Treść opublikowana przez hofi7
-
Pytranie o wyważenie
kiedyś jak miałem źle wyważone opony, to myślałem, że to półosie, ale zacząłem od wyważania i okazało się że jest wszystko ok, więc wyważenie to podstawa - dobre wyważenie.
-
Zbyt Duże spalanie
moj AVF - w mieście około 7-8 litrów a w trasie to różnie osttanio nawet 5,5. Tylko zaznaczę że to automat
-
Lekkie telepanie na postoju
a przy gaszeniu silnika masz to samo ? Ja miałem podobnie tyle, że w automacie i okazało się, że to dwumas
-
Olej syntetyczny do baku paliwa
Witam, Słuchajcie, chciałbym obalić mit, albo uzyskać potwierdzenie że to prawda. Ostatnio znajomy powiedział, że nalewając fiolkę oleju syntetycznego (takiego jak do piły np. stihl) na pełny bak paliwa, wszystkie silniki diesla dużo lepiej pracują niż wcześniej. Dokładnie to on powiedział, że na pierwszy bak nalał jedną fiolkę i trochę na początku dymił samochód, ale później przy kolejnym baku zrobił to samo i powiedział, że silnik działa dużo płynniej niż wcześniej. Zaznaczam, że powiedział, że nalał tak dwa razy bo dużo osób mu tak mówiło, że tylko dwie fiolki na dwa pełne baki i silnik będzie ładniej pracował. Gość mieszka w Niemczech od kilku lat i słyszał tak od znajomych niemców, którzy dieslami jeżdżą od zawsze, a on sam jeździ A6 2010 rok. Wypowiedzcie się na ten temat. pozdro
-
Mulitronic wymiana oleju
Dokładnie jedź do Bartka - BART-S ! Nikt inny nie zna multitronica tak jak on - nawet "spece" z serwisu.
-
[B6 AVF] Bagażnik typu BOX
Witam, poszukuję jakiegoś BOXu do mojej a4, nie koniecznie musi to byc coś nowego? ale potrzebuję jakiejś opini od kogoś kto takowy już ma. Nie chce jakiegoś wielkiego i brzydko wyglądającego. Prosze o opinie.
-
[B6 AVF] Jakie lampy przednie kupić ?
Witam! Mam pytanie zmienial ktos moze lapmy w B6 i ma jakies namiary, nazwe albo cokolwiek co pomoze mi w wyborze ? Lampy normalne, nie ksenony, chce zmienic tylko dlatego ze sa strasznie poobijane od kamieni i mnie to po prostu denerwuje, macie moze jakies propozycje ? pozdawiam
-
[B6 AVF] Planuję założenie nawigacji co proponujecie ?
to powiedzcie teraz przykładowo jak wygląda to wszystko jeżeli chodzi o koszty, koszty rns-e mniej wiecej znam, interesuje mnie teraz ten dynavin? pozdrawiam
-
[B6 AVF] Planuję założenie nawigacji co proponujecie ?
Witam, planuję założenie nawigacji, konkretnie szukałem typowego RNS-e ale strasznie ciężko znaleźć coś w rozsądnych pieniądzach i rozsądnym stanie. Może macie jeszcze jakieś pomysły jaka inna nawigacja podeszłaby do mojego samochodu. Głównie zależy mi na odtwarzaczu mp3/kart sd/ a w nastepnej kolejnośći na samym systemie nawigacyjnym. Dzieki
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
no dzisiaj pewnie ktoś się wybierze, być może nawet ja, bo nie mam daleko ;D
-
[B6 AVF] [B6 AVF] A4 S-LINE AVF 1,9 TDI 160 KM
powiem tak, w tym momencie nie wiem nawet za bardzo jaki to program, w kwietniu wybieram sie do rogala więc będę wiedział nieco więcej. Znajomy z serwisu powiedział mi że trzeba sprawdzić ten progtram zeby po prostu nie zamęczyć skrzyni. Dlatego jak będę wiedział coś konkretnie po 19 kwietnia to oczywiście napiszę..
-
[B6 AVF] [B6 AVF] A4 S-LINE AVF 1,9 TDI 160 KM
wszystkie mody będę uskuteczniał jak tylko będę miał na to kase rzecz jasna no i oczywiście będę się starał opisywać w miare możliwości
-
[B6 AVF] Odpryski na masce
no i tak zrobię, podjadę tylko dobrać odpowiedni lakier i jak będę miał troche czasu to sobie to zrobię i dam znać jaki mi wyszedł efekt
-
[B6 AVF] Odpryski na masce
czyli co najlepiej jakoś wydrapać tą rdzę i zamalować zapałką ?! chyba tak zrobię
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
chłopaki ja dostałem namiar od gościa u którego naprawiałem sterownik (Ozorków) na człowieka który robi swapa z 6 na 7 lamel bo sam również w przyszłości planuję to zrobić. Podaje namiar, być może komuś się przyda : Dec Automat Daniel Kowalczyk tel. 513 104 167 ul. Sienkiewicza 16 Parysów
-
[B6 AVF] [B6 AVF] A4 S-LINE AVF 1,9 TDI 160 KM
jakiś tam jest, dokładnie nie wiem jeszcze jaki, ale jakoś w kwietniu się dowiem i wszystko opiszę. Dzisiaj zrobiłem filmik od 0-100 km/h, jutro postaram się go wrzucić
-
[B6 AVF] [B6 AVF] A4 S-LINE AVF 1,9 TDI 160 KM
