Treść opublikowana przez marekg
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
ja montowałem i praktycznie nie różni się od oryginału,mam już od pół roku i wszystko jest ok Właśnie przyszła manetka pocztą... no identyczna to ona nie jest z oryginałem trochę jaśniejszy plastki a nadruki jakby bardziej szarawe niż białe. Ogólnie jednak nie wygląda na całkiem badziewną a po potraktowaniu plakiem wygląda już całlkiem dobrze Jak ktoś jest szczególnie wrażliwy na tym punkcie i jest estetą to niech poluje na oryginał
-
[B5 AHU] Zużycie oleju przy większych prędkościach
do litra ale na 10000 to byłaby rozsądna granica. Instrukcja podaje do 0.5 litra na 1000 ale to tylko wyłącznie jako wybieg aby uchronić się od odpowiedzialności za wadliwe egzemplarze
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Tak na szybko co mi przychodzi do głowy to czy upewniłeś się aby odblokowanie FIS było przez adaptację a kodowanie samej manetki przez recode? Adaptacja 31001 a ty masz 31101 - "dzięki" temu masz jedynkę dla opcji highline without display
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Znalazłem na allegro kilka aukcji z przełącznikami wycieraczek ze sterowaniem FIS jednak nie są to oryginały. Cena poniżej 100 złotych, moje pytanie czy ktoś to montował i jak bardzo różni się to wizualnie od oryginału? jak się sprawuje?
-
[ALL B6] Wycieraczki z dziwnym zaczepem...;/
Pisze się "obydwaj", gamoniu
-
[ALL B6] Wycieraczki z dziwnym zaczepem...;/
Wytłumacz mi w jaki sposób mogłem uszkodzić szybę. Rozumiem, że według Ciebie w obydwóch A4'kach ramiona były "źle zamontowane lub obrobione" To jak robiłem, to nie było "ciągnięcie, szarpanie we wszystkie strony", tylko ruszanie z wyczuciem w jednej płaszczyźnie obiema rękami trzymając ramię wycieraczki (w części gdzie montuje się pióro), góra-dół-góra-dół i zeszły. Tylko nie pisz, że w ten sposób mogłem uszkodzić lakier na masce lub silnik Czy można prosić kolegę o nieco mniej sarkastyczny ton? Otóż całkiem niedawno męczyłem się dość mocno ze ściąganiem ramion więc uwagi kolegi fly07 są tutaj całkowicie na miejscu i nie są bezzasadne. To ustrojstwo po kilku latch jest tak zapieczone, że osobiście również nie wierzę aby te ramiona tak po prostu bez większego wysiłku dały się zdemontować bez wcześniejszego przy nich dłubania (jakiś wcześniejszy demontaż w różnym celu). Problemy z ich demontażem miała już niejedna osoba więc sarkastyczny ton Twojej wypowiedzi wydaje mi się conajmniej arogancki wobec innych kolegów. Co więcej powiem Ci, że jeden z forumowiczów a i owszem stracił przednią szybę podczas zabiegów związanych z naprawą zatartych wycieraczek. A ja osobiście obdarłem nieco lakieru na krawędzi maski. Więcej szacunku dla doświadczeń innych kolegów.
-
[ALL B6] Podłokietnik przedni
ałć, zapytałem w ASO o koszt części - masakra jak ktoś się wybiera to niech sobie odpuści. Klapka 205 PLN, stopa 163 a część główna to 900. To już jest przesada. Za całą tą kase można zrobić rozrząd u niezrzeszonego mechanika...
