Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. proponowal bym zrobić taki myk jak npisał kolega szneider "Mozna ewentualnie rozebrać obydwa właczniki i przełożyc pokrętło z takim trzpieniem ze starego do nowego i powinno być OK." a ja proponuje sprzedac posiadany wlacznik i kupic odpowiedni. dlaczego? bo nikt ci nie gwarantuje, że rozebranie i przełożenie pokrętła wyjdzie mu na dobre i ędzie zdiała jak trzeba. w razie niepowodzenia będziesz miał szczęście jeśli niczego we włączniku/samochodzie niczego nie uszkodzisz. Oczywiście wtedy już niczego nie sprzedasz i nie odzyskasz nawet grosza a nowy włącznik i tak będziesz musial kupić.Sprzedaj to co masz, ori nierozbierane jak jest. Z drugiej strony włącznik wolałbym miec nowy ori niekombionowany bo już raz wymieniałem i to nie tylko z powodów estetycznych ale dlatego, że auto dupiato odpalało. Ale wpływ włącznika na rozruch to inna historia...
  2. wazelina technicza moim zdaniem lepsza. penetranty wysychaja dosc szybko a odrobina wazeliny zabezpiecza styk przed ponownym zasniedzeniem na dosc dlugo
  3. No to niezły koszmar, obudziłeś się zlany potem A tak chciałem zapytać czy ktoś się orientuje czy podwyżka akcyzy na ON dotyczy tylko Polski ponieważ mieliśmy zaniżoną w stosunku do wymaganej przez UE czy inne kraje też są zobowiązane do jej podwyższenia? Pytam bo juz teraz ON kosztuje w PL więcej niż Pb a podwyższenie akcyzy tylko zwiększy tę różnicę, na niekorzyść ON oczywiście. W innych krajach UE jeśli obowiązuje wyższa akcyza mimo tego ciągle ON jest tańszy( niewiele ale zawsze). Próbuję więc zrozumiec jak to jest, że dobijamy podatkami to tego poziomu jaki mają kraje UE a mimo wszystko ON będzie u nas droższy... do 2018 roku towary w Unii maja miec jednakowa cene akcyza na paliwa i fajki np bedzie podwyzszana stopniowo, aby spoleczenstwo nie doznalo jednorazowego szoku cenowego (wypowiedz pracownika MF dla radiowej trojki wczoraj wieczorem) i oczywiscie za tym idzie pytanie: a kiedy wyrownaja nam zarobki np z Niemcami? Kiedy wyrównają nam zarobki z Niemcami, to wiele firm zagranicznych zamknie swoje oddziały w Polsce. Zwyczajnie przestanie im się to opłacać... a narazie jesteśmy takimi małymi Chińczykami w Europie . Niestety na przykładzie ropy, w polsce wszystko jest od d...py strony, najpierw coś drożeje a później podciągają zarobki... Problem polega po części na tym, że zarobków nie można po prostu podciągnąć ot tak urzędniczą decyzją. Bo będzie dokładnie to o czym piszesz. Drugą sprawą jest to, że w Polsce nie ma jeszcze na tyle silnego kapitału prywatnego, który byłby w stanie budować wielke koncerny przemysłowe, tworzyć nowe marki z czysto polskim kapitałem konkurujące z zachodnimi na szeroką skalę. Dopóki tego nie będzie to dominująca część przemysłu i wytwórni w Polsce to będą oddziały zagranicznych koncernów a sensem ich obecności będą niższe koszty wytwarzania. Tylko w sytuacji kiedy rodzimy kapitał będzie wystarczająco silny można będzie powiedzieć, że zagraniczni nam nie są potrzebni. Ale na to trzeba wielu dziesiątek lat pracy a nie mędrkowania i ogłaszania coraz to nowej RP. Zachodowi dojście do kasy zajęło cały ten czas kiedy w PRL śpiewano pieśni ku