Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. Powiedzmy, że sprzęgło i łożysko dokonały żywota. Wymieniłem na szczęście zanim auto odmówiło całkiem posłuszeństwa ale nie chciałem ryzykować trasy 1600 kilometrów z pasażerami i bagażami na kończącym się sprzęgle. Objawy były takie mniej więcej jak piszesz, obciążone auto przy ruszanie i przy zmianie biegów szarpało o brało na samym końcu. Tarczę miałem dojechaną prawie do wysokości nitów, jeszcze chwila i zacząłbym ślizgać sprzęgło. Jeśli chodzo o oszczędności to nie pisz o sobie, że niestety. Ale oszczędzaj tam gdzie ewentualna wtopa będzie najmniej kosztowna. Tam gdzie ryzyko unieruchomienia auta jest duże ryzykować moim zdaniem nie warto. To nie jest loteria a rachunek prawdopodobieństwa i prosta ekonomia. Myślę, że jeśli wyrwiesz zestaw Sachsa na allegro a jeszcze lepiej od kolegi Tom77 na forum to masz sporą szansę kupić po dobrych pieniądzach w miarę pewne części. MEchanik też nie powinien więcej zedrzeć niż te 400-500.
  2. Ja tam z allegro takich części nie łykam. Jakoś nie mam przekonania do pochodzenia części i ich faktycznej jakości. Ponoć LUK sprawuje się dobrze, tak mi przynajmniej u mnie w serwisie powiedzieli w Polsce. Wycenę jaką mi zrobili to było jakieś 3000 z wymianą, z czego ok 500 to robocizna. Widocznie jest różnica między allegro a hurtowniami czy dystrybutorami części. Mój sarkazm wynikał z własnego doświadczenia... tak długo czekałem z wymianą gratów aż w momencie kiedy auto było najbardziej potrzebne musiałem wypożyczać inne a swoje odstawiać do ASO za granicą.
  3. Nie, poczekaj aż się wszystko rozsypie w trasie. Możesz rozbijać powoli skarbonkę na nowe sprzęgło to raz. Odpowiedz sobie na pytanie ile na tym dwumasie jest najechane i czy wytrzyma jeszcze całe życie nowego sprzęgła. Jak dla mnie odpowiedź jest oczywista, tak samo jak chęć zrobienia wszystkiego o jednej robocie. Szkoda dwa razy to samo rozbierać i jeszcze narażać nowe sprzęgło na współpracę z rozklekotanym dwumasem.
  4. marekg odpowiedział(a) na marekg temat w Audi A4 B6
    welury nie wiem bo cały czas auto miało od nowości ori gumowe. I są nie do zdarcia. Mam z 2001 roku i tylko strona kierowcy ma delikatne przetarcie powierzchni. Reszta jak nowe. Welury kupiłem w tamtym roku zamienniki i mam dziure już pod prawym butem (max 20 tysiecy). Także jak kupować to tylko oryginalne. Gumowe mają 11 lat i 200 tysięcy. moim zdaniem starczają na całe życie samochodu.
  5. poza tym jak cię denerwuje to możesz kliknąć guzikiem od komputera i przestanie migać. Zmiana tego czasu moim zdaniem nie ma większego sensu, wg wszelkich zaleceń (niedawno nawet mocno propagowanych w mediach) to właśnie co 2 godziny powinno się zrobić małą przerwę w jeździe.
  6. marekg odpowiedział(a) na marekg temat w Audi A4 B6
    dzięki za odpowiedź. Przy wycieraczkach aero patrząc po cenie u Gajosa wnoszę, że chodzi o komplet?
  7. marekg opublikował(a) temat w Audi A4 B6
    Witam, Czy dywaniki materiałowe oryginalne posiadają swój numer VAG ? potrzebuję przednie do B6 w kolorze dla wnętrza swing LC. Dzięki z góry aaa jeszcze jedno, pióra do AERO jaki mają numerek?
  8. Ucziciwość wymagałaby również aby poinformować kolegę, że "dzięki" temu zabiegowi najprawdopodobniej pozbawi się poduszki powietrzenej kierowcy. Ta z B7 wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi nie zadziała w razie wypadku.
  9. O jakich problemach piszesz ? Przeciez były w B6 RNS E i kiera MULTI 2004 rok No kurcze już nie wiem jak to prosto wytłumaczyć. W B6 mamy MF która współpracuje z Concert, Symphony czy RNS-D. W B7 jest multi z rolkami i tam działają nowsze concert,symphony cyz RNS-E. Wiemy, że nowe concerty ze starą MF nie działają w pełni prawidłowo i odwrotnie. JEdynym elementem działającym zarówno z jedymi MF jak i drugimi jest RNS-E. W takim razie to właśnie ta nawigacja jest jakaś szczególna i dogaduje się z wszystkimi kierami? czy w samochodach siedzi coś co pozwala na komunikację?
  10. każdy orze jak może ja już się zastanawiam nad nowiutkim tunelem 2din żeby wszystko spasowało jak fabryka ale jak doliczę koszty nowej popielniczki i tak dalej, przy okazji nowy ręczny, zapalniczka żeby to jakoś wyglądało to taniej wyjdzie nowe auto kupić
  11. Przy odrobinie wysiłku intelektualnego ten wątek powinien odpowiedzieć na większosć twoich pytań http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-instalacja-kierownicy-multifunkcyjnej-r8-tt-b7-19792/index26.html
  12. w takim razie jak rozwiązano problemy starej multiiery oraz RNS-E? przecież w B6 na końcowce RNS już był ponoć dostępny? co oznaczałoby, że musiał z multi współpracować
  13. No ja potrzebuję mega cichie opony do jazdy autostradowej. Myślałem o Yokohama i modelu C Drive (ponoć ten zastąpił AVS DB) ale cena 130 euro za sztuke troche mnie odwiodła od tego planu.