-
[ALL B6] Podłokietnik przedni
Koledzy i koleżanki Szukam podłokietnika do swojego samochodu ale ilekroć coś wypatrzę na allegro to mam wątpliwości co do koloru i w końcu nie kupuję. Sprzedający zazyczaj nie wiedzą też dokładnie jaki to kolor albo nie podają kodu części itd. Oznaczenie wnętrza jakie znalazłem w książce serwisowej to N3A/LC i jak już doczytałem na forum LC to jasno szary. Ktoś wie jak to będzie po niemiecku? bo kiedyś widziałem na podłokietniku jest taka nalepka z numerem części ale kolor jest wpisany słownie a nie kodem. Może ktoś jest w stanie znaleźć w etce pełny numer podłokietnika pasujęcego do mojego samochodu? Z góry dzięki za wszelkie sugestie
-
[B5 AFN] Coś lekko dudni po naciśnięciu sprzęgła
Może też być łożysko oporowe
-
Mandat a komornik
Dlaczego tak a nie inaczej postepuje sie w przypadku stwierdzenia niezaplaty jest uregulowane ustawowo, wiec nikt sie z nikim nie bedzie cackal, chocby z tego wzgledu, ktory widzisz w kilku odpowiedziach wyzej odnoszacych sie do terminowego uiszczania naleznych oplat. To, ze w Twoim przypadku akurat wkradl sie blad to po prostu pech dla ciebie. Nic im nie zrobisz, wyjasnij sprawe tak jak pisales i po klopocie. Nie unos sie bo nic sie nie stalo a pracodawca powinien tez zrozumiec, ze urzednicy tez ludzie i popelnianie bledow jest rzecza ludzka BTW "Wszczęcie postępowania Wszczęcie postępowania egzekucyjnego następuje na podstawie wystawionego przez wierzyciela (odpowiednio: wójta, burmistrza, prezydenta miasta) tytułu wykonawczego, sporządzonego wg ustalonego wzoru. Wzór tytułu wykonawczego określony został - jako załącznik - w rozporządzeniu ministra finansów z 22 listopada 2001 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (DzU nr 137, poz. 1541 z późn. zm.). Co do zasady egzekucja administracyjna może być wszczęta, jeżeli wierzyciel, po upływie terminu do wykonania przez zobowiązanego obowiązku przesłał mu pisemne upomnienie, zawierające wezwanie do wykonania obowiązku z zagrożeniem skierowania sprawy na drogę postępowania egzekucyjnego, chyba że przepisy szczególne nie przewidują obowiązku wystawiania upomnień przed wystawieniem tytułu wykonawczego (por. art. 15 § 1 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym).. Mandaty karne stanowią takie właśnie należności, w odniesieniu, do których postępowanie egzekucyjne może być wszczęte bez uprzedniego doręczenia upomnienia. Wynika to z § 13 pkt 3 lit. a rozporządzenia ministra finansów z 22 listopada 2001 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (DzU nr 137, poz. 1541 z późn. zm.). Z przepisu tego wynika, że postępowanie egzekucyjne może być wszczęte bez uprzedniego doręczenia upomnienia w przypadkach, gdy egzekucja dotyczy należności m.in. z tytułu grzywien nałożonych w drodze mandatu karnego w postępowaniu w sprawach o wykroczenia. " Może a nie musi czyli urzędnik ma możliwość powiadomienia ale nie musi tego robić. Czyli tak naprawdę zależy wszystko od dobrej woli pani w urzędie czy jej się chce w danym dniu czy nie. Skutek jest taki, że za jej błąd ja teraz ponoszę konsekwencje. Muszę poświęcić swój czas i nerwy na wyjaśnienie sprawy, pewno będę musiał wziąć urlop bo do pracy mam daleko i się nie wyrobię. Ciekawe kto mi za to zapłaci. Bo dlaczgo ja mam płacić za chore prawo w tym kraju.
-
Mandat a komornik
Mam już przygotowane zażalenie od decyzji Urzędu Wojewódzkiego, zażądałem natychmiastowego wstrzymania egzekucji oraz wyjaśnienia jak to jest możliwe, że podejmuje się tak radyklane środki prawne bez najmniejszej próby wyjaśnienia całej sytuacji. Druga sprawa to komornik, polecę do niego z samego rana oczywiście z wydrukowanym potwierdzeniem przelewu. Jeśli wysłał zawiadomienie do mojej firmy o zajęciu części wynagrodzenia to umówię się chyba z prawnikiem jakie mam możliwości oskarżenia o naruszenie dobrego imienia lub coś podobnego. W całej sytuacji wkurza mnie w zasadzie nie to, że ktoś się pomylił bo to ludzka rzecz ale to, że nikt nie raczył nawet spróbować wyjaśnić całej sytuacji tylko od razu wysyła się do pracodacy jakieś zawiadomienia, zajmuje się wynagrodzenie. W całym tym zamieszaniu wygląda, że ja nie mam żadnych praw.
