Treść opublikowana przez marekg
-
[B6 AVF] Problem z odpalaniem rano
Mam tak Przy włączonych światłach odpala normalnie a bez trzeba kręcić . To znaczy uszkodzony włącznik świateł? Jeśli nic innego nic nie zaobserwowałeś a włączenie świateł eliminuje problem to znaczy, że włącznik najprawdopodobniej jest uszkodzony.
-
Kto zamierza zmienić audi na inną markę lub zmienił a wraca do OOOO
Ja mam ochote na Alfe 159 albo Lancie Thesis ale musiałbym sobie z Italii coś przywieźć. Ale z drugiej strony szkoda mi tej mojej B6 pomimo, że już stara to te włoskie wynalazki nawet nowe jakością wnętrza do pięt jej nie dorastają.
-
Antybiotyki a alkohol .... macie doświadczenia ?
ja tylko tak dla przemyślenia podejścia... teraz sobie nie żałujesz a jak będziesz miał 50 o będziesz musiał bo co? bo już zdrowie siądzie i nie będzie innego wyjścia. A siądze dlaczego? bo za młodu był mądrzejszy od innych... I co się potem dziwić, że Polak na emeryturze to tylko w poczekalnie do lekarza co rano... Nie szkoda tego zdrowia? Jak będziesz miał dzieci i wnuki i przyjdzie ci sie z nimi za wcześnie rozstawać to sobie pomyśl o tym co ci lekarz mowił jak młody byłeś
-
Kornackiemu urwali drzwi w Maserati
Jest paragraf na otwieranie drzwi. Kierowca otwierajac drzwi pojazdu nie może stwarzać zagrożenia... tutaj kierowca autobusu mógłby się tym podeprzeć bo suma sumarum obaj nie zachowali należytej ostrożności. A że na kogoś paść musiało. Przyjechali miśki co przepisów nie do końca teges, zobacyli drogie auto, pana i panią z telewizji zaślinili się i sypnęli pierwszym paragrafem z brzegu. kierowca nie miał nic do gadania przyjął mandat i tyle. a szkoda bo wcale mogło tak się to nie skończyć. Ja tam bym obu wlepił po mandaciku tylko, że TVN by pewnie zapłącił ze swojego ubezpieczenia. Aaaa wkurzyłem się
-
Kornackiemu urwali drzwi w Maserati
Szczerze mówiąc tak na prosty chłopski rozum to Kornacki dał ciała na całej linii. Dorobienie tutaj na siłe jakiegoś paragrafu na kierowce autobusu to jakaś gruba przesada. Ale oczywiście opierając się tylko na tym co widać. Żeby zauważyć to co się dzieje kierowca autobusu musiałby patrzeć nie w to lusterko co trzeba i to bez przerwy. to jakaś bzdura. Ale pomijając te rebusy z paragrafiami to niezły miałem ubaw, ten tekst z wiatrem co drzwi wyrywa to chyba będzie tekst życia dla Kornackiego... jak dla mnie to po prostu chłopak się zapomniał i tyle. ludzka rzecz ale szkoda żeby miał za to kierowca autobusu dostawać po głowie tylko dlatego, że łatwiej jemu dowalić niż redaktorkowi. To tłumaczenie się Kornackiego po fakcie tym bardziej mnie nie przekonuje, jakoś takie cyniczne tłumaczenie się aby tylko nie przyznać, że się nie popisało.. ---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:04 ---------- WN jest ważniejszym świętem
-
Ile godzin dziennie spędzacie w pracy?
PRz jak mniemam Ja też po tym samym wydziale ale na Konstrukcji samolotów. A czy pracuje w fabryce? no w sumie fabryka też jest No ale żeby pozostać w temacie wątku to tylko napisze, 8 godzin za biurkiem. Od czasu do czasu przechadzka na produkcje popatrzeć co znowu spiep...
