Treść opublikowana przez marekg
-
Wymiana radia symphone na rns-d Problem
Co prawda ja jeszcze swojej RNS-D nie założyłem ale jakiś czas temu wnikałem w teorię. Na pewo nie jest plug and play. Z resztą ja już mam dokupione wiązki specjalnie do RNS D żeby było podpięte zasilanie wszędzie tam gdzie trzeba, stąd twoje probley pewnie z podświetleniem i nie tylko. żeby mieć sygnał na FIS musisz mieć podłączony jeszcze moduł TMC, który oprócz podawania sygnału TMC (zbędny) do nawigacji dekoduje jeszcze infomacje pomiędzy sygnałem CAN samochodu a CAN nawigacji ( dwa niestety niekompatybilne systemy). Generalnie dość sporo trzeba poprzepinać kabli i potrzebne dodatkowe wtyki żeby zrobić instalację pod RNS-D. Gotowe kable są na allegro i chyba w naviservice. No oprócz tego, trzeba zmienić kodowanie VAG-iem żeby auto wiedziało, że ma RNS zainstalowany. Jeśli chodzi o głośniki to musisz wiedzieć czy masz aktywny tył przez wzmacniacz i odpowiednio do tego podłączyć rns. Nawigacja może mieć VAGiem ustawione inaczej w tej chwili.
-
Sygnalizacja otwartych drzwi
ty mówisz o piszczku sygnalizującym włączone światła czy coś jeszcze innego jest w nowszych B6? pytam bo po objawach jakie opisujesz to coś jest zwalone w sygnale ostrzegawczym, tak pierwszy jak i drugi przypadek. Nie słyszałem, żeby to podlegało ustawieniu w VAG i szczerze mówiąc trochę mnie zaciekawiło to. Z tego co wiem prawidłowo to ustrojstwo odzywa się jeśli nie ma kluczyka w stacyjce a drzwi zostaną otwarte kiedy światła (włączone tak pokrętłem jak i manetką kierunkowskazu) pozostały włączone
-
bosse avant - sedan
subwoofer jest inny, tzn jego obudowa jest całkiem inna bo sedan ma ustrojstwo montowane w tylnej półce a Avant po prawej stronie we wnęce bagażnika.
-
Zmiana wyświetlania na pół fisie
jest proste. albo mostkujesz pierwszy pin kostki licznika do masy albo zakładasz czujnik poziomu. do ogarnięcia. ale wszystko już było na forum!!!
-
Jak wyjąć tylne podszybie?
jak demontujecie słupki? odnośnie nieskładanej kanapy to trzeba chyba wyrwać po prostu uparcie bo tam właśnie od przodu jakby jest mocowana półka
-
nr przepływki a4 b6 avb 101km 1,9tdi
to jest całość z obudową czy sama wkładka?
-
Nie działają szyby jak postoi w słońcu
Pierwsze słysze o takim zabezpieczeniu. Rozumiem zabezpieczenie silnika przed spaleniem jeśli jest jakiś opór nie pozwalający zamknąć szyby ale nigdy nie słyszałem ,żeby temperatura zewnętrzna miała wpływ na możliwość zamknięcia szyb. Poza tym moje auto często stoi na słońcu przy temperaturach w cieniu dochodzących do 38 stopni i jakoś szyby działają. Jeśli wam się coś blokuje to polecam sprawdzić czy pilotem wymusicie zamknięcie szyb. PRzypuszczam, że zadziała. A skoro tak to na 90% oceniam, że winne są przyciski od szyb, które jeśli dożywają swoich ostatnich dni to właśnie na ciepło najbardziej szwankują.
-
Nie działają szyby jak postoi w słońcu
całkiem nie działają czy przyciski słabo kontaktują?
-
[B6 AVF] Skąd wyciek oleju z zaworu EGR
nie, nie są takie same.
-
Czy tu powinna być jakaś pokrywa ?
na forum przewijał się niejednokrotnie temat związany z pokrywami i zazwyczaj posiadacze B7 pytają o możliwość dokupienia tych pokryw, takich jak w B6. Więc to jest na 99% procent odpowiedź na wszelkie wątpliwości.
-
Tiramisu - czyli co zrobic kiedy umycie auta kobiety itp juz nie pomaga :)
najczęściej powodem jest albo zbyt rozmoczony biszkopt ( słabe biszkopty zbyt chłonące kawę podczas maczania) albo kijowy serek mascarpone. niestety trafić dobry wcale nie jest tak łatwo. Szczególnie w PL...
-
Czy tu powinna być jakaś pokrywa ?
bo w B7 (i nie wiem czy nie w późniejszych B6) tych pokryw nie montowano defaultowo.
-
Tiramisu - czyli co zrobic kiedy umycie auta kobiety itp juz nie pomaga :)
oj tam od razu zepsułeś robisz dla kobiety chyba nie? nie po to masz audi żeby ją wsadzić w fiata i powiedzieć, że w sumie może trochę inne ale też jedzie
-
Tiramisu - czyli co zrobic kiedy umycie auta kobiety itp juz nie pomaga :)
biszkopty muszą być do tiramisu, są twardsze nie chłoną tak kawy więc całość nie robi się ciapowata. Po drugie kawa, jak już robicie tiramisu to nie żałujcie na dobrą włoską kawę a nie jakieś nescafe... tym to te można ogródek wysypać... Jeśli ktoś dodaje alkohol to na litość boską nie rum tylko likier amaretto. Albo robimy dobrze albo wcale.
