Treść opublikowana przez marekg
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
O module nic nie wiem ale ktoś już próbował z przełącznikiem świateł obsługującym tę funkcję i coś nie bardzo, były problemy z działaniem nie tylko informacji o przepaleniu ale z działaniem świateł jako takich. Być może moduł ma jeszcze znaczenie, a może są jakieś dodatkowe przewody w wiązkach? Temat wałkowany od jakiegoś czasu więc pewno gdyby to było dość proste i tanie to już mielibyśmy opatentowane.
-
Płacenie mandatu
Śmiało Albercik , nie krępuj się.."
-
Płacenie mandatu
W pełni zgadzam się z powyższym twierdzeniem. Ale mobilizację ludzi wyobrażam sobie w przypadku mandatów w postaci właśnie przestrzegania przepisów. Jeśli np. mamy patologię w obsłudze fotoradarów w jakimś mieście to ludzie zamiast się buntować, wszczynać protesty itp itd. to wystarczy żeby miesiąc albo dwa jeździli jak trzeba. firma obsługująca fotoradar wypowie miastu umowę w trymiga bo nic nie zarobi na tym interesie. I będzie git bo patologia odejdzie, ludzie okaże się że jednak mogą przestrzegać przepisów i wyjdzie wszystkim na dobre. Ale wszyczynanie protesów tylko dlatego, że się nie potrafi przyjąć na klatę że się przepisy złamało... Chociaż suma sumarum akurat ciągle w naszym społeczeństwie taka postawa to utopia. niestety, bo dojrzalsze społeczeństwa jednak tak potrafią. Ale jeszcze parę pokoleń i może nam się uda. oby
-
Płacenie mandatu
Złodziejstwo dookoła nie usprawiedliwia cię w żaden sposób jeśli ty też coś ukradniesz. Nic nie zwalnia cię z przestrzegania prawa. Jak kogoś nie stać na mandaty to niech jeździ zgodnie z przepisami - kara ma być dotkliwa aby była skuteczna. Chciałem napisać coś jeszcze, co dałoby Tobie i innym twojego pokroju do zastanowienia ale po głębszym przemyśleniu stwierdziłem, że to nie ma sensu. Można pisać i apelować o rozsądek, o racjonalne myślenie żeby wreszcie wyplenić to warcholstwo ale to jest jak rzucanie grochem o ścianę.
-
Płacenie mandatu
bez sensu to jest oczekiwanie przestrzegania prawa od innych i psioczenie na dziadostwo dookła a samemu się kombinuje jak nie zapłacić za swoją głupotę. Trzeba nie mieć szacunku do samego siebie żeby tak kombinować. W sumie to jeśli kolega BARTOL uważa, iż został niesłusznie ukarany mandatem to mógł go nie przyjmować i próbować się odwoływać. I to jestem w stanie zrozumieć i jak najbardziej popieram. Ale jeśli się zasłużyło na mandat to trzeba przyjąć na klatę i wyjść jakoś z tego z klasą. Jak raz czy drugi zapłacisz to trzeci raz pojedziesz jak Pan Bóg przykazał. A tak raz ci się upiecze to i drugi i trzeci...aż zawiniesz się o drzewo albo ktoś dzięki tobie tak skończy
-
[ALL B6] Zamiana wycieraczek Aero firmy Valeo na Aero firmy Bosch
Na zdjęciu wygląda, że mocowanie jest takie jak do ori aero więc raczej będą pasować. Lista samochodów do jakich to pasuje jest jednak ciekawa, bo obejmuje auta które nie miały fabrycznie ramion pod aero. Ale to chyba nie jest tak istotne, co jest widać na foto. Generalnie to SWF czyli dokłanie ta firma która produkuje AERO dla audi i sprzedawane w aso. Osobiście myślę, że to wszystko jest dokładnie tyle samo warte...
