Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. Olej był lany LL a nie serwis w trybie LL. Olej tak czy siak był wymieniany co 15 kkm. Auta w Polsce nie były serwisowane LL, niemcy tego nie dopuścili, przynajmniej kiedyś.
  2. Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania kolego Skąd ci przyszedł do głowy semisynt albo mineral ??? gdzie w tym wątku widzisz to napisane? bo ja napisałem jaki olej lałem wcześniej... Klepania wogóle to nie było jak kupiłem auto i chodziło jeszcze na shellu 0w30 jakimś LL w dodatku. Po wlaniu 5w30 zaczęło lekko klepać przez ok sekundę i tak w zasadzie od dwóch lat. teraz ostatnia wymiana spowodowała, że klepie ze 4 sekundy.
  3. po kilku mam na myśli noc ewentualnie 9 godzin na parkingu zakładowym... Tak czy siak nie powinno klepać co oznacza, że coś już tam jest zużyte i daje o sobie znać. Napewno nie będę lał gęstszego oleju żeby tylko to uciszyć - to jak podgłaśnianie radia celem usunięcia skypienia zawieszenia Ma ktoś orientację co do kosztów związanych z wymianą kompletu popychaczy zaworowych? Inna rzecz, na co mi zwrócil mechanik uwagę to cholerne pryskanie oleju po odkręceniu korka na pracującym silniku. Zdaje się, że autko przechodzi kryzys wieku średniego... Chce ktoś kupić?
  4. przebieg 180 000 autentyczny. Poziom oleju ok
  5. Witam, Po ostatniej wymianie oleju dziwne dziwięki dochodzą spod maski... a mianowicie po kilku godzinach postoju i odpaleniu przez kilka sekund słychać wyraźne klepanie jakby coś pracowało niedostatecznie smarowane. Wcześniej już też tak miałem ale trwało to około 1-2 sekund, teraz niestety trwa to 4-5 sekund. Olej 5w30 Mobil - poprzedio był syst s special v a teraz nieco inny MOBIL SUPER 3000 XE 5W30, w każdym razie spełnia 505.01. Raczej z pewnego źródła bo od kolegi TOM77. Dzięki z góry za wszelkie sugestie , nie wiem czy się tym przejmować czy na spokojnie sprawdzić u mechanika przy najbliższej okazji.
  6. Mam tak samo, szczerze mówiąc wiem już że winny jest EGR i nadaje się do wymiany ale te przymulenia są okresowe. Teraz jeżdzę na odpiętym zaworze i jest spokój. Zawór się po prostu zacina czasem i nie zamyka dopływu spalin wtedy kiedy powinien. W sobotę u P. Sopy wymieniałem olej i przy okazji szef się zainteresował tym EGR i w zasadzie kazał wymienić tyle, że z czyszczeniem kolektora włącznie bo inaczej jak całe to dziadostwo poleci w dolot...
  7. Przepraszam ale przy okazji muszę zapytać, to były AVB z automatem?
  8. Dzięki kolego jechałem akurat na "naszego bielskiego spocika" Opowiadałem kolegom i zastanawialiśmy się kim byłeś :kox: :kox: Pozdro No widzisz zawsze się zastanawiam gdzie ci spotowicze bo przynajmniej dwa razy dziennie śmigam tą trasą ale żadnego nie widziałem. Fakt faktem, że do tej pory jakoś się nie złożyło i nie dotarłem na spot (mało czasu, po pracy zaraz śmigam do domciu). No w każdym razie do nastepnego razu!
  9. Pozdrowienia dla kierownika avanta B6 o numerach WOS...., który mnie dziś około 17 wyprzedzał na jedynce w Bielsku w kierunku Skoczowa
  10. nie, nie jest taki sam. Różnią się na dzień dobry średnicami kanału a więc i kołnierzami pod rury
  11. Dzięki za odzew. Gorzej, że teraz już całkiem nie wiem o co z tym mocowaniem chodzi. Czy przypadkiem to nie jest uż zamontowane jako element nadwozia? Przyznam, że wogóle nie widzę miejsca w samochodzie na te dodatkowe elementy, pod obiciem bagażnika w każdym miejscu przewidzianym dla ucha są idealnie pasujące gniazda pod śruby, po prosut plug and play. Sama wykładzina posiada przetłoczenia jakby wokół ucha, niewielkij głębokości. Do te pory myślałem, że te elementy mocujące służą ustaleniu dystansu tak aby wykładzina wkoło ucha nie ruszała się góra dól ale patrząc na schematy z etki już nic nie rozumiem. Obawiam się, że będę musiał gdzieś wyczaić egzemplarz z tymi uszami i popatrzeć co i jak. Chyba, że ktoś z szanownych forumowiczów byłby w stanie przynajmniej jakieś foto machnąć...