-
[ALL B6] Mocowanie bagażu proszę o poradę
w podłodze, w pobliżu narożników bagażnika. najłatwiej znajdziesz te dwa bliżej krawędzi bagażnika. To są takie delikatne przetłoczenia w wykładzinie, jeśli nie miałeś fabrycznie "uszu" to wykładzina w tym miejscu jest przymocowana do nadwozia za pomocą plastikowych kołeczków. jak wyrwiesz ten kołeczek to dasz radę podnieść wykłądzinę w tym miejscu i pod spodem zobaczysz dwa otwory na śruby (pod każde ucho po dwie śruby). Musisz to znaleźć
-
[ALL B6] Mocowanie bagażu proszę o poradę
kupujesz 4 zaczepy, wycinasz otwory w wykładzinie bagażnika (widać wyraźnie przetłoczenia) i przykręcasz śrubami (do kupienia w ASO). Wszystko trzyma się tak jak fabryka przykazała. Sam tak zrobiłem i jest tak jak ori. Uprzedzam pytanie, otwory na te śruby są już w karoseri, dokładnie w tym miejscu gdzie wykładzina ma przetłoczenia.
-
[ALL B6/B7] Zmiana Z RNS-E na zwykle radio 2 din czy cos trzeba rezac zmieniac ?
jaką masz teraz multi? z b6 czy b7? ewentualnie jaką planujesz? jeśli b6 to szukaj radia z b6 (czyli na 2din masz tylko to symphony kotore pokazales na poczatku, pomijajac oczywiscie rns-d ale nie przypuszczam zeby cie to interesowalo po wywaleniu rns-e). pozosale radyjka 2din to juz b7 i takiej mulikiery musialbys uzywac zeby nie stracic na funkcjonalnosci
-
[ALL B6/B7] Zmiana Z RNS-E na zwykle radio 2 din czy cos trzeba rezac zmieniac ?
trzeba troche pozmieniać bo rns ma wtyk iso2 a do symphony potrzebujesz stare. Poza tym chyba nic większego nie ma. Ale może poszukaj lepiej Symphony II+ albo Concert II+ z B7, oba 2din oba czytają mp3 ?
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Kiera i poducha z B7 już mnie nie interesuje, zdecydowałem o zostawieniu tego co było fabrycznie montowane w B6. Ale, że zasiałem ziarno wątpliwości na forum i z czystej ciekawości odnośnie rezultatów - dokładam się do testów. Marek
-
[B6 AWX] Słabo się rozpędza i Po chwili ma właściwą moc
tak, jeśli masz na myśli gruszkę wystającą z plastikowej osłony silnika.
-
[B6 AWX] Słabo się rozpędza i Po chwili ma właściwą moc
odłącz przewód od EGR i zatkaj go jakąś śrubką a potem się przejedź i zobacz czy jest zmiana.
-
RNS-D
są nowe mapy DX do Audi Polska i Czechy spokojnie do kupienia.
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Zauważ, że nikt również nie potrafi stwierdzić ze 100% pewnością, że poducha z B7 wystrzeli. A nie trzeba być specjalnie rozgarniętym, że w takim przypadku jakim jest np. poduszka powietrzna albo mamy tę pewność i robimy moda albo tej pewności nie mamy i się tego tematu nie ruszamy. Podejmując decyzję poruszamy się po bezpiecznej stronie, nikt tutaj nie ma ochoty na sobie testować tego moda. W ogóle pozwoliłem sobie wtrącić się w temat, bo mówiąc nieco nieskromnie to ja wywołałem na naszym forum zamieszanie w tym temacie. Zacząłem wnikać w temat bo interesował mnie mod na multikierę oraz radio z B7 co skutkuje zmianą kiery (żeby przyciski a w zasadzie rolki prawidłowo działały) i to ja Andy-iemu podsunąłem wątek z zagranicznych forów. Od tego się zaczeło, a że na szczegółach technicznych się nie znam więc nie udzialałem się przy każej okazji. Dobrze, że poszła za tym fala zainteresowania i wiemy