję więc moduł np D mi wystarczy, multikiery też raczej nie będzie w najbliższym czasie. Jedyne co jeszcze bym chciał wiedzieć to czy faktycznie będę mógł odebrać połączenie tylko z telefonu czy może da się odebrać naciskając jakiś klawisz na concercie
  4. marekg odpowiedział(a) na wuju temat w Audi A4 B6/B7
    350
  5. Jeszcze jedno pytanko, czy odbiór połączenia mając bt spięte z Concert może nastąpić tylko i wyłącznie z przycisku na telefonie czy też może da się to zrobić jakimś przyciskiem na radio?
  6. Panie i Panowie, wiem stary kotlet ale nikt nie odpowiadał na moje zapytania odnośnie telefonu. Znalazłem jednak ten wątek, który ze względu na tematykę mnie interesującą może być rozwojowy. Czy modu pod telefon komórkowy do naszych audi to coś takiego jak na przykładowej aukcji ? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=929116216 Oprócz tego potrzebny jest oczywiście adaptor pod konkretny telefon oraz ew. uchwyt na tunel. Ktoś wie coś więcej na temat tych instalacji? ciężko mi jest coś konkretnego wyniuchać. WIem że bt jest uniwersalne ale bez sterowania z kiery i tak nie będę miał jak odebrać połączenia więc telefon i tak na wierzchu być musi a te adaptory zazwyczaj mają duży klawisz odbioru połączenia a ponadto jest chyba zasilanie telefonu...
  7. Poduszka pasażera i kierowcy - sprawa oczywista czy są czy nie, widać że jest w kierze a druga w konsoli poduchy boczne - na zewnętrznych boczkach foteli kierowcy i pasażera powinny być plastikowe obudowy i wyraźnie napisane AIRBAG, to kolejne 2 sztuki Kurtyny przednie - na krawędzi dachu nad drzwiami powienieneś mieć również wyraźne oznakowanie AIRBAG po stronie pasażera i kierowcy, czyli kolejne dwie sztuki Domyślam sie że tylne kurtyny są nieco dalej z tyłu przy krawędzi dachu i powinny być wyraźnie oznaczone (tego nie wiem bo nie mam tylnych kurtyn, mam 6 poduszek )
  8. Najpierw się wsłuchiwałem o co wogóle chodzi, gdzie niby ten magiczny efekt, dla którego warto coś takiego kupować i montować. Nie usłyszałem nic... a potem skojarzyło mi się to z Autosanem H9 jak zwalnia hamulec często stoją mi pod domem na przejeździe kolejowym więc pewnie stąd akurat takie skojarzenie. Generalnie nie rozumiem takich wynalazków a jeszcze bardziej ludzi jarających się czymś takim. Trzeba mieć nieźle zryty beret A jak do tego dodać przeraźliwy klekot TDI...
  9. kupiłem na allegro komplet i mam takie same numery zarówno czujnika jak i wtyczki tak jak ty akjam.
  10. Jak wykręciłeś ramię to już wiesz, że to prosta sprawa. Jedyny problem przy zmianie ramion polega bowiem na zdjęciu starych. Często gęsto są tak zapieczone na trzpieniach, że trzeba użyć ściągacza. Potem tylko zakładasz nowe ramię i tadam!!!
  11. Bartku, a jeśli we wszystkich czterech drzwiach mam lampki ostrzegawcze czerwone ale na tylne szybki mam korbki to jest jakaś szansa że komfort podejdzie taki jak jest? Wiem, wiem VAg wszystko ci powie ale ja nie mam do niego dostępu...może gdzieś kiedyś przy okazji sprawdzę. A przy okazji skoro już ciebie pytam to może czytałeś w innym wątku moje zapytanie o elementy instalacji telefonu (na łapie po kablu bez bt)? mam problem znaleźć jakieś informacje
  12. Madbar, nie miałeś nawet czerwonych lampek w drzwiach? myślałem że to standadr skoro w moim golasie są Aczy przypadkiem nie ma potrzeby zmieniać moduł komfortu? nie pamiętam czy wszystkie są w stanie osłużyć dodatkowe oświetlenie?
  13. Zaraz będziecie mieli mnie dość z tymi dziecinnymi pytaniami. No ale jakoś nigdzie nie znalazłem co dokładnie kryje się pod pojęciem podstawowych funkcji modułu bt . Zamontowanie tego to jedno a teraz przynajmniej mnie podoba się ori uchwyt na telefon zamontowany do konsoli środkowej ( przy schowku pasażera) Z tego co wiem to to tego uchwytu montujemy adaptery pod konkretny telefon... np w moim przypadku http://cgi.ebay.pl/Audi-Handy-Adapter-Nokia-6300-Handyschale-Ladeschale-FQ_W0QQitemZ390153927651QQcmdZViewItemQQptZFreisprechanlagen?hash=item5ad6fc7be3 Powiedzcie mi , bo kiedyś już pytałem odnośnie ori telefonu ale nikt nie był w stanie mi odpowiedzieć do czego jest podłączony ten adaptor, przypusczam że jakiś moduł telefonu? jakoś to jest spięte z radiem? Interesują mnie szczegóły tak aby móc oszacować koszty niezbędnych elementów do rezanka. Rozumiem, że działać to będzie tak samo jak wersja z bt tyle że po kablu ale dodatkowo dba o zasilanie telefonu?