chwale pierwszego sekretarza. To jest ta różnica i czas dla Polski stracony. I tak naprawdę tylko od nas zależy teraz czy nową sytuację wykorzystamy czy nie. Niestety co mądrzejsi ludzie sp***rzają stąd a zostają co są w staniej najmniej zrobić. Z resztą zawsze tak było, bo ludzi chcących coś zrobić w Polsce się wyszydza i ściąga w gówno z powrotem. wybij się a cię zgnoją albo coś na ciebie znajdą. na wsi jak za dobrze będziesz gospodarzył to to powiedzą, żeś niemiec albo złodziej i napewno kradniesz. taka mentalność i to jest największy problem w tym kraju, w dodatku niektórzy politycy wykorzystują polskie uprzedzenia i zdobywają elektorat. Do szewskiej pasji doprowadza mnie ta polska zawiść. Jeden z drugim jak widzi że innemu sie powodzi, że mu sie coś udaje to zamiast zrobić coś podobnego, wziąć się tez za siebie trochę, podjąć odrobinę wysiłku to nie, łatwiej jest opluć, zgnoić i udowodnić że nic nie ma sensu. zamiast równać się do lepszych, mieć jakieś ambicje to kończy się na biadoleniu, butlece piwa i szemraniu przeciwko zaradnym, równając się z nizinami.W zasadzie jedyne czego oczekuję od tego czy innego rządu to żeby nie przeszkadzał ludziom, którzy mają pomysł i pieniądze żeby coś robić tutaj na miejscu. I ciągle to się okazuje zbyt trudne żeby zwykły urzędnik odpowiadał za swoje głupie decyzje szkodzące temu czy innemu przedsiębiorcy, ciągle Skarbówka może bezkarnie niszczyć biznes itd.
  4. No to niezły koszmar, obudziłeś się zlany potem A tak chciałem zapytać czy ktoś się orientuje czy podwyżka akcyzy na ON dotyczy tylko Polski ponieważ mieliśmy zaniżoną w stosunku do wymaganej przez UE czy inne kraje też są zobowiązane do jej podwyższenia? Pytam bo juz teraz ON kosztuje w PL więcej niż Pb a podwyższenie akcyzy tylko zwiększy tę różnicę, na niekorzyść ON oczywiście. W innych krajach UE jeśli obowiązuje wyższa akcyza mimo tego ciągle ON jest tańszy( niewiele ale zawsze). Próbuję więc zrozumiec jak to jest, że dobijamy podatkami to tego poziomu jaki mają kraje UE a mimo wszystko ON będzie u nas droższy... do 2018 roku towary w Unii maja miec jednakowa cene akcyza na paliwa i fajki np bedzie podwyzszana stopniowo, aby spoleczenstwo nie doznalo jednorazowego szoku cenowego (wypowiedz pracownika MF dla radiowej trojki wczoraj wieczorem) i oczywiscie za tym idzie pytanie: a kiedy wyrownaja nam zarobki np z Niemcami? na twoje pytanie odpowiedź jest akurat bardzo prosta. Będziemy zarabiać tyle ile Niemcy kiedy nasza gospodarka będzie równie efektywna a Polskie przedsiębiorstwa będą realnie konkurować z produktami przedsiębiorstw Niemieckich. Przepraszam za OT.
  5. Tutaj również mogę polecić ORI jeśli ktoś ma zamiar ich używać na własne potrzeby a nie na sprzedaż auta. Moje ori gumy zostały zakupione razem z samochodem w 2001 roku i do dzisiaj nie noszą wyraźnych śladów użytkowania. Dla ścisłości, poza dywanikiem kierowcy pozostałe możnaby uznać za nowe, u kierowcy widać tylko delikatne przytarcia w okolicy pedału gazu. Ile kompletów nie ori trzebaby kupić w przeciągu 10 lat? więc na dłuższą metę ORI się opłaca nawet jeśli cena do zapłaty jednorazowo wydaje się spora. Ja przyoszczędziłem na welurowych dywanikach i żałuję...
