Treść opublikowana przez MemberA4
-
[ALL B6] Wymiana przycisku ESP, szufladki i uchwytu na kubek
Mozesz przełożyć, podświetlenie również. Da się chyba nawet tą listeweke metalową sama zdjąć ja zdejmowalem te plastikowe poprostu podwadzilem grubsza igłą. Tylko z przycisku ESP nie jest zdejmowana ta listewka. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Kolejność przy odpowietrzaniu hamulców z ABS w Audi
Po wymianie pompy odpowietrzałem cały układ i o dziwo zużyłem tylko 0,6 L a na kupowałem jak głupi 2L z myślą że będzie to trudno odpowietrzyć. Ale Dev ma rację z tymi tylnymi zaciskami tam najwięcej powietrza siedziało nawet na drugi dzień mimo dobrze działających hebli profilaktycznie jeszcze odpowietrzyłem sam tył i jeszcze tyci bąbelki powietrza wyszly nie dużo ich było no ale były. Przy okazji przelałem nowym płynem również wysprzęglik. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
w ELSA wyczytałem że nalezy przechylić 3stopnie w prawo i tak dokręcić ja skręciłem to bez przechyłu z wymiarem 85mm i też mi trochę chaczą biegi najbardziej 2ka ale to nie zawsze jak ruszam z miejsca i zmieniam biegi to 2ka wchodzi gładko
-
Demontaz półosi
jeśli dobrze Cię zrozumiałem to do odkręcenia 6 śrub półośki od flanszy skrzyni jest bodajże klucz spline 8 a do odkręcenia półosi z piasty jest imbus 17mm chyba że masz śrubę sześciokatną to klucz chyba 24mm lecz jeśli chodzi Ci o odkręcenie flanszy od skrzyni to jest to imbus 6 lub 8mm
-
Sprzegło i dwumasa w 2.0 ALT - wymiana ?
kurde skąd się tacy mechanicy biorą? spróbuj z kimś odpowietrzyć wysprzęglik ewentualnie grawitacyjnie to zrób.
-
nie działa esp brak kontrolki
a jak odepniesz wtyczkę od sterownika ABSu to te kontrolki czyli ABS i ESP się zapalają?
-
nie działa esp brak kontrolki
Może niech kolega na nowo zakoduje sterownik, może to pomoże.... Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Graphite AVF Quattro
pamiętaj że masz dołożone Q Fajna furka kolega dynamiquedci sporo przy niej namodził
-
Problem z jednym światłem wstecznym, brak napięcia
a masz gdzieś ledy pozakładane? np we wnetrzu? u mnie jak otworzyłem schowek i w tym samym czasie sprawdzałem te swiatła to led zaczął mrugać słychać było takie ciche pukanie, cykanie. O ile dobrze pamietam to jak zamknałem schowek i ledy zgasł to wtedy zaświeciły się obie postojówki również led.
-
A4 B6 Dyfer
Tu masz wszystkie dyfry z B6 Są jeszcze dyfry od B7 i chyba stosowane w A6 C6
-
Problem z jednym światłem wstecznym, brak napięcia
Miałem taki sam problem tylko że z przednimi postojówkami. Dopiero po którymś razie wsadzania, wyciagania i włączania świateł zaczęły obie świecić. A tak też zacząłem głupieć z tym skaczacym i zanikającym napięciem. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[TDI PD] Wymiana oleju i filtrów
Bez Vaga nie da się. Po przejechaniu ok 500km pokaże się dystans do następnej wymiany.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
wymiana pompy z kodowaniem się powiodła. Próbę jaka mogłem zrobic żeby sprawdzić EDS to po podniesieniu na żabie tylnego koła całosć przy lekkim dodaniu gazu zaczyna jechać do przodu. Przy zerwaniu przyczepności na szutrze autko zostawia 4 ślady buksowania kół więcej możlowości nie mam aby sprawdzić działanie EDSu.
