Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. Sprawdź jak leci powietrze ze środkowych kratek w zależności od tego czy masz włączony nawiew na nogi czy nie. u mnie przy nawiewie również na nogi środek jest prawie martwy... Po wyłączeniu nawiewu na dół środek zaczyna dmuchać że aż miło
  2. ostatecznie 2DIN to nie problem bo sprzedajesz obecne radyjko (concert?) za spoko pieniądze (bo to wbrew pozorom wcale nie tani sprzęt) a kupujesz zamiast niego Symphony II za czasem nawet mniejsze pieniądze. Więc nie trzeba wcale od razu żałosnego RNS. Pozostaje jeszcze climatronic
  3. wersja zwykła wygląda tak. Dostałem go kilka dni temu i nie miałem czasu zająć się montażem.
  4. a widziałeś auto, które w zimie nie kopci na biało przez jakiś czas po odpaleniu? przecież nawet benzyniaki dymią... w zasadzie to para wodna a nie dym
  5. Może nie sam EGR zamarzł tylko wilgoć dostała się do instalacji podciśnieniowej i przymroziło w którymś miejscu. Np zawór ciśnieniowy sterujący EGR-em
  6. a ja mam ciekawie. Dwa lata temu tuż po zakupie wymieniłem termostat (szczerze mówiąc nie wiem jaki mi założył mechanik, kosztował wtedy 80pln) bo nawet w lecie nie mogłem utrzymać na trasie 90 stopni. po wymianie wszystko ok. Z czasem jednak szlag zaczął trafiać czujnik temperatury aż w tym roku latem padł całkiem co skutkowało falowaniem obrotów i wyskokami tychże podczas rozruchu. Wymieniłem na jakis zamiennik bo akurat byłem na wakacjach i do serwisu daleko. Wszystko było dobrze dopóki temperatury na zewnątrz nie spadły poniżej zera. Przy takiej pogodzie jak dziś ciężko mi dogrzać silnik, nawet przy najmniejszym możliwym nadmuchu na kabinę wskazówka zbliża się do 90 stopni dopiero po ok 40 kilometrach. jazda cały czas trasa przy obrotach zdecydowanie poniżej 2000. Po osiągnięciu 90 i tak jest bardzo wrażliwy na spadek obciążenia i szybko traci temperaturę. Dziś na próbę ponad połowa chłodnicy była przysłonięta kartonem, jakoś dużej róznicy nie zauważyłem w zachowaniu temperatury aczkolwiek dziś szczególnie było u mnie zimno nad ranem. Skoro karton nie pomógł to co, chyba jednak czujnik głupieje?
  7. To tam jest głośnik ??? Nie występował jedynie w bosse ? w bose i audi sound system. oba systemy mają po 10 głośników. Różnią się jednak głośnikami (nie są takie same), wzmacniacz jest inny no i podłączenie. ASS ma tył i suba przez wzmacniacz a przód idzie bezpośrednio z radia. W bose wszystko idzie ze wzmaka
  8. "Centralny podpięty do radia, (+) brązowo/żółty (jest to też plus głośników z lewych przednich drzwi), (-) zielono/niebieski (jest też minus głośników z prawych przednich drzwi). " pozwoliłem sobie zacytować jednego z kolegów,który swego czasu pomógł mi w tym samym problemie.