-
[ALL B6] Zamiana wycieraczek Aero firmy Valeo na Aero firmy Bosch
tzn moge sobie kupic same gumki do wycieraczek AERO firmy Valeo? A ile kosztuja takie wycieraczki w ASO? czy to się będzie dało założyć do valeo to nie wiem ale do ori piór z ASO napewno. Same pióra w całości są dość drogie w ASO, około 80-90pln za jedno więc niemało. Ratunkiem są właśnie te gumki za 50pln
-
[ALL B6] Zamiana wycieraczek Aero firmy Valeo na Aero firmy Bosch
Bosch nie słynie z dobrych wycieraczek przynajmniej takie mam doświadczenia jeszcze ze starego samochodu i zwykłych wycieraczek ze stelażem. Valeo jak sam się przekonałeś też nie grzeszą jakością co sam potwierdzam bo póki nie zmieniłem ramion na aero to kupowałem valeo vm211. Po drugiej wymianie w krótkim czasie dałem sobie spokój i kupiłem aero z ramionami. Po trzech miesiącach aero też są do wyrzucenia, ori są produkowane przez SWF notabene należące do grupy valeo... szczerze mówiąc nie wiem co dalej, pozostaje kupowanie zestawu naprawczego w aso za 50 pln i samodzielna zamiana gumek.
-
[ALL B6] Kołysanie nadwozia i pływanie tyłu
Mam dokładnie to samo, dzieje się też tak w czasie przejeżdżania przez przejście dla pieszych z grubą farbą i to już przy 60 - 70km/h. Amortyzatory OK. Jak u Ciebie z oponami? Ja dzisiaj założyłem zimowe koła żeby sprawdzić i tę hipotezę bo już nie wiem czego się łapać. Fakt że zimówki mam 195 a lato 205 ale wyszło podczas jazdy, że efekt "uciekania" tyłu zniknął nie mniej jednak auto ciągle nadmiernie kołysze się na boki.
-
Płacenie mandatu
a powinien zapukać i zabrać 5000. Zasłużyłeś to zapłać mandat. Ja nie wiem ale jak ma być dobrze w tym kraju skoro co jeden to kombinuje jakby tu uniknąć kary, na którą sam własną głupotą zapracował. Ale jak pojedzie do Czech to już potulnie jedzie zgodnie z przepisami bo jak złapią to sie nie wypłaci. No czemu tam nie pokombinujesz? Nie rozumiem i nie popieram. Zamiast wziąć na klatę skoro się głupim było to jeszcze cwaniaczy. Bez urazy ale taka postawa to porażka na całej linii. Inna sprawa, że to nie policja bawi się w ściąganie mandatu tylko w przypadku województwa śląskiego na przykład Urząd Wojewódzki i to oni walą od razu do komornika bez ostrzeżenia. Dostaniesz pewnego dnia pismo (twój pracodawca też) o zajęciu części wynagrodzenia na poczet niezapłaconego mandatu. Policja przekazuje papiery do urzędu i już nic im do tego więcej. Także jak koniecznie musisz błaznować to próbuj, sam pracujesz na swoją opinię. A tak wogóle to gdzie jest moderator? co to za temat na poważnym forum, porady jak okiwać system i uniknąć zasłużonej kary?
-
[ALL B6] Wycieraczki dziwnie zbierają
Albo wycieraczki są wadliwe albo już teraz masz namieszane coś z tymi ramionami. Nie wiem jakim cudem wcisnąłeś na te ramiona coś z TESCO... z tego co się orientuję to do aero pasują tylko pióra aero kupione w serwisie bądź też właśnie któreś z Valeo. Generalnie dużo tego nie ma. Masz auto z 2001 roku więc rozumiem, że ramiona masz wymienione już na aero skoro wciskasz pióra inne niż VM211. Albo coś z tymi które kupiłeś jest nie tak albo sobie załatwiłeś ramiona tymi wynalazkami z TESCO. Daleki byłbym od wyginania czegokolwiek, to nie jest metoda. Skończą ci się te pióra i znowu będziesz coś doginał? Moze uda ci się umówić na spocie w stolicy z kimś kto ma aero i ci to obejrzy.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Sorry guys, maybe I'm not in the subject but shouldn't be performed adaptation of comfort module? Even is basic version of the module is supporting warning door lights the module I think should be adapted since original car configuration has no lights. correct me if I'm wrong
-
[ALL] Wyjaśnienie.