  14. No ja się naciąłem na Dunlop SP Sport FastResponse. Głośniejszych opon nigdy nie miałem, to już jest huk a nie szum. Wtopa na całej linii. A co sądzicie o Falkenach ZE912 ? ewentualnie Michelin EnergySaver?
  15. Witam, Mamy cały spory temat odnośnie pucowania nadwozia ale jakby po macoszemu potraktowany jest temat plastików wewnątrz. Moje autko z racji wieku i eksploatacji nosi już nieco śladów zużycia wewnątrz. Najbardziej mnie teraz denerwuje pociemniały plastik tunelu środkowego i innych elementów zrobionych z tego samego materiału. Dodatko wszystko to pociemniało od używania gotowych chusteczek do samochodu... Czy ktoś zna może sprawdzony sposób jak odświeżyć takie elementy? szczerze mówiąc nie mam ochoty na eksperymenty. Próbował ktoś może spray to wnętrza dostępy w ASO ?
  16. sama klapa gasząca to jeszcze inny temat. Ona owszem fizycznie jest zamontowana do obudowy EGR ale jeśli chodzi o funkcjonowanie to są elementy niezależne
  17. same przecieki z EGR nie powodują spadku mocy. Natomiast przy zacinającym się zaworze efekt jest wyraźny i bardzo charaktetystyczny - auto dławi się po dodaniu gazu i dopiero z opóźnieniem zaczyna ożywać.
  18. ocena dość subiektywna, masz rację. To zapytamy z innej strony - jak u ciebie wygląda apetyt na olej? obserwujesz ile wciąga?
  19. odpalanie z wysokich obrotów jest spowodowane błednymi sygnałami z czujnika temperatury. Nie zdarza się czasem, że obroty się wahną ot tak? u mnie zacznim zaczęły falować to właśnie auto czasem odpalało z wysokich obrotów. Żadna turbina ani olej w dolocie nic nie mają do obrotów. Sam olej w dolocie jest i zawsze będzie, nie ważne czy to TDI czy inny doładowany silnik diesla. źródłem zawsze jest turbina oraz odpowietrzenie skrzyni korbowej. Jeśli to tylko lekkie spocenie przewodów wewnątrz to pół biedy. jeśli z przewodów wręcz leci to trzeba sprawdzać obie potencjalne przyczyny. Sam EGR popuszcza z czasem, żeby przestało przeciekać to trzeba go wymienić, czyszczenie nic nie da, zacznie lać na nowo.
  20. marekg opublikował(a) temat w Audi A4 B6
    Potrzebny numer tunelu środkowego 2DIN i na podłokietnik. Bez uchwytu na telefon. Kolor wnętrza to szary swing, LC. Chciałem przy okazji się dowiedzieć, czy ramka wokół lewarka biegów jest taka sama 2din jak 1din? Zmieniam radio na nawigację i przy okazji chciałem wymienić tunel na nowy bo stary jest trochę wytarty. Tylko nie wiem ile gratów przy okazji nie podejdzie z 1 din Proszę?
  21. o widzisz, dobrze kolega zapytał o temperaturę, czy nie masz z tym problemów. Po drugie to co możesz zrobić sam i na szybko to chociażby sprawdzenie ciśnienia w oponach, możesz sprawdzić hamulce czy dobrze działają i odpuszczają prawidłowo bo czasem ręczny może lekko trzymać. No i jeszcze raz powiem, przegoń trochę to auto niech pooddycha trochę.
  22. daj autu pojeździć w trasie i sprawdź ile ci wyjdzie. W międzyczasie może się zorganizujesz z VAG-iem. A tak prywatnie to ci powiem, że jak na miasto i pewnie nie zawsze dogrzany silnik to spalanie jakie podajesz wcale nie jest tragiczne. Przy okazji, kurcze piszemy przez "u".
  23. pociesz się, że mnie ori sprzęgło komplet i dwumas kosztowały 1500... euro. Więc nie narzekaj.
  24. Ja też czekałem czekałem chociaż wiedziałem, że mi bierze już na samym końcu a łożysko klepało już od 100 tysiecy kilometrów. No i doczekałem, że na dzień przed dłuższą podróżą zacząłem mieć problemy z płynnym ruszaniem czy zmianą niższych biegów. Zamiast jechać swoim samochodem musiałem wziąć auto z wypożyczalni bo noclegi zamówione i rodzina na walizkach. Już nie wspomne o koszcie wymiany razem z dwumasem we włoskim ASO. Mam przebieg 230 tysiecy i to chyba jest mniej więcej właściwy moment na wymianę tych rzeczy.
  25. Ja kupiłem takie kable: Kabel Nav26Max VW MFD Audi NAVIGATION Plus - Kable Montażowe - Okablowanie - e-shop - Naviservice.com.pl - okablowania do systemów nawigacji satelitarnej Kabel TMC Box - Kable Montażowe - Okablowanie - e-shop - Naviservice.com.pl - okablowania do systemów nawigacji satelitarnej a TMC wygląda tak jak na poniższej aukcji sterownik systemu nawigacji audi a4 8e0 (2354001558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.