Treść opublikowana przez marekg
-
wymiana radia symphony 2 na RNS- D
na swoim przykładzie: navi 600 tuner 150 kable z naviservice i antena 150 przeróbka instalacji przez elektryka 200 aaa jeszcze 300 za emulator zmieniarki...
-
Ramiona wycieraczek do b6
haha akurat guzik prawda. Pióra dedykowane do starych ramion w B6 (czyli nie aero) były produkowane przez Valeo wycieraczki o oznaczeniu VM211. Bosch, słyszałem że jakiś pasujący istnieje ale na oczy nigdy nie widziałem.
-
wymiana radia symphony 2 na RNS- D
Przede wszystkim potrzebujesz tunera TMC. Jeśli chcesz sam budować wiązkę to dokup specjany wtyk dla RNS-D, taka szeroka wielopinowa. Popatrzysz na tył nawigacji to bedziesz wiedział do jakiego złącza to potrzebne... . Musisz dokupić antenę GPS oczywiście. PRzy podłączeniu trzeba pamiętać aby gala była prawidłowo podpięta. Ja kupiłem w necie gotowe kable do RNS-D żeby było prościej. Jeśli chodzi o BOSE to bedzie działać bez problemu, ta nawigacja może puszczać sygnał tradycyjnie czyli przód na głośniki od razu a tył przez wzmak albo wszystko przez wzmak BOSE.
-
popielcznia przód 2din - 1din
dobre wieści bo w sumie aż tak mi nie przeszkadza sama ta szpara za klapką 1din ale mam stracha żeby mi bilet za autostradę tam nie wpadł
-
popielcznia przód 2din - 1din
dzięki wielkie za info! czyli do zrobienia widzę.
-
Czy A4 ADR nadaje sie na TAXI ??
tylko, że Audi 80 jest dużo wygodniejsze jak A4
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
no to ja wtopiłem z trapezikiem bo mam ten niewłaściwy. jakiś życzliwy forumowicz mnie uszczęśliwił...
-
popielcznia przód 2din - 1din
Jak wszystkim wiadomo, popielniczki 2din oraz 1din w B6 są różne. Przerobiłem mój tunel na 2din przycinając gdzie trzeba ale póki co zostawiłem starą popielniczkę ze skróconą osłonką, tą która tworzyła kieszeń pod klimatronikiem. Moje pytanie jest takie, czy w tym tunelu można zamocować popielniczkę z wersji 2din ? chodzi mi o to, że ta ostatnia ma większą klapkę i coś w rodzaju ścianki, powodując że nie ma dziury pod klimatronikiem 2din. Tylko nie wiem czy mocowania w tunelu są takie same żeby to wyglądało jak ori 2din ? PRzy okazji, z tego co kiedyś szperałem to samą klapkę popielniczki da się chyba dokupić? bo mógłbym wtedy kupić dowolny kolor popiołki i sobie zamienić na nową niewycioraną samą klapkę. DZięki z góry za podpowiedzi
-
Pilne:) Muszę wymienić silnik Mam 1.9 tdi AFN mam okazje KUPIĆ 1.9 tdi AHU POMOCY
Dokładnie. W silnikach montowanych poprzecznie i wzdłużnie w innych miejscach są w bloku otwory montażowe pod łapy. No i misy olejowe są inne, smoki i takie tam pierdułki. tylko o ile mi wiadomo wtedy taki silnik już ma inne oznaczenie
-
"Pocenie" silnika.
nie szukaj tanich okazji bo się okaże, że kupisz nie lepszy od tego co masz. Myślę, że Pierburg będzie odpowiedni (nie wiem czy Wahler robił EGR y) jeśli masz założyć nowy zawór. Ja za ori do AVB dałem 76o złotych bo nie mam zaufania do zamienników nawet jeśli produkowane przez te same firmy co części sygnowane przez Audi. Właśnie z powodu ceny jeden z kolegów poddał w wątpliwość sens takiej wymiany no ale jak robić to do porządku. Weź no poszykaj w dziale części jest chyba kontakt to kolegi TOM77 czy jakoś tak (przepraszam za ew. pomyłkę), on organizuje forumowiczom pewne części po lepszych cenach. Myślę, że to będzie najlepsze rozwiązanie.
-
"Pocenie" silnika.
Dzięki EGR więszkość silników spalinowych jest w stanie spełnić wymagania norm czystości spalin. Rozumiem, że niepotrzebnie. Silnik wyjechał z EGR to ma go mieć bo po to dostał cały zestaw czujników a jego soft uwzględnia dość mocno obecność układu recyrkulacji spali. Jak chcesz doradzać to napisz obiektywnie a nie wciskaj swój punkt widzenia , dość powszechny ale co nie oznacza że prawidłowy.
