Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. podłączę się do pytań o te rączki w drzwiach. Interesuje mnie czy do wnętrza w kolorze swing (26Z) da się coś kupić czy trzeba liczyć że elementy z B7 podejdą bez drastycznych różnic w odcieniach?
  2. 1. listwy wewnętrzne imitacja drewna - występowały w dowolnych konfiguracjach czy były jakoś dobierane w zależności od koloru wnętrza? np do szarego swing montowano dowolne na życzenie czy tylko konkretne odcienie drewna? 2. Kolorystyka kierownic od B7 - co podpasi do B6 swing? 3. Tunel środkowy - czy nowe tunele z ASO podpasują pod szary swing czy te dostępne pasują już tylko do kolorystyki B7? dzięki z góry za wszelkie wskazówki
  3. marekg odpowiedział(a) na dsz1985 temat w 1.9TDI
    To nie jest żaden olej to spaliny i syf który ze sobą wydalają to normalne dla naszych klekotów :gwizdanie: To jest olej pochodzący z dwóch źródeł - z odpowietrzenia skrzyni korbowej (kiepsko wymyślony sposób podłączenia odpowietrzenia przed turbinę) oraz olej wydmuchiwany z turbiny. To pierwsze jest typową przypadłością tych silników, drugiej sprawie należy się przyglądać.
  4. sorry za odgrzanie kotleta ale temat tej półki umarł na jakiś czas. widzę że te blendy mają kilka wersji pomijając różnice kolorów. Skąd będę widział jaki element zamówić w ASO? widziałem półki z mocowaniem pasa bezpieczeństwa gdzie blenda jest nieco krótsza a chcę dokładnie taką jaka była w moim roczniku, idealnie dopasowana do przetłoczenia w półce.
  5. Koleżanki i koledzy. Wiele z modów w naszych samochodach wymaga dołożenia jakichś przewodów do istniejącej już instalacji. Niejednokrotnie wymaga to samodzielnego przygotowania prostyc lub bardziej złożonych wiązek elektrycznych. Chciałem zapytać jakich przewodów używacie? szukam czegoś podobnego do przewodów w ori instalacjach samochodowych ale jakoś to szukanie słabo mi idzie. Warsztaty przecież skądś biorą przewody żeby coś czasem dorobić czy naprawić. Może ktoś mi pomóc i wskazać jakieś dobre źródło takich przewodów?
  6. tego niby renault też wypróbowałem zachęcony początkowo tym co koledzy na początku postu pisali. niestety tak jak sam napisałem jak ktoś chce zapach nowego to niech kupi nowe auto. To cudo od renault mnie przypomina podperfumowane kocie szczyny a nie nowe auto. przypuszczam, że inne preparaty nawet jeśli lepiej udają zapach nowego to i tak nie są tym o co wszystkim chodzi. szkoda pieniędzy na cudaczne preparaty, lepiej kupić nieśmiertelngo wunderbauma jeśli już ktoś nie może znieść zapachu starego auta
  7. Co ma do tego zasobność portfela ? Wolałbyś przeczytać posta w stylu ,, mam kupe forsy ,jak dla mnie paliwo może być po 10 zł " i w podpisie idiota ? nie, po prostu masz odpowiedź na pytanie dlaczego nikt nic nie robi jeśli chodzi o te pospolite ruszenie i jakieś protesty. po pierwsze ludzie jednak mają więcej niż to mówią wszem i wobec a po drugie mają na tyle rozumu, żeby wiedzieć iż takie akcje na dłuższą metę nie przynoszą oczekiwanego skutku. Już nie mówiąc o tym, ilu tych inicjatorów nawołuje tak naprawdę do rozróby a nie manifestacji niezadowolenia. Ludzie dzisiaj mają tak naprawdę znacznie więcej do stracenia niż mieli kiedyś więc rachunek zysków i strat podpowiada co jest rozsądniej. A czasem zamiast narzekać bo taka moda lepiej nic nie powiedzieć...
  8. czyli tak jak myślałem. Jojcenie żeby pojojcyć. i tak z każdym jednym . Tak ogólnie to jest syf, tragedia i nic się nieda zrobić i w ogóle do d*py ale jak przejdziemy do szczegółów to się okazuje że akurat kolega powodów do narzekania nie ma. No i weź ogarnij o co chodzi. Narzekanie zostaw tym co mają ku temu powody, bo od tego marudzenia lepiej nie będzie. od razu uprzedzam kontrargumenty - nie, nie twierdze, że wszystko jest idealnie.