-
Manetki kierownicy
a co w tym dziwnego ? robisz do wszystkich samochodów takie same bebechy bo się nie opłaca różnicować drogich komponentów ale robisz tylko różne manetki bo to kosztuje najmniej. A potem każesz sobie dopłacac kupe kasy za tzw pełny komputer pokładowy... Co jak co ale VW ma menedżerów, którzy wiedzą co robią...
-
[B6 AWX] Szarpanie w czasie ruszania, wysoki pedał sprzęgła
Panowie, nie zakładam nowego wątku bo temat zgodny z moim pytaniem. U mnie właśnie zaczęło szarpać lekko przy ruszaniu z jedynki i po wrzuceniu dwójki też jeszcze delikatnie szarpnie sprzęgłem. I tak się zastanawiam ile jeszcze to może wytrzymać bo chciałem na weekend strzelić trasę ale boję się żeby nie stanąć w pół drogi.
-
Wymiana elementu drzwi
Te trójkąty mają na dole ucho z otworem na śrubę. Jeśli jest do tego dostęp to albo od środka po zdjęciu tapicerki i/lub tego małego czarnego plastiku po wewnętrznej stronie trójkąta. PAtrzyłem na allegro przykładowe fotki drzwi i ramki drzwi i szczerze mówiąc też mam obawy czy obejdzie tak łatwo czy też cała ramka drzwi do demontażu... Też mam się za to brać ale serwis VW tu gdzie jestem we włoszech z niektórymi częściami do audi ma problem (nie rozpoznaje numeru części, system eparts) więc nie mam tego trójkąta na wymianę. Inaczej już bym siedział ze śrubokrętem w dłoni.
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
A ja miałem na początku (po poprzednim właścicielu) lany w ASO Shell 0w30 a przeszedłem na Mobila. A teraz mam Motula i zauważyłem, że po drugiej wymianie na motula właśnie autko znacznie ograniczyło apetyt na olej. No chyba, ze coś się skitrasiło i siorbie paliwo do oleju hehe
-
Dziwny huk przy gaśnięciu silnika
a to jest huk czy takie głośne i głuche stuknięcie? bo ja takie coś mam od początku jak mam auto czyli od ponad 100 tysiecy kilometrów i żadnych innych objawów do tej pory nie ma
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Panowie, wiem że trochę nie na temat ale przy okazji jak już niektórzy rozbierali poduszki, zaślepki itd. Mam problem znaleźć poduszkę multi do b6 w kolorze swing. Czy sama zaślepka jest wymienialna? kupiłbym coś w innym kolorze i zamienił bo same zaślepki są do kupienia. Ale nie chciałbym robić jakiegoś druciarstwa...
-
Problem z multitronikiem
tryb awaryjny. Dobra diagnostyka by sie przydała, VAG na początek
-
Ile tak naprawde pali 1.9TDI ?
Moje padło w tej chwili żre około 9 litrów. niestety 2,5 kilometra do pracy robione 4 razy dziennie i silnik ciągle niedogrzany robią swoje. Ale w trasie jakieś 5,5 litra do zrobienia spokojnie. Mowa cały czas o AVB.
-
Ile tak naprawde pali 1.9TDI ?
zgodnie z instrukcją obsługi - bieg zmieniamy na wyższy przy około 2000 obrotów. Redukujemy zanim silnik zacznie nierówno pracować. I to bym nazwał spokojną jazdą. kolego Piotrek98igo, przy zakresie eksploatacyjnym do 4500 obrotów ty uważasz 2000 za ryzykowne wysokie kręcenie silnika? na litość boską...
-
[B6 AWX] Problem z odpalaniem
Jeśli chodzi o problemy wynikające ze zwalonego włącznika świateł to problem występuje niezależnie od temperatury i innych warunków otoczenia.
-
Antybiotyki a alkohol .... macie doświadczenia ?
ja tylko tak dla przemyślenia podejścia... teraz sobie nie żałujesz a jak będziesz miał 50 o będziesz musiał bo co? bo już zdrowie siądzie i nie będzie innego wyjścia. A siądze dlaczego? bo za młodu był mądrzejszy od innych... I co się potem dziwić, że Polak na emeryturze to tylko w poczekalnie do lekarza co rano... Nie szkoda tego zdrowia? Jak będziesz miał dzieci i wnuki i przyjdzie ci sie z nimi za wcześnie rozstawać to sobie pomyśl o tym co ci lekarz mowił jak młody byłeś Ale to jest błędne koło - wychodzi na to, że nigdy nie można i całe życie trzeba "jak Bóg przykazał" .... można wtedy kiedy ryzyko jest najmniejsze. a ty akurat proponujesz używanie sobie życia akurat wtedy kiedy ryzyko powikłań jest największe. Bawić się też trzeba umieć. Fachowo nazwałbym to zarządzaniem ryzykiem Ja tam wolę oszczędzać nerki i wątrobę.