Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. A ja sam już nie wiem jak to jest. Kupiłem auto z pękniętą szybą od krawędzi dachu. Na oględzinach w ASO nie stwierdzioli jednak żeby auto było uderzone gdziekolwiek na tyle mocno żeby to był wynik jakiegoś dzwona. Wymieniłem szybę i dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że jest ona krzywo wklejona tzn nierówno schodzi się z linią dachu na całej szerokości - w jednym narożniku wchodzi mniej więcej tak jak powinna a dalej jakby zaczyna wyłazić. Ale do czego zmierzam, otóż specjalnie przed wymianą kazałem w warsztacie dokładnie popatrzeć na słupki i linię dachu, generalnie całe podszybie pod kątem ewentualnych problemów ale wszystko niby ok. Szyba wygląda na krzywo wklejoną, dwa miesiące potem dostałem kamieniem i powstał odprysk który jednak od półtora roku nie propaguje a szyba mimo że źle wpasowana nie pękła do tej pory. To jej druga zima, 51000km przejechane. Myślę więc, że z tym Pilkingtonem kolegi to po prostu pech, z resztą jak jechałem po dwóch miesiącach od montażu pokazać facetowi to pęknięcie to śmiał sie ze mnie i mówił, że jeszcze droższą mogłem sobie zamówić (chciałem Securita) byłbym jeszcze bardziej w plecy. Generalnie stwierdził, że do siebie do by założył nordglassa bo cała reszta to i tak chińszczyzna. A i najłatwiej z reklamacją właśnie na nordglass, u innych skuteczna reklamacja graniczy z cudem
  2. Gratulacje, a tak przy okazji to FIS (ang. DIS Driver Information System) z niemieckiego Fahrer Information System więc napewno nie FIZ
  3. I to jest najrozsądniejsze rozwiązanie - kupujesz sam niezbędne materiały eksploatacyjne a naprawdę można kupić dobre produkty bez przepłacania za te z ASO i niekoniecznie lepsze. Bo jeśli np. serwis chce mi zalać Shell'a to ja mogę dużo taniej znaleźć Mobila. Niedawno serwis mi proponował Castrol Edge za 60 PLN /litr... Tak samo filtr paliwa, ori kosztował 120 a ja za 80 złotych kupiłem sam Mann'a. I tak na każdej jednej części a uzbiera się spora różnica. Zrobić samą wymianę w ASO i pieczątka też będzie z wpisem do bazy a jak komus zależy to przy okazji niech woła przegląd. Kosztuje to sporo ale w koszta przeglądu chyba wrzucają robociznę przy wymianie oleju itp. Tak czy siak mnie na robienie pełnego przeglądu w ASO dwa razy w roku po prostu nie stać. Albo inaczej, to że mnie stać na to auto to jeszcze nie oznacza, że od razu serwis może mnie jawnie okradać (bo ceny aso audi są złodziejskie, to jest zwykłe wyłudzanie kasy). Za bardzo szanuję swoją pracę i zarobione pieniądze żeby płacić 5 razy więcej za to samo. Wiecie ile chcieli za przełożenie manetki od wycieraczek? 200PLN. Tego nie tłumaczy żaden znaczek na masce.