-
VAG KKL do Hyundaia
koledzy czy istnieje możliwość podpięcia Hyundaia z roku 2006/7 moim kabelkiem VAG KKL z jakimś programem diagnostycznym do obsługi OBD2? Czy ten kabelek jest tylko dla grupy VAG?
-
Kolejność przy odpowietrzaniu hamulców z ABS w Audi
A kiedy się otwierają zawory w pompie ABS żeby ją dobrze odpowietrzyć? gdy odłączymy akumulator żeby nie było pradu czy jak jest włączony zapłon? bo różne wersje słyszałem....
-
Kąt synchronizacji wałka (Synchro Angle) - Mity czy fakty ?
Ja jedynie mogę potwierdzić że po wymianie rozrządu z blokadami synchronizacja wychodzi z zerem i nic nie trzeba poprawiać. Sprawdzałem Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Zestaw sprzęgła sachs, mały defekt tarczy sprzęgłowej
Zareklamuj tą tarczę. Widocznie komuś musiała upaść i się wyruszył kawałek. Takiej nie zakładaj. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Chrobotanie przy hamowaniu na śnieżnym podłożu
Jeśli czujesz pod stopą żę pedał hamulca "chrobota" i wyczuwasz dziwne pukanie to znaczy że ABS zaczął działać, więc któreś koło straciło przyczepność. Normalne zjawisko.
-
Kolejność przy odpowietrzaniu hamulców z ABS w Audi
countryFan oby Twoja metoda była skuteczna bo przymierzam się do wymiany pompy ABS na wersję od Quattro więc krótko mówiąc wybieram się na wojnę z hamulcami Mam tylko cichą nadzieje że uda mi się je okiełznać bo u mnie w mieście raczej nie ma nikt maszyny ciśnieniowej. na pewno odkręcamy te 2 przewody co wchodzą do pompy czy te 4 co wychodzą?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
i jak założyłeś już pompkę? Moja właśnie do mnie dzisiaj dotarła lecz narazie wstrzymam się z wymiana do weekendu żeby nabrała mocy urzędowej
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
wcale nie musiało to być winą wymiany płynu, poprostu przypadkowo się musiało to powiązać, widocznie Twoja pompa już mocno była wyeksploatowana. Ja z konieczności ponownego rozłączenia przewodów od wspomagania zalałem układ właśnie płynem z ASO bo znalazłem u siebie okazję a wcześniej miałem minerał Febiego i na nim czy teraz na tym syntetyku nie mam żadnych problemów ze wspomaganiem i nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy wspomagania pomiedzy tymi dwoma płynami kompletnie nic. W poprzedniej B6 wymieniłem płyn na Febiego bo było to polecane na forum, to by było jakieś 5 lat temu i do tej pory chłopak który kupił ode mnie samochód jeździ i nie ma żadnych problemów ze wspomaganiem. według mnie syntetyczny olej można dolać do minerału gdy nie masz wyjścia, gorzej sprawa ma się na odwrót czyli minerał do syntetyka ale również jest to dopuszczalne w ciężkich sytuacjach bo lepiej wlać co się ma pod ręka niż jechać bez oliwki
-
Zakodowanie na nowo pompy ABS Bosch 5.7
Czyli ten ostatni log trzeba wpisać po ustawieniu kąta kiery i na koniec sprawdzic czy jest Ok? Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Zakodowanie na nowo pompy ABS Bosch 5.7
40168 a ten login wpisywałeś przed adaptacją kata skrętu
-
Zakodowanie na nowo pompy ABS Bosch 5.7
a nie powinno być dla audi w grupie 002?? 001 to dla pozostałych z grupy VAG Sorki pokiełbasiło mi się z odpowietrzaniem
-
Jak wycentrować maglownicę mechanicznie?
A w ilości obrotów kierownicą widać było różnicę? chyba wychodzi po 2,5 obrotu w każdą stronę.