  9. Możesz jeździć jak ci się podoba. Ja co kilka dni jadę na wyłączonym ECON ale szczerze mówiąc nie wiem czy to cokolwiek daje. Skoro ten tryb sam się nie wyłącza to układ niby powinien działać. Moim zdaniem klima jednak nie działa dokładnie tak samo jak przy wyższych dodatnich temperaturach. Przypuszczam, że teraz część układu pracuje zapewniając smarowanie itd (?) ale powietrze chyba nie idzie przez osuszacz. Włączenie klimy wcale mi nie pomaga usunąć wilgoci z wnętrza co w lecie przecież daje efekt natychmiastowy. No chyba, że mi osuszacz padł co tez jest możliwe
  10. Jak kupujecie w ASO to wymieniajcie też w ASO. Inaczej w razie problemu serwis wam nie przyjmie reklamacji. Zasada VW: reklamacja jest uwzględniana tylko jeśli diagnostyka i wymiana była w serwisie. już raz się naciąłem i nie mam zamiaru więcej. Albo wszystko w ASO albo kupujcie Wahlera i wymieniajcie ew. reklamujcie na własną rękę. To samo tyczy się innych cześci i napraw
  11. nie żebym się czepiał ale każdy broni swego więc... AVB ma 250 Nm (jakby to robiło wieeelką różnicę )
  12. AVB ma tak samo, to chyba przypadłość PD po prostu. Moim zdaniem silniki TDi PD w samochodach tej klasy to niestety ale pomyłka. A4 to niby klasa premium ale dopiero przy silnikach V6. 1.9 na pompkach to bieda silnik dla tych co nie mają kasy na autentycznie dobry silnik segmentu premium. Osobiście drugi raz się nie zdecyduję na taki silnik. na szczęśnie nowsze auta już tego nie mają. aż mnie szlag trafia kiedy jadę w ciszy 2.0 tdci w fordzie teścia... Myślałem, że się przyzwyczaję ale nie da rady
  13. Witam Od jakiegoś czasu w sieci domowej mam wpięty router jak w temacie posta. Działa zarówno jako tradycyjny router po kablu oraz jako router WLAN. I z tym WLAN mam pewien problem. Otóż to urządzenie wysyła jakby sygnał dwóch sieci, jedna o zadanej przeze mnie nazwie i odpowiednio zabezpieczona i zahasłowana natomiast druga o jakiejś domyślnej nazwie i zupełnie swobodnym dostępie z zewnątrz. Nie wiem jak mam to skonfigurować żeby widoczna była tylko jedna sieć z ograniczonym dostępem. Szczerze mówiąc wogóle nie potrafię wyłączyć wlan w tym ustrojstwie. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto ma pojęcie w temacie i potrafi pomóc. Z góry dzięki
  14. a owszem pokazuje jakieś dziwne spalanie podaczas pracy na biegu jałowym. I zazwyczaj są to bardzo różne wartości...
  15. A jak nazwać powtarzanie z uporem maniaka przez wielu slogan "święto zmarłych" ? jeśli nie odróżniasz Święta Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego to wybacz, ale jakie świadectwo samemu sobie wystawiasz? Jeżeli coś tu jest żałosne to właśnie brak elementarnej wiedzy o własnej kulturze i obyczajach oraz ślepe przyswajanie wszystkiego co przyszło z zewnątrz.
  16. pozdro da kolegi w czarnm sedanie B5 1.8t na rybnickich numerach widzianego wczoraj około 17.40 na skrzyżowaniu w Żorach. kolega poleciał na Pszczynę.
  17. wystarczy, że będzie ( a będzie) gadać po angielsku. Jak sie angielskiego nie zna na tyle żeby zrozumieć podstawowe komendy to raczej powód do wstydu a nie do chwalenia się. Można mieć różne podejście do języków obcych ale nieznajomość angielskiego na podstawowym poziomie w na dzień dzisiejszy to kalectwo. Poza tym niemieckiego też można się nauczyć
  18. podaj numer części
  19. Dokładnie za trochę więcej masz RNSe zamontowane. Żartujesz sobie teraz chyba. Zbuduj zestaw na bazie ori elementów o takiej samej funkcjonalności to zobaczysz jaki to koszt! Za te pieniądze o których tu mowa masz golusieńki RNS. A co sobie zrobisz z samym RNS??? przecież nawet czytnika mapy nie masz!!! dołóż do tego lepszy moduł BT, tuner tv i co tam jeszcze. Już kiedyś wypowiadałem się na podobny temat na forum...RNS jest dobry dla ortodoksów nastawionych na ori napis na froncie urządzenia. Stosunek ceny do funkcjonalności dla RNS jest na żenująco niskim poziomie.[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 13:52_________________________________________________ Patrząc na funkcje urządzenia jakie nam jeden z kolegów tutaj zaprezentował to powiedziałbym, że cena jest rewelacyjna a nie odstraszająca. Jeżeli wolisz zapłacić 400 euro za RNS, to trudno cię posądzić o pragmatyzm. Będziesz miał radio z odtwarzaczem CD/MP3 z dużym ekranem i jeśli dopłacisz do czytnika następne euroki to będzisz miał również marną nawigację z mapami za cięzkie pieniądze. Inne funkcje oferowane przez nie-ori kombajn aby były dostępne w RNS będziesz musiał naprawdę zainwestować dość sporo, przynajmniej dwa razy tyle co w sam RNS. Więc chyba warto pomyśleć o zamienniku
  20. Dość ciekawa opcja ! wreszcie ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić coś co funkcjonalnością bije na głowę RNS. Za cenę niewiele większą od RNS dostajemy kombajn, który nie potrzebuje dodatkowych urządzeń, żeby zapewnić podstawowe funkcje urządzenia (BT, tuner). I w dodatki pasuje idealnie do wnętrza. Ciekawe czy wyświetla na FIS...