  6. Chciałem nawiązać do pytań odnośnie faktury farby, że jest bardziej chropowata a nie taka gumowana jak ori. koledzy, powiem tak, jestem po wymianie włącznika świateł na nowy (w sumie to już dawno temu) oraz niedawno włącznika ESP. oba elementy nowe z ASO. I to co najważniejsze to po pierwsze te nowe elementy juz nie są takie czarne jak wadliwa produkcja 2000-2003. po drugie ta nowa farba nie jest gładka jak na starych elementach. Więc myślę, że nie macie się czym przejmować, w tej chwili ori niczym nie przypomina tych starych podgumowanych elementów.
  7. Nie mówię, że nie można podrobić zdjęć na potrzeby aukcji w necie ale z drugiej strony... jeden z forumowych kolegów zregenerował własnymi siłami włącznik świateł tak, że wygląda jak nówka i nie budzi najmniejszych podejrzeń. Skąd więc to przypuszczenie, że ten allegrowicz oszukuje? Nie aby zbyt łatwo przychodzi ci oczernianie innych? Co innego jest mieć wątpliwości a co innego pisać w oczywisty sposób, że to ściema itd. A gdybyś ty zrobił coś do porządku a jakiś inny "mądrzejszy" stwierdził żeś naciągacz i złodziej nie mając ku temu nic poza swoim niekoniecznie słusznym poglądem na sprawę? Polecam zapoznać się z poniższym wątkiem, jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=154444.0
  8. No to niezły koszmar, obudziłeś się zlany potem A tak chciałem zapytać czy ktoś się orientuje czy podwyżka akcyzy na ON dotyczy tylko Polski ponieważ mieliśmy zaniżoną w stosunku do wymaganej przez UE czy inne kraje też są zobowiązane do jej podwyższenia? Pytam bo juz teraz ON kosztuje w PL więcej niż Pb a podwyższenie akcyzy tylko zwiększy tę różnicę, na niekorzyść ON oczywiście. W innych krajach UE jeśli obowiązuje wyższa akcyza mimo tego ciągle ON jest tańszy( niewiele ale zawsze). Próbuję więc zrozumiec jak to jest, że dobijamy podatkami to tego poziomu jaki mają kraje UE a mimo wszystko ON będzie u nas droższy...
  9. pozdrowienia dla kolegi z Żor Tak żeby nie robić całkiem OT. Jeśli chodzi o włochy, to jedna osoba pracując musi liczyć się z wydatkami. Ale jeśli już dwie osoby pracują i utrzymują gospodarstwo domowe to jest ok i nie ma problemu. Wiadomo inny kraj inne zarobki. Ale wydatki są zdecydowanie inne niż w Polsce i to trzeba mieć na uwadza liczyc sobie ile się zarobi na takim wyjeździe.