No i dzisiaj to wszystkim wesoło, ubaw po pachy A wczoraj to oburzeni jak dworskie damy , och ach jak można o kupie i d*pie, a feeeeeeeeeee W sumie to wystarczyło żeby kolega dołożył jakis jeden uśmieszek w swoim poście i byłoby lepiej. Inna sprawa, że poruszył jak się okazuje dość znany problem Ja bym jednak odpuścił mu tego kropka , i tak już mu przykro.
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Ja montowałem u siebie zamiennik manetki. nie odbiega jakością od kilkukrotnie droższego oryginału. Widać natomiast delikatną różnicę w odcieniu, szczególnie oznaczeń, które na ori części są zdecydowanie bielsze. poza tym bez zarzutu, moim zdaniem kupowanie nowego ori przełącznika to swego rodzaju ortodoksyjna wiara w cudowność części z ASO.
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Odblokowanie pełnego FIS nie zależy od typu modułu jaki masz w samochodzie. Ja miałem F czyli ten najprostszy i nie było najmniejszego problemu z dołożeniem manetki i odpaleniem. Ze znalezieniem manetki nie powinieneś mieć problemu... możesz kupić zamiennik w dowolnej chwili na allegro chociażby, no chyba że wolisz ori używaną.
-
[ALL B6] Kołysanie nadwozia i pływanie tyłu
Witam, Zauważyłem, że w czasie jazdy od czsu do czasu czuć wyraźne szarpnięcia samochodem, wydaje mi się , że szczególnie czuć to podczas jazdy w koleinach lub generalnie na nierównościach. Efekt był taki jakby na jednym kole z tyłu był kapeć i szarpało jakby tyłem samochodu. Sprawdziłem, powietrze jest a śruby kół raczej się nie poodkręcały . Dziwna sprawa, uczucie jest takie jakby tyłem szarpało w bok, strasznie nieprzyjemne uczucie w czasie jazdy, tak jakby samochód tracił przyczepność na ułamek sekundy. Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu byłem na przeglądzie i zawiecha była niby w porządku. Trzeba sie będzie wybrać na serwis tak czy siak ale może ktoś sie już spotkał z czymś podobnym. Pozdrawiam i dzięki z góry za podpowiedzi [br]Dopisany: 19 Lipiec 2010, 08:55_________________________________________________Narazie wymieniłem amortyzatory bo sprawność tylnej zawiechy wyszła ledwo 50%. Kurcze ale dalej jest dziwnie, wydaje mi się, że buja tym samochodem bardziej niż kiedyś, zrobił się wręcz nieprzyjemny w prowadzeniu na nierównościach. Przy wymianie amorków niby nieczego nie zauważono podejrzanego ale diabli tam wiedzą tych mechaników. [br]Dopisany: 18 Sierpień 2010, 08:54_________________________________________________No i dalej nic nie wiem. Buja niemiłosiernie, szczególnie jak przejechać się po drodze na której np. pasy przerywane na środku są namalowane grubą farbą - jadąc lewą stroną auta po takich pasach nieźle zaczyna kołysać. Dodatkowo ten tył "uciekający" w koleinach na mokrej nawierzchni. narazie z Panami z Bosmalu sprawdzamy wpływ ciśnienia w oponach na reakcje samochodu. Jutro prawdopodobnie bedzie kontrola geometri zawieszenia chociaż już od roku wiem, że pochylenie prawego przodu jest lekko odjechane ( brak korelacji z tym co się dzieje teraz, kąt pochylenia byl już poza normę zanim kupiłem auto a opisywane objawy wyszły teraz po dwóch latach jeżdżenia -75kkm). Amortyzatory z tyłu wymienione jak już wspominałem ale sprawność tłumienia wyszła taka sama jak przy starych czyli ok 50%. Wg mechaników na tyle to jest norma ( ). Nie wiem co tam może niedomagać, na szarpakach nic nie wychodzi, no może tylko z tego co zrozumiałem jak ze sobą rozmawiali pod samochodem, że conajwyżej stukać może coś na łączniku stabilizatora.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
ktoś jest w stanie wytłumaczyć różnicę w przyciskach kierownicy w B6?[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 21:51_________________________________________________ będzie działać
-
Spotkania na drodze
A któż to wystawił czerwonego Avancika B5 w Skoczowie na Orlenie? Tak mi się wydawało, że klubowe ramki z tyłu były a na szybie z boku jakaś karteczka, czyżby sprzedaż?
