Treść opublikowana przez MemberA4
-
Wahacze SKV
Ja dostałęm taką odpowiedź na FK W takim wypadku niestety ja też nie mogę czekać.
-
Program do GPS poprzez Bluetooth
Witam. Koledzy znacie jakiś sprawdzony program który jest łatwo dostępny do połączenia zewnetrznego odbiornika GPS za pomocą adaptera Bluetooth na Windows 10? Na Androida są aplikacje które bez problemu ustalają pozycję tego GPS ale na Windowsa nie mogę nic znaleźć. Pozdr
-
Wymiana dwumasy
kolega pyta czy może założyć sprzęgło z dwuamasą od AVF do skrzyni 5b No skoro do AWX można wkładać skrzynię 6tke zakładając dystans rozrusznik i całe sprzęgło z dwumasą 240 nie mówiąc o reszcie gratów to do skrzyni 5ki po zastosowaniu tylko dystansu i rozrusznika od AVF chyba też można założyć komplet 240 tylko bedzie chyba potrzeba wyregulować wybierak na śrubach. Chyba że się mylę i skrzynia 5 ma inny dzwon i może gdzieś jednak kolidować ze sprzęgłem? kolega pyta czy może założyć sprzęgło z dwuamasą od AVF do skrzyni 5b No skoro do AWX można wkładać skrzynię 6tke zakładając dystans rozrusznik i całe sprzęgło z dwumasą 240 nie mówiąc o reszcie gratów to do skrzyni 5ki po zastosowaniu tylko dystansu i rozrusznika od AVF chyba też można założyć komplet 240 tylko bedzie chyba potrzeba wyregulować wybierak na śrubach. Chyba że się mylę i skrzynia 5 ma inny dzwon i może gdzieś jednak kolidować ze sprzęgłem? Jednak skrzyni 5biegów nie da rady włożyć na sprzęgło i koło dwumasowe 240mm zrobiłem zdjecia które same daja odpowiedź :/ to jest skrzynia 5 bieg z dwumasą i sprzęgłem 228mm to jest skrzynia 6bieg Quattro ze sprzęgłem i dwumasą 228mm skrzynia GBQ 5 bieg skrzynia GBC 6 bieg Q Największa różnica która rzuca się oczom jest po stronie rozrusznika przy jego górnej śrubie. Ogólnie widać że dzwon skrzyni 6b jest szerszy.
-
Wahacze SKV
Tak oczywiście jak pisaliśmy za niecałe 2 tyg będą one w ofercie a ich symbol to 04SKV116. Pozdrawiam Wiadomo coś już z dostepnością wahaczy typowo do B6 B7 bez żadnych niepotrzebnych przeróbek?? szykuje mi się wymiana a na alle narazie nic nie znalazłem. Możecie podać jakieś źródło nabycia tych wahaczy? Pozdr
-
Różnica wysokosci DKZ ze sprzęgłem między AWX a AVF
Panowie ma ktoś możliwość zmierzenia wysokości kompletnego zestawu sprzęgła z kolem dwumasowym z AVFa lub podobnych silników ze sprzęgłem 240mm? Może komuś zostało po wymianie i leży w garażu. Potrzebuje porównać z kompletem z AWXa. Pozdr Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka Może ktoś posiada chociaż osobne elementy do zmierzenia? Najbardziej chodzi mi o dwumasę i docisk.
-
Swap skrzyni 5b vs 6b
skoro masz doświadczenie w takich rzeczach to podpowiedz czy zamontowanie sprzęgła 228 z dystansem wpłynie negatywnie na pracę sprzęgła? a może nie będzie różnicy bo wysprzęglik ma zapas "pracy" i sięgnie "małego sprzęgła bo podejrzewam że sprzęgło z DKZ od AVF jest wyższe i dlatego wymaga dystansu.