  4. ja wymieniałem 4 dni temu, do poduchy miałem T30, do osłony śrubokręt + a do kiery spline M12 to kup ode mnie na sztuki KLIK !! Sprawdze jeszcze czy szwagier nie ma jakichś kluczy a jak nie to zrobimy biznes
  5. A ja mam pytanka bo utknąłem na kierownicy... Wiem już, że niektórzy mają torx a niektórzy krzyżaki do odkręcenia obudowy kierownicy ale ja mam jakieś inne śruby do airbaga nawet - w opisie jest T30 a u mnie wchodzi T25. Kolejna sprawa to czy jesteście pewni tego spline M12 do odkręcenia koła kierownicy? coś mi się widzi za duży ten klucz. Próbowałem klamką od okna... :polew:bo to było jedyne co właziło w ten otwór i łapało za zęby w otworze ale ukręciłem klamke bo tak mocno gwin trzyma. I teraz nie wiem, boję się że M12 będzie za duże a kupować całego zestawu kluczy jakoś nie mam ochoty
  6. Jasne, że ori ładnie pasuje daje ci możliwość wyświetlania na fis itp. Ale jak już wyczytałem na forum i nie tylko nawet z systemem BOSE wcale audio w audi nie gra rewelacyjnie, można zrobić lepiej na innym sprzęcie. I tu napewno odpowiedni model Alpine rozłoży na łopatki fabryczne systemy audio. Co do nawigacji ... nie wiem jak ten model który ma kolega ale generalnie te stacje multimedialne pozwalają na użytkowanie nawigacji i to zdecydowanie lepszej niż ta ori... Wystarczy podsumować koszty takiej stacji Alpine chociażby a ori RNS z bluetoothem potem tunerem tv, zmieniarką cd/dvd i czym tam jeszcze żeby było naprawdę fukcjonalne. Goła rns to kompletna porażka nic nie oferująca poza możliwością rozbudowy za ciężkie pieniądze. Generalnie elementy wyposażenia audi to kompletna pomyłka, często kiepska funkcjonalność za chore pieniądze nie z tej planety. Dlatego rozumiem kolegę i nawet jeśli do końca ten Alpine mi się nie podoba to uważam że to naprawdę kawał dobrej roboty.
  7. Jak już być może wspominałem, zachęcony dokonaniami jednego z forumowych kolegów (strona 16 tego wątku) postanowiłem sam wykonać podświetlenie kratek nawiewu. Zacząłem od wykonania instalacji elektrycznej w samochodzie z tą różnicą w stosunku do oryginalnego opisu, że wszystkie kratki zasilane są od razu z przełącznika świateł. Szczegóły podpięcia pod przełącznik wyjaśnia dokładnie pierwszy post tego wątku więc nie będę się tym zajmował. Napiszę tylko, że przeciśnięcie przewodu od strony bezpieczników na drugą stronę konsoli środkowej nie jest specjalnie trudne, dobrze jest się wspomóc jakimś sztywniejszym drutem z umocowanym przewodem docelowym na końcu. Początkowo planowałem użyć ori złączek ale po pierwsze gniazdka od strony instalacji są stosunkowo drogie a po drugie wtyczki wystające z ori kratek są raczej niedostępne osobno - przynajmniej w sewisie nie potrafili ich zidentyfikować. Tak więc kupiłem zwykłe szybkozłączki dostępne chyba w każdym sklepie elektronicznym, jakieś 40 groszy sztuka już zaprawione w piny i kabelki. Bardzo istotny element to diody - zakupiłem na allego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=866666966 . Świecą bardzo intensywnie a przy tym są bardzo małe Początkowo chciałem je zamontować dokładnie tak jak nasz forumowicz zaproponował ale napotkałem kilka istotnych problemów o których uważam, że trzeba wspomnieć. Po pierwsze dioda musi być naprawdę mała żeby zmieściła się w tym zagłębieniu. Po drugie przewody jakich należy użyć muszą być naprawdę cieniutkie i tu zgadam się z kolegą, że najlepsze będą pojedyncze żyłki kabla telefonicznego. Są cienkie a po drugie dość elastyczne. Kolejna sprawa, która zdecydowała o dalszych losach projektu - przewody zalutowane do diody umioszczonej na środku kółeczka regulacji bardzo