-
Mandat a komornik
Witam, Mam problem, otóż na początku września dostałem mandat, który oczywiście na drugi dzień zapłaciłem. Dzisiaj jednak odebrałem pismo od komornika, że wchodzą mi na wynagrodzenie. Zakład pracy pewno też już dostał i z następnej wypłaty będą chcieli mi ściągać ten cholerny mandat. Oczywiście wydrukowałem już sobie potwierdzenie przelewu i wygląda na to, że w Urzędzie Wojewódzkim jakaś kretynka nie popatrzyła nawet czy mandat został zapłacony czy nie. We czwartek pędzę do komornika i powiem mu co o nim myślę, bo to już jest szczyt chamstwa żeby nawet nie sprawdzić co się podpisuje. Ma ktoś podobne przejścia na swoim koncie? zastanawiam się jak im dać popalić za taki numer. Pal licho mnie ale wysłali takie coś do pracodawcy a tego nie podaruję.
-
[B6 AWX] Problem z odpalaniem
Nic nie było na Vag-u. Po prostu sprawdzali wszystko po kolei z alarmem włącznie. W końcu chyba doczytali w zleceniu że na zapalonych światłach zapala bez problemu więc podmienili włącznik z innego auta i wszystko wróciło do normy. Wymienili potem włacnzik na nowy i moje problemy się skończyły. VAG to dobre narzędzie ale trzeba go umieć używać i przede wszystkim nie jest panaceum na wszystkie bolączki, nie zastąpi wiedzy i doświadczenia.
-
[B6 AWX] Problem z odpalaniem
Ja borykałem się z identycznym problemem od jakiegoś czasu. Na forum niektórzy sugerowali wymianę akumulatora jako winowajcy. Kilku mechaników, elektryków szukało co jest grane i nic. W końcu w SSerwis znaleźli... uszkodzony włącznik świateł. Po wymianie na nowy pali zawsze od strzała nawet na wyłączonych światłach. Koszt przełącznika około 350 złotych
-
[B5 AHU] Ciężko odpala po wymianie filtra
Na pierwszy ogień popatrz czy nie uszkodziłeś przewodów ściągając stare zaciski i zakładając nowe opaski zaciskowe. Może gdzieś lekko przeciąłeś przewód i powoli łapie powietrze. Druga opcja to zaworek zwrotny na filtrze, może popraw jego mocowanie jeszcze raz. U mnie kiedyś pomogło.
-
[B6 AVB] Utrudniony rozruch
Ja jeszcze nie doszedlem co jest grane. U kolegow pomagala wymiana aku ale moj tez specjalnie stary nie jest wiec podejrzewam, ze wymiana aku pomoze doraznie ale inna usterka moze powodowac jego przyspieszone padanie. Z drugiej strony trzeba sie przyjzec ukladowi paliwowemu. Jak narazie nikt nie doszedl od ktorej strony jeszcze to ugryzc. W kazdym razie diagnostyka vagiem nic nie wykazala, z analiza graficzna odczytow z czujnikow wlacznie. Nie mam sily i czasu jezdzic po mechanikach. U mnie to jest loteria, wczoraj raz chechlal a raz palil na dotyk i to bez swiatel. dzisiaj rano na dotyk bez swiatel, nie wiem co jest. [br]Dopisany: 21 Sierpień 2009, 09:48_________________________________________________Napięcie rozruchowe 10.84V - dobre?[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2009, 19:54_________________________________________________W końcu jest diagnoza... uszkodzony przełącznik świateł. Tego epokowego odkrycia dokonano u Pana Sopy.
