Treść opublikowana przez marekg
-
[B6 AVB] Klepie po odpaleniu na zimno
Olej był lany LL a nie serwis w trybie LL. Olej tak czy siak był wymieniany co 15 kkm. Auta w Polsce nie były serwisowane LL, niemcy tego nie dopuścili, przynajmniej kiedyś.
-
[B6 AVB] Klepie po odpaleniu na zimno
Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania kolego Skąd ci przyszedł do głowy semisynt albo mineral ??? gdzie w tym wątku widzisz to napisane? bo ja napisałem jaki olej lałem wcześniej... Klepania wogóle to nie było jak kupiłem auto i chodziło jeszcze na shellu 0w30 jakimś LL w dodatku. Po wlaniu 5w30 zaczęło lekko klepać przez ok sekundę i tak w zasadzie od dwóch lat. teraz ostatnia wymiana spowodowała, że klepie ze 4 sekundy.
-
[B6 AVB] Klepie po odpaleniu na zimno
po kilku mam na myśli noc ewentualnie 9 godzin na parkingu zakładowym... Tak czy siak nie powinno klepać co oznacza, że coś już tam jest zużyte i daje o sobie znać. Napewno nie będę lał gęstszego oleju żeby tylko to uciszyć - to jak podgłaśnianie radia celem usunięcia skypienia zawieszenia Ma ktoś orientację co do kosztów związanych z wymianą kompletu popychaczy zaworowych? Inna rzecz, na co mi zwrócil mechanik uwagę to cholerne pryskanie oleju po odkręceniu korka na pracującym silniku. Zdaje się, że autko przechodzi kryzys wieku średniego... Chce ktoś kupić?
-
[B6 AVB] Klepie po odpaleniu na zimno
przebieg 180 000 autentyczny. Poziom oleju ok
-
[B6 AVB] Klepie po odpaleniu na zimno
Witam, Po ostatniej wymianie oleju dziwne dziwięki dochodzą spod maski... a mianowicie po kilku godzinach postoju i odpaleniu przez kilka sekund słychać wyraźne klepanie jakby coś pracowało niedostatecznie smarowane. Wcześniej już też tak miałem ale trwało to około 1-2 sekund, teraz niestety trwa to 4-5 sekund. Olej 5w30 Mobil - poprzedio był syst s special v a teraz nieco inny MOBIL SUPER 3000 XE 5W30, w każdym razie spełnia 505.01. Raczej z pewnego źródła bo od kolegi TOM77. Dzięki z góry za wszelkie sugestie , nie wiem czy się tym przejmować czy na spokojnie sprawdzić u mechanika przy najbliższej okazji.
-
[B6 AVF] Problem z doładowaniem
Mam tak samo, szczerze mówiąc wiem już że winny jest EGR i nadaje się do wymiany ale te przymulenia są okresowe. Teraz jeżdzę na odpiętym zaworze i jest spokój. Zawór się po prostu zacina czasem i nie zamyka dopływu spalin wtedy kiedy powinien. W sobotę u P. Sopy wymieniałem olej i przy okazji szef się zainteresował tym EGR i w zasadzie kazał wymienić tyle, że z czyszczeniem kolektora włącznie bo inaczej jak całe to dziadostwo poleci w dolot...
-
[B6 AVB] Problem z automatyczną skrzynią(czujnik czy pada skrzynia?)
Przepraszam ale przy okazji muszę zapytać, to były AVB z automatem?
-
Spotkania na drodze
Dzięki kolego jechałem akurat na "naszego bielskiego spocika" Opowiadałem kolegom i zastanawialiśmy się kim byłeś :kox: :kox: Pozdro No widzisz zawsze się zastanawiam gdzie ci spotowicze bo przynajmniej dwa razy dziennie śmigam tą trasą ale żadnego nie widziałem. Fakt faktem, że do tej pory jakoś się nie złożyło i nie dotarłem na spot (mało czasu, po pracy zaraz śmigam do domciu). No w każdym razie do nastepnego razu!