  14. Ok wyświetli kontakt ale tylko z lepsiejszym modułem, tak?
  15. Dzięki. A czy bez rns jest możliwość żeby FIS wyświetlił nie tyle numer co zidentyfikował dzwoniącego z listy kontaktów telefonu? Chodzi mi o to, czy mając bt podpięte pod concerta potrzebny byłby moduł o pełnej funkcjonalności czy wogóle nie ma na to szans? Druga sprawa to czy np. Nokia 6300 dobrze daje się sparować z ori modułem?
  16. no faktycznie wygląda to jak ori. No i nie da się wymacać złączki idąc po kabelku? Może ta złączka jest przymocowana do czegoś żeby nie latała po wnętrzu konsoli. Zgłupiałem, mam nadzieję, że pomoże ktoś kto ma ori kratki. Co do przełącznika to daje się to rozebrać ale i tak musiałbyś skądś wziąć nowe więc najlepszym choć nie najtańszym wyjściem jest zakup nowego (350PLN). Może na allegro uda się dorwać taniej jakiś używany w dobrym stanie nawet jakby zepsuty to na przekładkę mógłby być
  17. Dziwna sprawa, ori kratka powinna mieć króciutki kabelek zakończony wtyczką, z resztą wystarczy popatrzeć na allegro na kratki z podświetleniem żeby zobaczyć jak to wygląda. Jeśli jest inaczej to szczerze mowiąc nie wiem o co chodzi, czyżby jakaś wcześniejsza rzeźba? sprawdz czy nie dochodzą jakieś dodatkowe przewody do wyłącznika świateł
  18. Masz kratki z wyprowadzonym kabelkiem czyli podświetlaną wersję? Sprawdź czy masz instalację w samochodzie ale na logikę gdyby była to po prostu kratki byłyby podpięte. Każda kratka ma swoją wtyczke więc musisz podłączyć wszystkie. Najbardziej prawdopodobne jest, że masz w gratisie kratki podświwetlane ale nie załapałeś się na auto z instalacją do nich.
  19. Przepraszam, ale jako że jestem na etapie zmiany manetki pod komputer i w odpowiednim do tego wątku również poruszany jest problem z kontrolką esp i kalibracją po ponownym podłączeniu aku to mam kilka pytań. Ja rozumiem, że jest na to procedura do wykonania VAG ale przecież układ ten dokonuje samokalibracji po przejechaniu kilkudziesięciu metrów? W każdym razie zawsze tak mam po podłączeniu aku że lampka owszem świeci ale szybko gaśnie. Poprawcie mnie ale czy to jest nieprawidłowy tok postępowania? W przypadku mającego problem po wykonaniu kalibracji może wystarczyłoby niczego nie kalibrować tylko po porstu przejechać się kawałek? Czy może po zmianie modułu bez pomocy VAG układ sam się nie kalibruje?
  20. Czy przy dorobieniu multi kiery moduł z podstawowymi funkcjami da radę obsłużyć sterowanie telefonem?
  21. Ok, głos idzie na audio w samochodzie przez radio a do czego podłączyć mikrofon jeśli nie mam rns tylko concerta?
  22. zgadza sie kompecik z wymiana kosztuje okolo 2000Pln http://moto.allegro.pl/item907448289_kolo_dwumasowe_sprzeglo_audi_a4_passat_1_9tdi_av.html Czy ktoś z Was kupował takie zestawy na allegro? cena w sumie godna samego kompletu sprzęgła a przecież w tym jest jeszcze dwumas? co to jakaś promocja czy części niższej jakości?
  23. Oprócz tych dźwięków na wciśniętym do końca sprzęgle nic innego się nie dzieje stąd podejrzane właśnie łożysko i zgadzam się, że jak już się tam zajrzy to lepiej zrobić całość. Dzwoniłem dzisiaj do serwisu Sopa i za wymianę sprzęgła na gotowo 1900 złotych z czego 1380 to komplet sprzęgła. Patrzyłem też na cennik Intercars i szczerze mówiąc to cena 1300 byłaby za sprzęgło LUK, a SACHS kosztuje u nich ponad 2000 choć wiadomo że ta hurtownia ma duże narzuty przy detalicznej sprzedaży. Auto ma przejechane 170 tysięcy kilometrów ale nic szczególnego się nie dzieje co wskazywać by mogło na objawy dwumasa, wiadomo okaże się w praktyce. Jak przebieg wskazuje już niedługo odwiedzę warsztat w celu wymiany rozrządu więc powiem żeby pojeździli i posłuchali co z tym sprzęgłem i czy warto już teraz to ruszać. Dodam, że te dźwięki to poza mną mało kto słyszy w przeraźliwym klekocie tego silnika trudno coś jeszcze wysłyszeć
  24. Witam, Od jakiegoś czasu przy wciśniętym pedale sprzęgła zmieniają się odgłosy dochodzące z silnika tzn słychać jakiś dziwny dźwięk. Podejrzewam łożysko oporowe ale jak znam życie to przy ewentualnej wymianie skończy się na kompletnym sprzęgle. Chciałem zapytać jakiej formy komplet jest godny polecenia, jaki jest koszt oraz mniej więcej robocizna.
  25. Mam pytanko zbliżone już do być może zadanych wcześniej, chodzi o moduł bt podłączony do Concerta II (ew. Syphony II). Auto nie posiada multikiery i zastanawiam się w jaki sposób odbywa się w takim przypadku jakiekolwiek sterowanie? Po prostu nie wiem jak w praktyce działałby taki układ ? Druga sprawa to czy w przypadku podłączania pod Concert bez perspektywy na RNS moduł basic functionality byłby wystarczający? Te z oznaczeniem D są po prostu tańsze a jeśli nie będę w stanie i tak wykorzystać w pełni tego co oferują to szkoda przepłacać, szczególnie że różnica w cenie jest spora.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.