-
Swap skrzyni 5b vs 6b
Rozmawiałem z forumowiczem uhu2 który tez ma AWXa z 228 sprzęgłem i skrzynią 6 Quattro i ma zamontowany dystans bo jak mi pisał że jego znajomy zamontował komplet bez dystansu i po wciśnięciu sprzęgła łożysko wyciskowe zostało mu w docisku. I tez sam to montował. Wiec nie wiadomo kogo na forum słuchać. Ja za miesiac będę działał z Q i ten dystans na wszelki wypadek mam wiec metoda prób i błędów bedzie mnie czekać. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka Nie tu nie chodzi o sprzeglo. Jak zostawiasz jak ja 288mm to zakladasz dystans. Kazda skrzynia 6 idzie z tym dystansem. 5 tego jie maja.Kolega bez dystansu zalozyl to jak wcisnal sprzeglo to lozysko zostalo w docisku.Ja mam sprzeglo 288 i skrzynie 6 z 2.5tdi i mam dystans. Wszystko dziala. To są zdania napisane przez uhu2 :-) Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Swap skrzyni 5b vs 6b
Widzisz i tu jest problem bo kilka osób mówi ze trzeba zakładać dystans bo wysprzeglik wciska łożysko oporowe w docisk za to ze jest krotszy dzwon skrzyni 6b inni piszą ze dystans jest tylko po to bo jest wieksze sprzęgieło i obciera o dzwon sprzęgła. I na dodatek każdy się wypowiada kto zakładał z dystansem i bez dystansu. I chyba trzeba na wlasnej skórze spróbować bo inaczej sie nie dowiesz. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka Jedyna odpowiedz jest w wysokosci kompletu sprzęgła z dwumasa miedzy awx a avf
-
Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI
Wiesz, ja sie kieruje rozsądkiem a nie gazetami typu autoświat bo i tam czasami pisza niezle bajki, zdarza mi sie to czasopismo czytać. Mialem F Cmaxa 1.6tdci tam producent przewiduje wymiane po 240k i faktycznie jak wymieniałem w nim pasek auto mialo już 10 lat i 3miesiace i prawie tyle kilometrów najechane a części nie oznajmialy zużycia. Wiec nijak ma sie teoria autoświata do realii. Ci co się nie znaja na mechanice nawet nie wiedza ze taka czynnosc jest do wykonania w aucie dopiero dowiaduja sie o tym jak im mechanik lub znajomy powie. Przy audi 1.9 uważam ze spokojnie 5-6 lat można śmigać na pasku jeśli sie mało kilometrów robi oczywiście warto dogladc go co jakiś czas, a wymiana po 3 latach to juz troche naciaganie na kase wedlug mnie. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI
No teraz to żeś dowalił do pieca to Ci co robią 10-12k w rok po 30- 35k wymiana rozrządu? ja wiem że lekko około 7(nawet do 9) lat można jeździć jeśli się mało kilometrów nabija. Co dowaliłem? Producent przewiduje co 3 lata wymiane paska.Ja nic nie pisałem ze ja tak radze. Czytaj ze zrozumieniem Czytam ze zrozumieniem bo właśnie chodziło mi o to gdzie znalazłeś takie info producenta o rozrządzie? Przewaliłem całą serwisówkę i nic takiego nie znalazłem. Jest jak byk tylko podany przebieg 90.000km (60.000Mil)
-
Swap skrzyni 5b vs 6b
Ja mam informacje od kolegów z forum że nie musisz szukać skrzyń 5b do sprzęgła 228mm. Ja do skrzyni 6b Q zostawiam swoje sprzęgło 228 tylko musisz dać dystans5,5mm co jest przy skrzyni 6b.
-
Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI
No teraz to żeś dowalił do pieca to Ci co robią 10-12k w rok po 30- 35k wymiana rozrządu? ja wiem że lekko około 7(nawet do 9) lat można jeździć jeśli się mało kilometrów nabija.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Paweł czy po założeniu cięższej skrzyni przód też się trochę opuścił czy nie zauważyłeś różnicy?
