Treść opublikowana przez marekg
-
[B6 AWX] Dziwne zachowanie podczas przyśpieszania
Najpierw odłącz i zobacz czy to on faktycznie powoduje objawy jakie opisałeś. U kolegi TOM77 czyli naszego forumowego sprzedawcy ostatnio pytałem to EGR Pierburga kosztował 460PLN. ORI z ASO kosztuje coś między 800-900. Jeśli chodzi o naprawę to nikt chyba tego nie próbował. Niektórzy decydowali się na czyszczenie ale to raczej nie pomaga na dłużej. Jeśli się zacina to generalnie do wywalenia. Można też całkowicie zaślepić i jeździć cały czas na czystym powietrzu. Ale jak powtarzam , najpierw się upewnij, że to faktycznie to. Szkoda wydawać pieniądze na coś co działa dobrze.
-
[B6 AWX] Dziwne zachowanie podczas przyśpieszania
Ja (z autopsji) próbowałbym zobaczyć co się będzie działo przy odłączonym EGR. Dziwne przymulenia samoistnie przechodzące i znowu się pojawiające a nie generujące błędów właśnie były spowodowane zacinaniem się zaworu. Zaraz ktoś bardziej wnikliwy skomentuje mnie, że cokolwiek by się z autem nie działo to każę EGR odłączać ale co tam u mnie właśnie tam trzeba było szukać winowajcy. A ten konkretny przypadek wydaje się podobny do mojego.
-
[ALL B6] Tylna półka pod subwoofer
Nie mam, wogóle nie miałem suba ale teraz założyłem concerta i podpiąłem tył przez wzmacniacz harman (nokia?) i chcę dołozyć suba pod ten system. Obecnie półka z tyłu nie ma dziury pod głośnik a tylko lekkie przetłoczenie. Z tego co się orientuję sub do audi sound system czy bose montuje się jednakowo?
-
[ALL B6] Tylna półka pod subwoofer
ok dzięki. Ale oznaczenie koloru ja podałem jest 26Z , nie 2G7. Przynajmniej takie mam na wszystkich możliwych elementach wnętrza. Jeśli dobrze pamiętam to nazywa się swing? Być może dla półki jest inne onzaczenie niż 26Z. Z obrazka wnioskuję, że maskownica suba jest osobnym elementem (10), prosiłbym o numer dla tego elementu. dzięki jeszcze raz
-
[ALL B6] Tylna półka pod subwoofer
Potrzebny numer tylnej półki do sedana B6 z kratką na głośnik niskotonowy. kolor 26Z Chyba, że można samą kratkę kupić?
-
[ALL B6] Kołysanie nadwozia i pływanie tyłu
No i jestem po dogłębnej diagnostyce w SSerwis - 4 osoby jeździły i wg nich jest wszystko tak jak powinno być Nic nie znaleźli, zawias jest bez zarzutu. Być może opony potrafią nieco namieszać ale poza tym nie ma nic do czego możnaby się przyczepić. Zastanawiam się czy jakaś usterka ESP mogłaby wchodzić w grę? ale kotrolka się nie zapala więc chyba nie. Ładnie mnie zbiło z tropu już teraz... Jedyny pozytywny aspekt sprawy to taki, że zawias B6 nawet po 200 000 na naszych drogach jest bez zarzutu.
-
[B6 AVB] Szarpie przy ruszaniu
Prawa strona silnika (ta po której jest EGR ). Nieco z tyłu silnika tak gdzieś w pobliżu plecionki jest wetknięty w kadłub silnika ten właśnie czujnik. nie jest wkręcany a tylko zakontrowany taką wsuwką. Wymiana jest dość prosta, najlepiej na zimnym silniku wyciągnąć stary czujnik uprzednio wyciągając wsuwkę w pogotowiu mając palec drugiej ręki aby zatkać szybko gniazdo czujnika żeby cały płyn nie poleciał (dla palca lepszy będzie zimny silnik ). No i wtykasz szybko nowy czujnik. Płynu aż tak dużo nie wyleci więc nie trzeba odpowietrzać, natomiast dobrze jest mieć trochę G12 bo napewno trzeba uzupełnić w zbiorniku wyrównawczym.