  10. A ja pozwolicie, podzielę się swoimi doświadczeniami. Od pół roku mieszkam i pracuję we Włoszech, oczywiście ten kraj należy ostatnio do niespecjalnie zamożnych w UE. Ludzie w porównaniu np. do Niemców zarabiają dość mało, w miejscu gdzie pracuję inżynierowie na specjalistycznych stanowiskach nie zarabiają kokosów, po latach doświadcznia może mają około 2kE a młodziaki poniżej 1500. Jak ktoś sobie to przeliczy na złotówki to wychodzi na pozór całkiem sympatycznie. Ale każdy kto chce pojechać gdziekolwiek za granicę... uwaga! koszty nie są takie same jak w PL. Zrabia się więcej i wydaje się więcej. Wynajem mieszkania to kwoty 500-600 euro miesięcznie plus rachunki. Do tego trzeba doliczyć koszty wyżywienia, bez szaleństwa raczej oszczędnie przy dwóch osobach miesięcznie schodzi 400-500 Euro. żarcie jest naprawdę cholernie drogie, to nie jest to samo co w PL. Teraz pytanie, czy ktokolwiek jak wyemigruje to będzie zarabiał znacznie więcej niż suma tego co podałem? A przy wyjeździe na stałe raczej dojądą koszty ubezpiecznień w tym również horrendalnie drogie motoryzacyjne itd, zdrowotne i co tylko jeszcze. Jak się myśli o mieszkaniu na stałe to raczej samodzielnie a nie z bandą polaków na kupie. Owszem, można coś odłożyć więcej niż w Polsce ale niech się nikt nie łudzi, że ktoś bez umiejętności i wykształcenia będąc w Polsce nikim za granicą stanie się bogaczem. Nic bardziej mylnego. Ci, którzy za granicą radzą sobie doskonale i zarabiają nawet wiecej niż miejscowi to ludzie, którzy również w Polsce radzą sobie nienajgorzej. Krótko mówiąc, ten zachód nie jest taki różowy jak się niektórym wydaje, wszędzie trzeba coś sobą reprezentować i nawet jeśli prostym ludziom jest nieco łatwiej niż w PL to z biedaka wyjazd nie zrobi bogacza. Ale w sumie polecam każdemu kto ma możliwość wyjazdu, zeby chociaż spróbować bo doświadczenia i pojęcie o realnym życiu za granicą są bezcenne. I są moim zdaniem zdecydowanie różne od powtarzanych mitów.
  11. Trafiony zatopiony. To mi wygląda właśnie na ten element, o który mi chodziło. Jeśli chodzi o demontaż, no cóż przy okazji będę musiał zerknąć co tam można zrobić. I tak mam w planie zamontować białe światełka w drzwiach i przy okazji popatrzeć co się dzieje z głośnikami, że czasem przerywają więc będzie doskonała okazja. dzięki serdeczne za odpowiedź
  12. Koleżanki i koledzy, mam takie dwa pytanka. Trochę mam zadrapany i skorodowany, no właśnie ten trójkątny element z blachy w narożniku tylnych drzwi, w narożniku szyby. Ktoś gdzieś to kiedyś nazwał listwa narożna? mniejsza o nazwę. chciałem to coś wymienić ale nie wiem czy występuje samo czy w komplecie z jakimiś innymi elementami ew. jaki jest numer takiego elementu. Druga sprawa to czy ma ktoś pojęcie jak to zdemontować i wymienić? dzięki z góry za pomoc. Marek
  13. zapach w nowym samochodzie jest wynikiem wydzielania zapachów wszystkich elementów, które są nowe a z czasm się ulatniają. Podony efekt jest przy urządzeniach elektronicznych typu komputer czy monitor, na początku jest taki specyficzny zapaszek ale z czasem to zanika. W aucie jest to samo. Jakiś częściowy wypływ preparatów konserwujących tez ma tutaj może jakieś znaczenie ale moim zdaniem drugorzędne. Chesz zapaszek to kup nowe auto.
