Treść opublikowana przez MemberA4
-
A4 B7 1.9TDI BRB 6bieg sprzęgło z AVF?
Pierwszy raz się z tym spotkałem ale według etki 1.9 BRB dla 6 biegowej skrzyni jest sprzęgło 228mm sprawdź czy pomiedzy skrzynią a silnikiem masz dystans aluminiowy to wszystko wtedy wyjaśni ale raczej Etka nie kłamie Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
A4 B7 1.9TDI BRB 6bieg sprzęgło z AVF?
skoro miałeś oryginalnie sprzęgło 228 to wiesz że masz zrobiony swap na 240, więc sprzęgło od AVF i podobne np 2.0TDi BLB, BRD,BPW beda pasić
-
Oil Catch Tank - gdzie umiejscowic
Na zimę ja nie polecam a tym bardziej jak jeździsz na krótkich odcinkach. Kiedyś sobie zrobiłem OCT u siebie i jak były mrozy ok -15 to mi to zamarzło i prawie cały olej z silnika poszedł mi przez turbo lub pierścienie bo w porę zobaczyłem że chmury dymu za sobą zostawiam Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Swap/ zmiana skrzyni biegow z 5 na 6
Klimę mam z prawej jak to w AWXie Podporę turbo też już kupiłem od AVFa Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka Kolego a rozrusznik to który wsadzałeś? Boscha czy Valeo?Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana termostatu WAHLER
to nie jest na tej zasadzie jego trzeba więcej niż pół obrotu obrócić on podczas odkręcania zacznie się lekko podnosić jak się uniesie to już palcem pójdzie i zacznie płyn lecieć
-
Wymiana termostatu WAHLER
znając życie będzie miał zardzewiałą klamrę od tego przewodu i tak samo zastały przewód ja u siebie kombinerkami odkręciłem ten motylek bo też był mocno dokręcony a przewód pomimo zdewastowania tej klamry nie chciał się zsunąć klamerke oczywiście dobrałem sobie nową z innego autka grupy VAG
-
Drżenie drążka zmiany biegów - poducha skrzyni
w 5 b wybieraku nie ma tej kuli jest zintegrowana razem z dzwignią zmiany biegów ale ten drugi element jest taki sam sprawdż luz na krzyżaku drążka przy skrzyni i zobacz czy w prawidłowym miejscu jest skręcona śrubka od niego (na drążku od skrzyni po ściągnięciu krzyżaka jest takie wgłębienie gdzie czubek tej śrubki powinien tam trafić, może ktoś na pałę zakręcił ją w innym miejscu) ja skręcisz wszystko prawidłowo to musisz ponownie wyregulować wybierak we wnętrzu na kanale masz spoko dojście jak coś to wszystko masz na forum w temacie o wymianie wybieraka https://a4-klub.pl/index.php?/topic/253213-wymiana-wybieraka/?/topic/253213-wymiana-wybieraka/
-
Engine soft. Coding 00002
podpowiedź w dymku w VCDSie tylko na 100% nie jestem pewien bo już nie pamietam ale własnie kodowanie z 5 na końcu mi przyjął i tak mi sie coś kojarzy że 00005 i 00006 w podpowiedzi były od benzyny jak pożyczę od szwagra VCDSa to zrobię screena z podpowiedziami jakie są no dobra namieszałem w temacie trochę mea culpa byłem przekonany że te kodowania kiedy pierwszy raz się pojawiły były inne po wyświetleniu ale i tak jest coś nie tak bo mam kodowanie że niby jest z manualną klimą kodowanie 00005 przyjmuje ale czy coś ono wnosi to nie wiem bo nie zauważyłem różnicy żadnej pozostałych kodowań nie próbowałem oprócz 00003 którego nie chce zapisać
-
Drżenie drążka zmiany biegów - poducha skrzyni
wszystko od góry zrobisz tylko musisz popiołke wyjać żeby bez przeszkód się tam dostać (jak masz 2 DIN radio to musisz najpierw je wyjąć później klimatronik i dopiero popiołke) jak to zrobisz to po odkręceniu osłony cały mechanizm masz jak na dłoni proponuję ci odkręcić drążki od zmiany biegów i 4 wkręty torx żebys sobie całość wyjął na stół później tylko wyregulowanie drążków Ci zostanie
-
Sprzęgło BLB do AVF
dzieki juz doszedłem do tego również Jednak kupiłem całość do AVF z tarczą co ma 6 tłumików Temat do zamknięcia
-
kopci po regeneracji turbiny
mi od razu po regeneracji powiedzieli żebym przez kilkadziesiąt km jeździł "normalnie" czyli bez piłowania na wysokich obrotach no i oczywiście przy regeneracji wymieniają olej na nowy(niby podstawa gwarancji)
-
Engine soft. Coding 00002
A czemu sterownik od diesla przyjmuje kodowanie od benzyny? Jest na to jakieś wytłumaczenie? Oczywiście nie próbowałem odpalać silnika na tym kodowaniu ale trochę to dziwne że wogóle je przyjął..... Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