-
[ALL B5] Wyświetlanie nazwy stacji radiowej FIS
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=22520.0
-
Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia
No dobra z tym K-line to popłynąłem trochę. Jeśli dobrze połączone i w VAG prawidłowo przeprowadzona adaptacja to powinno jednak zadziałać. kolega Julo ujrzał to co chciał dopiero po włożeniu płyty... A może przyciskiem RDS na radiu wyłączacie sygnał RDS i stąd kłopot? wiem, że to głupie ale sugeruję już najprostsze sprawy...może akurat . Trudno uwierzyć, że kolejne osoby miałby uszkodzone radyjka (w jaki sposób padłby akurat CAN i to tak "połowicznie" ?). Czy u kogoś działa wyświetlanie RDS przy niepełnym FIS? Ktoś coś kiedyś też wspominał o blokadzie RDS w radio z poziomu VAG ale może coś pokręciłem.
-
Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia
Nie demonizowałbym tego 2001 roku. B6 to B6. Spodziewałbym się raczej problemów związanych z niepołączniem K-line.
-
[ALL] Typ zawieszenia
Druga taka wlepka powinna być w książce serwisowej. Jeśli tego też nie masz to pozostaje ci ASO ewentualnie dobry kolega z dostępem do bazy po numerze VIN. W ASO nie powinno być problemu sprawdzić w każdym razie. W B5 nie słyszałem, żeby wlepka mogła "siedzieć" pod tylną kanapą więc może nie wyrywaj jej celem sprawdzenia
-
[ALL B6] demontaż podłokietnika a4
Nie ma za co przepraszać. Każdy z nas czegoś nie wie. Uczymy się jeden od drugiego i przekazujemy dalej
-
[ALL B6] demontaż podłokietnika a4
Mylisz się Do wymontowania podłokietnika wystarczy odkręcić jedną nakrętkę. Jeśli wydaje ci się, że na jednej śrubie nie może się to trzymać to zobacz najpierw jak to połączenie wogóle wygląda. Nasz kolega chce wymienić z tego co rozumiem więc nie musi demontować łapy podłokietnika. Łapa trzyma się na 3 śrubach z czego dwie dostępne są również po demontażu tylnej popielniczki. odkręcenie trzeciej wymaga tylko wyjęcia "denka" kieszonki znajdującej się w tunelu. Tak czy siak tunelu nie trzeba praktycznie ruszać.
-
[B6 AVF] Skrzynia 6-cio biegowa w awx możliwe?
Był już kiedyś wątek w podobnym temacie. Konkluzja była taka, że fabryka czasem "mieszała" w oznaczeniach i mimo iż auto miało AVF to wlepka w bagażniku i książeczce mówiła o AWX. Z resztą skoro wielu użytkowników myli AWX z AVF i nie widzi między nimi różnicy to dlaczego nie miałby się ktoś w fabryce machnąć. Innym razem VW mieszał strasznie z kolorami w napisach TDI tracąc korelację koloru z mocą silnika. Nie sugerowałbym więc od razu, że swap, że jakiś przeszczep...są na tym świecie rzeczy o których się A4-kowiczom nie śniło