dziś znacznie więcej i niestety dla moda ale rośnie prawdopodobieństwo, że poduszka nie wypali. Jeśli chodzi o zarzuty wobec sprzedających części, to wybaczie wszyscy ale każdy z nas robi moda na własną odpowiedzialność i to każdy z nas powinien szukać dostępnych informacji w temacie. Każda ingerencja w oryginalną specyfikację samochodu ma swoje plusy i minusy i jeśli nie jest oferowana przez autoryzowany serwis to odpowiedzialność za nią i jej skutki bierze właściciel samochodu. Jak się zabiera za modyfikacje samochodu to wypadałoby ogarniać choć trochę temat i umieć ocenić ryzyko z tym związane. Skoro ja mogłem poszukać info to mógł zrobić to każdy. U mnie te informacje wywołały wątpliwości co ostatecznie skłoniło mnie do odstąpienia od moda. A dzięki Siemianowi mam już graty do moda na MF z B6. A zamiast Concerta II+ mam już na stole przygotowany RNS-D. Dopóki nie ma 100% pewności o bezpieczeństwie to oczywistym powinno być, że się wstrzymujemy od modyfikacji. Jeśli ktoś robi inaczej to znaczy, że ingnoruje ryzyko i bierze za to odpowiedzialność. Jeszcze raz powtarzam, trzeba myśleć i wyciągać wnioski jak się decyduje coś kupić, coś zmodyfikować. W razie wypadku będziesz ty czy ja kierować pretensje do tego kto ci sprzedał poduszkę? i co powiesz? że na forum chłopaki zmieniali to nic nie mówili? zostawiam to do przemyślenia
-
[ALL B6/B7] symphony II
Zadaj sobie podstawowe pytanie, tzn ile weźmie elektryk za przestrojenie (a nie każdy chce i potrafi to zrobić), dodaj koszt transportu do PL, weź pod uwagę brak RDS i wtedy porównaj to z kosztem europejskiego symphony na aukcji...
-
[ALL B6] CONCERT II A EMULATOR ZMIENIARKI MP3
nie...dlatego ta zmieniarka to kicha (bedziesz na radiu / fisie widzial co najwyzej "CD15 TRACK20" co oznacza np "Kubus Puchatek") to nie wina zmieniarki tudzież emulatora jako takiego. Ani navigation plus ani concert czy symphony nie potrafią wyświetlić niczego poza CD...Track... Takie udogodnienia dopiero od RNS-E i odbiorników radiowych generacji II+
-
[ALL B6] zaślepki śrub pokrywy silnika
Bardzo proszę o numer zaślepek pokrywy silnika 1,9 tdi w kolorze srebrnym. Słyszałem, że są dostępne. Dzięki z góry
-
[B6 AWX] Bardzo słabo odpala w te mrozy.
nie musisz się zgadzać. Wiem co sprzedają na stacjach... w większoći wypadków żeby kupić coś lepszego niż letni ON trzeba dobrze poszukać. Ilość aut rozkraczonych na drogach w okolicach turynu mowi sama za siebie
-
[B6 AWX] Bardzo słabo odpala w te mrozy.
bo przy takich mrozach dobrze by było zastosować jakiś dodatek. Ja jestem pierwszą zimę we włoszech i już dostałem pierwszą lekcję. Poza rejonami wysokogórskimi wszędzie indziej sprzedają zwykły ON letni. SKutek jest taki że po paru dniach mrozu połowa aut się rozkracza na środku drogi. Wręcz obowiązkowo trzeba tutaj lać dodatek do diesla bo samo paliwo nie wytrzymuje nawet do -5 stopni. Moja OOOO na szczęście dała się odpalić ale w czasie jazdy zdechła 3 razy. Jakimś cudem się dowlokłem do serwisu więc od razu filtr poszedł na wymianę. dodatm tylko, że temperatury spadły "ledwie" do -16 w nocy... Jednym słowem dobre paliwo to podstawa a prz mrozach jakie są teraz w PL dobrze byłoby mieć nowy filtr na zimę i dodatek w paliwie.