  14. Jak ogarniesz temat do napewno będzie to przydatny manual dla pozostałych. Narazie chyba nikt się nie pokusił albo rezultaty były dalekie od oczekiwanych. Muszę cie jednak uprzedzić, że takie akcje zazwyczaj nawet jeśli prowadzą w końcu do zadowalających efektów to kosztują znacznie więcej niż kupienie po prostu nowego/innego w lepszym stanie elementu. Nauka kosztuje
  15. A co w tym głupiego? skoro chcesz wymieniać/coś z tym zrobić to znaczy, że stara część jednak nie jest w dobrym stanie, nie uważasz? Skoro twierdzisz, że jakaś głupia farba nie jest powodem wyrzucania elementu to tym bardziej jestes niekonsekwentny. Ale mniejsza o to co tam sobie myślisz. W ASO mozna kupić preparat do konserwacji wnętrza, zapewne jakiś drogi ale przeciętny spray (mam zamiar mimo wszystko wypróbować) odświeżający nieco plastiki i tyle. Nie spodziewaj się, że przyjdziesz do ASO a oni spod stołu wyciągną super zestaw do renowacji dziadowskiego tworzywa w generacji B6... oni B6 mają już od dawna mówiąc delikatnie w tylnej części ciała. Mój tunel tez już nie wygląda najlepiej (nie twierdzę więc że jest w dobrym stanie) i mam zamiar kupić po prostu nowy w ASO jeśli bedzie dostępny. Albo odświeżamy albo nie... Kilka stówek kosztuje nowy w ASO, na allegrogo używkę możesz znaleźć po uczciwych pieniądzach zgadzam się z tobą, gdy coś się zepsuje kupuje się nowe, ale w tym przypadku to jakaś paranoja, po kilku miesiącach użytkowania?! lepszą trwałość materiału ma byle koreańczyk-ba maluch a co mówiąc o takiej lipie w aucie za kilkadziesiąt tysięcy. Znając życie kupi się nowy tunel, pojeździ z 6 miesięcy i jazda następny. Nie traktuje auta jak świątyni ale powinno to jakoś wyglądać. Albo idąc zgodnie z twoim tokiem będę wymieniał tunel razem z wymianą oleju Zgoda, gdyby nowy tunel zachowywał się tak samo. Ale te elementy zostały poprawione więc wymiana na nowy to nie tylko chwilowe odświeżenie ale wymiana elementu na trwalszy. Jak narazie renowacja dziadostwa dobrze wychodzi na wszelkiego typu przyciskach czy przełączniku świateł powleczonych tandetnym materiałem (również panel radia, klimatronic, szufladk czy esp) ale ogarnięcie tematu jeśli chodzi o inne plastki jak narazie chyba nie dała nikomu zadowalających rezultatów. Nie twierdzę, że to niemożliwe ale napewno może się okazać nieopłacalne.
  16. A co w tym głupiego? skoro chcesz wymieniać/coś z tym zrobić to znaczy, że stara część jednak nie jest w dobrym stanie, nie uważasz? Skoro twierdzisz, że jakaś głupia farba nie jest powodem wyrzucania elementu to tym bardziej jestes niekonsekwentny. Ale mniejsza o to co tam sobie myślisz. W ASO mozna kupić preparat do konserwacji wnętrza, zapewne jakiś drogi ale przeciętny spray (mam zamiar mimo wszystko wypróbować) odświeżający nieco plastiki i tyle. Nie spodziewaj się, że przyjdziesz do ASO a oni spod stołu wyciągną super zestaw do renowacji dziadowskiego tworzywa w generacji B6... oni B6 mają już od dawna mówiąc delikatnie w tylnej części ciała. Mój tunel tez już nie wygląda najlepiej (nie twierdzę więc że jest w dobrym stanie) i mam zamiar kupić po prostu nowy w ASO jeśli bedzie dostępny. Albo odświeżamy albo nie... Kilka stówek kosztuje nowy w ASO, na allegrogo używkę możesz znaleźć po uczciwych pieniądzach
  17. Na Kielce zejdzie ci nie więcej jak 3 godziny, mnie tyle to zajmuje z Żor jadąc mniej więcej jak Pan Bóg przykazał. Droga jest taka sobie a na tygodniu trzeba wziąc pod uwagę ogromną ilość ciężarówek, które skutecznie spowalniają cały ruch a wyprzedzanie nie zawsze jest łatwe. Więc dobrze żebyś mial rezerwę czasu. Jadąc na Kielce trasą numer 7 (wbijesz się na nią w Jędrzejowie, tam jakiś czas temu były objazdy w centrum, nie wiem jak teraz) w Chęcinach jest węzeł w przebudowie więc tez może się przykorkować. Na szczęście nie musisz odbijać na Kielce bo siódemka obchodzi je bokiem i gnasz na Radom. Od Radomia masz ekspresówkę więc błyskawicznie dojedziesz na obrzeża stolicy gdzieś pod Sękocin chyba no a tam to już Janki i to co kolega napisał wcześniej.