-
[B6 AWX] Szarpanie silnikiem
Podaj więcej szczegółów. Jakieś okoliczności ? nie wiem jak pada deszcz czy niezależnie od warunków? na zimnym silniku czy na ciepłym też? ma na to wpływ jakieś szczególne zachowanie kierowcy? (ostrzejsze dodanie gazu na przykład). kiedy wymieniane były filtry? itd itp. Wszystkie szczegóły mogą być istotne. Nie działo się wcześniej nic co mogłoby spowodować problemy z autem? (tankowanie na gorszej stacji, cokolwiek) Może masz jakieś zabezpieczenie w samochodzie, które szwankuje i zaczyna mieszać komputerowi próbując odciąć zapłon? A tak wogóle to najprościej będzie poszukać VAG i diagnozować profesjonalnie a nie z fusów
-
[B6 AVB] Szarpania podczas jazdy
VAG to nie tylko sczytywanie/kasowanie błędów ale przede wszystkim diagnostyka. Możesz mieć listę błędów na kilka stron wydruku a żadna kontrolka ci się nie zapali
-
[B6 AVF] Problem z dopasowaniem climatronika
Znajdz panel od B6 (a ten co masz sprzedaj) bo faktycznie będzie problem z grzaniem tylnej szyby (nie wiem czy to jedyny taki problem). Przy nowym panelu z tego co mi wiadomo i tak trzeba zrobić jego adaptację więc nic nie zadziała plug&play nawet jeśli weźmiesz ten od B6. Aaa i nie gmeranie w FIS (ale Ty pleciesz) tylko VAGiem trzeba się pobawić.
-
[ALL B6/B7] Zachowanie napędu podczas parkowania/skrecania w uliczki/manewrów
Zamieszam w temacie jeszcze bardziej ale powiem, że opisując swoje problemy z zawiasem w jednym z wątków właśnie oprócz wielu innych objawów pojawiło się również coś podobnego. Przy parkowaniu przy skręcie tył jakby uskoczył, wiadomo prędkość mała itd więc tym bardziej szok. Aaaa miałem namieszać w temacie no więc ja mam FWD !
-
[ALL B7] Wymiana samych piór? Możliwe ?
do zestawu AERO produkowanego przez SWF (czyli ori z ASO) można kupić zestaw naprawczy w postaci samych gumek. Skoro tam się da to może i tutaj, w końcu bardzo podobne wycieraczki. Aczkolwiek nawet drobne detale budowy różniące te wycieraczki mogą to uniemożliwić
-
SSerwis Sopa-Rybnik
Udało mi się pogadać z mechanikiem (Pan Jacek), załatwił z szefem, że mogłem zawieść samochód od razu bez czekania na termin i będą po prostu wnikać w temat. Wiadomo, że nie każda usterka jest prosta do zdiagnozowania i tak pewno jest u mnie tym razem tylko w sumie szkoda, że musiałem drugi raz zrywać się z rana, ganiać żonę drugim samochodem w te i nazad a potem spóźniać się do pracy. Ale ciągle mam nadzieję, że znajdą co jest nie tak. Nie znam nikogo innego w regionie komu mógłbym zaufać, że wie co robi. Przynajmniej jeśli chodzi o Audi. Wydaje mi się, że Pan Sopa mocno siedzi w skrzyniach i silnikach i to jest właśnie jego mocna strona. Chociaż może też nie każdy przypadek trafia po prostu w ręce szefa. Napewno nie mam zamiaru tutaj na SSerwis wieszać psów bo nie mam ku temu powodu, do tej pory byłem zadowolony a suma sumarum dalej sprawdzają mi ten samochód.
-
[ALL B5] Uszkodzone zawieszenie po wypadku
Geometria to nie tylko zbieżność ale też kilka innych parametrów. Z przodu pochylenia koła akurat się nie reguluje ( nie mam 100% pewności w B5 ale nie spodziewam się). Jeśli masz faktycznie nowe wahacze to faktycznie można zostawić ale ta strona, którą walnąłeś to wątpię żeby nie było ruszone nic poza dolnym. Można popatrzeć na drążki kierownicze, itd. Generalnie lepiej żeby nie poszło po półosiach dalej. Ale samo łożysko bardzo prawdopodobnie, że z czasem się posypie.
-
[ALL B5] Uszkodzone zawieszenie po wypadku
Ciężko wnioskować co mogło pójść skoro wahacz aż ci wygięło. Na początek wypada pogratulować rozsądku a zaraz potem znajomości ortografii. Osobiście nie zostawiłbym ani jednego z tych wahaczy, które tam masz. A skoro jedna strona to i druga. Nadto oczywiście czeka cię próba ustawienia geometrii i oby się udało. Jeśli nie od razu to całkiem niedługo odezwie się łożysko. To tak na początek.