-
Ile wchodzi oleju do skrzyni 1.8T quattro
Wiesz juz ile potrzeba? Tak z ciekawosci przy jakim przebiegu wymieniasz olej? Jakies objawy wskazuje ze nalezy to zrobic?Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka Do GJW idzie 3,5L
-
Tylne tarcze po numerze VIN
Dobra właśnie rozgryzłem po VIN wyszło że z tyłu jest 1KD a z przodu 1ZF Pomogła mi ta stronka http://etka.cc/audi jeśli tył masz 1KD to tarcze masz 253x10 nr. 1K0615601AB a te 255mm są wzajemnie zamienne tylko one zostały w 2009 wycofane
-
Tylne tarcze po numerze VIN
nie możliwe żeby tylne były większe od przednich bo z przodu ma 280mm na 100% a co do tyłu to nie zaglądałem tam i nie chcę strzelać w ciemno ale skoro z przodu są najmniejsze to może z tyłu będą też te najmniejsze czyli 253mm? no ale są też 255mm i dlatego kieruję swoje pytanie tu na forum :/ Dobra właśnie rozgryzłem po VIN wyszło że z tyłu jest 1KD a z przodu 1ZF Pomogła mi ta stronka http://etka.cc/audi
-
Tylne tarcze po numerze VIN
Witam. Panowie czy mógłby mi ktoś rozszyfrować po numerze VIN jakiej wielkości w Golfie Plus są z tyłu tarcze hamulcowe? Z góry dzieki wielkie VIN : WVWZZZ1KZ9W816423 Nikt nie jest w stanie pomóc?
-
Łączniki stabilizatora A4B6 - dziwna sprawa.
Według mnie to bez żadnego gadania powinni wymienić towar na wolny od wad. Przecież to na zdjęciu widać już że tulejka trzymała się na przysłowiowym włosie w obudowie. Ja również wyciągnąłem ze śmietnika z powrotem stare lemy po tym jak powychodziły te tulejki. Podpowiem Ci jeszcze z mojego doświadczenia z wahaczami Delphi żebyś miał na uwadze tulejki prostego wahacza na których mocowany jest amorek bo one również się strasznie rozgniataja pod naporem amortyzatora.
-
Łączniki stabilizatora A4B6 - dziwna sprawa.
Smokehead nie musi to być wina mechaniora. Jak masz możliwość to wejdź pod auto a druga osoba niech pokreci kierą lewo prawo do końca a Ty wtedy zobaczysz jak zachowuję sie łącznik podczas kręcenia i sam stwierdzisz że chyba słabej jakości były skoro nie wytrzymały naprężeń. P.S miałem taki sam przypadek z moim kitem Delphiego. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka Według mnie to słabo zawulkanizowana guma do obudowy albo za twarda guma. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Różnica dekorów quattro
foto znalazłem w sieci ale kilkanaście razy spotkałem się własnie ze zdjęciem na którym logo wygląda jak wystające a nie wciśnięte w dekor :/
-
Jakie postojówki do xenonów Audi?
Koledzy jakie wybrać te ledy H6W badź BAX9S żeby nie było problemów z nagrzewaniem się ich. Moje już na amen zgasły i to własnie poprzez przegrzewanie się :/ Może ktoś ma jakieś które może polecić?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jaki masz teraz kod skrzyni biegów? Domyslam sie ze miales GBA w AVF. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wahacze SKV
Kolego rachmistrz nie zachwalaj tak wahaczy marki Delphi bo co nie którzy na kicie tej marki bardzo się "przejechali". Ja osobiście najeździłem się tylko rok czasu poprzednią A4 B6 bo praktycznie wszystkie wahacze nie wspomnę o łącznikach się rozleciały. Jakbym wiedział że zrobię na tym zestawie tylko coś koło 20.000 km nie kupowałbym tego i nie musiał żałować wtedy wydanych 1500 złociszy. Było to 5 lat temu ale po wymianie "wadliwego" zestawu zamontowałem MS bo nie chciałem znowu wydawać grubo ponad 1k. Na tych wahaczach autko znalazło nowego właściciela i do tej pory jeżdzą one na autku. Ja osobiście staram się omijać znakowane produkty tej marki a skoro SKV to to samo co Delphi to daje mi to do myślenia przed kupnem kolejnego zestawu do A4 B6 . Pozdrawiam
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Bardzo czuć różnicę w przełożeniach skrzyni między 2,5 a 1.9 FWD.Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wahacze SKV
A co jest z tymi łącznikami niby bo w temacie jakoś mi to umknęło? Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka