Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekkie telepanie na postoju


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem podobnego wątku to zgłoszę się tutaj - jeżeli jest takowy proszę o przeniesienie.

Otóz moja audi B6 AVF przelot 200000k.

Ma dziwną przypadłość:

Na rozgrzanym silniku jak auto stoi na postoju czuć na d*pie że autem lekko telepie ale z przerwami wygląda to tak: -- - -- -- --

(kreski oznaczają częstotliwość).

Dodatkowo czasami mam tak że jadę puszczam gaz na kilka sekund,potem go dodaję i autem jakby szarpnie i ciągnie dalej bez przeszkód. Czego to powód?

I ostatnia przypadłość - auto nie trzyma równej temperatury 90C na wskaźniku zawsze jest to kilka mm poniżej liczby 90C. Jadąc na autostradzie spada w granice 70C.

Jeżeli ktoś wie cóż by to mogło być proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymień termostat na sprawny, a potem zaloguj grupy 013, 023 i oceni się stan wtrysków.

U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymień termostat na sprawny, a potem zaloguj grupy 013, 023 i oceni się stan wtrysków.

U

powiedz logi statyczne ???

Znalazlem ciekawy temat na temat sprawdzenia wtrysków Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie znalazłem podobnego wątku to zgłoszę się tutaj - jeżeli jest takowy proszę o przeniesienie.

Otóz moja audi B6 AVF przelot 200000k.

Ma dziwną przypadłość:

Na rozgrzanym silniku jak auto stoi na postoju czuć na d*pie że autem lekko telepie ale z przerwami wygląda to tak: -- - -- -- --

(kreski oznaczają częstotliwość).

Dodatkowo czasami mam tak że jadę puszczam gaz na kilka sekund,potem go dodaję i autem jakby szarpnie i ciągnie dalej bez przeszkód. Czego to powód?

I ostatnia przypadłość - auto nie trzyma równej temperatury 90C na wskaźniku zawsze jest to kilka mm poniżej liczby 90C. Jadąc na autostradzie spada w granice 70C.

Jeżeli ktoś wie cóż by to mogło być proszę o pomoc.

Logi koniecznie musisz zrobić ale z opisu to stawiam na dwumase. Kopci po wciśnięciu gazu do oporu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie same objawy co prawda te drgania sa ledwo wyczuwalne ale jednak sa i te szarpnie mi czasami po zmianie biegu u mnie wtryski w porządku logi nic nie wykazują najprędzej dwumas :kwasny: no i drążek biegów drży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało się znam ale moim zdaniem pompki są na wykończeniu (duże korekcje)... w szczególności 4ta :thumbdown: sprawdź przewody elektryczne do nich (bo czwarta ma bipy b.duże) i może zalej jakiegoś szuwaksu do czyszczenia wtrysków i zobaczymy czy korekcje się poprawią :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tych wartościach ujemnych nasuwa sie pytanie kiedy wymieniany byl filtr paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tych wartościach ujemnych nasuwa sie pytanie kiedy wymieniany byl filtr paliwa ?

nie trafiłeś !!!!! filtr nowy kneht. czujnik tem orginalny.

musze zobaczyć jeszcze pompe vacu, instalacje w głowicy, wymienić uszczelniacze na każdym wtrysku wraz z ich czyszczeniem i wtedy się zobaczy

A i dopszedł nowy objaw gdy telepie mocniej to silniczek zaczyna kopcić tak na jasno niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy gaszeniu silnika masz to samo ? Ja miałem podobnie tyle, że w automacie i okazało się, że to dwumas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie falowanie obrotów wygląda tak:

Co ciekawe w zimę chodził równo, falowanie powróciło jak zrobiło się ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie falowanie obrotów wygląda tak:

Co ciekawe w zimę chodził równo, falowanie powróciło jak zrobiło się ciepło.

u mnie obrotomierz nie reaguje na to telepanie.Tak jakby trzymał te same obroty.widać je dopiero na Vagu.

---------- Post dopisany at 13:47 ---------- Poprzedni post napisany at 13:43 ----------

a przy gaszeniu silnika masz to samo ? Ja miałem podobnie tyle, że w automacie i okazało się, że to dwumas

(dla moderatora .Nie wiem jak się dodaje dwa cytaty do jednej odpowiedzi.)

A jak wyjaśnisz log grupy 23 wtrysk nr.4 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dziwne dygania w AVFie. U mnie pomogła wymiana filtra paliwa, ale dopiero po zalaniu motul'a diesel system clean :wink: Przestał drgac na wolnych

---------- Post dopisany at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

Zobacz jeszcze dawkę paliwa na wolnych obrotach, bo u mnie ta wartość też skakała przed wymianą filtra i zastosowaniem motula ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dziwne dygania w AVFie. U mnie pomogła wymiana filtra paliwa, ale dopiero po zalaniu motul'a diesel system clean :wink: Przestał drgac na wolnych

Jak pewnie czytałeś to filtr mam nowy. Ale układ wtryskowy muszę przeczyścić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, dlatego napisałem, że wymiana pomogła dopiero po zalaniu środka czyszczącego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, dlatego napisałem, że wymiana pomogła dopiero po zalaniu środka czyszczącego ;)

Jutro to na pewno zrobie. może pomoże kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, dlatego napisałem, że wymiana pomogła dopiero po zalaniu środka czyszczącego ;)

Jaki środek czyszczący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, dlatego napisałem, że wymiana pomogła dopiero po zalaniu środka czyszczącego ;)

Jaki środek czyszczący?

czytaj dokładnie jest podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, dlatego napisałem, że wymiana pomogła dopiero po zalaniu środka czyszczącego ;)

Jutro to na pewno zrobie. może pomoże kto wie...

U mnie efekty były po wyjeżdżeniu prawie całego zbiornika. Butelkę 300ml wlewa się na pełny zbiornik o ile dobrze pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...