-
Spotkania na drodze
Pozdrowienia dla kierownika avanta B6 o numerach WOS...., który mnie dziś około 17 wyprzedzał na jedynce w Bielsku w kierunku Skoczowa
-
[ALL B6] Zawór EGR PIERBURG, zamazane numery ?
nie, nie jest taki sam. Różnią się na dzień dobry średnicami kanału a więc i kołnierzami pod rury
-
[ALL B6] Uszy siatki bagażnika
Dzięki za odzew. Gorzej, że teraz już całkiem nie wiem o co z tym mocowaniem chodzi. Czy przypadkiem to nie jest uż zamontowane jako element nadwozia? Przyznam, że wogóle nie widzę miejsca w samochodzie na te dodatkowe elementy, pod obiciem bagażnika w każdym miejscu przewidzianym dla ucha są idealnie pasujące gniazda pod śruby, po prosut plug and play. Sama wykładzina posiada przetłoczenia jakby wokół ucha, niewielkij głębokości. Do te pory myślałem, że te elementy mocujące służą ustaleniu dystansu tak aby wykładzina wkoło ucha nie ruszała się góra dól ale patrząc na schematy z etki już nic nie rozumiem. Obawiam się, że będę musiał gdzieś wyczaić egzemplarz z tymi uszami i popatrzeć co i jak. Chyba, że ktoś z szanownych forumowiczów byłby w stanie przynajmniej jakieś foto machnąć...
-
[ALL B6] Uszy siatki bagażnika
Dzięki za odzew. Sprawdziłem sobie na szybko i te niby podkładki (dokładniej elementy ustalające) wg sklepu gajos kosztują ponad 60 PLN za sztukę czyli więcej niż samo ucho. zmartwiłem się bo kupiłem za 60 złotych nowiutkie uszka na allegro a tu klops z tymi ustalaczami... Przy okazji skoro już jesteśmy przy tych ustalaczach to mogę prosić chociaż o zrzut z ETKI żeby mniej więcej zobaczyć jak to wygląda?[br]Dopisany: 16 Marzec 2010, 21:42_________________________________________________Poproszę o przynajmniej szkic z ETKI odnośnie elementów 8E9813383 lewa stona i 8E9813384 prawa stona - chciałbym wiedzieć jak to wygląda czy to jest po jednym elemencie na stronę czy na każde ucho? Proszę o pomoc w tej sprawie, każda info będzie cenna bo uszy leżą i czekają na montaż a mnie ciągle brakuje tej informacji
-
[ALL B6] Uszy siatki bagażnika
Potrzebuję numery śrub mocujących uszy siatki w bagażniku - numer tych uszu 8E0 864 203 Tak przy okazji czy jest ktoś w stanie zrobić foto z bliska zamocowanego ucha? wyniuchałem pod wykładziną miejsce mocowania ale odnoszę wrażnie, że czegoś brakuje tzn ucho powinno chyba wchodzić jakoś głębiej albo sama wykładzina powinna być nieco wyżej. Tak jak jest obawiam się, że kołnierz ucha będzie ponad wykładziną...
-
SSerwis Sopa-Rybnik
Podaj Podaj proszę jakieś szczegółowe informacje co się stało, generalnie trudno budować opinię o serwisie na podstawie subiektywnych odczuć zamiast w oparciu o konkretne sytuacje.
-
SSerwis Sopa-Rybnik
A ja już chyba zostanę stałym klientem SSerwis. Mam manuala ale swego czasu miałem dość wioskowych myslicieli odnośnie problemów z samochodem a w zasadzie z diagnostyką błachostki. Oni naprawili raz dwa. Teraz miałem do roboty rozrząd i kilka innych rzeczy i zrobili szybko i dokładnie. Cena... no cóż są napewno droźsi od garażowców ale jednak w wielu przypadkach tańsi niż ASO. Natomiast kompetencją biją wszystkie ASO na głowę i za to im chwała. Wiadomo, że nie będzie 100% przypadków zadowolonych ale tak to już jest. Jeśli chodzi o autoryzację to faktycznie swego czasu ją stracili natomiast od tego roku znowu są na jakiejś liście serwisów VW/Audi , nie wiem czy to jest równoznaczne z autopryzajcą ale wiem, że są zobowiązani do trzymania procedur audi przy przeglądach/naprawach i takich tam. Na przykład nie skasują inspekcji w kompie jeśli nie zrobisz przeglądu a tylko wymienisz olej - wygląda na to, że ich naprawy będą traktowane tak samo jakby były zrobione przez inne ASO
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Od dziś jestem posiadaczem pełnego komputra i od razu pytanie, czy tak ma być że przyciskiem reset przechodzimy z poziomu 1 na 2 a nastepne przyciśnięcie powoduje całkowite wyłączenie FIS? szczerze mówiąc myślałem, że wyłączenie pozostawi chociać temperaturę na zewnątrz. A co będzie jeśli wyłączę fis a zacznie się rezerwa paliwa albo ostrzeżenie o jakimś problemie typu płyn do sprysków?