  21. To chyba mamy jakieś inne samochody bo ja mam już przelatane 200 tyś i panel jest jak nowy. owszem mamy jakieś inne samochody. Ty masz rocznik 2004. W 2003 nastąpiła radykalna zmiana jakości wykonania elementów wnętrza w B6. Czytaj uważniej forum !
  22. nie nie dbał tylko w tych samochodach to jest największe dziadostwo jakie w życiu widziałem. Wyciera się choćbyś tylko muskał to palcami raz na rok. Panele do radia (concert) można dostać na allegro, są w dobrym stanie po 160 PLN. Jeśli chodzi o panel klimatronic'a to trzeba szukać czegoś w dobrym stanie używanego. Nowy panel ( w zasadzie cały sterownik) jeśli dostępny to kosztuje ok 3000
  23. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=108011.0;highlight=zapalniczki może to da ci jakieś wskazówki
  24. Przy oponach 225 to nie liczyłbym, że auto będzie się dobrze prowadzić w koleinach. Ja dziś byłem u wulkanizatora, delikatnie mówiąc miałem "dojechane" już te opony letnie więc kazałem je wywalić od razu. Założyłem zimówki już dziś i powinno być lepiej, przy okazji musiałem kupić nową stalówkę bo nawet nie wiem kiedy jedną rozwaliłem Oprócz tego okazało się, że droga którą jeżdżę już u wielu osób spowodowała takie objawy jak u mnie - pasy i strzałki są tak wymalowane, że kilka osób potwierdziło już moje obserwacje również u siebie. Jeden z klientów na mokrych pasach przy hamowaniu w jednym z miejsc na tej drodze wystrzelił bączka...
  25. z tego co mi wiadomo w tym samochodzie nie było zainstalowanego dzwonka. a do czego to służy w samochodzie? żartuję oczywiście. Myślę, że lektura tematu od samego początku wiele podobnych wątpliwości rozwiewa. [br]Dopisany: 08 Październik 2010, 12:13_________________________________________________W zasadzie w zawieszeniu mam w tej chwili wątpliwości odnośnie dwóch rzeczy - po pierwsze kąty pochylenia kół z przodu. Mam niewiele ale jednak odchylone od normy z obu stron a jako, że tego się nie reguluje to musi tak zostać. Ale ten wątek przynajmniej u Sopy nie wzbudził szczególnych wątpliwości. Druga rzecz w zawieszeniu jaka mi daje do myślenia to poziom amortyzacji, o którym wspominałem już wcześniej. Reszta powinna być w porządku, w końcu opinii SSerwis uważam, że można zaufać. Pewno za kilka dni przyjdzie zacząć na poważnie jeździć na zimowych kołach i zobaczymy dokładniej co się dzieje, aczkolwiek raz próbowałem i dalej wydawało mi się, że buda jest zbyt galaretowata. Jak tak ostrzej naciskam hamulec podczas manewrów w garażu to odnoszę wrażenie, że auto buja się po przekątnej bardziej nawet niż na boki czy przód tył.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.