  18. nie przesadzaj, nic nie jest ciezko i roboty nie ma duzo. Radio mozna kupic juz od 300 stowek, od czasu do czasu nawet na forum ktos oferuje concerta w dobrej cenie. po drugie, wzmacniacz mozna spokojnie kupic na allegro w cenie 100-150 zlotych. albo nawet taniej jak sie uda. co do tego? a chwila pracy elektryka, ktora mnie kosztowala 100pln i wszystko dziala jak nalezy. jedno male ale - wzmacaniacza nie ma sensu pchac do bagaznika - tutaj zgodze sie ze byloby za duzo roboty z przygotowaniem calej wiazki i prowadzeniem jej w te i nazad. mi elektryk bardoz ladnie zamocowal wzmacniacz za schowkiem pasazera dzieki czemy wykorzystal istniejaca instalacje w samochodzie a wszystko tylko zgrabnie polaczyl. wiec nie wiem gdzie tu jakas trudnosc... za niewielkie pieniadze mozna dokupic sobie suba do bagaznika (elektryk mi przeprowadzil ten kabelek od wzmaka do bagaznika) oraz glosniczek centralny z przodu. to juz mozna zrobic samemu jesli sie ma chwile i ochote Jesli ktos jednak jest na tyle ortodoksyjny, ze chce wszystko sam to owszem dojdzie mu poglowkowanie nad polaczeniem radio-wzmak-glosniki ale to jest do ogarniecia. Ja nie mialem na to czasu a poza tym jakos robota z kabelkami nie jest moim hobby i raczej srednio mi to wychodzi. wiec za sensowne pieniadze i do porzadku zrobil to elektryk. Uwazam, ze warto bylo, gra dla mnie wystarczajaco dobrze nawet na 8 glosnikach bo tych dwoch o ktorych wpominalem jakos nie mam czasu zamontowac... To co zrobilem sam to podlaczenie kabelkow z zegarow do radia (CAN), skoro mnie sie udalo to kazdy to potrafi (chociaz moj kabelek a wiazki zrobione przez elektryka jakby troche sie roznia )
  19. A im po prostu chodzi o to, że jak się coś dzieje to masz przyjechać zostwić auto a oni sprawdzą co trzeba wymienić i to wymienią na odpowiednią część.
  20. Ja juz jakis czas temu spotkalem sie z tym samym problemem. Nie podadza numeru i koniec. Jak sam przyjdziesz z numerem czesci to spoko wszystko znajada. Ale inaczej nawet jak znajda w kompie to co potrzebujesz to numeru ci nie podadza. Jakies szalenstwo ich ogarnelo, no ale kij im w oko. Numerow nie chca podawac, historii nie sposob w normalny sposob sprawdzic. Juz nawet sie spotkalem z odmowa pomocy w kompletowaniu gratow do moda z montazem concerta i podlaczenia CAN. Jak zapytalem o kabelki albo piny do zegarow to powiedzieli ze Audi/VW nie wspiera przerobek... Juz nie wspomne o polityce grupy VW jesli chodzi o gwarancje na czesci zamienne, to jest dopiero porazka i zalecam ostroznosc przy kupowaniu ori czesci w ASO - albo montaz u nich albo zapomnij o gwarancji. Wiec jak ktos chce oszczedzic na robociznie to niech sie zastanowi czy potrzebuje rowniez ORI elementy - przynajmniej z punktu widzenia gwarancji takie cos ne ma sensu.