-
[B6 AWX] Wybór radia orginał concert II czy jakiś inny np Alpine
Spać spokojnie to nie będzisz, nawet nie tyle z powodu radia co samochodu bo Audi szybko zmieniają właścicieli jeśli stoją gdzieś pod chmurką... Jeśli chodzi o samo radio to nie wiem jakiej klasy chciałbyś włożyć tego Alpine bo od tego będize zależała chodliwość tego sprzętu - im droższy tym łatwiej się pozbędziesz. Concert szczerze mówiąc też jest poszukiwany, wystarczy popatrzeć na ceny allegro żeby się przekonać, że spokojnie ze 400-500 taki złodziej może wytargać za radio więc interes jest a ludzie tego sprzętu szukają ( bo jak inaczej wytłumaczyć absurdalnie wysoką cenę w porównaniu do Syphony II albo concerta 2din z B7?). Jeszcze jedna sprawa to to, że concerta tak samo łatwo wydłubać z konsoli jak każde inne radio więc zaleta żadna. Są inne marki samochodów gdzie radio jest faktycznie zintegrowane i nie da się wyjąć ale tutaj... Ja bym raczej kupował sprzęt patrząc na jego możliwości, wybór jaki rozważasz tylko w jedym punkcie może skłaniać ku concertowi a mianowicie połączenie z FIS. Wszystko inne wskazuje na niefabryczne radyjko
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
A tak szczerze mówiąc to nie wiem czym się przejmujesz z tą ceną, chcesz to daj 250 jeśli to cię ucieszy. Koleś z allegro napewno nie opędzlował 100 audic żeby wypruć mikrofony więc ... Możesz zadzwonić i zapytać skąd taka różnica, może ci powie. Filtr paliwa do Forda TDCI kosztuje w serwisie 180 a w sklepie ten sam filtr (pewne źródło) kosztuje 90 złotych. Chcesz to przepłacasz, prosta sprawa Audi samo tego sprzętu nie produkuje tylko ma poddostawców, a kto takiemu zabroni czasem komuś puścić bokiem trochę towaru?
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
mikrofon i tak idzie bezpośrednio do bt, nie przez radio
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
A co za różnica jaka cena, to raczej nad ceną ASO należałoby się zastanowić. Nowy Concert II figuruje w Etce z ceną przekraczającą 3000PLN ( inna rzecz że niedostępny) a dla porównania na allegro nowy Symphony II (jakaś firma, mają tego więcej) zapakowany itd itp kosztuje ok 400 złotych. Widocznie jakiś import z pominięciem Kulczyka...
-
[ALL B6] Radio a telefon komórkowy - zakłócenia
W samochodzie mam fabrycznego concerta ( II ). Z boku konsoli mam fabrycznie zamontowany adapter pod telefon, ale korzystam z zestawu HF wyłącznie za pośrednictwem bluetooth. Wchodząc do samochodu nie muszę nawet wyjmować telefonu z kieszeni - wystarczy włączyć zapłon i po chwili zestaw jest już gotowy do działania. Jakość dźwięku jest bardzo dobra - nic nie trzeszczy, nic nie szumi, nic nie "pyrka". W momencie nawiązania połączenia radio automatycznie wycisza audycję i w głośnikach słychać tylko rozmówcę. W tej chwili nie wyobrażam sobie nie mieć czegoś takiego w samochodzie :> -- Pozdrawiam. Sławek A masz może sterowanie z kierownicy? Jeśli nie to jak odbierasz połączenie? słyszałem że w takim przypadku trzeba jednak odbierać z telefonu
-
[ALL B6] Montaż Concert II
Nie zagrają na 100% choćby ze względu na to że concert nie ma wyprowdzenia na tyl, jedynie na przód. Aktywny tył jest na innych pinach. Jeśli jakimś cudem miałbyś ori wzmacniacz w samochodzie to i tak trzeba odpowiednio poprzepinać kable na wtyczkach, jeśli nie masz wzmaka to po pierwsze montaż jego samego a potem dopiero poprawki na kablach. Plus podłączenia CAN oczywiście bo inaczej nici z podświetlenia i będize się wyłączać radyjko.
-
[ALL B6] Montaż Concert II
Ale ori wzmaka można wyrwać za 100-150 plnów na allegro więc nie tak źle. Niskotonowy do bagażnika w podobnych pieniądzach więc robi się fajnie. Najgorzej z radiem, regularna cena 500, czasem trafi się okazja za 250-300 ale trzeba polować
-
[ALL B6] Montaż Concert II
http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_podlaczenie_can_z_zegarow_do_radia-t22520.0.html
-
[ALL B6] Montaż Concert II
Jeśli masz kabel poprowadzony od zagarów i po wyjęciu radia widzisz trzecią, małą kostkę to po podpięciu do concerta powinno działać ( oczywiście z pomocą VAGa trzeba zmienić kodowanie). Jeśli nie masz wyprowadzenia na CAN to musisz dorezać, jest o tym wątek nawet ostatnio dość poczytny.