przeszkadzają podczas instalacji kratki w kokpicie i tu jest pierwsza szansa na ich zerwanie. Potem pojawia się kolejny kłopot - kratka w miejscu gdzie wchodzą przewody ma bardzo mało miejsca i przewody zwyczajnie są dociśnięte co utrudnia obracanie kółkiem regulacji i w krótkim czasie powoduje ich zerwanie. Następny problem to fakt, iż mocno świecąca dioda rozświetla wszystko dookoła co po zamontowaniu całości skutkuje nie tylko świeceniem symboli na kółku regulacji ale też podświetlaniem wszystkich szczczelin dookoła co wygląda fatalnie i wkurza. Wszystko to spowodowało, iż zacząłem zgłębiać tajniki konstrukcji tych kółeczek... a tu po wydłubaniu wnętrzności: No to teraz już jesteśmy prawie w domciu bo wyraźnie widać jak jest mocowana ori dioda i jak przebiegają kabelki. Dlatego wystarczyło przykelić diodę, przeprowadzić kable... Dla pewności dioda i kabelki zostały potraktowane klejem z pistoletu. Całość montujemy z powrotem Kabelki poprowadziłem ooo tak, dobrze jest zabezpieczyć je w jednym miescu pamiętając o odrobinie luzu na obrót kółeczka Należy pamiętać o zalutowaniu na jedym z przewodów odpowiedniego rezystora ponieważ akurat te diody są na zdecydowanie niższe napięcie. Przed zamontowaniem złączki dobrze jest sprawdzić eksperymentalnie prawidłowe podłącznie przewodu prądowego i masy a potem można już zalutować końcówkę i mniej więcej wyjdzie coś takiego Et voila Świeci to dość mocno dlatego z czasem zobaczę czy nie warto byłoby w cały obwód zasilający wpiąć jakiegoś rezystora lub czegoś w rodzaju potencjometru żeby lepiej dobrać natężenie oświetlenia. Nie mniej jednak wygląda to dość fajnie. Jak to zwykle bywa, należy zachować ostrożność szczególnie przy demontażu i montażu kółeczka regulacyjnego, trzeba podważać elementy kratki żeby to wyszło więc ryzyko połamania czegoś istnieje. Oczywiście należy też uważać przy pracach z samą elektryką autka.
  8. Z autopsji wiem, że sama wymiana oleju i filtra (sama robocizna) to niecałe 100PLN.
  9. Mi w ASO powiedzieli to samo to znaczy, że to faktycznie da się zrobić ale ich sprzęt diagnostyczny im na to nie pozwala. Jakiś inny soft owszem da rade Za samo przełożenie manetki chcieli 200 więc puknąłem się w czoło i poszedłem. Ostatnio zacząłem sam wszystko rozkręcać ale utknąłem na kierownicy, tak cholera trzyma że nie dałem rady. Jeśli będziesz sam brał się za przekładkę to uważaj i dokładnie przeczytaj wątek jak to zrobić bo u siebie znalazłem całkiem inne śruby niż to co podane przez autora.
  10. Dzięki OLO za fotki, najważniejsze pytania dotyczyły elementu tunelu z zamontowanym podświetleniem, teraz już jest chyba wszystko jasne. Na jakiś czas zawiesiłem roboty z popielniczką bo zająłem się kratkami nawiewu, podjąłem wyzwanie samodzielnego rezanka i niestety idzie jak po grudzie. Jak coś z tego wyjdzie to podzielę się uwagami. Napewno nie jest tak prosto jak napisał jeden z kolegów samodzielnie montujący diody.
  11. Żebym to ja miał pieniądze na RNS, graty do przejścia na 2DIN to i owszem. Potem jeszcze moduł bluetooth i pewno niewiadomo co jeszcze oczywiście robota... Owszem napewno blue jest dobrym i przede wszystkim "współczesnym" rozwiązaniem o praktyczności nie wspomnę bo przecież wiele telefonów dysponuje tym łączem. Mnie jednak urzekło coś w tych telefonach Audi (przynajmniej niektóre firmowane przez Nokia) dlatego zaciekawił mnie temat i chciałem dowiedzieć się coś więcej jak wygląda kompletna instalacja, jak to działa i tak dalej, wtedy mógłbym oszacowac koszta i polować na częsci. Interesuje mnie to bardziej jako gadżet niż z czysto praktycznego punktu widzenia.