Więc tak, po dość długim czasie w końcu znalazłem chwilę żeby zrobić kilka fotek i pochwalić się moją nabyta A4 w styczniu. Autko kupiłem bezpośrednio w Holandii skąd wróciłem nią na kołach. W momencie kupna autko miało 172 tysiące. Przebieg sprawdzony i zgodny z rzeczywistym Zdjęcia może nie są pierwszej jakości ale myślę że na początek mogą być. Zaraz po sprowadzeniu zrobiłem oczywiście rozrząd, wymieniłem oleje, do silnika poszedł MOTUL, natomiast do skrzyni oryginalny ATF. Co więcej naprawiłem sterownik w skrzyni i teraz wszystko idelanie działa Nigdy nie myślałem że kupię auto w automacie, ale od momentu w którym zostałem szczęśliwym posiadaczem tego Audi zmieniłem zdanie. Wiem że dużo osób jest przeciwnych MULTITRONICOWI, ale ja mogę powiedzieć jedno :Jeżeli taka skrzynia jest dbale eksploatowana to daje naprawdę dużą radość z jazdy! WYPOSAŻENIE FABRYCZNE: - silnik AVF 1,9 TDI 131KM -> aktualnie ok.160 KM - lakier siwy (LY7J) - sportowe fotele półskórzane - z elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego - kierownica skórzana (4-ramienna, wielofunkcyjna) - aluminiowe listwy - FIS - relingi w chromie - 6x poduszka powietrzna - zawieszenie S-LINE - 4x elektryczne szyby - elektryczne i podgrzewane lusterka - klimatronik 2-strefowy - podłokietnik (przód i tył) - kontrola trakcji ESP (ABS, EBV, ASR, EDS) - nagłośnienie Audi Sound System - parktronic (tył) - tempomat - zestaw głośnomówiący - fabrycznie przyciemnione szyby - listwy progowe z logiem S-LINE (przód i tył) - czarna podsufitka PLANOWANE: - POLAKIEROWAĆ ZAŚLEPKĘ HAKA W ZDERZAKU - ksenony + spryski - pranie tapicerki jak tylko zrobi się cieplej - wycieraczki - wymiana przedniej szyby (lekko pęknięta) - pozbycie się odprysków na masce - podwójny wydech od 2.5TDI FWD - nawigacja RNS-E z MMI i obsługą kart SD - parktronic z przodu - alufelgi "RS4" 17" + opony letnie - dostrojenie i poprawka programu (KWIECIEŃ u Rogala) - kolorowy FIS - pastowanie deski rozdzielczej - polerka - siatki zabezpieczające zakupy do bagażnika sory za nieporządek ale zdjęcia robiłem całkowicie przy okazji
-
[INNE] Oma mcm'a.
to teraz tylko swap na rzędowy 6-Cylindrowy C36GET z dwiema turbosprężarkami typu Garrett T25 0,8 bar prosto z Opel Lotus Omega i będzie śmigało !
-
[B6 AVF] Odpryski na masce
tylko że one delikatnie podrdzewiały, więc chyba najpierw poprostu je oczyszcze i zrobie tak jak mówisz.
-
[B6 AVF] Odpryski na masce
Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się czy malować całą maskę czy też tylko starac się jakoś zapolerować te odpryski, chociaż według mnie nie da się tego zrobić. Maski nie chciałbym malować całej chyba wiadomo z jakiego powodu. Macie jakieś pomysły jak to zrobić? Odpryski są w miejscu koło grilla i w sumie dosyć bardzo mnie denerwują. Zastanawiam się czy jest możliwość pomalowania maski w taki sposób żeby pomalować sam dół i uciec z odcieniem w górę maski. Robi się powoli ciepło więc chyba czas najwyższy o tym pomyśleć Pozdrawiam
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
moja znajoma pierze tapicerke, wiem że bierze 150 zł za komplet, i robi to naprawdę dobrze. Oryginalnym Kärcherem i oryginalnym proszkiem. Sam piorę tym odkurzaczem i na prawdę jest ok. nie orientuję się jak z ceną gdzie indziej, wiec moze to drogo, ale warte polecenia.
-
[B6 AYM] Problem z automatem,prośba o pomoc
przede wszystkim podłącz pod Vaga. Ja miałem ten problem. Najczęściej w Multitronicach jest to wina sterownika (wada fabryczna).
-
[B6 AYM] Problem z automatem,prośba o pomoc
Również miałem problem z Multitroniciem, ale u mnie występowały jedynie szarpnięcia. Długo zastanawiałem się co to może być, ale okazało się że to sterownik skrzyni a dokładniej czujnik obrotów. Jest człowiek który to robi w cenie 800 zł praktycznie od reki, ale on jest z Łodzi, tak więc Tobie chyba nie za bardzo pasuje! Musisz się dowiedzieć albo może podpowiedzieć panom serwisantom że to może być to. Przede wszystkim podepnij samochód pod Vag'a i napisz na forum rezultaty, a wtedy na pewno ktoś Ci będzie potrafił pomóc. Pozdrawiam
-
Delikatne szarpnięcia na pierwszych biegach w skrzyni Multitronic A4 B6
Witam ! Jak już kiedyś pisałem miałem problemy ze skrzynią, a dokładniej występowały szarpnięcia na pierwszych biegach. Było bardzo dużo różnych możliwości i pomysłów na to jak temu zaradzić i w końcu się udało. Nie była to wina filtra zewnętrznego skrzyni (koszt ok. 1200 zł), ale na pewno po trochu oleju, a w największym stopniu, a właściwie główną przyczyną był zepsuty czujnik obrotów. Tak więc z wyjętym sterownikiem udałem się do Ozorkowa gdzie sterownik został naprawiony, nalałem nowego oleju (oryginalnego ATF - weszło nie całe 6 litrów) i teraz wszystko działa jak powinno." Pozdrawiam!
-
[ALL B6] Przyciski w drzwiach kierowcy w miejscu gdzie jest schowek
tak dokładnie o te dzieki bardzo