-
RNS - zalozyc czy nie zalozyc?
jak przerabiasz z tunelu 1din przycinając go to popielniczka może zostać stara. zaślepka wymaga wtedy tylko docięcia
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Pytałem bo sam musze podiagnować jeszcze mój samochód. Niby mam wszystko wymienione ale przy odpalaniu zauważyłem dziwne spadki obrótów tak jakby w momencie otwarcia EGR coś szwankowało i na ułamek sekundy przydławiało zbytnio silnik. potem już jest ok.
-
Głośniki wzmacniacz "małysz?" i radio concert
Ja zamontowałem wzmacniacz za schowkiem pasażera, dzięki temu nie plączą mi się kable w te i nazad przez samochód do bagażnika. Idzie tylko jeden kabelek w progu do suba.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
a miałem coś napisać jeszcze ale jednak nie... nie zrozumiesz ---------- Post dopisany at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany at 15:51 ---------- Arku, Logowałeś może podczas rozruchu silnika tak żeby zobaczyć kiedy EGR się zaczyna otwierać i jak się generalnie zachowuje przy i zaraz po uruchomieniu silnika?
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Zastosowanie EGR oczywiście nie jest idealne ze względów o których tutaj mówicie, czyli ogólnie przekoanie że lepiej jak silnik dostaje czyste powietrze, w dolocie nie robi się nagar i tak dalej. Ale to rozwiązanie nie jest głupim wynalazkiem ot tak żeby coś popsuć. Powstało właśnie po to, żeby obniżając temperaturę w cylindrze zredukować emisję szkodliwych nox co wymusiła kolejna norma euro. Tutaj nie podejmuję się dyskusji na temat tzw eko terroryzmu bo się nigdy nie dogadamy. Tak jest, EGR jest stosowany w pewnym konkretnym celu i jest potrzebny. Powszechne olewanie norm eko to zupełnie inna historia. Ja jestem zwolennikiem utrzymania auta tak jak przewidział to producent i dlatego EGR u mnie działa jak należy, i żadnych zwisających butelek na olej stosować też nie mam zamiaru.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
tak raffik zgadza się. Tylko wtedy kiedy ty potrzebujesz tej wyraźnej żwawości samochodu EGR właśnie jest zamykany. A więc przy w pełni sprawnym układzie recyrkulacji spalin nie powinno być szczególnie odczuwalnej różnicy po zaślepieniu zaworu EGR. Jeśli kuleje cokolwiek wtedy pojawiają się opóźnienia w reakcji na gaz, auto ma braki mocy itd. Poza tym kolego jesteś trochę bezczelny. Dlaczego? od początku piszesz w taki sposób iż z kontekstu jednoznanie wynika iż mówisz o ciągłym dopuszczaniu spalin przez EGR wykazując się komplentym niezrozumieniem zagadnienia. A teraz doczytałeś, odwracasz kota ogonem i twierdzisz, że to ja czegoś nie zrozumiałem... trochę dziecinada nie uważasz? znam paru ludzi o podobnej mentalności i staram się trzymać od nich z daleka bo szkoda się denerwować ludźmi, którzy nawet pod ścianą nie potrafią przyznać, że nie mieli racji. Przepraszam za OT w temacie, po prostu czasem człowiek ma ochotę nazwać zachowanie innych po imieniu. Ze swojej strony ten głupi OT uważam za zamknięty.
-
CONCERT PLUS - nie wymaga kodu
albo było coś robione z radiem albo po prostu gość ma radio ze swojego samochodu w którym było zamontowane fabrycznie. Radio z którym auto wyjechało z fabryki jest tak zakodowane, że w tym konkretnym samochodzie o kod nie woła. U mnie w concercie dokładanym też elektryk coś zakobinował (dokładałem to radio) i nie wołało o kod już więcej.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
zadam głupie pytanie, ale masz w kierownicy moduł tzw trapezik przez któy podłączone są przyciski poduszki?