-
[B6 AVB] Szarpie przy ruszaniu
wiem, że to raczej naiwne ale tak tylko dla sprawdzenia weź i odłącz EGR i zobacz jak będzie ruszał
-
[B6 AVB] Szarpie przy ruszaniu
Jak dodasz dużo więcej gazu przy ruszaniu to też musisz to sprzęgło delikatniej traktować? A czy przymula samochód w trakcie jazdy przy wciśnięciu gazu i zbiera się z opóźnieniem? wyłącz tempomat i pobaw się trochę, zobacz jak reaguje. A druga sprawa to znajdź jakiegoś diagnostę, sprawdźcie VAGiem co tam się dzieje zanim cokolwiek wlejesz. Szkoda pieniędzy na jakieś środki póki nie wiesz co tak naprawdę się dzieje.
-
[ALL B5] CAN dla radia w poliftowym liczniku Jaeger
Z tego co mi wiadomo to w przypadku B5 podstawowa sprawa to emulator CAN. Bez tego nie będziesz miał po prostu skąd go wziąć aby podpiąć CAN-H i CAN-L do radyjka. Coś mi się obiło o uszy o jakimś totalnym druciarstwie żeby było podświetlenie bez emulatora ale tego to chyba nikt rozsądny na forum Ci nie poleci.
-
[ALL B6] Problem z numerem VIN, pomóżcie!
a ta wspomniana tabliczka znamionowa to rozumiem, że chodzi o VIN wybity na środku ściany grodziowej? bo jako takiej tabliczki w sensie dosłownym to chyba nie ma. dodatkowe info zawiera naklejka właśnie po prawej stronie.
-
[ALL B6] Mocowanie wycieraczki przedniej szyby
Zapiekaniu się wycieraczek winien jest mechanizm korbowy a dokładniej tuleje, w których obracają się sworznie. I jeżeli dopadł cię problem tej natury to musisz albo czyścić tak jak to jest opisane w jednym z wątków działu Zrób to sam albo wymienić mechanizm na nowy. Same ramiona z piórami nie mają nic do tego.
-
SSerwis Sopa-Rybnik
No powiedzmy, że tym razem firma mnie rozczarowała a w zasadzie jej podejście. A żeby nie być gołosłownym to powiem że: - mechanik odbierający samochód niewiele z tego co zgłaszałem przekazał temu, który się autem zajmował (może to po części moja wina bo w sobotę oddawałem auto umówione na poniedziałek - inaczej nie moge). na skutek tego ten ostatni nie bardzo wiedział co dokładnie dzieje się z samochodem tak samo jak nie miał pojęcia co było już w aucie robione a co nie i jak się ono zachowywało na innych oponach - Panowie z SSerwis uwinęli się w pół dnia (jeśli nie szybciej) i z radością oznajmili telefonicznie, że auto jest do odbioru. Na moje pytanie co jest zrobione powiedzieli, że geometria zawieszenia. Wyraziłem powątpiewanie w trafność diagnozy ale nich im będzie, ponoć są dobrzy (i do tej pory byli). Skasowali 360 i do widzenia. - dzwonię wczoraj do nich bo auto dalej nie jeździ jak trzeba a już właściwy dla sprawy mechanik pyta a co sie właściwie dzieje???!!! po wysłuchaniu pyta czy ja robiłem przegląd bo może amortyzatory są klęknięte???? to jak on ustawiał tę geometrię, że nie widział nowych amortyzatorów? - najbliższy termin na 12 października, oczywiście "mój"mechanik jeszcze obiecuje zapytać szefa co dalej z tym autem robić i na kiedy można przyjechać. a ja w tym czasie boje się autem jeździć bo buja mnie na wszystkie strony. Miał być zrobiony przegląd zawieszenia a tu się okazuje, że amory niesprawdzone, luzy zapewne tez nie bo w tym aucie przecież trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać a tu pewno skończyło się na pobieżnych oględzinach. I teraz już nawet nie wiem czy jest sens się bujać z Żor do Rydułtów bo skończy się na wymianie dosłownie wszystkiego za 2 razy większe pieniądze niż u innego mechanika. W sumie nie mam pretensji, że nie znaleźli od razu przyczyny ale mogli chociaż zadzwonić, podpytać co się dzieje skoro nie było to jasne. Auto mogło stać u nich dłużej tak aż znajdą co jest grane. Ale łatwiej było skasować 360 i odesłać w diabły a na kanał wziąć następnego klienta do zrobienia szybkiego i łatwego przeglądu za 500pln. I tak się ten biznes kręci. Korzystają z tego, że się ludzie napalili na OOOO jak szczerbaty na suchary i doskonale wiedzą, że mało kto tak naprawdę potrafi to naprawiać. Skutek jest taki, że mam zamiar sprzedać samochód po usunięciu problemu z zawiasem.