  12. Dzięki za odzew. Sprawdziłem sobie na szybko i te niby podkładki (dokładniej elementy ustalające) wg sklepu gajos kosztują ponad 60 PLN za sztukę czyli więcej niż samo ucho. zmartwiłem się bo kupiłem za 60 złotych nowiutkie uszka na allegro a tu klops z tymi ustalaczami... Przy okazji skoro już jesteśmy przy tych ustalaczach to mogę prosić chociaż o zrzut z ETKI żeby mniej więcej zobaczyć jak to wygląda?[br]Dopisany: 16 Marzec 2010, 21:42_________________________________________________Poproszę o przynajmniej szkic z ETKI odnośnie elementów 8E9813383 lewa stona i 8E9813384 prawa stona - chciałbym wiedzieć jak to wygląda czy to jest po jednym elemencie na stronę czy na każde ucho? Proszę o pomoc w tej sprawie, każda info będzie cenna bo uszy leżą i czekają na montaż a mnie ciągle brakuje tej informacji
  13. Potrzebuję numery śrub mocujących uszy siatki w bagażniku - numer tych uszu 8E0 864 203 Tak przy okazji czy jest ktoś w stanie zrobić foto z bliska zamocowanego ucha? wyniuchałem pod wykładziną miejsce mocowania ale odnoszę wrażnie, że czegoś brakuje tzn ucho powinno chyba wchodzić jakoś głębiej albo sama wykładzina powinna być nieco wyżej. Tak jak jest obawiam się, że kołnierz ucha będzie ponad wykładziną...
  14. marekg odpowiedział(a) na kery temat w Śląskie
    Podaj Podaj proszę jakieś szczegółowe informacje co się stało, generalnie trudno budować opinię o serwisie na podstawie subiektywnych odczuć zamiast w oparciu o konkretne sytuacje.
  15. marekg odpowiedział(a) na kery temat w Śląskie
    A ja już chyba zostanę stałym klientem SSerwis. Mam manuala ale swego czasu miałem dość wioskowych myslicieli odnośnie problemów z samochodem a w zasadzie z diagnostyką błachostki. Oni naprawili raz dwa. Teraz miałem do roboty rozrząd i kilka innych rzeczy i zrobili szybko i dokładnie. Cena... no cóż są napewno droźsi od garażowców ale jednak w wielu przypadkach tańsi niż ASO. Natomiast kompetencją biją wszystkie ASO na głowę i za to im chwała. Wiadomo, że nie będzie 100% przypadków zadowolonych ale tak to już jest. Jeśli chodzi o autoryzację to faktycznie swego czasu ją stracili natomiast od tego roku znowu są na jakiejś liście serwisów VW/Audi , nie wiem czy to jest równoznaczne z autopryzajcą ale wiem, że są zobowiązani do trzymania procedur audi przy przeglądach/naprawach i takich tam. Na przykład nie skasują inspekcji w kompie jeśli nie zrobisz przeglądu a tylko wymienisz olej - wygląda na to, że ich naprawy będą traktowane tak samo jakby były zrobione przez inne ASO
  16. Od dziś jestem posiadaczem pełnego komputra i od razu pytanie, czy tak ma być że przyciskiem reset przechodzimy z poziomu 1 na 2 a nastepne przyciśnięcie powoduje całkowite wyłączenie FIS? szczerze mówiąc myślałem, że wyłączenie pozostawi chociać temperaturę na zewnątrz. A co będzie jeśli wyłączę fis a zacznie się rezerwa paliwa albo ostrzeżenie o jakimś problemie typu płyn do sprysków?