  9. to jest moduł a raczej modulik tzw trapezik do multikiery b6. Opócz tego oczywiście potrzebny jest moduł kierownicy montowany na kolumnie. Sam trapezik siedzi w kierownicy i łączy przyciski multi z modułem kiery poprzez taśme
  10. marekg odpowiedział(a) na marszall temat w Audi A4 B6
    SWF i tak należy do Valeo więc nie spodziewam się cudów tzn drastycznych różnic między wycieraczkami jednej albo drugiej marki. Ja kupiłem komplet Aero na allegro, nowy i pióra wycieraczek ori były właśnie SWF
  11. z niepełnym fisem działa tylko pierwszy poziom ostrzeżenia czyli ten ustawiany podaczas jazdy z daną prędkością i kasujący się po wyłączeniu zapłonu. po odblokowaniu pełnego fis będziesz miał dostęp również do poziomu 2
  12. albo pomyłka albo to jakaś transakcja wiązana z zakupem czegoś innegoś gdzieś tam... albo paliwo z beczki niewiadomego pochodzenia. regularna cena ON we włoszech to około 1,5 euro, przynajmniej na północy Akurat dzwonił do mnie ojciec z trasy i pochwalił się po ile tankuje w strefie wolnocłowej czyli pusty bak akurat w takim miejscu to dar z niebios
  13. Ja miałem wtedy 3 lata więc niewiele pamiętam, w zasadze nic. Ani czołgów ani żołnieży i tak dalej. Jedyne przebłyski pamięci dotyczą momentu kiedy w trakcie przemówienia Jaruzelskiego mój ojciec na taborecie obok rubina przy głośniku stawiał magnetofon, kultowego grundiga, i nagrywał te przemowe. potem wielokrotnie w dzieciństwie ta kaseta mi się przewalała przez ręce i gdzieś tam puszczałem. Nieco później pamietam tylko wystawanie w kolejce w sklepach żeby cokolwie kupić. Może i lepiej nie mieć innych wspomnień z tego okresu. Ważne jest wiedzieć o co chodziło i co się tak naprawdę stało niezależnie od tego ile ma się lat i czy się to przeżyło samemu czy nie.
  14. albo pomyłka albo to jakaś transakcja wiązana z zakupem czegoś innegoś gdzieś tam... albo paliwo z beczki niewiadomego pochodzenia. regularna cena ON we włoszech to około 1,5 euro, przynajmniej na północy
  15. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0 http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=231442.0 tu poszukaj
  16. Mało ich jest na allegro ale może warto poszukać Symphony III generacji? jest o tyle lepsze od concerta, że ma zmieniarkę zabudowaną no i czyta mp3. Chorusa III nie bierz bo nie czyta mp3
  17. no i dlatego powtórze. najlepiej złosić na policję. nadawcy nie znajdą ale jeśli będzie się dalej coś działo to uzbiera się spora lista takich kwiatków aż odważny sąsiad się podłoży i wpadnie. wtedy będzie miał sporą listę z której pewnie będzie się gęsto tłumaczył. I chyba tyle można sensownego zrobić. jakieś próby szukania życzliwego sąsiada i samodzielne wymierzanie sprawiedliwości to nie jest metoda. jeszcze ty wpadniesz i sąsiad z ciebie zrobi kryminaliste. tak to czasem bywa
  18. Dokładnie.. mieliśmy kiedyś psiaka szwagra na przechowanie. Jak się suczkę zostawiało to szczekała (17lat pies). Raz rano z żonką wyjechaliśmy na grzyby ale punkt 6 więc zaczęła szczekać jakaś godzinę później. Dobijał się rano sąsiad z góry do drzwi a ta bardziej szczekała.... jak przyjechaliśmy to przyszedł z japą że spać nie może bo pies szczeka... krótko i treściwie mu wytłumaczyłem, że o 6 rano kończy się cisza... a jak jeszcze raz po 22 usłyszę jak meblami szura to ja przyjdę. Od tamtej pory z daleka kłania się i nic już nie mówi. Jak sie mieszka w skupisku to trzeba sie liczyć z innymi, to nie jest tak że wolnoć tomku w swoim domku. Ujadający pies to naprawde nie jest najprzyjemniejsza muza do słuchania. Raz czy drugi można zrozumieć ale jak coś się dzieje notorycznie to już gorzej. Cyniczne tłumaczenie się ciszą nocną może wydawać się skuteczne ale problemu nie rozwiązuje. W zasadzie dziwię się, dlaczego do tej pory nie ma zakazu trzymania psów w blokowiskach. To już nie chodzi o ludzi ale o te zwierzęta ktore sie mecza.
