Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana gumowych nakładek w kluczykach


Diego

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu strasznie mnie męczył wygląd moich kluczyków :embarrassed::confused4: . Noszenie w kieszeni z innymi kluczami, drobnymi, etc zrobiły swoje.
Efekt: powycierane i wstanie agonalnym gumowe wkładki to przycisków:

001cz4.jpg

Gdzieś na ebay.de widziałem te wkładki jako osobną część - w aso twierdzili, że nie i trzeba nowy kluczyk. :mysli:
Szybkie śledztwo dało rezultat: wkładki są wymienne i maja numer: 8z0 837 891 A (A dla 3 przyciskowej wersji, bez dla 2przyciskowca),
koszt 13.33 pln. Znów telefon do aso: "nie wiem co to jest co pan zamawia ale będzie za 3 dni" :decayed::naughty:

002xr3.jpg

Aby wymienić należy otworzyć klucz - szeroki i cienki śrubokręt wskazany. Teraz wąskim i ostrym śrubokrętem (najlepszy jakiś
zegarmistrzowski) podważamy gumę z boku - tam najłatwiej schodzi. Warto wymienić baterię przy okazji, wyczyścić wnętrze z brudu.
Nakładka dość ciasno wchodzi - trzeba ją starannie ułożyć na uszczelce.

Stara i nowa nakładka:

003hz4.jpg

Teraz składamy całość do stanu pierwotnego i napawamy oczy zrewitalizowanym kluczem:

004ft2.jpg
Dziękuję za uwagę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że te gumki są dostępne ale mam jedno pytanie odnośnie wymiany. Jak dostaliście się do nich żeby wyjąć z obudowy? przecież trzeba wyjąć płytkę drukowaną a przecież ona jest niedemontowalna z tego co widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ten o nr 8z0837891a to tak :cool1:

z takim numerem jest kluczyk w B5 i B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak sobie dziś przeglądałem Etke i trafiłem właśnie na stronę gdzie są piloty.

rozumiem że ten kod 8Z0 837 231 jest do całego kluczyka zgadza się??

i jeszcze na rysunku miałem coś takiego:

obudowaklucza.jpg

czy dobrze mi się wydaje że można same obudowy kupić?? (numer14 i 13 na obrazku??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczek wymienisz tylko z obudową... wyżej masz napisane ile ona kosztuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem u kolegi Grazny ma może dwa miechy i znikają znaki :cool1:

niestety u mnie to samo :kwasny: ale i tak wygląda lepiej niż oryginalna dziesięcioletnia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o numeracje części to przyciski pilota są z A2 lub A4 B6 ,w A4 B5 przyciski nie występują jako część wymienna. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q-wa rozłożyłem kluczyk na dwie części i tej gumy ruszyć nie mogę?!!!

help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q-wa rozłożyłem kluczyk na dwie części i tej gumy ruszyć nie mogę?!!!

help

gume wyciagniesz podważając ją czymś ostrym gdzieś przy krawędzi. do wymiany gumek w zasadzie nie trzeba rozbierać całego kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszly - wymienilem bez rozbierania kluczyka oczywiscie - prosta sprawa .Co do jakosci to teraz trudno cos powiedziec jak są nowe , w kazdym badz razie nie roznia sie od drugiego mojego kluczyka ( ori nieuzywanego).Wszystko wyjdzie w praniu czyli po czasie zapewne - w kazdym badz razie na dzien dzisiejszy jestem zadowolony :good: .Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszly - wymienilem bez rozbierania kluczyka oczywiscie - prosta sprawa .Co do jakosci to teraz trudno cos powiedziec jak są nowe , w kazdym badz razie nie roznia sie od drugiego mojego kluczyka ( ori nieuzywanego).Wszystko wyjdzie w praniu czyli po czasie zapewne - w kazdym badz razie na dzien dzisiejszy jestem zadowolony :good: .Pozdro

czyli podważam jakimś cienkim narzędziem gumkę z wewnątrz i ona wyskoczy? Nie potrzebuje demontować całej obudowy kluczyka?

Może ktoś jaką fotkę wstawić jak to zrobić aby nic nie uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podważam jakimś cienkim narzędziem gumkę z wewnątrz i ona wyskoczy? Nie potrzebuje demontować całej obudowy kluczyka?

Dokładnie tak :)

00001hu.jpg

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje po wymianie... chyba z rok... wyglądają gorzej niż te które dostałem do autka gdy je kupowałem jak miało 4 latka... także tak gwoli zniechęcenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...