Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekkie telepanie na postoju


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

ja profilaktycznie butelkie lalem na pol zbiornika

---------- Post dopisany at 12:04 ---------- Poprzedni post napisany at 12:01 ----------

tyle ze liqui moly spulunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było wlać co jakiś czas i przeczyścić wszystko, bo jakość polskiego paliwa pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro mam wymiane uszczelniaczy na każdym wtrysku oraz przesunięcie wszystkich wtrysków o jeden do przodu. zobaczymy czy to przyniesie jakiś efekt. oczywiści po operacji zrobie logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam problem z telepaniem silnika na wolnych obrotach (na luzie). silnik 1.9 tdi 130KM AWX. Z tym ze u mnie telepie silnikiem i czuć to strasznie w środku ale tylko wtedy gdy WYŁĄCZĘ klimatyzacje. Jak klima jest włączona to jest ok. Niedawno wymieniali mi rozrząd i nabijali klimę. Nie wiem co to może być. Silnik ogólnie chodzi prawidłowo. Równo, obroty ok nie falują, nie kopci ma moc.

Jeżeli macie jakieś pomysły to proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam problem z telepaniem silnika i jest to odczuwalne w środku tylko u mnie objawia się to dopiero jak sie zagrzeje porzadnie silnik na zimnym silniku wszystko jest ok. obroty nie falują i silnik chodzi równo.

silnik 1.9 130 Km Jeśli ktoś by wiedział od czego może się tak robić to proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam przypadek z klima, identyczny. Wymiana sprzegla na klimatyzacji pomoglo. Ale wiem ze same gumki ktore sie znajduja w tym sprzegle sa za to odpowiedzialne. Wiec teoretycznie same /odbojniki/ by pomogly. Jest tez temat o tym w (Warsztat zrob to sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam problem z telepaniem silnika i jest to odczuwalne w środku tylko u mnie objawia się to dopiero jak sie zagrzeje porzadnie silnik na zimnym silniku wszystko jest ok. obroty nie falują i silnik chodzi równo.

silnik 1.9 130 Km Jeśli ktoś by wiedział od czego może się tak robić to proszę o podpowiedź.

vag do ręki temp 90 st. i logi statyczne grupa 13,18,23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dziwne dygania w AVFie. U mnie pomogła wymiana filtra paliwa, ale dopiero po zalaniu motul'a diesel system clean :wink: Przestał drgac na wolnych

---------- Post dopisany at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

Zobacz jeszcze dawkę paliwa na wolnych obrotach, bo u mnie ta wartość też skakała przed wymianą filtra i zastosowaniem motula ;)

Tyle ze ty masz b5 a czy ten środek można stosować do pompowtryskiwaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dziwne dygania w AVFie. U mnie pomogła wymiana filtra paliwa, ale dopiero po zalaniu motul'a diesel system clean :wink: Przestał drgac na wolnych

---------- Post dopisany at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

Zobacz jeszcze dawkę paliwa na wolnych obrotach, bo u mnie ta wartość też skakała przed wymianą filtra i zastosowaniem motula ;)

Tyle ze ty masz b5 a czy ten środek można stosować do pompowtryskiwaczy ?

Napisałem, że dotyczyło to AVF'a, czyli PDka w B6...

---------- Post dopisany at 11:57 ---------- Poprzedni post napisany at 11:56 ----------

czy ten preparat do czyszczenia pompo-wtryskiwaczy jest dla nich w pełni bezpieczny?

Jest do zwykłych wtrysków, PD i CR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na stronie Motula ze ten preparat jest do silników z wtryskiem pośrednim i bezpośrednim czyli do PD i CR tez jest przystosowany.

MaxsteRR a zarejestrowałeś jakąś zmianę bip'ow na pompkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przestało telepać to nie sprawdzałem bipów :facepalm: Nie zdążyłem przed śmiercią B6 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przestało telepać to nie sprawdzałem bipów :facepalm: Nie zdążyłem przed śmiercią B6 :decayed:

Jaka smiercia zginela twoja b6 :decayed: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak jestem po wymianie uszczelniaczy i zmianie wtrysków ( przesunięcie ) i mogę napisać że telepanie jest coraz mniejsze ale niestety jest. Ledwo wyczuwalne ale dla mnie musi być wszystko na tip top. Jutro podpinam vaga i logi zamieszczę tu. Według kompa mechanika bipy wyszły oki. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj szybciutko znać co ci dokładnie wyszło. Ponieważ mam ten sam problem. Dodam ze jakieś 10 tyś. wymieniłem 2-mas i sprzęgło i dalej to samo. W piątek jadę do mechanika jak uda nam się dość czego to wina to od razu wam napiszę. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przestało telepać to nie sprawdzałem bipów :facepalm: Nie zdążyłem przed śmiercią B6 :decayed:

Jaka smiercia zginela twoja b6 :decayed: ?

Czołówka :facepalm:

Wlejcie środek do czyszczenia układu :) Na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj szybciutko znać co ci dokładnie wyszło. Ponieważ mam ten sam problem. Dodam ze jakieś 10 tyś. wymieniłem 2-mas i sprzęgło i dalej to samo. W piątek jadę do mechanika jak uda nam się dość czego to wina to od razu wam napiszę. Pozdro

Gumki pod pompkami były w złym stanie więc dobrze że je wymieniłem. poprawa na teraz jest znaczna !!! ale chcę zobaczyć jak wyjdą logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przestało telepać to nie sprawdzałem bipów :facepalm: Nie zdążyłem przed śmiercią B6 :decayed:

Jaka smiercia zginela twoja b6 :decayed: ?

Czołówka :facepalm:

Wlejcie środek do czyszczenia układu :) Na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże ;)

Biedna B6 :kwasny: , ja środek zalałem wczoraj przejechałem ok 100km po przepaleniu baku sprawdzę i zrobię logi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miikii to czekam tez na Logi i zacznę działać z tym samym jutro w mojej OOOO. ( Jaki koszt tych gumek w ASO?) Po rabacie :D

Mi to robił kolega więc robota 60zł a zestaw uszczelniaczy na każdą pompkę to koszt 35zł zestaw oczywiście Bosch

---------- Post dopisany at 14:04 ---------- Poprzedni post napisany at 09:44 ----------

oto logi

Z dnia na dzień jest coraz lepiej.Drgania są praktycznie niewyczuwalne. Ale czego ja chce ?! przecież to diesel więc musi drgać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...