  19. Podsumuję to krótko: idź się leczyć (i to do jakiegoś dobrego specjalisty) Moi sąsiedzi też mieli jakiś czas temu psa (ujadał jak pojebany całe popołudnia) i jakoś mnie to szczególnie nie przeszkadzało. Nigdy nic im nie powiedziałem (i z tego co wiem to nikt z sąsiadów im nie zwrócił uwagi). W końcu sami chyba nie wytrzymali tego szczekania i psa oddali. Mówisz, że ludzie kupują domki żeby mieć spokój i ciszę czyli z twojego myślenia wychodzi na to, że jak ktoś ma psa który szczeka to powinien przenieść się do bloku albo najlepiej wyjechać na syberię Są ludzie i ludzie.... jedni nie lubią zwierząt i takim będzie wszystko przeszkadzało (nawet jak pies nasra Ci na twoim trawniku to taki zarzuci Ci, że mu cały smród do chałupy leci) ale są też ludzie którzy lubią/kochają zwierzęta i im to nie przeszkadza. Jeżeli mają jakieś "ale" co do tego, że pies zakłóca im spokój to powinni przyjść i spokojnie porozmawiać a nie zachowywać się jak jaskiniowcy. Kolejną rzeczą jest to, że pies nie jest niczemu winny bo nie powiesz mu, że ma być cicho w godzinach X do X bo szczekanie przeszkadza sąsiadom więc nie na psie a na właścicielu powinni się skupić I jeszcze jedno. Ciesz się, że nie jesteś moim sąsiadem bo bardzo szybko przekonał byś się jak takich "chojraków" udupia się na cacy i siedział byś cicho jak mysz pod miotłą skoro nie potrafisz załatwiać swoich problemów jak cywilizowany człowiek. Dominik dobrze prawi ale jak znam naszą społeczność to powinieneś jednak iść na policję chyba, że dowiesz się na 100% kto to, to możesz im odesłać podobny liścik ale tak dosłowny, żeby się zdziwili i przekonali, że nie dasz się zastraszyć a sami mogą sobie jeszcze większe problemy narobić. Pamiętaj, że jak raz dasz się zgnoić to już zawsze będą Cię gnoili. Gregoru, jakieś wysyłanie liścików, udupianie chojraków itp. prosze cie, co to za poziom??? A co do psów - zwierze ma swoje miejsce a człowiek swoje. mieszkanie to nie psia buda. Jak sie chce miec psa to trzeba miec warunki do jego trzymania a po drugie trzeba umiec psa ulozyc i o niego dbac. Pies ujada bo czegos potrzebuje a nie bo ma takie widzimisie. W jednym sie z Toba zgodze, jak jest problem to sie idzie porozmawiac a nie wysyla anonimy z pogrozkami. cokolwiek by jednak nie zrobil jakis cham to ty nie powinienes dac sie sprowadzic na ten sam poziom dyskusji. bo zapewne twoj rozmowca pokona cie doswiadczeniem.