ciężko znaleźć kodowania ECU do B6 w necie ja trafiłem na to do diesla w ori vdsie bo nawet nie wiedziałem że jest kodowanie do quattro ale jak widać tylko dla AFVa jeśli chodzi o diesla dla Pb też są różne kodowania dla FWD i quattro tylko nie pamiętam dokładnie jakie były w vcds raczej nie na tym to polega bo masz zmieniony swój wsad od FWD a ten od quattro jest z innym kodowaniem ale fabryczny czyli do fabrycznego od FWD nie powrócisz bez zmiany w ecu raczej nie na tym to polega bo masz zmieniony swój wsad od FWD a ten od quattro jest z innym kodowaniem ale fabryczny czyli do fabrycznego od FWD nie powrócisz bez zmiany w ecu koledzy tak może z innej beczki bo mi się przypomniało jak próbowałem to kodowanie zmienic u siebie na quattro po tym jak nie mogłem przekodować na 00003 mój klekot przyjął kodowanie które było przypisane do silnika benzynowego czy ktoś może to wytłumaczyć dlaczego? to kodowanie było chyba 00005 jak się nie mylę
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
raczej nikt o tym nie wiedział i o kodowaniu na 00003 czyli na diesel z AWD również
-
kopci po regeneracji turbiny
olej Ci wyciągnęła turbina po regeneracji bo uszczelnienie kijowo zamontowali, ja bym oddał do reklamacji a płyn dolej o obserwuj czy dalej ubywa tylko pamietaj że na zimnym silniku ma być na zbiorniczku MIN a po rozgrzaniu płyn zwieksza swoja objetość i jest MAX jak Ci tak kopciła prawie miesiąc to trzeba zwracać uwage na poziom oleju u mnie turbina po regeneracji też kopciła jak stara lokomotywa ale po kilku dniach kopcenie zniknęło zapytaj się go gdzie się podział ten katalizator bo bys chciał go odzyskać zapewne powie Ci że już go nie ma
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
jak nic nie ruszałeś a adaptacja tylnego zawieszenia z innego auta to co? przecież to normalne że pozmienia się zbierzność po demontażu sanek. ja po swapie od razu pojechałem na geometrie
-
Krzywa sprężyna nowego docisku AVF
spoko jak trafię cieplejszy dzień to muszę się za to zabrać.
-
Krzywa sprężyna nowego docisku AVF
Jeszcze pytanko co do dwumas czy taki Luz jak na filmiku jest według Was ok? Luk podaje Luz poziomy max 2.9mm ja mam ok 2.4 Luz osiowy Luk podaje max 5 zębów u mnie jest 4 lecz jak się bardziej przyłożyłem to na te 5 zębów też dojdzie. https://youtu.be/B74efY0TvPA Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka Dla tego pytam bo jak składałem sprzęgło 228 to sprężyna docisku po przylozeniu łożyska cała do niego dolegala a tu nie.Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Krzywa sprężyna nowego docisku AVF
Koledzy dzisiaj przyłożyłem łożysko do sprężyny docisku i okazało się że nie wszystkie końcówki dotykają łożyska. Czy to kwalifikuje sprężynę docisku jako uszkodzoną bo pierwszy raz się spotkałem z taką krzywizną zawsze gdy dokładałem łożysko stykało się ono na całym obwodzie. Komplet Sachsa lecz wszystko oprócz łożyska sygnowane Luk Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
zakładał ktoś skrzynie GBC do 1.8 TURBO ?
dokładałem Q na sprzęgło 228 Teraz dopiero kupiłem zestaw sprzęgła iDKZ do AVF i niedługo go bede montował
-
zakładał ktoś skrzynie GBC do 1.8 TURBO ?
a jakiej średnicy masz dwumas? ja mam GBC zamontowaną na sprzęgle 228 z rozrusznikiem do skrzyni 5b
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
ja jedynie takie kodowanie dopatrzyłem w VCDSie o tym muszą się wypowiedzieć znawcy, ale tak jak podejrzewałem sterownik od AVF można właśnie przekodować a od AWX raczej nie przynajmniej u mnie
-
Auto sie nie zamyka z pilota
a bezpiecznik sprawdziłeś? u mnie nie zamykał drzwi z pilota bo bezpiecznik był zjarany przy tym równierz nie świeciło się oświetlenie drzwi tzn biała i czerowna lampka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
dla tego własnie pytam kolegi misiekmb1 bo widze żę ma AVFa a jak wiadomo tylko te silniki 1.9 występowały również z quattro
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Przy zmianie skrzyni HCF na FYT wybieraki musisz wymienić, natomiast z HCF na HCG wybieraki zostają te same. Panowie...melduję że Q dołożone . jestem świeżo po rezaniu, jak jakieś pytania to chętnie podzielę się wiedzą. dałbyś radę sprawdzić czy u Ciebie jest możliwość przekodowania sterownika silnika na wartość 00003 czyli diesel z all wheel drive bo napewno masz 00002 czyli diesel ośka