  12. Szukam i jak zwykle nie mogę znaleźć szczegółów dotyczących instalacji ori telefonów Audi w B6. Generalnie interesuje mnie jakie telefony występowały w fabrycznym wyposażeniu B6, szczególnie z początku produkcji oraz jak i z jakich elementów zbudowana jest cała ta instalacja, co z czym połączone jak działa i takie tam. Dzięki z góry za wszelkie wskazówki
  13. Mówiłem odstaw do ASO i niech się martwią oni co z tym zrobić tak długo aż znajdą i usuną usterkę. W tej chwili jesteś na dobrej drodze do wymienienia połowy elementów w samochodzie do momentu aż przypadkiem trafisz na ten uszkodzony. Pan Henio z garażu nawet jeśli będzie miał podejrzenia to żeby coś zdiagnozować będize musiał w najlepszym razie na próbę podmieniać jakieś części na będące na 100% sprawne ale żeby to zrobić będzie je musiał najpierw kupić. I tym sposobem wydasz kolejne pieniądze na niepotrzbne części, na bezwartościowe diagnozy a ile czasu i nerwów na to poświęcisz to już nawet nie liczę.
  14. Auto rozbite jak sie domyslam, nie szkoda twojego zachodu z tym sledztwem jak juz jest po sprawie? A tak poza tym, to jak to jest z tym czujnikiem wagi? jestescie pewni, ze go nie ma? Co innego sygnalizacja o niezapietych pasach a co innego informacja do komputera o potrzebie uruchomienia poduszki u pasazera. A poprzedni wlasciciel nie wylaczyl poduszki w serwisie bo np wozil dziecko z przodu? no i zapomnial o tym powiedziec?
  15. Może być a raczej nie sam zamek tylko pewnie cała klapa z powodu pęknięcia zawiasu(typowa przypadłość). No chyba że ktoś dorabiał zamek bo miał bez ale to chyba mniej prawdopodobne.
  16. A ja się tak czasem zastanawiam czy kolesie z ASO patrzą chociażby po naszym forum i obstawiają jakie części będą im z magazynu schodzić w danym tygodniu Ostatanio schodziły diody do ambiente teraz pewno obstawiają czy części do popielniczki podświetlanej zaczną mieć wzięcie...
  17. Mowa o duzym schowku po stronie pasażera? Dziwna sprawa u mnie kluczyk wchodzi najdalej na kilkanaście millimetrów i swobodnie daje się przekręcić zamek. Zastanawiałem się czy da radę zrobić to samo jakimkolwiek innym narzędziem typu śrubokręt chociazby ale nie próbowałem. Generalnie odniosłem wrażenie, że to bardziej chodzi o możliwość przekręcenia zamka jako takiego niż specjalne dopasowanie do konkretnego kluczyka. Z resztą w pokrywie schowka nawet nie ma tyle miejsca żeby do zamka wszedł cały kluczyk...
  18. Czujnik w ASO kosztuje 35 , do tego wtyczka 30 no i piny jeszcze 15 oraz uszczelka 7. w sumie dobijamy do 80 złotych. Udało mi sie na allegro dorwać używany z własciwymi numerami za 40 złotych razem z wtyczką. Fakt, że nie ma tego zbyt dużo w ofertach sprzedaży i trzeba raczej polować.
  19. też się zdziwiłem... myślałem że to standardowe wyposażenie... a te kubki co mamy to się dokłada czy trzeba całość wymieniać? taaa standardowe chyba na kraje zachodnie bo na Polskę napewno nie. No cóż sam chciałem auto krajowe z pełną historią to mam...golaska Tylny podłokietnik to chyba nie do zdobycia z resztą nie wiem jak to czy daje się rozdzielić od reszty kanapy...szkoda zachodu, są rzeczy których jednak nie warto rezać
  20. Zastanawiam się czy w A4 występował podłokietnik tylny z uchytami na napoje? Widziałem takie coś w A6, po położeniu podłokietnika z przedu wysuwane są łapki na kubki. Jeśli w B6 było coś takiego to da się to jakoś dokupić/zamontować? czy to raczej cały podłokietnik?