  20. Jak będzie bardziej kumaty w tych sprawach to słysząc prokurator Cię wyśmieje, trochę za ciężka artyleria na tą sprawę. To jest wystepek, dochodzenie poprowadzi Policja, które i tak znając życie umorzy z powodu niewykrycia sprawcy. Inna sprawa, że jeżeli autor anonimu jest gamoniem to na dźwięk słowa Policja tak jak piszesz wymieknie i da sobie spokój. Chodzi o to, żeby w razie czego był ślad na policji że takie coś jak ten anonim miało miejsce. nie wiesz co się zdarzy jutro czy pojutrze a może się w pewnym momencie okazać, że dojdzie do większej tragedii. będzie cała historia od czego się zaczeło i nie doj*b..ą sąsiadom za jakieś drobnostki ale jak powiążą wszystkie fakty i zgłoszenia od ciebie czy być może jeszcze innych ludzi to pieniaczom uzbiera się konkretniejsza lista zarzutów. nie ma dwóch zdań, wiadomo że policja nie poleci od razu szukać nadawcy tego anonimu ale bedziesz miał spokojne sumienie, że to co można było i należało zrobić to zrobiłeś. chociaż dodać muszę, że zwolennikiem trzymania psów w szregówkach czy nie daj Boże blokach też nie jestem. ale ci państwo od anonimu wybrali najbardziej nieodpowiednią metodę wyjaśniania i rozwiązywania problemów.
  21. Już sprzedana, ciekawe kto kupił znalazłem ją wcześniej ale mimo wszytko dzięki za info
  22. odsun fotel pasażera na maxa do tyłu, ściągnij listwe progową (wyszarp ją do góry), podważ mocno wykładzine i go ręką wymacasz i wyciągniesz. Jest w takim czarnym pudełku. Pozdro dzięki chłopaki za wskazówki. czeka mnie troszkę więcej z tym roboty bo mam zamiar wstawić moduł na jego właściwe miejsce więc wiązka kabli będzie musiała jakoś przejść w stronę radia. zamiast puszki trzabędzie cos ze styropianu wyrezać . za schowkiem pasażera siedzi już wzmacniacz do radia więc tam już miejsca niema.
  23. zaraz oszaleję, gdzieś były fotki jak dostać się do miejsca na BT pod fotelem a teraz nie moge znaleźć... pomóżcie proszę
  24. kryzys jak narazie obszedł się z nami łaskawie bo w porównaniu do takich państw jak Grecja, Włochy czy Hiszpania i Portugalia nie jesteśmy jako państwo i jako obywatele tak zadłużeni. Problem wymienionych krajów polega na tym, że przywileje socjalne które zawsze są kosztowne zaczęły być znacznie droższe niż produkty jakie gopodarki tych państw były w stanie wyprodukować. Dodatkowo (to również w Polsce) obywatele zadłużają się na potęgę biorąc kredyty. Ludzie zaczęli wydawać pieniądze których nigdy nie zarobili, ba nawet gospodarka ich państw nie była w stanie tego wypracować. odnoszę wrażenie, że europa stała się kontynentem coraz większych idiotów i leni, którzy chcą tylko wydawać pieniądze i korzystać z życia a pracę najlepiej niech wykonują Chińczycy. ale żeby wydawać kasę to trzeba coś robić, coś stworzyć. Wiecznie nie można obracać tyko obligacjami i tym podobnymi bo w końcu przestają mieć jakąkolwiek wartość. i ta właśnie próżność się mści teraz. jakiekolwiek by czasy nie nastały, ktokolwiek by nie rządził zawsze słuszne będzie przysłowie mówiące, że bez pracy nie ma kołaczy.
  25. najprostszy sposób na załatwienie sobie lokum i wiktu na najbliższe kilka lat. Podatki i akcyzy jeśli mamy zamiar uczestniczyć w otwartym rynku europejskim muszą być wyrównane pomiędzy krajami. A korzyści płynące ze wspólnego rynku UE więkoszość z was wykorzystała chociażby do sprowadznia swoich wymarzonych autek... więc zanim zaczniecie psioczyć to sie dwa razy zastanówcie koledzy. Jeśli chodzi o zarobki i pensję minimalną to zależy ona w głównej mierze od wydajności gospodarki czyli przedsiębiorstw. Czyli mówiąc krótko jak sobie polacy zapracują to będą mieć godziwe zarobki. Zachodowi ta praca zajęła cały ten okres kiedy w Polsce paradowano 1-go maja a gospodarka była jednym wielkim dziadostwem. Więc się nie dziwcie, że jeszcze wiele lat pracy przed nami. Zamiast protestować co tak naprawdę niczego nie daje lepiej jest wziąć się za siebie. Protesty wartości dodanej nie przynoszą. Prostestować jest łatwo, trudniej ruszyć dyńką i wziąć się do roboty.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.