-
[ALL B6] Kołysanie nadwozia i pływanie tyłu
Dziś wypróbowałem opony poprzekładane tył na przód i odwrotnie. Dalej to samo ale przy okazji potworny szum opon, więc chyba szybko wrócę z nimi na swoje miejsce. Mam zamiar kupić nowe opony ale trochę ich szkoda zakładać do auta, w którym ewidentnie coś jest nie tak. Poza tym opony jak po mojemu to raczej nie będą powodować takiego bujania samochodem na boki. Generalnie auto zbyt łatwo daje się wzbudzić w takie kołysanie a opony w kiepskim stanie mogą conajwyżej pogłębiać ten efekt. Być może muszę zwrócić uwagę na to co się dzieje z przodu bo kąty pochylenia są niestety poza zakresem (oba lekko poza tolerancję) no i chyba jest lekka niesymetria w tłumieniu. Coś tak dziwnie czuję, że skończy się na wymianie wahaczy z przodu ( czy to przywróci prawidłowe pochylenie?), amortyzartorów. Pewnie dojdzie coś z tyłu no i na koniec nowe opony. I tym optymistycznym akcentem ogrodzenie działki szlag trafi.
-
SSerwis Sopa-Rybnik
Niestety ale po początkowym zachwycie nad SSerwis przyszedł czas na otrzeźwienie. Z przykrością trzeba stwierdzić, że idą na ilość coraz bardziej. Czas oczekiwania na wizytę 2-3 tygodnie po czym odwalają kaszanę aby tylko wyciągnąć pieniądze. Coraz mniejsze zaangażowanie w rozwiązywanie problemu a coraz większa pazerność. Z resztą przy tej ilości klientów kto by się nadmiernie starał...
-
[ALL] Audi Concert Cd
To coś za 40 PLN to pewnie jakaś przejściówka stosowana przy zamianie ori radia na niefabryczne. W twoim przypadku raczej zbyteczna. Do CAN BUS potrzebujesz adaptor, który swoje kosztuje (nawet więcej niż podałeś) dlatego myślę, że warsztat na ten moment nie do końca czai o co chodzi. No chyba, że leży im taki adaptor i nie mają co z nim zrobić i dlatego chcą go puścić za 40 pln w co osobiście wątpię.
-
[ALL B6] Kołysanie nadwozia i pływanie tyłu
No dobra, opowieści ciąg dalszy (dlaczego zawsze na mnie trafiają najtrudniejsze przypadki ?!@$%Y$%). Auto czekało na swoją kolej w SSerwis aż się doczekało po czym uprzejmie mnie Panowie poinformowali, że ustawili poprawnie geometrię zawieszenia (poprzednie ustawienie w Bosmalu, kopia załączona kilka postów wcześniej była zła). Szczególnie z tyłu pojechane były wszystkie kąty z wyjątkiem zbieżności, która akurat w Bosmalu wyszła nawet dobrze. Głównie pochylenie było odjechane od normy i to niesymetrycznie. Efekt jest taki, że wyjechałem stamtąd 360 lżejszy i ... dziś desczowy dzień i autem dalej szarpie jakby ktoś na siłę chciał go zepchnąć z drogi. No to teraz pozostaje mi dalsze śledztwo, narazie widzę dwa możliwe kierunki: 1. Stabilizator - i tutaj potrzebne jak najwięcej podpowiedzi od szanownych forumowiczów. Czy uszodzenia stablizatora widać ??? rozumiem luzy na łącznikach ale poza tym? Czy może być zużyty ale trudny do wyłapania na pobieżnych oględzinach? Co tam się może wogóle zepsuć? 2. Opony - jakkolwiek teoria dobra w przypadku mokrej nawierzchni to na suchej autem nie szarpie ale mimo to daje się wyczuć dziwne kołysanie autem. Próba przejazdu na zimowych kołach dała właśnie taki efekt, iż nawet auto jakimś cudem wytrącone z równowagi nie miało szans spodowodwać uślizgu(?) opon na nawierzchni. W zasadzie możnaby przy okazji zastanowić się nad przodem... może to tam coś powoduje destabilizajcę pojazdu? Chociaż nie jestem przekonany, przy najechaniu na te cudaczne strzałki na jezdni to właśnie przejazd tylnego koła powoduje te nieprzyjemne efekty. [br]Dopisany: 27 Wrzesień 2010, 08:25_________________________________________________Jeszcze jeden objaw, który sobie właśnie przypomniałem a wyszedł na jaw całkiem niedawno. Podczas zajmowania miejsca na parkingu przed marketem (skręt w prawo w lukę pomiędzy samochodami) tył uskoczył lekko a ułatwiły mu to z pewnością drobne kamyczki jakie walają się po powierzchni (asfaltowej). To się raczej nigdy nie zdarzało.