  21. Nie chodzi o funkcjonalność, chodzi o gadżet Ale trudno ci nie przynać racji, dlatego zdecydowałem, że lampkę zrobię sam patrząc na koszty ori części. nie wiem czy popielniczke z tylu mozna nazwac gadgetem roznie mozna myslec Miałem na myśli nie tyle samą popielcznikę co jej podświetlenie
  22. Nie chodzi o funkcjonalność, chodzi o gadżet Ale trudno ci nie przynać racji, dlatego zdecydowałem, że lampkę zrobię sam patrząc na koszty ori części.
  23. Kto wie czy to nie taka sama lampka, nie spodziwam się żeby tylna popielniczka świeciła zdecydowanie jasniej niż przednia a skoro tak to conajmniej dziwnym postępowaniem ze strony producenta byłoby przygotowywanie zupełnie innego elementu w tym celu. No nic czekamy na kolegę ze zdjęciami myślę, że to bardzo nam ułatwi zadanie kurcze ale chyba wyrezam jednak coś z kawałka plastiku i tych diodek co mi zalegają w szyfladzie bo lampka nawet jeśli 35 złotych plus jeszcze blenda 25 to już zaczyna być kiepski biznes biorąc pod uwagę, że z pozycji kierowcy nawet nie będzie można sobie popodziwiać tego światełka Co innego z ambiente na konsolę środkową, to jest wypas Jeśli chodzi o samo podłącznie to i tak ciągnąłem od zapalniczki zasilanie do podłokietnika więc od razu wyprowadziłem końcówki kabla także na popielniczkę. W przypadku ori lampki dobierzemy tylko końcówkę żeby pasowała do lampki a przy rezaniu mam zamiar użyć zwykłej szybkozłączki dostępnej w każdym sklepie elektronicznym. Bartek, numer złącza jaki podałeś czyli 4B0 971 832 to ten sam, o którym już było na forum i napisano, że pasuje do obu popielczek. Daje to chociaż cień szansy że to będą te same lampki.[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 08:28_________________________________________________A tak przy okazji bo nam się wątek zaczyna rozbijać na dwa http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_oswietlenie_tylnej_popielniczki-t110225.0.html;msg1321613#new Tam jeden z kolegów, któremu chwała za to zamieścił zdjęcia jak wygląda ori oświetlenie tej popielniczki. I z tego co widzę to sprawa zaczyna się coraz bardziej komplikować. Lampka jakoś dziwnie zamontowana, potem jeszcze element przewodzący światło z tworzywa. Niby nie cuda na kiju ale jak znam ceny ASO...[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 09:18_________________________________________________8E0 863 351D kosztuje 86 złotych u Gajosa (ktokolwiek by to nie był ) dostałem po prostu link do dealera części. Otwartym pozostaje pytanie, czy ten element zawiera wszystko co niezbędne aby było podświetlenie. Wersja 8E0 863 351 kosztuje 35 więc można podejrzewać, że jest coś dodatkowego w tamtej zaślepce (szyna świetlna... tylko czy z diodami czy to jeszcze tez osobno...)
  24. No coś ty, to zupełnie co innego. Wkładu nie trzeba dokupować, popatrz do działu zrób to sam odnośnie pakietu oświetlenie. Tam właśnie dorzuciłem wczoraj nieco informacji ze zdjęciami. Generalnie wymieniamy tylko blendę z tyłu wkładu popielczniczki, do kupienia osobno.
  25. ten numer mam na zaślepce tunelu środkowego, tam gdzie powinna być lampka do tylnej popielniczki.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.