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
na Boga raffik... EGR pracuej cały czas owszem ale jako zawór czyli otwiera się i zamyka... wbrew temu co piszesz nie dopuszcza spalin cały czas. Jeżeli tego nie przyjmujesz do wiadomości to próżne moje starania. Białe jednak jest białe... Druga rzecz, ggdzie ja napisałem że olej idzie z kolektora wydechowego???? napisałem że u mnie przestało cieknąć z EGR po odłączeniu wężyka podciśnienia (czyli zamknięciu na stałe dopływu spalin). To chyba jednak jest różnica co? Słucham ogółu mój drogi, ale krytycznie.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Te ubytki mocy to taka teoria, stiwerdzenie żeby coś stwierdzić. EGR dla przypomnienia jest zaworem czyli zamyka się i otwiera. Jeśli potrzebujesz mocy, nawet na tym mitycznym "dole" EGR zostaje przez ECU zamknięty. O jakim więc ubytku mocy mówilmy jeśli spaliny nie mają dostępu do silnika? To nie jest rura, która stale dostarcza spaliny...
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Raffik, Najpierw miałem rozpisać się dość szeroko na temat ale nie wiem czy jest sens tłumaczyć oczywistości. Poza tym, Nie do końca rozumiem co mi zarzucasz. Możesz jaśniej napisać gdzie mijam się z prawdą? bo poza jednym faktem to raczej potwierdziłeś moje wypowiedzi zamiast im zaprzeczyć (czyli napisałeś coś żeby napisać, tak jak nasi politycy najpierw coś palną że tamten nie ma racji ale potem jadą całą litanię dokładnie taką samą jak oponent). Nie ważne czy z sensem, ważne że dobrze brzmi, ale chyba nie o to ci chodziło? Gdzie się z tobą nie zgadzam? a mianowicie jeśli chodzi o przyst mocy. Niby skąd ten przyrost? Jeśli ktoś po odłączeniu EGR czuje wyraźną zmianę na plus to oznacza to tylko jedno - układ recyrkulacji spalin nie działał prawidłowo i dlatego auto było przymulone. Jeśli EGR i całe jego sterowanie pracują prawidłowo to nie ma powodu żebyś znacząco odczuł zmiany. Ja jestem po komplentym remoncie i widzę jak auto jeździ. I ostatania rzecz jaką mogę powiedzieć to to, że przez EGR auto ma mniej mocy. Zanim komuś zarzucisz mijanie się z prawdą to sam najpierw sprawdź czy ty ją masz.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
EGR pracuje tylko w kilku szczególnych przypadkach w cyklu pracy silnika. Poza nimi jest zamknięty i silnik dostaje czyste powietrze. Sprawność nie ma tutaj nic do rzeczy. Nie wiesz o czym mówisz. Silnik jeśli wszystko jest sprawne dostaje dokładnie tyle powietrza ile powinien. Odłączenie EGR nie dopuści mu więcej powietrza niż potrzebuje. ECU nie oszukasz. Zaburzenie składu mieszanki od razu widać w lusterku wstecznym, tak samo jak przy dziurawym dolocie. Jesteś pewien, że kontrolka silnika to wynik odłączenia EGR? bo mi się wydaje (tutaj nie jestem pewien) ale ten silnik jest jeszcze za stary żeby walić komunikaty o braku EGR..
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
no nie wiem. u mnie przestało cieknąć kiedy EGR nie pracował, tzn jeździłem na odpiętym wężyku. Wcześniej dopóki pracował zawór to ciekło. Uznałem więc, że olej dostaje się do dolotu właśnie od dołu od strony kolektora wydechowego. Po drugie temat klapy gaszącej, przepraszam co ma klapa gasząca do zaślepiania EGR? niezależnie czy EGR zaślepimy blachą czy też odepniemy wężyk klapa gasząca pracuje niezależnie. Po trzecie mityczna odma - bardziej temat się tyczy V6 bo AWX, AWF czy AVB nie mają odmy jako takiej a jedynie proste odprowadzenie gazów ze skrzyni korbowej. Tam się nie ma co zepsuć/zapchać. Przejeździłem dość sporo bez EGR ale w końcu mi się udało wyremontować cały układ recyrkulacji i teraz mam jak fabryka dała. Jeśli chodzi o przyrost mocy po wyłączeniu EGR odczuwany przez niektórych to uznałbym to za efekt placebo. Nie ma powodu żeby auto lepiej jeździło. Jeśli jest poprawa to świadczy ona tylko o tym, że albo sam EGR albo układ podciśnienia szwankuje. Odłączenie EGR jest wtedy tylko doraźnym środkiem ułatwiającym jazdę a nie naprawą.
-
Środek do czyszczenia tunelu i boczkow
ja wypróbowałem Autoglym Interior Shampoo. Jest dobry na plastiki i na materiał. Radzi sobie całkiem dobrze, szczególnie jeśli chodzi o plamy na fotelach czy wykładzinie. Plastiki te teksturowane też bardzo ładnie czyści.