  21. marekg odpowiedział(a) na marekg temat w Lifestyle i Hydepark
    Mam jeszcze sejtka, tyle że on w mieście ciągnie 8 litrów benzyny No i stoi w PL... Na najbliższe półtora roku moja AVB-etka jakoś musi dać radę, nie mam zamiaru zmieniać samochodu będąc w IT ale później chyba nadejdzie juz na to auto czas. Patrząc co się wyrabia na tym świecie to hybryda może być sensowną ucieczką od LPG, do którego jestem nastawiony sceptycznie ( bez wnikania dlaczego). Ten Prius gabarytowo można do czego porównać? szczerze mówiąc widziałem toto tylko na zdjęciach i nie mam odniesienia niestety. A to może mieć znaczenie bo pyrtanie po mieście można obskoczyc sejciakiem ale trasy jakie robiłem w PL dość często to już muszę mieć coś większego, chociazby ze względu na wzrost...Te parę godzin podróży potrafi się dać we znaki więc im bardziej komfrotowo tym lepiej.
  22. Widziałem już na forum kilka wątków gdzie rzeczony samochód został przynajmniej wspomniany a do tego ciekawe( ) opinie kilku kolegów odnośnie hybryd w ogóle. Poniewaz jednak tamte tematy były już dość nieświeże oraz nie do końca pokrywające się z tym co mnie interesuje dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy. A przechodząc do sedna sprawy, chciałem zapytać szanowne forumowe grono czy ktoś miał kiedykolwiek styczność z Priusem? jakieś doświadczenia z eksploatacji? Pewnie najdalej za 2 latka przyjdzie mi się rozstać z B6 a godnych kandydatów na zastępstwo brak(głównie motor). TDI prawdopodobnie już nie będzie godny uwagi ze względu na dużą usterkowość wynikajacą po części z ogólnego odczucia, że VW robi ostatnio szmelc taki jak wszyscy tyle że droższy oraz norm jakie klekoty muszą spełniać(DPF i inne dziadostwo). Jedyna opcja to benzyniak gdybym miał przy OOOO pozostać chociaż czy one aż takie lepsze... Przy galopujących cenach paliwa tak mnie coś tknęło (TVN Turbo - Automaniak) i zainteresował mnie Prius oraz rzeczywiste korzyści wynikające (bądź tez nie) z hybrydy. Dopóki robiłem dziennie 100km do pracy drogą expresową TDI było idealne ale teraz kiedy mam do pracy 3km to klekot bierze ponad 7 litrow i w dodatku nawet nie da rady sie zagrzac. Stąd jeszcze raz moje pytanie o podzielenie się doświadczeniami w temacie tak Priusa jak i hybryd w ogóle. Z góry dzięki za opinie. Marek
  23. Wyciagnij kratke w podszybiu i przeciagnij do dolu jakis grubszy przewod zaczepiajac przewody do glosnika ktore maja pojsc Oczywiscie radio z Przodu wyciagnij powinien ukazac sie kolo obudowy za radiem . niby próbowalem ale jedyne miejsce jakie znalazłem to był dość ciasny otwór przez który przechodzi kabel do czujnika nasłonecznienia. reszta wg mnie jest zabudowana wylotem nawiewu. no nic bede musiał jeszcze pokombinować
  24. Jak już jestesmy przy Concercie i przy kablach to tak zapytam czy ktokolwiek przepychał kabel od radia do centralnego głośniczka z przodu? raz próbowałem ale ni cholery nie dałem rady. macie jakiś sposób którędy go najłatwiej przecisnąć?
  25. Wszystko jest opisane, zaręczam. Tylne głośniki powinny być zasilane nie bezpośrednio z radia (jak to ma miejsce w przypadku nie ori sprzętu) ale poprzez odpowiedni wzmacniacz, ot taka różnica Concerta (i chyba nie tylko jego) w stosunku do after marketowego sprzętu. Bez wzmaka zagra tylko przód jeśli podłączysz kostki radia tak jak masz w tej chwili. Teoretycznie można też zmostkować tył z przodem ale efekt nie będzie taki jak powinien.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.