-
Teoria planowanego postarzania produktów
tak do końca to nie jest spisek przeciwko komukolwiek... biznes ma się kręcić. jeśli ktoś wyprodukuje wieczną żarówkę to sprzeda ich conieco i potem koniec interesu. nie będzie potrzeby produkcji żarówek, nie będzie firmy nie bedzie pracowników. czyli nie będzie pracy. I w końcu dochodzimy do etapu sprzed rewolucji przemysłowej gdzie na dobrej jakości produkty było stać tylko "paniska" a reszta to były chłopki obrabiające pańskie pole. bidoty nie było stać na nic bo nie było pracy. na tym polega właśnie cały paradoks, im więcej produkujemy i kupujemy tym więcej ludzi może sobie na dane produkty pozwolić bo ma po prostu pracę. na naprawdę trwałe i solidne produkty - patrz auta typu RR czy Bentley stać dalej tylko najbogatyszych tego świata. gdyby robic tylko takie to kto z nas miałby dziś samochód? i tak jest ze wszystkim. Gdyby nawet ktoś miał interes w tym, żeby wyprodukować wieczną żarówkę (wątpliwe) to kogo byłoby stać na jej kupno?
-
[ALL B6] RNS-D DX
No juz wiem jaka ja potrzebuje zmieniare ale ten typ przesadził troche drogo niech wyjdzie navi za 600pln i zmieniarke sprzedaje za 400pln zal typa ja swoja mam za 200pln przesadzaja z tymi cenami. Moim zdaniem nienajgorsza cena. Za same navi często wołają tysiączka. z drugiej strony niedawno ktoś sprzedawał taki komplet ale miał jeszcze starszą zmieniarkę do bagażnika ale dokładał również tmc, antene i jakieś kable. w sumie chciał 1100. Zobaczymy ile mnie szarpnie w sumie zabawa bo navi za 600, tmc za niecałe 200, a trzeba jeszcze antenę, kable i pewnie ktoś mi to będize musiał podłączyć bo nie mam czasu za bardzo główkować i eksperymenować. Może jeszcze starczy na emulator zmieniarki i zbliżymy się do ceny najtańszych rns-E Jeśli cena zakupu RNS -D przekracza to co podałem wyżej to zabawa nie ma sensu i lepiej od razu myśleć o rns-e. ja kupiłem d bo się uparłem na 2 din i kiere multi z b6. Ekran nawigacji zdecydowanie lepiej wygląda niż dziura na kasete w symphony
-
[ALL B6] RNS-D DX
http://allegro.pl/show_item.php?item=2100356702 ktos już się szarpnął i kupił ale jeszcze wyświetla chyba
-
[ALL B6] RNS-D DX
Na aukcji ktoś sprzedaje zestaw rns-d plus zmieniarka i ta zmieniarka ma właśnie końcówkę C. wygląda na to, że takiej trzeba szukać
-
[ALL B6] Concert 3 zamiast RNS-D?
Dzięki za szybką odpowiedź. Can z zegarów by na fisie mi pokazywało jakieś info rozumiem? (obowiązkowe, czy można później to zrobić?) Jeśli chodzi o ten adapter, mógłbyś zapodać przykład? Kiera nie jest multi i na takowej mi nie zależy Pozdro edit: jeszcze jedno te zaokrąglone górne rogi jakoś nie będą "głupio" wyglądały? bo rns jest kwadratowa - chyba, że szukać tej kwadratowej. szukaj concerta do A4, nie ma zaokrąglonych krawędzi. Jak na allegro poszukasz adaptorów do rns-e to będzie to. z resztą chłopaki na forum tutaj pewnie jak poczytają wątek to dokładnie ci napiszą który bo nie mam 100% pewności a nie chciałbym żebyś kupił nie dokładnie taki jak trzeba. Teraz masz RNS-D, czy on ci niczego na FIS nie wyświetla? masz tę nawigację zamontowaną fabrycznie czy dokładana? Jeśli dokładana to wiadomo czemu nic nie masz na fis... Podłączenie can do concerta jest raczej konieczne, radio poprzez can dostaje info o włączeniu podświetlenia. bez tego nie podświetli ci się panel radia (przyciski), chyba będzie się wyłączać co jakiś czas. no i na fis nie zobaczysz sygnału RDS z radia ani info o utworze z CD. Ale to podłączenie Can to jest naprawdę prosta robota, poszukaj tematu na forum wszystko jest opisane.