-
[B6 AVF] Druga wymiana rozrządu w B6 AVF.
Moim zdaniem to jest przecietna cena tej roboty w ASO. Ja bym się zdecydował.
-
[B6 AVF] Druga wymiana rozrządu w B6 AVF.
Może to nie jest odpowiedź bezpośrednio na temat ale na twoim miejscu zastanowiłbym się nad sensem robienia rozrządu w ASO jeśli części masz zamiar dostarczyć sam. Z doświadczenia wiem, że w razie problemów ASO zwali całą winę na części jakie dostarczyłeś i umyją ręce od odpowiedzialności. Znam przypadek kiedy mechanik kupił pasek w ASO i miał sam zmieniać ale potem coś mu sie odwidziało i zawiózł auto z tym paskiem do serwisu. Tamci odmówili założenia tego paska, mimo iż wcześniej był u nich kupiony, stwierdzili że opuścił serwis i nie mogą wziąć za to odpowiedzialności. Ja bym podszedł do tematu inaczej, albo wszystko w ASO tzn i części i robocizna albo kupujesz części ze sprawdzonego źródła i zakładasz całość w porządnym warsztacie.
-
[ALL] CB RADIO + ANTENKA - Jakiś niedrogi zestaw. Co polecacie ?
a wracając do tematu radyjka to dziś miałem zacząć wycieczki po sklepach i warsztach celem wybadania co najlepiej kupić. Ale już w pierwszym sklepie do rozmowy ze sprzedawcą włączył sie przypadkowy facet i mówi, że już się naciął raz bo mu szkoda kasy było. Stwierdził, że jeśli to ma faktycznie dobrze działać to lepiej nie żałować kasy i kupić Presidenta. Już mam upatrzony Johnny II, za 409 złotych to chyba cena akceptowalna. Tylko antenke dobrać i powinno być
-
[ALL] CB RADIO + ANTENKA - Jakiś niedrogi zestaw. Co polecacie ?
Uniden 510XL oraz 520XL zostały wycofane z legalnej sprzedaży ponieważ nie mają homologacji. Oficjalnie UKE zakazał ich sprzedaży i użytkowania. W razie kontroli Policja ma prawo zabrać takie radio do ekspertyzy.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
- [B6 AVF] Problem z zaworem egr
Może on odpiął nie EGR tylko zawór sterujący EGr-em, jak to było N18 czy coś N75? Obie rzeczy często bywają w skrócie nazywane EGR-em. Jego silnik jest za stary aby odpięcie zaworu EGR wywaliło błąd zatem chyba chodzi o zawór sterujacy podciśnieniem- [B6 AWX] Termostat wymieniony czujnik temp tez a auto się nie grzeje
dokładnie to ten sam czujnik jedynie co może być to wada termostatu Skoro odczyt pochodzi z jednego czujnika to jak wytlumaczysz rozbieznosc pomiedzy tym co na VAG a na cyferblacie? usterke samego wskaznika raczej bym wykluczyl- [B6 AWX] Termostat wymieniony czujnik temp tez a auto się nie grzeje
Są dwa czujniki temperatury, może masz padnięty ten odpowiedzialny za wskazania na cyferblacie. A temperatura otwarcia termostatu nie pamiętam ale czy nie przypadkiem wynosi właśnie 82 stopnie? eee albo raczej 87 coś w ten klimat- [B6 AVF] Czy podejdzie podłokietnik od A6 C5 ?
uff to dobrze bo sie napaliłem wczoraj ale i tak sie okazało, że kolor nie pasuje. Mam całe wnętrze na jasno szaro, cholerka ciężko cokolwiek znaleźć. Jaki już jest to czarny albo przechodzący w beż. Ceny ASO są zabójcze, z resztą na ebay nawet niemcy nie mają tego za dużo i cena podobna do ASO. Chyba trzeba jeszcze poczekać bo chyba dzięki podobieństwu z B7 mamy takie ceny dla B6. - [B6 AVF] Problem z zaworem egr