  17. Spać spokojnie to nie będzisz, nawet nie tyle z powodu radia co samochodu bo Audi szybko zmieniają właścicieli jeśli stoją gdzieś pod chmurką... Jeśli chodzi o samo radio to nie wiem jakiej klasy chciałbyś włożyć tego Alpine bo od tego będize zależała chodliwość tego sprzętu - im droższy tym łatwiej się pozbędziesz. Concert szczerze mówiąc też jest poszukiwany, wystarczy popatrzeć na ceny allegro żeby się przekonać, że spokojnie ze 400-500 taki złodziej może wytargać za radio więc interes jest a ludzie tego sprzętu szukają ( bo jak inaczej wytłumaczyć absurdalnie wysoką cenę w porównaniu do Syphony II albo concerta 2din z B7?). Jeszcze jedna sprawa to to, że concerta tak samo łatwo wydłubać z konsoli jak każde inne radio więc zaleta żadna. Są inne marki samochodów gdzie radio jest faktycznie zintegrowane i nie da się wyjąć ale tutaj... Ja bym raczej kupował sprzęt patrząc na jego możliwości, wybór jaki rozważasz tylko w jedym punkcie może skłaniać ku concertowi a mianowicie połączenie z FIS. Wszystko inne wskazuje na niefabryczne radyjko
  18. A tak szczerze mówiąc to nie wiem czym się przejmujesz z tą ceną, chcesz to daj 250 jeśli to cię ucieszy. Koleś z allegro napewno nie opędzlował 100 audic żeby wypruć mikrofony więc ... Możesz zadzwonić i zapytać skąd taka różnica, może ci powie. Filtr paliwa do Forda TDCI kosztuje w serwisie 180 a w sklepie ten sam filtr (pewne źródło) kosztuje 90 złotych. Chcesz to przepłacasz, prosta sprawa Audi samo tego sprzętu nie produkuje tylko ma poddostawców, a kto takiemu zabroni czasem komuś puścić bokiem trochę towaru?
  19. mikrofon i tak idzie bezpośrednio do bt, nie przez radio
  20. A co za różnica jaka cena, to raczej nad ceną ASO należałoby się zastanowić. Nowy Concert II figuruje w Etce z ceną przekraczającą 3000PLN ( inna rzecz że niedostępny) a dla porównania na allegro nowy Symphony II (jakaś firma, mają tego więcej) zapakowany itd itp kosztuje ok 400 złotych. Widocznie jakiś import z pominięciem Kulczyka...
  21. W samochodzie mam fabrycznego concerta ( II ). Z boku konsoli mam fabrycznie zamontowany adapter pod telefon, ale korzystam z zestawu HF wyłącznie za pośrednictwem bluetooth. Wchodząc do samochodu nie muszę nawet wyjmować telefonu z kieszeni - wystarczy włączyć zapłon i po chwili zestaw jest już gotowy do działania. Jakość dźwięku jest bardzo dobra - nic nie trzeszczy, nic nie szumi, nic nie "pyrka". W momencie nawiązania połączenia radio automatycznie wycisza audycję i w głośnikach słychać tylko rozmówcę. W tej chwili nie wyobrażam sobie nie mieć czegoś takiego w samochodzie :> -- Pozdrawiam. Sławek A masz może sterowanie z kierownicy? Jeśli nie to jak odbierasz połączenie? słyszałem że w takim przypadku trzeba jednak odbierać z telefonu
  22. Nie zagrają na 100% choćby ze względu na to że concert nie ma wyprowdzenia na tyl, jedynie na przód. Aktywny tył jest na innych pinach. Jeśli jakimś cudem miałbyś ori wzmacniacz w samochodzie to i tak trzeba odpowiednio poprzepinać kable na wtyczkach, jeśli nie masz wzmaka to po pierwsze montaż jego samego a potem dopiero poprawki na kablach. Plus podłączenia CAN oczywiście bo inaczej nici z podświetlenia i będize się wyłączać radyjko.
  23. Ale ori wzmaka można wyrwać za 100-150 plnów na allegro więc nie tak źle. Niskotonowy do bagażnika w podobnych pieniądzach więc robi się fajnie. Najgorzej z radiem, regularna cena 500, czasem trafi się okazja za 250-300 ale trzeba polować
  24. http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_podlaczenie_can_z_zegarow_do_radia-t22520.0.html
  25. Jeśli masz kabel poprowadzony od zagarów i po wyjęciu radia widzisz trzecią, małą kostkę to po podpięciu do concerta powinno działać ( oczywiście z pomocą VAGa trzeba zmienić kodowanie). Jeśli nie masz wyprowadzenia na CAN to musisz dorezać, jest o tym wątek nawet ostatnio dość poczytny.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.